رفتن به مطلب
رضائی.استل

آیا فیلم هابیت آخرین پروژۀ سینمایی پیتر جکسون از دنیای تالکین خواهد بود؟

Recommended Posts

تور

البته من خودم به شخصه زیاد موافق یه اقتباس سینمایی از سیلماریلیون نیستم! چون بنظرم بهتره خوانندگان سیلماریلیون و عاشقان سرزمین میانه رو به حال خودشون بذاریم و بذاریم تصور و ذهنیت خودشون رو از داستان داشته باشند. سیلماریلیون داستان های واقعا عظیمی داره که به خاطر این که کم هست هر کدوم از ما ها تصور و برداشت و فضاسازی ذهنی خودمون رو از داستان ها داریم. هر کدوم حریمی خصوصی در این باره داریم و بنظرم فیلمی که بخواد از کل سیلماریلیون ساخته بشه به خاطر تعدی به این حریم و این که قدرت تصویر سازی و تصور خلاق و یونیک رو ازمون میگیره نمیتونه جالب و مورد پسند قرار بگیره. من امیدوارم کریستوفر تالکین اجازه شو نده یا اگر داد فقط داستان ها یا بخش هایی خاص رو اجازه بده. (میشه آیا؟!)

ضمایم ارباب حلقه ها هنوز هم جای پرداختن داره و میشه اقتباس های مفصل تری ازش در آورد...

با این حال علاقه ی شدیدی برای ترجمه ی تاریخ سرزمین میانه دارم ... همین الان هم دارم روی اسامی و تلفظ ها کار می کنم، می دونم کار سنگینی هست، و به همین خاطر نمی خوام یک کار ضعیف ارائه بدم ... و برای همین شاید برای شروع کار زمانی یک تا دو ساله و شاید هم بیشتر طول بکشه ...

من مالازان و چرخ زمان و توفان نور رو خوندم، ولی هیچ کدوم شون به اندازه ی دنیای افسانه ای تالکین منو نتونسته تحت تاثیر قرار بده، هر چند توفان نور رو در دست ترجمه دارم، ولی تاریخ سرزمین میانه یکی از آرزوهای منه به عنوان یکی از طرفداران دنیای تالکین ...

صددرصد اپیک فانتزی پروفسور تالکین قابل مقایسه با هیچ فانتزی و داستان دیگری و به نظر من حماسه دیگری هم نیست! در این، هیچ کس -از اونهایی که کتاب ها رو خوندن- شکی نداره.

در مورد ترجمه اما همینقدر بگم که هر فعالیتی هر کدوم از اعضای سایت انجام بده توسط بقیه حمایت میشه. این علاقه شما به ترجمه رو تحسین میکنیم و مطمئن باشید اگر ترجمه تاریخ به دست هر یک از دوستان آردایی صورت بگیره پس از اتمام با استقبال بی نظیری روبرو میشه...امیدوارم موفق باشید و هرجا به کمک احتیاج داشتید روی دوستان آرداییتون حساب کنید. :-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Raistlin Majere

البته من خودم به شخصه زیاد موافق یه اقتباس سینمایی از سیلماریلیون نیستم! چون بنظرم بهتره خوانندگان سیلماریلیون و عاشقان سرزمین میانه رو به حال خودشون بذاریم و بذاریم تصور و ذهنیت خودشون رو از داستان داشته باشند. سیلماریلیون داستان های واقعا عظیمی داره که به خاطر این که کم هست هر کدوم از ما ها تصور و برداشت و فضاسازی ذهنی خودمون رو از داستان ها داریم. هر کدوم حریمی خصوصی در این باره داریم و بنظرم فیلمی که بخواد از کل سیلماریلیون ساخته بشه به خاطر تعدی به این حریم و این که قدرت تصویر سازی و تصور خلاق و یونیک رو ازمون میگیره نمیتونه جالب و مورد پسند قرار بگیره. من امیدوارم کریستوفر تالکین اجازه شو نده یا اگر داد فقط داستان ها یا بخش هایی خاص رو اجازه بده. (میشه آیا؟!)

ضمایم ارباب حلقه ها هنوز هم جای پرداختن داره و میشه اقتباس های مفصل تری ازش در آورد...

از این نظر حرف تون رو قبول دارم که درون یک سه گانه و یا چند تا فیلم به هیچ وجه نمی شه کتابی به عظمت سیلماریلیون رو به زبان تصویر ترجمه کرد ... ولی خب به نظر من فیلم سیلماریلیون مطمئنا ساخته می شه، حالا دیر یا زود به سراغش می رن و یک جوری رضایت کریستوفر تالکین رو هم جلب می کنن ... اما مطمئنا هیچ کس نمی تونه کل سیلماریلیون رو تبدیل به فیلم کنه، و مثل ارباب حلقه ها مجبور می شن بخش های زیادیش رو حذف یا تغییر بدن ... اما داستان هایی مثل فرزندان هورین، سقوط گوندولین و برن و لوتیین هر کدوم شون پتانسیل اینو دارن که یک فیلم جدا باشن ... یا حتی دو یا سه گانه که اگه پیتر جکسون باشه، مطمئنا این کارو می کنه ...

منم موافق هستم که بخش هاییش رو تبدیل به فیلم کنن، چون کل سیلماریلیون به هیچ وجه نمی شه تبدیل به فیلمش کرد، در غیر این صورت باید حذف و تغییر بدن که خیلی به مذاق مون خوش نمیاد ...

اما امیدوارم که فرزندان هورین جزو اون قسمت ها باشه ... به نظر من زیباترین داستان سرزمین میانه است، بسیار سرش گریه کردم و چند روز تحت تاثیرش بودم ... چندین بار هم تا به حال خوندمش ... آخرین بار هم دیروز بود ...

صددرصد اپیک فانتزی پروفسور تالکین قابل مقایسه با هیچ فانتزی و داستان دیگری و به نظر من حماسه دیگری هم نیست! در این، هیچ کس -از اونهایی که کتاب ها رو خوندن- شکی نداره.

در مورد ترجمه اما همینقدر بگم که هر فعالیتی هر کدوم از اعضای سایت انجام بده توسط بقیه حمایت میشه. این علاقه شما به ترجمه رو تحسین میکنیم و مطمئن باشید اگر ترجمه تاریخ به دست هر یک از دوستان آردایی صورت بگیره پس از اتمام با استقبال بی نظیری روبرو میشه...امیدوارم موفق باشید و هرجا به کمک احتیاج داشتید روی دوستان آرداییتون حساب کنید. :-)

خب طبیعی هم هست، چون این استاد تالکین بودن که اصلا بنیان گذار ژانر فانتزی حماسی توی دنیا هستن ... کسی که حتی تا پایان دنیایی که خلق کرده رو نوشته ... ولی چرخ زمان رو در نظر بگیرین، رابرت جردن با ادعای خلق سرزمین میانه ای دیگر، چرخ زمان رو نوشت. کتابش هم انصافا شاهکار و زیباست ... اما نویسنده دنیاش رو اینقدر گسترده کرده که حتی خودش هم توش گم شده و داستان به بیراهه رفته به خاطر همین از جلد پنجم به تا دهمش زیاد جذاب نبودن ... با اینکه خیلی ها شاید خوششن نیاد ولی به نظر من جردن خوب شد که به دیار باقی شتافت، چون واقعا داشت گند می زد به کتابی که خودش نوشته بود، اما سندرسون اومد جمعش کرد، خیلی هم خوب این کارو کرد ... یا همین مالازان، پایان بسیار بازی داره و نتونسته جمعش کنه ... اما استاد تالکین هیچ موقع به بیراهه نرفته، توی دنیای خودش گم نشده و ...

تاریخ سرزمین میانه از این جهت خیلی ارزشمنده که اطلاعات خیلی گسترده تر و بیشتری درباره ی سرزمین میانه بهمون می ده ... مثلا در مورد همین داستان فرزندان هورین، گفته شده که در نبرد پایانی که برگرفته از راگناروک یا آرماگدون هست، مورگوت دوباره قدرت سابقش رو به دست میاره و از زنجیرش آزاد می شه، و کسی که در پایان مورگوت رو نابود می کنه، تورین تورامبار هست که شمشیرش آنگلاخل رو به قلب سیاه مورگوت فرو می کنه تا انتقام رنج هایی که بهشون تحمیل کرده رو بگیره ... این اول در سیلماریلیون اصلی استاد بود که کریستوفر تالکین حذفش کرده ...

راستش رو بخواین من مدیرکل و مدیر یکی از تیم های ترجمه ی سایت دوران اژدها هستم ... ژانر اصلی هم که در حال ترجمش هستم همین فانتزی حماسی هست ... فعلا هم سه تا کتاب در حال ارائه داریم، یکیش که «حماسه ی شاه کش - نام باد» داره که یک سه گانه ست و به عنوان برترین کتاب فانتزی قرن بیست و یکم انتخاب شده ... اینم داستانی بی نظیر داره ... دنیای شبیه به ارباب حلقه ها داره ...

«ویچر - آخرین آرزو» که اینم باز دنیای شبیه به ارباب حلقه ها و نغمه ای از یخ و آتش داره ...

و سومیش هم که از یکی از دنیاهای بازی اژدهایان و سیاهچال هاست که خودتون مطمئنا می دونین کلا از روی اثر تالکین الگو گرفتن ... نیزه ی اژدها اسم کل این دنیا و سریش هست، اما کتابی که در حال ترجمش هستیم از سه گانه ی حماسه شروع می شه ... جالبه که بدونین توی یکی از سایت ها یه نظرسنجی بین سائرون و ریستلین مایر (یکی از شخصیت های داخل کتاب و همینی که اسم یوزرمه) بوده که کدوم شون بهترن و ریستلین مایر با اختلاف یک رای سائرون رو برده توی نظرسنجی، یکی از محبوب ترین شخصیت های دنیا هست ...

کلا تمام کتاب های انتخابیم با نگاه به ارباب حلقه ها بودن ...

اما در مورد ترجمه ی سرزمین میانه چند تا از دوستانم بهم گفتن که این کتاب ارزشش رو نداره و ... ولی من برای اونا یک حرف دارم، کتاب های خون آشامی سخیف یا اونایی که راجع به خدایان المپ هستن ارزش ترجمه شدن دارن، اونوقت همچین اثر و کتابی که دنیایی داره که هنوز کامل نمی شناسیمش ارزش ترجمه شدن نداره؟؟؟

بعضی از دوستانم برای ترجمه ی این کتاب مشتاق تر از من بودن و می خواستن یک هفته پیش استارتش رو بزنن که من جلوشون رو گرفتم، بدون پشتوانه ی قوی از اطلاعات درباره ی این دنیا نمی شه ترجمش کرد ... به خاطر همین هم موقعی که خواستیم استارت کار رو بزنیم، می خواستم با سایت آردا یه همکاری دو جانبه داشته باشیم و بهمون مشاوره بدن ... چون من توی سایت گشتم و اطلاعات بعضی دوستان واقعا ستودنیه ... خیلی می تونن بهمون کمک کنن ...

و در آخر می خواستم بگم که جدیدا آخرین کتاب استاد هم منتشر شده با نام «سقوط آرتور (The Fall Of Arthur)»، لینک دانلودش هم در پایین قرار می دم:

http://s5.picofile.com/file/8109023668/The_Fall_Of_Arthur.pdf.html

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

کاملا موافقم بنظرم (که صفحه اول همین تاپیک گفتمش) داستان تورین تورامبار واقعا بینظیره.

و ساخت فیلم از روش واقعا کار هر کسی نیست...

پ.ن

تاریخ سرزمین میانه جمع آوری دست نوشته های تالکین بوده که عمر تالکین برای کامل کردنشون کفاف نداد. پسرش کریستوفر اون ها رو بسط داده و با اطلاعات دیگر کتاب ها انطباق داده و حدس هایی هم زده...بیشتر به کتابی تاریخ وار و مستند شبیهه تا یک داستان. اما همچنان بسیار ارزشمنده....

بله حماسه شاه کش واقعا فانتزی خوبیست ضمنا من ترجمه شما رو ازش دارم که کار ارزشمندی شده...:-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rosebud

شخصاً خوشحال میشم اگر باز هم فیلمی در آینده از سرزمین میانه ببینم ولی بعید به نظر میرسه. دوستان به یک وجه مهم دقت نمیکنن و اون هم توجیه اقتصادی است. لوتر و در ادامه هابیت به واسطه لوتر و فروشش صرف اقتصادی ساخت داشت و اینکه این دو داستان به مراتب نسبت به دیگر روایات سرزمین میانه، سر راست تر و به تعبیری عامه پسندتر هستند. اصطلاحی هست که میگوید بعضی از آثار ادبی قابل اقتباس نیستند به صور مثال نمیشود اثر جاودانه مارسل پروست یعنی در جست و جوی زمان از دست رفته را در فضایی خارج از مدیوم ادبیات تصور کرد یا خشم و هیاهوی ویلیام فاکنر. سیلماریلیون به قول مراد فرهادپور دارای غلظت زمانی شدیدی هست که شاید در دنیای ادبیات نمونه باشد و به نظرم نمیشود این غلظت عظیم زمانی را در مدیوم سینما و رسانه تصویر بیان کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ادموند پونسی

خب جدا از بحث های تاپیک، من ترجیح می دم یه سریال از سیلماریلیون ساخته شه. البته به شخصه دوس دارم انیمیشن باشه سریالش، چون انیمیشن می تونه خیلی فانتزی تر از فیلم واقعی باشه، اما اگه کار دست جکسون بیفته، مطمئنا به فیلم هم قانعم.

در واقع سیلماریلیون می تونه تصور رو عوض کنه. می تونه تخیل فانتزی خواننده رو واقعی تر کنه. منم راضی به ساخت نارنیا نبودم، چون وقتی فیلم رو دیدم، کاملا با تصور فانتزیم فرق داشت. اما با ساخت فیلم نارنیا برام واقعی تر شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

سيلماريليون كه حق ساختش دست خانواده ي تالكينه ولي اگه اين حق فروخته هم بشه پيتر 100%سراغش نميره چون به اندازه ي كافي سر ارباب حلقه ها و هابيت پدرش در اومده!!

البته خودش هم همچين حرفي زده بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

جدای از بحث‌هایی که خود پیتر داشت، دیگه خودش مثل این‌که کمی از این حال و فضا و خسته شده و البته مسالۀ سنشم می‌تونه تاثیر گذار باشه...

ولی حیف:D هیچی کار وتا ورک‌شاپ رو حداقل نمی‌تونه بکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

مسئله ي سنش؟؟!!چه مسئله اي تو سنش هست؟!پيتر بدون شك از كارگردان هاي برتر تاريخ جهانه و از پرافتخارترين ها كه البته بين هم سطح هاي خودش از جوان ترين ها محسوب ميشه(يه نگاهي به اسپيلبرگ و كامرون و لوكاس بكنين!)طفلك پيتر تازه 51 سالشه!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

مسالۀ سنش نیست! من حساسم! یعنی روی کارگردانای آثار استاد از جمله سیلم!

مثلا پیتر هابیت دیگه اون پیتر لوتر نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

پيتر هابيت همون پيتر لوتره ولي هابيت لوتر نيست و نميتونه باشه(به خاطر پتانسيلش)قبلا در اين مورد زياد بحث شده...پس بهتره ديگه واردش نشيم!

ولي قبول دارم كه اگه پيتر حتي بخواد سيل رو بسازه مثل هابيت و لوتر نميشه

ولي بايد در نظر داشت كه كسي بهتر از داش پيتر!نميتونه اردا رو فيلم كنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

آره بحثای زیادی شده اما منو قانع نکردن!

پیتر قشنگ از پس آثار تالکینی براومده اما خب مجالی برای دیگر کارگردانا نبوده. شاید باشه کس دیگه ای هم که رضایت مخاطبین رو بیش از پیتر جلب کنه (البته با بررسی کارنامه های فانتزی سازان دیگه، تا حالا اثری مانند آثار استاد و فیلمی مانند لوتر ندیدم).

ویرایش شده در توسط رضائی.استل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
simple hobbit

جالبه انگار پیتر جکسون از پروژه ای عظیم هالیوود دیگه خسته شده اینو چند مدت پیشم تو یه مصاحبه دیگه هم گفته بود

نکته ی جالب تر دیگه اینکه پیتر جکسون گفته قصد نداره فیلمی ابرقهرمانی واسه مارول بسازه البته این ربطی به شایعه در مورد ساختن فیلم های ابرقهرمانی تسوط پیتر جکسون نداره و فقط گفته خوشش نمیاد:

“I don’t really like the Hollywood blockbuster bandwagon that exists right now,” says Peter Jackson. “The industry and the advent of all the technology, has kind of lost its way. It’s become very franchise driven and superhero driven.”

یه جای دیگه هم از سیلماریلیون و حرف زده که گفته اگه بهش اجازه حق ساخت فیلم سیلماریلیون رو از رو کتابش بدن حاظر نیست سریع بره روش کار کنه و تا دو سه سالی بره رو پروژهای دیگش یعنی تا چند سال میخواد استراحت کنده و فیلم های دیگه ای بسازه بعدش حاضره رو این پروژه کار کنه.(خب حقم داره ساختن دو سه گانه اونم در یه زمان و اکران سالانه !!! اولین کارگردانیه که چنین جسارتی داشت البته جیمز کامرون هم قراره سه گانه ی آواتار رو هم زمان بسازه!

حیف که کریستوفر تالکین عمرا اجازه بده که این اتفاق یا بهتر بگیم معجزه به وجود بیاد تا شاهد فیلم هایی از سیلماریلیون باشیم.

ویرایش شده در توسط simple hobbit

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s
حیف که کریستوفر تالکین عمرا اجازه بده که این اتفاق یا بهتر بگیم معجزه به وجود بیاد تا شاهد فیلم هایی از سیلماریلیون باشیم.

احتمال ساخت سیلماریلیون در صورتی ممکنه که کریستوفر تالکین بمیره ، اونوقته که ارث به فرزندان وی میرسه ، و از قرار معلوم فرزندان وی که همون نوادگان تالکین خواهند بود علاقه ی بسیار زیادی به فیلم های جکسون دارند !

کریستوفر تالکین هم الان 90 سالشه ، ماشالله ! :دی

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

اگر کریستوفر تالکین نبود اثری از سیلماریلیون نبود که الان منتظر مرگش هستید تا بلکه جکسون فیلمش رو بسازه! سیلماریلیون، فرزندان هورین، داستانهای ناتمام و تاریخ سرزمین میانه همه بعد مرگ تالکین و به دست کریستوفر منتشر شد و اگه نبود کتابهای تالکین به همین لوتر و هابیت محدود میشد!

والا الان هیچکس هم نگفت که کریستوفر تالکین بهتره بمیره و فلان :/ دستش هم درد نکنه بابت سیلماریلیون و فرزندان هورین و ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ادموند پونسی

احتمال ساخت سیلماریلیون در صورتی ممکنه که کریستوفر تالکین بمیره ، اونوقته که ارث به فرزندان وی میرسه ، و از قرار معلوم فرزندان وی که همون نوادگان تالکین خواهند بود علاقه ی بسیار زیادی به فیلم های جکسون دارند !

کریستوفر تالکین هم الان 90 سالشه ، ماشالله ! :دی

این اقاهه که خیلی هم خفنه... اسمش یه لحظه یادم رفت... کریستوفر لی. هم همسن عاقوی کریستوفر تالکینه، هم هم اسمش ;)

همینجوری که کریستوفر لی رو دوس داریم، کریستوفر تالکین رو هم دوس داریم. کلا کریستوفرها بچه های خیلی گُلی ان. جان کریستوفر، کریستف کلمب، کریستوفر پائولینی و چندین و چندین کریستوفر :))

و جهت خالی نبودن عریضه این که تبدیل شدن بقیه ی کتب به فیلم به نظر خودم(تکرار می کنم، نظر خودم) کار جالبی نیست و تبدیل شدن هابیت و لوتر به اندازه ی کافی جو داد و حتی بیش از حد و ترکوندن این فیلم ها، اما خودم به شخصه دوس دارم به عنوان مثال از سیل تصور خودم رو داشته باشم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rosebud

شخصاً ترجیح میدم که دیگه اثر سینمایی از دنیای تالکین ساخته نشه علی الخصوص توسط جکسون. دنیای سیلماریلیون به هیچ وجه مناسب مدیوم سینما نیست و هرگونه تصویرسازی سینمایی از اون باعث کاهش ابهتش میشه. در ضمن اینکه دنیای تالکین چند تا طرفدار داشته باشه ذره ای برام مهم نیست، من طرفدار آثار تالکین نشدم به خاطر مخاطب زیاد یا کم که حالا دلیلم برای ساختن نسخه های فاجعه سینمایی از آثار تالکین جمع آوری مخاطب برای دنیای با عظمت تالکین باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تولکاس آستالدو

هرچند یکی از طرفدارای جکسون هستم و تا حدودی هم دوست دارم سیلماریلیون نه به صورت کامل بلکه به صورت قسمت قسمت مثل داستان برن و لوتین,حدیث تور و... به صورت فیلم در بیاد ولی همونطور که دوستان اشاره کردن میترسم باعث تخریب ذهنیت قبلیم و تصویرسازیام از این کتاب بشه و این مثلا وقتی حرف از تورین تورامبار میشه لزوما اون تورین تورامبار تو فیلم تو ذهنم بیاد که خب زیاد این اتفاق رو نمی پسندم و هروقت هم که میام یه طرحی از گندالف یا اراگورن و یا دیگر شخصیت های ارباب حلقه ها یا هابیت بکشم ناخوداگاه میبینم که طراحیم شبیه گندالف یا اراگورن تو فیلم شده که میشه به نوعی تجاوز به ذهنینتمون از دنیای تالکین دونست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بیلبو

ارباب حلقه ها زنده نخواهد شد فقط همین

ویرایش شده در توسط بیلبو

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
daemon master

شاید زمانی دور یا نزدیک کارگردان بهتری این فیلم را زیباتر از قبل درست کند

یا شاید یکی از شما بتونید فیلم زیباتری درست کنید

مثل فیلم هرکول که هرچه سالیان یگذره فیلم های زیباتری ازش درست میکنن وطبیعی تر میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
gity

دوستان من امروز يه شايعه شنيدم يكي از دوستام گفت كه پيتر جكسون تصميم گرفته كه بعد از يه مدت استراحت سيلماريليون رو بسازه. @-) ..... خودم خيلي حوصله گشتن نداشتم ولي يه جا خوندم كه پيتر جكسون گفته بود كه من نگفتم كه هابيت 3 اخرين فيلم سرزمين ميانس..........حالا واقعا همچين چيزي هست؟؟؟ :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تولکاس آستالدو

دوستان من امروز يه شايعه شنيدم يكي از دوستام گفت كه پيتر جكسون تصميم گرفته كه بعد از يه مدت استراحت سيلماريليون رو بسازه. @-) ..... خودم خيلي حوصله گشتن نداشتم ولي يه جا خوندم كه پيتر جكسون گفته بود كه من نگفتم كه هابيت 3 اخرين فيلم سرزمين ميانس..........حالا واقعا همچين چيزي هست؟؟؟ :-?

والا من چیزی راجبه این خبر نشنیدم ولی همون موقع که میگفتن هابیت اخرین فیلم جکسون از دنیای تالکینه من باور نمیکردم و مطمئنم که دوباره فیلم هایی در این باره رو از جکسون خواهیم دید ولی همه چیز تصمیم جکسون نیست چون پیش از اون اجازه کریستوفر تالکین به عنوان وارث استاد لازمه که بعید میدونم ایشون این اجازه رو بدن هرچند فرزندان ایشون با نظر پدرشون گویا مخالفن و خودمم شاید به ساخت فیلم در این باره علاقه مند باشم ولی برخلاف برخی دوستان به هیچ وجه به مرگ کریستوفر عزیز بخاطر این قضیه راضی نیستم چون ایشون تو تکمیل اثار استاد نقش به سزایی داشتن و نقشی کمتر از پدرش نداشته در این باره.به هر حال هرچه ارو خواهد ~x(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
meisam_t72

سلام .

از نظر بنده ساخت سیلماریلیون و فرزندان هورین به فیلم کار اشتباهی ست .

خب، شما فکر کنید که کتاب سیلماریلیون پیدایش موجودات آردا و گیتی است که با این جلوه های ویژه ای که در

فیلم هابیت دیدیم برای ساخت سیلماریلیون کفایت نمی کند و کم می آورد .

از من باشه، سیلماریلیون را مثل انیمیشن بئوولف می سازم . هرکدام از شما این انیمیشن را دیدید و شک بردید

که این یک انیمیشن باشد . جکسون هم که در انیمیشن زیبایی چون تن تن دست داشته که از لحاظ گرافیک خیلی قوی بود .

استاد کریستوفر تالکین بیشتر از هرکدام از ما عمق این کتاب را درک می کند و می داند که اگر یک فیلم از روی

این کتاب ساخته بشه بی شک یک جورایی مسخره از آب در می آید . بنابراین، انیمیشن سیلماریلیون بیشتر از فیلمش به دل می شینه .

یا علی .

ویرایش شده در توسط meisam_t72

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارباب حلقه ها

دوستان من شنیدم که جکسون قراره پروژه فیلم 74 قسمتی سیلماریون شروع کنه کسی در این مورد اطلاعاتی داره یا اینکه شایعه هستش ؟

ویرایش شده در توسط ارباب حلقه ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...