رفتن به مطلب

Recommended Posts

آلپانیانوس

هابیت داره ماجراجویی بیلبو رو دنبال میکنه.من کتاب رو سفارش دادم و یک هفته منتظرش ماندم و از هیجان مردم.وقتی کاب رو میخوندم با هر اتفاقی که می افتاد هیجان زده میشدم.بیلبو در داستان چندان عمقی نداره ولی در فیلم یک شخصیت با هزاران بعد میشه.باید منتظر ماند و فیلم رو دید.مثل اسپایدر من شگفت انگیز(که همه فکر میکردند خوب نمیشه ولی شد گرچه من رغبتی به دیدنش هنوز ندارم.).در هرحال زود قضاوت نکنید در ضمن اگر برادینلی یا ایبرت با تراوررس حرف زیادی زد من که سعی میکنم فکشو نو سرویس کنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

دوستان ! این تاپیک در مورد نقد های منتقدان حرفه ای سینما هستش . از اونجایی که فعلا هیچ نقدی منتشر نشده ، لطفا از پست دادن تو این تاپیک خود داری کنید .

تاپیک تنها به خاطر این که نمره imdb توسط کاربر تور ، مرتب بروز میشه ، قفل نمیشه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

توجه کنید...

دوستان گرچه این یک نقد نیست اما گفتنش در این تاپیک به نظرم جالب و ضروری اومد

تا الان که حدود 5 هزار نفر در IMDb امتیاز داده اند به هابیت و میانگین 9.3 از ده رو گرفته، اغلب میان و با تیترهایی چون "شاهکار" "چیزی کمتر از یک شاهکار نیست" "من 11 میدم به این شاهکار" "ساحر چشم ها" و ... آنچه در سینما دیده اند را بیان میکنند. و در نظرات خود واقعا قادر به بیان شگفتی های این فیلم نیستن و به تته پته میفتن. اغلب قسمت اول هابیت رو با قسمت سوم ارباب حلقه ها مقایسه میکنن و بعضی ها حتی بالاتر از اون. با خودم دارم فکر میکنم چطور ممکنه فیلمنامه ای از فیلمنامه بازگشت شاه قوی تر باشه! بگذریم. آنچه از HFR 3D 48fps دیده اند و آنچه از Dolby Wondersound شنیده اند اینا رو واقعا گیج و مبهوت کرده...

حالا این وسط دو نظر ساز مخالف میزد. اولی که 1 داده بود به هابیت در متن خودش به آزار و اذیت حیوانات و مرگ 27 حیوان شامل چند اسب و خروس و ...(!) اشاره کرده و از مردم حیوان دوست خواسته از این فیلم طرفداری نکنند و امتیاز 1 بدن به فیلم تا روح حیوانات درگذشته شاد بشه! و با کلی ناسزا به پیتر و عواملش نظرشو به پایان رسونده. خب البته خبر خوشحال کننده برای ما اینه که این نظر چندساعت بیشتر دوام نیاورد و از لیست نظرات در IMDb حذف شد(هورا!!)

دومی که ظاهرا از بزرگان IMDb می باشد امتیاز 5 داده و از نظراتش فهمیدم که فیلم رو ندیده! اما به پشت پرده های این امتیازات مشکوک همش 10 اشاره کرده و گفته تاحالا ندیده بودم حدود 4 هزار نفر تنها دوروز پس از اکران آزمایشی یک فیلم به اون 10 بدن!(باز هم مایه افتخار ما). و یک خورده IMDb و بیشتر کاربرها و حتی کمپانی فیلمسازی رو متهم کرده و رفته...

(البته چون این پست حالت خبری داشت و نمیخوایم راجع بهش بحث بشه هر کی دوست داشت میتونه لایک کنه)

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

پس چرا این 5 تا نقد metacritik قرار نمیگیره تو این تاپیک تا ببینیم قضیه چی بوده؟؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

من خودم هنوز تازه دارم میرم سراغشون. شاید یکیشو گذاشتم. اگه هرکدوم از دوستان هم کمکم کنه خوشحال میشم.

یکی از نقد ها بحث اصلیش روی پیروی واو به واو فیلم از کتاب تالکینه (و تالکین و کتابش و جکسون و فیلمش رو نقد کرده)

یکی دیگه از نقد ها با نقد مستقیم از 48 فریمی بودن شروع میکنه...که خب نقد فیلم حساب نمیشه

و نقد سوم مربوط به سایت vriety هست که خب یکم شیب ملایم تری نسبت به بالایی ها داره و بدون اطلاع حرفی نزده و کسی رو متهم نکرده...یک جورایی این هم نقد درست و حسابی نیست

حالا هرکدومش رو دوست دارین بگین تا در موردش بحث بشه...

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

هر کدوم که خودت صلاح میدونی داداش، فقط تو را خدا زوردتر بزارین که ببینیم چطوری بوده.! ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

مواجه شدن با 5 نمره منتقدین ( 62 از 100 ) مطمعنا برای همه ما و همه کسانی که به پیتر جکسون امید بسته بودن ، به شدت شوک آور بود . میخوام تو این پست دلیلی رو بررسی کنیم که به نظرم دیدگاه منتقدین رو نسبت به هابیت به شدت منفی کرده وسپس به این بپردازیم که ممکنه این مسئله واقعا ضایعه دردناکی نباشه :(

مهمترین چیزی که مشخصه اینه که سه قسمتی شدن هابیت همونطوری که پیش بینی میشد ، بیشترین تاثیر رو در شکل گیری این نگاه منفی داشته ، اما چرا ؟

هر فیلم بر پایه فیلم نامه خودش استواره ، درست مثل ماشین و شاسی ، فیلم نامه هابیت در مدت طولانی و توسط فیلم نامه نویسانی تهیه شد که برنده جایزه اسکار در همین زمینه هستن ، پس فیلم نامه هابیت نمیتونست فیلم نامه ضعیف یا سخیفی باشه . اما سه قسمتی کردن این فیلم نامه ( هرچند قراره دستی توش بره صفحات جدیدی براش در نظر گرفته بشه ) بزرگترین ضربه رو به این قسمت کار میزنه . هر فیلمنامه خوبی دارای روند نسبتا متعارفی هستش که از معرفی کاراکتر ها شروع شده ، به گره افکنی و نقطه اوج و سپس نقطه آرامش و نتیجه گیری میرسه ، محور هایی که احتمالا تو فیلم نامه هابیت دو قسمتی به خوبی رعایت شده بودن . اما وقتی قرار میشه فیلم سه قسمتی بشه ، روند زمان بندی و محور های اساسی فیلم نامه تغییر میکنه و نیتجه این میشه که منتقد ها که این فیلم رو به عنوان یه فیلم مستقل و کامل میبینن بهش خرده بگیرن که فیلم ناقصه و بدون طی روند های اساسی تموم میشه .

اگه حقیقتا صحبت های بالا درست باشه ، میتونیم نتیجه جالبی بگیریم که مطمعنا به دل همه ما خواهد نشست و اون اینه که منتقد ها نمره پایینی به فیلم دادن ، نه به خاطر این که عملکرد خود فیلم یا کیفیتش پایینه ، بلکه به خاطر این چنین نمره ای دادن که فیلم به نظرشون ناقصه ( حتما هم همینطوره چون دو قسمت تبدیل به سه شده ) ، خب دراین صورت اگه هر سه فیلم پس از اکران در کنار هم قرار بگیرن و به عنوان یک واحد در نظر گرفته بشن ، میبینیم که هیچ مشکل مشخصی درش وجود نداره و چه بسا همون شاهکاری باشه که هممون ازش انتظار داریم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

دوستان بهتر نیست علاوه بر امتیاز هابیت تو imdb و meta امتیازش تو سایت های دیگرو هم قرار بدین؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mana

لطفا نظرات منتقدانی که امتیازات پایینی هم دادند قرار بدید الان من اسم منتقدان بزرگی رو میبینم که نمرات پایینی دادند مثل منتقد AP

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

من منتقد بزرگی به نام AP در لیست نقدها نمیبینم. این یک

دو. وقتی منتقد میاد از 48 فریم ایراد میگیره و ریش دورف ها رو نقد میکنه که مانع دیدن چهره بازیگره!! (PETER DEBRUGE از سایت Vriety) و

براساس اینا میاد 40 یا 50 میده به هابیت پیتر جکسون...آیا نقدش ارزشی داره که من ترجمه کنم و رو سایت قرار بدم؟! به اینها میگید منتقد بزرگ؟!

{the 13 dwarves are virtually indistinguishable apart from their facial hair...}
ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
tisak

ممنون ولی ندیدم که از ریش دورف ها ایراد بگیره! میتونی اون جملش رو کپی پیست کنی!؟

ممنون میشم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

من منتقد بزرگی به نام AP در لیست نقدها نمیبینم. این یک

دو. وقتی منتقد میاد از 48 فریم ایراد میگیره و ریش دورف ها رو نقد میکنه (که مانع دیدن چهره بازیگره !!) و براساس اینا میاد 40 یا 50 میده به هابیت پیتر جکسون...آیا نقدش ارزشی داره که من ترجمه کنم و رو سایت قرار بدم؟! به اینها میگید منتقد بزرگ؟!

واقعا! تو metacritic داشتم نقدهای بازگشت پادشاه رو نگاه میکردم دیدم یکیشون (David Sterritt) فقط صرفا به این دلیل که از بازیگرها خوشش نیومده و احساس کرده بازیشون کسل کننده است (!) بهش 50 داده و اینجوری امتیاز فیلم شده 9.4 و رتبه اش شده 42م! از هشت تا فیلمی هم که امتیازشون 100ه و top لیست شدن هم 3-4تاشون تیشتر به درد بخور نیست و خیلی فیلم های مزخرف هستن که از لوتر بالاترن! باور کنید نه به امتیازهای IMDB میشه اعتماد کرد نه meta! هیچ کدوم معتبر نیستن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mana

اول از همه یعنی شما نمیدونی AP مخفف Associated Press هست؟ جای بسی ناراحتی داره پس بگو که از قافله عقب هستید شاید شما میتونی بگی همه گفتن 48 فریم و یا ریش بازیگر ایراد گرفتن بنده که همه رو خوندم ایرادات زیادی گرفته شده

دوم اینجا جو نندازید که منتقدها چیزای الکی ایراد گرفتن چون اینجوری نیست کاری که دارید انجام میدید یعنی قرار دادن نقد ها منصفانه انجام بدید درسته همه هوادار تالکین هستیم ولی نشد که واقعیت ها رو قبول نکنیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
tisak

ببین مانا اگر خیلی مشتاقی خودت نقد ها رو ترجمه کن بذار همینجا مشکلی نیست. اینجا هرکس هر نقد رو که بخواد قرار میده. و در ضمن شما طرفدار تالکین هم می باشی؟؟!!!!!!!!

و بعدش اینکه متا اونقدر هم سندیت نداره. فیلمی مثل گلادیاتور که فاتح اسکار بود امتیاز 65 رو گرفت.

ویرایش شده در توسط tisak

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

اول از همه یعنی شما نمیدونی AP مخفف Associated Press هست؟ جای بسی ناراحتی داره پس بگو که از قافله عقب هستید شاید شما میتونی بگی همه گفتن 48 فریم و یا ریش بازیگر ایراد گرفتن بنده که همه رو خوندم ایرادات زیادی گرفته شده

دوم اینجا جو نندازید که منتقدها چیزای الکی ایراد گرفتن چون اینجوری نیست کاری که دارید انجام میدید یعنی قرار دادن نقد ها منصفانه انجام بدید درسته همه هوادار تالکین هستیم ولی نشد که واقعیت ها رو قبول نکنیم

شاید حق با شما باشه و چون نمیدونم AP مخفف چیه از قافله عقب باشم...

بله ایرادات زیادی گرفتن. که در بالا به بخشی از آنها اشاره شد.

با توجه به اون چیزهایی که از کارگردانی و نقد میدونم حرف هم کیش هام رو میفهمم دیگه... که یک نقد احساسیه یا منصفانه. اگر شما نقد بهتری سراغ داری خوشحال میشم کمکم کنی. دست تنهایی که نمیتونم هر نقدی میاد ترجمه کنم. سعی میکنم اونی که از همه سنگین تر نقد کرده رو به شما ارائه بدم...

دوباره هم میگم که این تاپیک محل بحث در مورد نقد های قرار گرفته بر روی تاپیکه. میتونید اگه با نقد های بالا مشکلی دارید اینجا بیان کنید تا درموردش بحث بشه...

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Théoden

يه نفر يه منتقد بزززززززززززرگ معرفي كنه تا ما ببينيم چي گفته؟ :( همين جوري پيش بره فكر كنم تا چند روز ديگه همه‌ي منتقد ها به اين وضعيت ~o)دچار بشند.

ویرایش شده در توسط web

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

به نظر من به تایتل بالا فروش جهانی فیلم را هم اضافه کنید اینطوری جالبتر میشه.! :(

ویرایش شده در توسط strayder

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mana

ببین مانا اگر خیلی مشتاقی خودت نقد ها رو ترجمه کن بذار همینجا مشکلی نیست. اینجا هرکس هر نقد رو که بخواد قرار میده. و در ضمن شما طرفدار تالکین هم می باشی؟؟!!!!!!!!

و بعدش اینکه متا اونقدر هم سندیت نداره. فیلمی مثل گلادیاتور که فاتح اسکار بود امتیاز 65 رو گرفت.

من در نظرم اسمی از سایتی بردم؟ اسمی از متا یا روتن یا هر سایت دیگه ای بردم؟

من اصلا به این سایت ها نگاه نمیکنم چون معیار درستی نیست اینکه اینهمه منتقد گیر دادن و نمره های پایینی دادن واقعا جای تعجب داره میون فیلمها پیتر جکسون کینگ کنگ بهتر از هابیت نقد شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هیرلوین

طبق این نمره ها باید 65 باشه!نه 61

خودتون حساب کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

من ان چیزی که تو meta دیدم مستقیم copy کردم.! 9 نقد بود که امتیازات هم همانایی است که در پست قبلی دادم و در کل فیلم از 100 فعلا 61.!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

ضمن تشکر از دوستان...

اما امتیازات فعلا کاملا بی ثبات است.

چون هنوز هابیت اکران رسمی نشده...ضمن اینکه پست اول هم هر ساعت به روز میشه.

بنابراین از زدن پست هایی که صرفا خبر صعود و یا نزول امتیازات را شامل می شود خودداری کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...