رفتن به مطلب
رضائی.استل

آیا فیلم هابیت آخرین پروژۀ سینمایی پیتر جکسون از دنیای تالکین خواهد بود؟

Recommended Posts

dirman

بستگی به فروش هابیت داره چون اگه کم فروش بره نه تنها شاید دیگه ساخته نشه بلکه شاید هابیت هم دو گانه بشه شرکت وارنر هم اشکارا گفته بود و نیو لاین شاید دیگه اینهمه بودجه نزاره میدونید که 500 میلیون دلار بودجه خیلی زیادیه

ویرایش شده در توسط dirman

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

راستش به مخاطبی که مدتها منتظر هابیته حق میدم که اگه فیلم به نظرشون قدرتمند نبوده باشه ناراحت شده باشن وقتی طرفدار تالکین و پیترجکسون باشی این ناراحتی دوچندان میشه مثلا وقتی من کینگ کنگ رو دیدم علی رغم اینکه کاری خوب بود

ولی نسبت به لوتر کاری ضعیف بود و ارزو میکردم که پیتر جکسون انرژیشو صرف ساخت پروژه ای از دنیای تالکین میکرد

ولی باید واقع بین باشیم. ماکتابهای هابیت و سه گانه ارباب حلقه ها رو خوندیم و میتونیم اونارو باهم مقایسه کنیم

از قبل هم قابل پیش بینی بود که هابیت فضاش به تیره و تاری یا حماسی بودن لوتر نیست .خودمون کامل در جریان ساخت هابیت بودیم و میدونستیم که پیترجکسون به رمان کاملا وفاداره.اینکه انتظار داشته باشیم هابیت یه لوتر باشه کمی غیرمنطقیه .غیر از این دو قسمت دیگه هابیت هم درراهه و امکان داره اون دو قسمت قدرتمند باشن و هنوز نتیجه گیری کمی زوده

اون برگ برنده ای که پیترممکنه رو کنه در قسمت سومه که پیتر میتونه داستانو بیشتر گسترش بده

به نظرم حالا وقتشه که لوتر رو فراموش کنیم و به هابیت به عنوان اثری مستقل نگاه کنیم

به نظرم حالا که بانو ارون-الدا و مانا فیلم رو دیدن میتونیم نقد هابیت رو شروع کنیم و نقاط قوت و ضعفشو بگیم

اینکه بگیم فیلم ضعیف بود ولی نتونیم نقاط ضعفشو بگیم به نظرم کمی خنده داره

یه نکته هم به لازمه که به تیسک عزیز بگم اونم اینه هوادار تالکین و پیترجکسون به طرفداری محض از فیلم ها یا کتاب های ایشون نیست میتونیم هم یه هوادار خوب باشیم و هم واقع گرا باشیم در نقد وبررسی

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل
به نظرم حالا که بانو ارون-الدا و مانا فیلم رو دیدن میتونیم نقد هابیت رو شروع کنیم و نقاط قوت و ضعفشو بگیم

بله چقد خوب میشه که اینکارو شروع کنیم.البته من دوست دارم که با لوتر هم مقایسه اش کنیم و نه کاملا به صورت مستقل.

به نظر من فیلم باید خیلی قشنگ باشه.خب تریلرها که واقعا نظر مثبت و موافق منو جلب کردن و قانع شدم که اثر میتونه قدرتمند باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

هابیت فوق العاده خواهد بود ولی به پای لوتر نمیرسه ، چون لوتر همه چی برای یک داستان جالب رو داشت

حماسه لوتر فکر نکنم در فیلم دیگری تکرار بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
renato

سلام...اون روز که پیتر جکسون تو کنفرانس خبری گفت دیگه به دنیای تالکین برنمیگردم...واقع به هم ریختم !

اما یادتون باشه دوستان پیتر قبلا این حرف رو در مورد هابیت هم زده بود که پس از ده سال نظرش عوض شد...

امیدوارم اینبار هم پس از ده سال ما شاهد یه تریلوژی دیگه (سیلماریلیون و فرزندان هورین+ضمایم) از پیتر باشیم.

من مطمنم پیتر برمیگرده !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الدا

من متاسفانه هنوز فیلم رو ندیدم :-?......ولی به محض این که کارام راست و ریس شدن {به احتمال زیاد حدودا بعد از 15 الی 20 روز....شایدم کمتر :-? } اگه هنوز رو پرده باشه میرم میبینم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
little lord

به نظر من این اخرین کار پیتر از دنیای تالکین هستش به این دلیل فقط عاشقا و خوره های تالکین نیستن که این فیلم و دیدن و میبینن

من خودم بارها از افراد عادی شنیدم ای بابا از دست این پیتر جکسون بازم تالکین این کارگردان چیزی جز تالکین بلد نیست یا اینکه بابا بزرگیه فیلم های لوتر و هابیت به داستانشونه

نه کارگردانی پیتر و...

فکر نکنم خودشم بخواد این جوری قضاوت بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir

مطمئنا کسانی که این حرف رو زدند یا از هنر سینما غافل بودند و یا از استعداد جکسون .

اگر با دید حرفه ای به فیلم های جکسون نگاه بندازیم ، به نظر شخصی من درصحنه ها و نحوه ی فیلم برداری و یا از نوع دیالوگها تا نوع بازی کردن بازیگران، به نوعی متفاوت ترین کار گردانی را حس خواهیم کرد و به همین دلیل است که با دیدن فیلم یه جورایی حس می کنیم یکی داره کتاب های تالکین رو در گوشمون می خونه .

بخصوص اینکه جکسون سعی کاملی براین داشت که تمامی صحنه ها شبیه به نقاشی های وصف نشدنی که برا ی کتاب های تالکین کشیده شده در بیاد.

حا لا این نوع کارگردانی رو با فیلم کینگ کونگ خود جکسون مقایسه کنید ببینید ! استعداد جکسون در این ظاهر می شه ، ریتم فیلم کلا حال و هوای دیگه ای داره که همیشه در جکسون می دیدم .

با این حساب لیتل لرد عزیز بزرگی فیلم هایی که از کتاب های تالکین درست شده ، هم به خاطر داستان و هم به خاطر نحوه ی کارگردانی اون است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
little lord

مطمئنا کسانی که این حرف رو زدند یا از هنر سینما غافل بودند و یا از استعداد جکسون .

اگر با دید حرفه ای به فیلم های جکسون نگاه بندازیم ، به نظر شخصی من درصحنه ها و نحوه ی فیلم برداری و یا از نوع دیالوگها تا نوع بازی کردن بازیگران، به نوعی متفاوت ترین کار گردانی را حس خواهیم کرد و به همین دلیل است که با دیدن فیلم یه جورایی حس می کنیم یکی داره کتاب های تالکین رو در گوشمون می خونه .

بخصوص اینکه جکسون سعی کاملی براین داشت که تمامی صحنه ها شبیه به نقاشی های وصف نشدنی که برا ی کتاب های تالکین کشیده شده در بیاد.

حا لا این نوع کارگردانی رو با فیلم کینگ کونگ خود جکسون مقایسه کنید ببینید ! استعداد جکسون در این ظاهر می شه ، ریتم فیلم کلا حال و هوای دیگه ای داره که همیشه در جکسون می دیدم .

با این حساب لیتل لرد عزیز بزرگی فیلم هایی که از کتاب های تالکین درست شده ، هم به خاطر داستان و هم به خاطر نحوه ی کارگردانی اون است.

امیر جون من فقط نقل قول کردم من اصلا چنین جسارت فاحشی نمی کنم وروز به روز

ارادتم به پیتر اقا بیشترو بیشتر میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir

من هم منظورتون رو می دونم .

این پست رو برای همونایی نوشتم که چنین فکری می کنند.

ویرایش شده در توسط amir

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

خود پیتر تو کنفرانس مطبوعاتی هابیت گفته بود که اصلی ترین دلیلی که هابیت رو 3 قسمتی کرده اینه که دیگه نمیخواد به دنیای تالکین برگرده(به عنوان فیلمساز)ولی میتونیم امیدوار باشیم شاید چند سال دیگه نظرش عوض شه .چون بعد ساخت لوتر هم گفته بود که نمیخواد هابیت رو بسازه ولی خب دیدید که نظرش عوض شد دی:

ویرایش شده در توسط تضاد
سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

امیدوارم که بعد از هابیت از دنیای تالکین نکشه کنار چون واقعا بد میشه

پس کی سیلماریلیون رو بسازه من فقط به پیتر جکسون در ساخت فیلم های مربوط به سرزمین میانه اعتماد دارم

ولی اگه فرزندان هورین و The-Book-of-Lost-Tales و The Book of Unfinished Tales را بسازه دیگه من از خوشحالی میمیرم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

به نظر من بعد از هابیت پیتر جکسون سیلماریلیون رو به صورت مستند میسازه

فکر نکنم پیتر جکسون به همین زودیا از تالکین خسته شه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s
ارسال شده در (ویرایش شده)

به نظر من بعد از هابیت پیتر جکسون سیلماریلیون رو به صورت مستند میسازه

فکر نکنم پیتر جکسون به همین زودیا از تالکین خسته شه.

چی؟! مستند بسازه؟! مگه سیلماریلیون در مورد حادثه ی هیروشیماست که مستند بشه؟! دی

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

من سیلمارلیون رو نخوندم {البته ارباب حلقه ها رو خوندم}ولی از یه چند نفر شنیدم که سیلماریلیون کم وبیش حالت داستانی داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
blackhole

ولی من یادم که جایی خوندم که بعد از پروژه هابیت سراغ سیلماریون میره تا فیلمشو بسازه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
farifa

به نظر من کتاب های دیگه مانند سلماریون و .... به اندازه ارباب حلقه ها و هاببیت جذاب نیستند .

پیتر باید خودش ادامه پس از ارباب حلقه ها رو بسازه ..مثلا از تخیلات خودش استفاده کنه

مثلا ادامه داستان اگر من نویسنده بودنم : زمانی که در اخری نقسمت ارباب حلقه ها اسمیگل یا همون گالوم در حال افتادن در مواد مذاب بود یکدفعه حلقه رو در دستش کرد و نجات پیدا کرد . اما حلقه قدرتش کم شده بود .

و اون چشم اتشین هم بسیار کوچکتر (اندازه کف دست ) شده و بسیار قدرتش کاهش یافته بود . تنها چیزی که باعث میشد تا حلقه و چشم اتشین دوباره قدرت بگیرن . نزدیک کردن حلقه و چشم اتشین بود . و.........

ویرایش شده در توسط farifa

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

نميدونم چرا همه اينقدر علاقه دارن که چشم دوباره قدرت بگيره.؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
blackhole

نميدونم چرا همه اينقدر علاقه دارن که چشم دوباره قدرت بگيره.؟؟؟؟

خوب مگه چیه چشم به اون نازی دوباره برگرده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
farifa

این هابیت هم فکر نکنم نبرد های انچنانی به وسعت ارباب حلقه ها داشته باشه .

هاببیت فقط برای راضی نگه داشتن طرفدارهای ارباب حلقه هاست . اما ما منتظر یه نبرد بسیار بزرگ هستیم .........

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شیاطین برج

فقط هرکس رو میگید تیم برتون رو نگید ، چون هرچی درخت بدون برگ و مه هستش رو میندازه تو فیلم نمیشه چیزی فهمید :دی

من که میگم اگه کسی خواست فیلم دیگه ای از تالکین بسازه اول باید به کمپانی سازندش دقت کرد که برادران وارنر نباشه چون فقط به فکر پولن دوماً کارگردانی باشه که از تالکین و فیلم ارباب حلقه ها شناخت خوبی داشته باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

منم فکر نمیکنم این خبر درست باشه ... دلایلم هم همون دلایلی هستش که جناب تور فرمودن...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Raistlin Majere

حیف شد

من عاشق سیلماریلیون و وقایع دوران اول هستم ... امیدوارم که این هابیت حداقل یه تاثیر مثبتی در اندیشه ی کریستوفر تالکین گذاشته باشه ... فیلمش هم اگه ساخته بشه برترین فیلم حماسی می شه ... و خودم شخصا عاشق قسمت فرزندان هورین هستم ... برترین داستان سیلماریلیون از نظر من همین داستانه ... و بیشتر از جنگ خشم، ترانه ی آینوها و سقوط گوندولین، مشتاق دیدن فیلم این قسمت هستم ...

الان خودم هم سایت برادران وارنر رو چک کردم، متاسفانه خبرش فیک بوده ...

با این حال علاقه ی شدیدی برای ترجمه ی تاریخ سرزمین میانه دارم ... همین الان هم دارم روی اسامی و تلفظ ها کار می کنم، می دونم کار سنگینی هست، و به همین خاطر نمی خوام یک کار ضعیف ارائه بدم ... و برای همین شاید برای شروع کار زمانی یک تا دو ساله و شاید هم بیشتر طول بکشه ...

من مالازان و چرخ زمان و توفان نور رو خوندم، ولی هیچ کدوم شون به اندازه ی دنیای افسانه ای تالکین منو نتونسته تحت تاثیر قرار بده، هر چند توفان نور رو در دست ترجمه دارم، ولی تاریخ سرزمین میانه یکی از آرزوهای منه به عنوان یکی از طرفداران دنیای تالکین ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...