رفتن به مطلب
رضائی.استل

آیا فیلم هابیت آخرین پروژۀ سینمایی پیتر جکسون از دنیای تالکین خواهد بود؟

Recommended Posts

رضائی.استل

دوستان توی این تاپیک اگه اطلاعاتی در این باب دارین مطرح کنین.اگه آخرین فیلم پیتر از دنیای تالکینه چرا و اگه نیست اطلاعات بیشتری بدین.

همچنین به نظر شما بعد از پیتر لایق ترین و توانا ترین فرد برای به تصویر کشیدن دنیای تالکین و سینمایی کردن اون کدوم کارگردانه؟

هر خبری راجع به اینکه سایر پروژه های سینمایی جکسون از تالکین چه چیزهایی خواهند بود قرار بدین.همچنین نظرتونو راجع به اینکه دوست دارین پروژه های سینمایی بعدی جکسون از رشته افسانۀ تالکین کدوم باشن،بیان کنین.

ممنون

ویرایش شده در توسط رضائی.استل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

بنظرم گوئیلرمو دل تورو میتونه کتاب سیلماریلیون رو فیلم کنه

پیتر هم میتونه کتاب بچه های هورین رو فیلم کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

فقط هرکس رو میگید تیم برتون رو نگید ، چون هرچی درخت بدون برگ و مه هستش رو میندازه تو فیلم نمیشه چیزی فهمید :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Théoden

يكي از دوستان توي همين تالار گفته بود كه پيتر جكسون گفته اين آخرين كار او از دنياي تالكين است. حالا نميدونم چقدر اين خبر صحت داره.

1. مهم ترین دلیل این بود که پیتر گفته احتمال زیاد این آخرین کار من از آثار تالکین است.[...شرمنده که حامل این خبر بدم. میخواستم یک جای دیگه این خبر بد رو بهتون بگم که فعلا ناراحت نشین...اما مجبور شدم اینجا بیان کنم. منو ببخشید!] بنابراین میدونستم این آخرین شانس ماست. در حالیکه خیلی زوایای پنهان سرزمین میانه مونده. پس با سه قسمتی کردنش تمام نیاز های یک بیننده و طرفدار تالکین رو برآورده کنه.

ویرایش شده در توسط web

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

خود پیتر گفته بود که هابیت احتمالا آخرین کارش از دنیای تالکین باشه اصولا فکر می کنم هابیت آخرین فیلمیه که از دنیای تالکین ساخته می شه مگر اینکه 30-40 سال دیگه یه نفر بخواد لوتر یا هابیت رو بازسازی کنه اما اگر در این دوران کسی غیر از جکسون بخواد سراغ تالکین بره امیدوارم ریدلی اسکات باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

يكي از دوستان توي همين تالار گفته بود كه پيتر جكسون گفته اين آخرين كار او از دنياي تالكين است. حالا نميدونم چقدر اين خبر صحت داره.

گفته خود پیتر جکسون. در آینده ازش بیشتر میگم...

در ضمن این کارگردان هایی که ذکرشون اومد و فارازون نام برد، شیوه فیلمسازیشون کاملا با جکسون فرق داره (اصولا میگن قاب اون ها با قاب جکسون متفاوته!)

و به نظرم اصلا به درد دنیای تالکین و آردا نمیخورن. رابرت زمیکس به نظرم بهتره...از بقیه!

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

گفته خود پیتر جکسون. در آینده ازش بیشتر میگم...

در ضمن این کارگردان هایی که ذکرشون اومد و فارازون نام برد، شیوه فیلمسازیشون کاملا با جکسون فرق داره (اصولا میگن قاب اون ها با قاب جکسون متفاوته!)

و به نظرم اصلا به درد دنیای تالکین و آردا نمیخورن. رابرت زمیکس به نظرم بهتره...از بقیه!

به تور:رفیق من گزینه های احتمالی رو گفتم خودتون که میدونید دنیای تالکین آمیزه ای از تخیل و حماسه هست

برای این بیشتر کارگردانایی به این کار میخورن که بیشتر قبلا کاری ترسناکو انجام داده باشم مثل دل تورو و اسکات. به نظرم در ذهن جکسون هم همینه چون فضای سازی این دو کارگردان به کارای ایشون نزدیکه

در مورد زمه کیس حق دارید احاطه ای که بر کاراش داره عالیه بخصوص در بیوولف و قطار سریع السیر که فانتزی هستند

ولی بقیه گزینه ها هم احتمالشون میره

چون جکسون با اسپیلبرگ و کامرون هم کار کرده و احتمال اینکه کارو به ایشون بده زیاده

اینکه میگم به این معنی که الان نظر و نگاه جکسون مهمه وگرنه امتیاز ساخت فیلمهای بعدی در دنیای تالکین که با ایشون نیست

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
tisak

جکسون تو کنفرانس مطبوعاتی که تو افتتاحیه نیویورک داشت صریحا گفت که بعد از هابیت به دنیای تالکین بر نخواهم گشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ERI

به tisac:رفیق فعلا کاش نمیگفتی دلمون به هابیت خوش بود کی میدونه تا سال 2014 چی میشه؟ شاید نظر پیتر جکسون عوض شد

به استل رضایی و آر-فارازون:کاش برن و لوتین ساخته بشه.اونوقت چی میشه.دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

دوستان من تاپیکی با عنوان "سایر پروژه های سینمایی پیتر جکسون از دنیای تالکین" ارسال کردم که تایید نشد و مدیران گفتن که مباحث مربوطه در همین تاپیک بحث شه.

منتظر نظرات و خبرهاتون هستیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

در مورد فیلمنامه سیلماریلیون

پادشاه تمام داستان های تالکین، تورین تورامبار و عروس داستان هایش برن و لوتین است که واقعا در انتخاب اینکه کدام برترند، چند سالی است وامانده ام.

و ساخت یک اثر سینمایی از روایت برن و لوتین مستلزم یک فیلمنامه قویه تا بتونه سرنوشت آردا رو در حد لزوم (مثل اول یاران حلقه) بیان کنه...که غیر از جکسون من کس دیگری را با این مهارت نمیشناسم. هر کارگردان دیگری اگر خدایی نکرده دست به برن و لوتین بزند مطمئن باشید اگر شکست نخورد آوازه ارباب حلقه ها را به دست نخواهد آورد.

حداقلش اونه که باید حتما از سرنوشت باراهیر بگه...و حتما از مورگوت. خباثت مورگوت باید در بیان تاریخچه ای از حوادث گذشته از آردا مشخص بشه. و این طبق برآورد من 20 دقیقه حداقل زمان میبره. ببینید. جکسون، خباثت سائرون رو هم (بیشترش) رو در همون 15 دقیقه اول یاران حلقه به تصویر کشید. بعد حماسه شروع میشود. با مرگ باراهیر. و اگر فیلمنامه نویس کارکشته ای باشد و همچنین مسلط به حوادث آردا و سیلماریلیون، شاید بتواند یک حماسه جمع و جور از برن و لوتین بیان کند. یک فیلمنامه روایی در حقیقت. و فیلمنامه روایی از عشق و حماسه کار هر کسی نیست.

ضمن اینکه اگر خود جکسون در آینده دست به ساخت برن و لوتین بزنه، مطمئنا ارباب حلقه ها را می گذارد داخل جیبش!!

درآوردن داستان تورین تورامبار به شکل یک سینمایی کاری بس مشکل است. شما حساب کنید، روایت تاریخچه آردا از یک طرف و شعب مختلف داستان از طرف دیگر. مثلا نبرد نیرنائت آرنوئدیاد. که از ضروریات فیلمنامه تورین تورامبار خواهد بود. سه قسمت کافی خواهد بود. برای فیلمنامه تورین تورامبار بدون پرداختن به حواشی و متفرقات.

اما کل سیلماریلیون اگر بخواهد در قالب سینمایی چند قسمتی یا سریال در بیاید. موفقیتش به هیچ وجه تضمین شده نیست. و هیچ کارگردان عاقلی نمی آید با خرج هزینه گزافی ریسک آن را به جان بخرد. چون مردم و منتقدین از یک سینمایی چند قسمتی یا سریال توقع پایان خاصی دارند که این پایان خاص در سیلماریلیون وجود ندارد. و هچنین ماجراهای سیل دارای پستی و بلندی های بسیاری است که در آوردن یک فیلمنامه در قالب یک اثر سینمایی را غیر ممکن میکند.

اما اگر کار به صورت چند گانه انجام شود که هر قسمت شامل یک داستان باشد احتمال موفقیت بسیار بالاست. کاری که جکسون میکند. در قالب 6 فیلم سینمایی ما را با تاریخ سرزمین میانه همراه میکند. سیل هم باید به همین صورت باشد تا توقع موفقیت ارباب حلقه ها را برای آن داسته باشیم.

در کل من نمیخواستم بگم که ساخت فیلم برن ولوتین یا تورین غیر ممکن خواهد بود. اما مسلما بسیار سخت تر از ارباب حلقه ها و هابیت خواهد بود.

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

میگم چقدر جالب میشد اگه در قالب چن تا سینمایی از جکسون کل دنیای تالکین به تصور کشیده میشد.مثلا سه گانۀ لوتر+داستانهای سیل+سه گانۀ هابیت+زندگی نامۀ تالکین همه و همه با کارگردانی پیتر!

من هم قبول دارم که اگه پیتر دست به ساخت داستان برن و لوثین و تورین تورامبار بزنه لوتر رو میذاره توی جیبش که البته ساخت این ها بس مشکلتر از ساخت لوتر یا هابیته.

من با ساخت سریال از روی داستان های تالکین کاملا مخالفم و در کل از سریال ها خوشم نمیاد.سینمایی ها بهتر هستن.به نظرم تنها چیزی که ارزش سریال شدن رو داره زندگی نامۀ خود استاد میتونه باشه.دیگه سیل اصلا دوست ندارم که به صورت سریال باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خدمت تور عزیز بگم که جوون اینقدر ناامید نباش دیدی یه هفت گانه از دل سیل دراومد که تینوویل و تورین تورامبار هم جزش بودن

بروس وارنره دیگه بوی پول به مشامشون برسه ول نمی کنن دیگه تا وقتی که از تالکین زدمون نکنن

مطمئن باش تور عزیز وقتی هابیت رو در3 قسمت ساختن ساخت سیل 1 تا 7 کاری براشون نداره

ولی موافقم باهات که داستان خیلی شاخ و برگ داره و واقعا نوشتن فیلمنامه از دل این تاریخچه بلند بالا صبر ایوب میخواد

ولی حذف بخشی از داستان بازگشت پادشاه یا یاران حلقه که به ریتم بهتر اون دوتا منجر شد مارو نسبت به سیلم امیدوار میکنه

البته فعلا باید یه 10-20 سالی منتظر سیل نباشیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
elros

حالا حالاها (اگه نگم اصلا) منتظر فیلمی از آردا نباشین به غیر از هابیت و ارباب حلقه ها که خود تالکین حق اقتباسشون رو فروخته بود حقوق بفیه آثار متعلق به کریستوفر هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir

دوستان توی این تاپیک اگه اطلاعاتی در این باب دارین مطرح کنین.اگه آخرین فیلم پیتر از دنیای تالکینه چرا و اگه نیست اطلاعات بیشتری بدین.

همچنین به نظر شما بعد از پیتر لایق ترین و توانا ترین فرد برای به تصویر کشیدن دنیای تالکین و سینمایی کردن اون کدوم کارگردانه؟

هر خبری راجع به اینکه سایر پروژه های سینمایی جکسون از تالکین چه چیزهایی خواهند بود قرار بدین.همچنین نظرتونو راجع به اینکه دوست دارین پروژه های سینمایی بعدی جکسون از رشته افسانۀ تالکین کدوم باشن،بیان کنین.

ممنون

تا اینجا که تصمیم به درست کردن هابیت کردند و حالا هم عملی شده ، باید خوشحال باشیم .

اما اینکه دوباره داستانی از جکسون درمورد آردا ببینیم ، فکر نمی کنم امکان داشته باشه.

ویرایش شده در توسط تضاد
سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great beren

به نظر منکه آخرین پروژش هست.

چون دیگه تنها کتابی که میمونه سیلماریلیون هست یا اگه بخواد فرزندان هورین.سیلماریلیون که واقعا خیلی خیلی زمان بره و اعصاب فولادین میخواد دی:

فرزندان هورین هم زمان زیادی میخواد و فکر نکنم اگرم بخواد بتونه حالا حالا ها سراغ همچین پروژه بزرگی بره

ویرایش شده در توسط great beren

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

به نظر منکه آخرین پروژش هست.

چون دیگه تنها کتابی که میمونه سیلماریلیون هست یا اگه بخواد فرزندان هورین.سیلماریلیون که واقعا خیلی خیلی زمان بره و اعصاب فولادین میخواد دی:

فرزندان هورین هم زمان زیادی میخواد و فکر نکنم اگرم بخواد بتونه حالا حالا ها سراغ همچین پروژه بزرگی بره

نه فقط اونها نمیمونه. داستان نومه نور هم هست. پادشاهی منلدیل به بعد....خیلی چیز ها هست که در سرزمین میانه اتفاق افتاد که وابستگی زیادی به دوران اول نداره...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great beren

نه فقط اونها نمیمونه. داستان نومه نور هم هست. پادشاهی منلدیل به بعد....خیلی چیز ها هست که در سرزمین میانه اتفاق افتاد که وابستگی زیادی به دوران اول نداره...

منظورم اونایی بود که میشه فیلم درست حسابی ازش درآورد دی:

وگرنه کارای استاد که تمومی ندارن.به نظرم سیلماریلیون رو ولی میشه یه سریال تمیز از روش ساخت ~o) اگه بشه چی میشه :(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Curunir-Poirot

بنظرم گوئیلرمو دل تورو میتونه کتاب سیلماریلیون رو فیلم کنه

پیتر هم میتونه کتاب بچه های هورین رو فیلم کنه

دقیقا حرف دل منو زدی.به نظرم پیتر باید نارن ای هین هورین رو روی پرده نقره ای ببره،به نظر خود من زیباترین اثر استاد بود که خوندم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

یادمه هنگام اکران بازگشت پادشاه فرودو گفت که به اندازه همه عمر خسته ام ولی بعدش 8سال بعد قبراق و سرحال در هابیت ظاهر شد

به نظر اون خستگی کار شبانه روزی پیتر جکسون به علاوه نظر منتقدان باعث شده اینو بگه.

پیتر به اون چیزی که از سینما خواسته رسیده و فکر نکنم همین جوری وتا ورکشاپو برای کارای بقیه ساخته باشه

مطمئن باشید که بازم با کارای جدید برمیگرده ولی چندسال بعد که تب هابیت فرو نشست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

یبار پیتر تو پشت صحنه لوتر گفته بود که " واقعا نمیدونم بعد از لوتر چه فیلمی میخوام بسازم" اینقدر تو لوتر رفته بود فیلم دیگه ای تو سرش نبود !

بنظر بهتره پیتر یک داستان خودش بنویسه و بسازه ، یک فیلم در مورد موجودات عجیب یا ترول ها ، از این جور فیلم های هیجانی و مرموز بسازه !

کلا پیتر بدرد فیلم های ماجرایی و ماجراجویی میخوره :(

ویرایش شده در توسط Peejack

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
tisak

یادمه هنگام اکران بازگشت پادشاه فرودو گفت که به اندازه همه عمر خسته ام ولی بعدش 8سال بعد قبراق و سرحال در هابیت ظاهر شد

به نظر اون خستگی کار شبانه روزی پیتر جکسون به علاوه نظر منتقدان باعث شده اینو بگه.

پیتر به اون چیزی که از سینما خواسته رسیده و فکر نکنم همین جوری وتا ورکشاپو برای کارای بقیه ساخته باشه

مطمئن باشید که بازم با کارای جدید برمیگرده ولی چندسال بعد که تب هابیت فرو نشست

می بخشید خواستم بپرسم کمپانی وتا مال پیتر جکسونه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

پیتر جکسون در تجهیز و آماده سازی وتاورکشاپ با ریچار تیلور همکاری داشته

وتا ورکشاپ به نوعی خانه پیتر جکسون به شمار میره. پیتر همیشه اولین همکار وتا بوده و حق آب و گل داره اونجا و قسمت اعظم توسعه و پیشرفت وتا مدیون پیترجکسونه.ولی کسی نگفت که وتا مال پیتر جکسونه.

جکسون وتا رو از حالت یک کارگاه کوچک به شرکتی بزرگ همانند پیکسار و لوکاس فیلم تبدیل کرد بگونه ای که در آواتار ،وتا سهم ویژه ای داشت

پیشرفت اصلی وتا از زمان فیلم ترس آفرینان بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...