رفتن به مطلب
ائارندیل Eärendil

ویژه نامه هابیت

Recommended Posts

ائارندیل Eärendil

در مورد تاپیک فیلم هابیت

بنظرم الان دیگه وقتش رسیده تا یه سر و سامونی به این تاپیک بدیم.اصلا ما که میخوایم پس از اکران فیلم مهمترین سایت تو ایران باشیم که به این فیلم میپردازه، چه اشکالی داره یه تالار جداگانه واسش باز کنیم این کار توی این زمان خاص خیلی به نفع سایت هست.

الان تو تاپیک مربوطه حدود1400 تا پست هست که مابینشون پستهای بسیار مفید و بدرد بخور وجود داره ولی یه جورایی همشون از بین رفتن،چون دیگه تقریبا امکانش نیست اونارو مشاهده کرد. مثلا ما که الان تو آردا هستیم به زور میتونیم یه مطلب درباره فیلم تو اون تاپیک پیدا کنیم چه برسه به اونی که بعد از دیدن فیلم میاد عضو سایت میشه.

اگه امکان تالار مجزا وجود نداره حداقل مطالب اون تاپیک رو به 4-5 تاپیک جداگانه تقسیم کنین.مثلا عکس و پوستر(که این روزا بازارش داغ شده)، جلوه های ویژه فیلم، معرفی کاراکترها و بیوگرافی بازیگران ،اخبار فیلم،نقد فیلم و فیلمنامه و...

همینطور این بخش و یا تاپیکها رو موقع اکران علاوه بر جای خودشون، بیایم تو صفحه اول فروم هم یه لینک بذاریم بغل روزشمار فیلم و پادکست.

البته میدونم این کار خیلی فرسایشی هست و وقت مدیران سایت رو میگیره ولی اگه از همین الان به فکر باشیم همه میتونن توی دسته بندی و طبقه بندی مطالب کمک کنن.و اسامی و موضوعات تاپیک رو با نظر همه درست کنن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

قسمت ویژه ای در سایت برای فیلم هابیت:

تا اکران فیلم هابیت چیزی نمونده، الان بازدیدکننده هایی که به سایت ما سر میزنن با خبر های جدید سایت روبرو میشن که البته بیشتر به فیلم هابیت اختصاص داره. ولی برای تکمیل یا حس کنجکاوی ـشون در مورد فیلم به چه بخش تعیین شده ای سر بزنن که جامع باشه؟ {جز اینکه باید صفحات رو به عقب برگردونن، مثلا 1 ماه دیگه معرفی دورف ها که مهدی زحمت ـش رو داره میکشه چند صفحه ی قبل قرار گرفته؟}

پیشنهادم اینه، به اندازه روزشمار یک لوگو یا مشخصه برای فیلم بسازیم و به صفحه ای لینک بدیم. محتویات، میتونه مقالات در حاشیه فیلم هابیت، معرفی شخصیت ها {نه فقط دورف ها، بلکه همه شخصیت های مهم فیلم}، گالری تصاویر شخصیت ها / مکان ها و ... باشه.

ویرایش شده در توسط baggins

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

با طرح بگینز عزیز کاملا موافقم . در صورتی که امکانش وجود داشته باشه میتونیم از عنوان " پرونده فیلم هابیت " یا " همه چیز درباره فیلم هابیت " در اون لوگو یا مشخصه ای که بگینز گفت ، استفاده کنیم . تو اون صفحه میتونیم در ابتدا توضیحاتی رو که در حال حاضر برای فیلم هابیت داریم محور قرار بدیم و سپس به ترتیب لینک تریلر ها ، ویدیو ها ، و اخباری رو که به صفحات قبل صفحه اول سایت رفته ، قرار بدیم . اگه بتونیم آرشیوی نزدیک و قابل دسترس از پوستر ها و عکس های منتشر شده رو در این پرونده قرار بدیم ، خیلی عالی میشه . معرفی شخصیت های فیلم ، عوامل ، لوکیشن ها ، تاریخچه و ... هم خیلی میتونه به پربار کردن این پرونده کمک کنه .

البته باید دید به لحاظ فنی امکان این اقدام پرفایده وجود داره یا نه . فکر میکنم باید منتظر نظر فنی مهدی یا اله سار باشیم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

با كليت طرح موافقم. ميشه يه همچين كاري كرد. حالا بايد در مورد جزئياتش بحث كنيم.

يه سري اطلاعات و لينك به صفحات مرتبط رو قبلا اينجا گذاشتم:

https://arda.ir/hobbit-trilogy

ميشه اين كار رو به صروت جامعتري انجام داد. بخشهاي مختلفي كه آرون گفت به صورت دسته بندي شده توش قرار بگيره. ميتونيم يه گالري جديد براي فيلم هابيت درست كنيم و تصاوير و پوسترهاي فيلم رو توش قرار بديم.

كار شدنيه اما يكم ايده بديد تا يه طرح خوب از توش در بياد.

فعلا ميتونيم روي فيلم اول مانور بديم. افراد و لوكيشنها رو معرفي كنيم و يه تاريخچه كلي بگيم.

بعضي ها قرار بود كه يه ويژه نامه براي فيلم هابيت تهيه كنن. اگه ميخوايد اين كار رو بكنيد وقتش الانه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

قسمت ویژه ای در سایت برای فیلم هابیت:

تا اکران فیلم هابیت چیزی نمونده، الان بازدیدکننده هایی که به سایت ما سر میزنن با خبر های جدید سایت روبرو میشن که البته بیشتر به فیلم هابیت اختصاص داره. ولی برای تکمیل یا حس کنجکاوی ـشون در مورد فیلم به چه بخش تعیین شده ای سر بزنن که جامع باشه؟ {جز اینکه باید صفحات رو به عقب برگردونن، مثلا 1 ماه دیگه معرفی دورف ها که مهدی زحمت ـش رو داره میکشه چند صفحه ی قبل قرار گرفته؟}

پیشنهادم اینه، به اندازه روزشمار یک لوگو یا مشخصه برای فیلم بسازیم و به صفحه ای لینک بدیم. محتویات، میتونه مقالات در حاشیه فیلم هابیت، معرفی شخصیت ها {نه فقط دورف ها، بلکه همه شخصیت های مهم فیلم}، گالری تصاویر شخصیت ها / مکان ها و ... باشه.

با طرح بگینز عزیز کاملا موافقم . در صورتی که امکانش وجود داشته باشه میتونیم از عنوان " پرونده فیلم هابیت " یا " همه چیز درباره فیلم هابیت " در اون لوگو یا مشخصه ای که بگینز گفت ، استفاده کنیم . تو اون صفحه میتونیم در ابتدا توضیحاتی رو که در حال حاضر برای فیلم هابیت داریم محور قرار بدیم و سپس به ترتیب لینک تریلر ها ، ویدیو ها ، و اخباری رو که به صفحات قبل صفحه اول سایت رفته ، قرار بدیم . اگه بتونیم آرشیوی نزدیک و قابل دسترس از پوستر ها و عکس های منتشر شده رو در این پرونده قرار بدیم ، خیلی عالی میشه . معرفی شخصیت های فیلم ، عوامل ، لوکیشن ها ، تاریخچه و ... هم خیلی میتونه به پربار کردن این پرونده کمک کنه .

البته باید دید به لحاظ فنی امکان این اقدام پرفایده وجود داره یا نه . فکر میکنم باید منتظر نظر فنی مهدی یا اله سار باشیم .

با كليت طرح موافقم. ميشه يه همچين كاري كرد. حالا بايد در مورد جزئياتش بحث كنيم.

يه سري اطلاعات و لينك به صفحات مرتبط رو قبلا اينجا گذاشتم:

https://arda.ir/hobbit-trilogy

ميشه اين كار رو به صروت جامعتري انجام داد. بخشهاي مختلفي كه آرون گفت به صورت دسته بندي شده توش قرار بگيره. ميتونيم يه گالري جديد براي فيلم هابيت درست كنيم و تصاوير و پوسترهاي فيلم رو توش قرار بديم.

كار شدنيه اما يكم ايده بديد تا يه طرح خوب از توش در بياد.

فعلا ميتونيم روي فيلم اول مانور بديم. افراد و لوكيشنها رو معرفي كنيم و يه تاريخچه كلي بگيم.

بعضي ها قرار بود كه يه ويژه نامه براي فيلم هابيت تهيه كنن. اگه ميخوايد اين كار رو بكنيد وقتش الانه.

الان من یه انتقادی میکنم از جنسی متفاوت، شایدم گلایه... از مهدی و arven عزیز

یادتون میاد 20 روز پیش من یه همچین پستی گذاشتم. خیلی منتظر موندم تا یکی از شما جواب بدین چون ناظر سایت هستین.ولی هنوز هم که هنوزه هیچ پستی بعد از اون داده نشده...

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=1247&view=findpost&p=27238

کاش مینوشتین مخالف هستین، اصلا مینوشتین که وقت نداریم و... ولی بعد از گذشت 20 روز هیچ جوابی ننوشتین.در حالی که بعد از پست مشابه بگینز کمتر از یک روز پستشو تحویل گرفتین.

منم همینارو نوشته بودم دیگه.منتها با تاکید بر تاپیک مربوطه :

"در مورد تاپیک فیلم هابیت

بنظرم الان دیگه وقتش رسیده تا یه سر و سامونی به این تاپیک بدیم.اصلا ما که میخوایم پس از اکران فیلم مهمترین سایت تو ایران باشیم که به این فیلم میپردازه، چه اشکالی داره یه تالار جداگانه واسش باز کنیم این کار توی این زمان خاص خیلی به نفع سایت هست.

الان تو تاپیک مربوطه حدود1400 تا پست هست که مابینشون پستهای بسیار مفید و بدرد بخور وجود داره ولی یه جورایی همشون از بین رفتن،چون دیگه تقریبا امکانش نیست اونارو مشاهده کرد. مثلا ما که الان تو آردا هستیم به زور میتونیم یه مطلب درباره فیلم تو اون تاپیک پیدا کنیم چه برسه به اونی که بعد از دیدن فیلم میاد عضو سایت میشه.

اگه امکان تالار مجزا وجود نداره حداقل مطالب اون تاپیک رو به 4-5 تاپیک جداگانه تقسیم کنین.مثلا عکس و پوستر(که این روزا بازارش داغ شده)، جلوه های ویژه فیلم، معرفی کاراکترها و بیوگرافی بازیگران ،اخبار فیلم،نقد فیلم و فیلمنامه و...

همینطور این بخش و یا تاپیکها رو موقع اکران علاوه بر جای خودشون، بیایم تو صفحه اول فروم هم یه لینک بذاریم بغل روزشمار فیلم و پادکست.

البته میدونم این کار خیلی فرسایشی هست و وقت مدیران سایت رو میگیره ولی اگه از همین الان به فکر باشیم همه میتونن توی دسته بندی و طبقه بندی مطالب کمک کنن.و اسامی و موضوعات تاپیک رو با نظر همه درست کنن."

حالا اگه دوست ندارین اون پست من باشه اجازه بدین حذف کنم تا موازی کاری نشه چون هر دو پست یک منظور رو میرسونن.

البته از بگینز هم تشکر میکنم که از اون پست من خوشش اومده بود..:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

به ائارندیل:

این پست شما در مورد فروم بود و به قضیه بازنگری مربوط میشد. قصدمون این بود که توی جلسه بازنگری مطرحش کنیم. متاسفانه الان درگیریهامون انقدر زیاده که نمیتونیم جلسه بازنگری رو بذاریم. اما این چیزی که بگینز گفت در مورد سایته. ما میخوایم توی سایت یه مرجع درست و حسابی برای فیلم هابیت داشته باشیم. اکثر مطالبش هم آماده است و فقط باید یکجا دسته بندی بشی.

اون تاپیک فیلم هابیت برای روند ساخت فیلمه. بعد از اکران فیلم بحثهای جدید(جلوه های ویژه، نقد فیلمنامه و ...) باید توی تاپیکهای جدید انجام بشه. به احتمال زیاد این تاپیک فعلی رو ببندیم. معرفی کاراکترها که الان داره انجام میشه، اخبار هم توی سایت پوشش داده میشه و بیوگرافی بازیگران هم میتونه توی اون ویژه نامه باشه.

پستت هم موازی کاری نیست، دو مورد جدا از هم هستن اما برای هدفی واحد.

خلاصه که اون پستت رو خونده بودم اما صحبت در موردش رو به زمان بازنگری موکول کرده بودم.

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

متاسفانه اغلب دوستان، این طور پست ها رو فقط لایک میکنن...

من پیرامون دو مورد اول میتونم بنویسم

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

چه عجب یکی اینجا جواب داد! :دی

ممنون، خوب یکیش رو مشخص کن و انجام بده.

اینکار رو حئاکثر 2 هفته ای میخوایم جمع کنیم پس لطفا هرچه سریعتر مشخص کنید که چه کمکی میتونید بکنید.

مرسی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

یک مقاله حداکثر دو صفحه ای میتونم از ارتباط داستان هابیت و ارباب حلقه ها بنویسم. با محوریت کتاب. با محوریت فیلمش رو هم میتونم یک توضیحی بدم.

این حداکثر تا یک هفته دیگه آمادست.

اما گزارش از پشت صحنه زمان بیشتری میبره و رو من زیاد حساب نکن...

در فضای خارج از سایت چکار میتونید بکنید

تبلیغ در سایت های بزرگ، شبکه های اجتماعی، ...

پیشنهاد من تقویت و آپدیت بخش مربوط به موتورهای جستجو تو سورس سایته...اصطلاحش یادم نیست...

چون در آستانه اکران و حتی موقع اکران کلمات و الفاظ در حیطه هابیت، ارباب حلقه ها، پیتر جکسون، تالکین، آردا، شخصیت های آردا و ... در موتورهای جستجو خیلی زیاد میشه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

تو شبکه های اجتماعی که صفحه داریم و هر خبری که رو سایت میره اونجا هم گذاشته میشه.

SEO ای هم که اله سار روی سایت نصب کرده خیلی قویه و تقریبا هر چیزی در مورد تالکین سرچ کنید آردا رو توی صفحه اول میبینید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

بنده روی زندگی نامه ی ایان مکلن در عرض یک هفته کار می کنم و به دستتون می رسونم....

اما اگربشه یک نفر رو برداشت...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

ممنون مهدی بابت توجهی که کردی. خیلی خوب شد.

قول میدم تا 2-3 روز اون مقاله لوکیشن ها که قبلا بصورت ناقص گذاشته بودم رو کامل کنم.

تو شبکه های اجتماعی هم تا دلتون بخواد شئر میکنم :دی و خواهشم اینه که حتما زیر عکسها و مطالبی که از صفحه اصلی فیلم هابیت یا هرجای دیگه شئر میکنید حتماً آدرس سایتمون رو بهش اضافه کنین .بطور میانگین هر نفر توی فیس 50 تا فرِند داره و این اشتراک گذاری آمار سایت رو خیلی بالا میبیره. کاری میکنیم که موقع اکران، فیلم هابیت یکی از داغترین مطالب فیس باشه.

به تور: فکر نکنم کسی با دیدن فیلم هابیت عبارت آردا رو جستجو کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

فکر نکنم کسی با دیدن فیلم هابیت عبارت آردا رو جستجو کنه.

بعد از هر تحقیقی حتما به این اسم میرسند...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
elros

به نظر من فکر خوبی هست ولی زمان کمه هرچندتا مقاله که آماده شو بذارید رو سایت ولی مجله رو در آستانه ریلیز دی وی دی فیلم منتشر کنید چون هم وقت بیشتر هست هم نقدهای منتقدهای مشهور رو می شه ترجمه کرد.

حالا هم که درباره هابیت ویژه نامه می دید میشه درباره کتاب هم مقاله داشت نقد ترجمه های مختلف هابیت یا درباره کتاب "تاریخچه هابیت" و اقتباس های دیگر از هابیت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

به مهدی:

خب مخاطب مقالات ما قراره کیا باشن؟

محوریت مقالات بیشتر کتاب باشه یا فیلم؟

هدف از تمام مقالا آشنایی با آرداست؟؟

اینطور اطلاعات میتونه کار نوشتن رو برای ما خیلی آسون تر بکنه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

مخاطب کسانی هستن که فیلم رو میبینن اما هیچ اطلاعات دیگه ای ندارن که این فیلم چیه و نمیدونن که کتابی به اسم هابیت وجود داره یا آردایی هست که بتونن توش بحث و گفتگو بکنن.

در واقع میخوایم یه مرجع باشیم برای تمام علاقه مندان به این فیلم طوری که بتونیم این افراد رو جذب کنیم.

خب هنوز که فیلم نیومده و مقالات باید روی محوریت کتاب باشه. البته در مورد مراحل و اتفاقات ساخت فیلم هم مقالات جداگونه ای مینویسیم.

آشنایی با آردا هم جزوی از این طرح هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رگولاس

من خیلی دوست دارم بعد دیدن فیلم یه چیزی براش بنویسم و قصدشم دارم اما مطمئنم وقت نمیکنم چون اکران بسیار نزدیکه اخر ساله و امتحانات.اما اگه کسی باشه تو همون دوره ی زمانی( یعنی قبل اینکه یادم بره چی دیدم!!) شاید بشه یه کاری کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

هرکی خواست در مورد تکنولوژی های استفاده شده در فیلم چیزی بنویسه میتونه از این منبع استفاده بکنه:

http://www.movies.com/movie-news/the-hobbit-countdown-new-technology-japanese-trailer-soundtrack-streaming/10287

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
loten

هرکی خواست در مورد تکنولوژی های استفاده شده در فیلم چیزی بنویسه میتونه از این منبع استفاده بکنه:

http://www.movies.co...streaming/10287

يعني ميخواين ترجمه بشه يا خوانده بشه و يه مقاله دربارش نوشته بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

ترجمه بشه یا اینکه با منابع دیگه ادغام بشه و یه مقاله از توش دربیاد. فرق زیادی نمیکنه. این مطلب خودش به اندازه کافی توضیح داده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

مهدی نظرم عوض شد...

زندگی نامه کریستوفرلی با زندگی نامه ی شخصیت داستانی گندالف. خوبه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

زندگینامه گندالف رو من دستم گرفتم. حدود 60 درصدش هم انجام شده. برو دنبال یه چیز دیگه. کریستوفر لی رو بنویس.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

الروند چطوره؟! بنویسم الروند رو؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

یه سر به تاپیک زندگینامه ها بزن. اونهایی که اونجا نیستن رو بنویس. بقیه رو از اونجا برمیداریم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...