رفتن به مطلب
تور

نمایشنامه صوتی سیلماریلیون - فراخوان

Recommended Posts

اله ماکیل

در هوایش بی قرارم روز و شب ... منظورم نسخه ی صوتی سیلماریلیون هست.

دوستانی که قبلا اعلام همکاری کرده بودن هنوز قولشون استمرار داره یا از صرافت این موضوع افتادن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

دوستان من استارت یه نسخه صوتی آزمایشی برای خوانش افسانه ی تورین رو زدم. کارای مقدماتیش از قبیل جمع آوری افکت های لازم و ساخت موسیقی هم تقریبا انجام شده. ولی احساس میکنم اگه چند تا شخصیت صدایی داشته باشیم کار خیلی قشنگتر از کار در میاد. البته منظورم این نبود که برای هر شخصیت یکی از دوستان ایفای نقش بکنه. چون شخصیت های اون افسانه خیلی زیادن و فکر نکنم بتونیم کاور کنیم. ولی اگه چهار یا پنج راوی داشته باشیم خیلی عالی میشه. اگه تمایل دارید، همینجا یا از طریق پیغام خصوصی بهم اطلاع بدید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

من که توی کارهای صوتی بودم و هستم و خواهم بود، قبلا هم اعلام آمادگی کرده بودم که انگار نیازه و دوباره اعلام میکنم @};- دوستانی هم که توی فروم هستن وبا وجود علاقه داشتن، به دلیلی فکر میکنن نمیتونن یا نمیشه یا تجربه ندارن به هیچ عنوان از جلو اومدن ابا نداشته باشن، تا وقتی نظرات افراد مختلف رو نشنوید، زمانی سپری نشه و تجربه هایی کسب نشه ممکنه به نظرتون کار سختی باشه اما مهم ترین چیز میزان علاقه هست که میشه بقیه ی موارد رو یه کاریش کرد بالاخره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

ممنون از الوه عزیز. سه یا چهار نفر دیگه هم بیان بعد میشینیم (کجا میشینیم؟!) بین خودمون هماهنگ میکنیم و فصل های کتاب رو تقسیم کنیم برای خوندن. من تا اون موقع سعی میکنم کارای خودمو به آخر برسونم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

منم اگر صدا و اجرام مورد قبول هست، درسته که کنکور دارم و از خیلی کارها زدم (و کلی مشکلات دیگه هم هست) اما واقعا توانایی این همکاری رو در خودم میبینم و میدونم که ضبط صدا چندان وقتی از آدم نمیبره.

بنابراین خیلی خوشحال میشم بتونم در بخش اجرا کمک کنم و گوشه ای از کارو بگیرم. تا ببینیم این کار آزمایشی اول چطور پیش میره. @};-

پ.ن

دوستانی که به من اعلام آمادگی کرده بودند قبلا برای همکاری اگر هنوز مایل به همکاری هستند باید دوباره اینجا اعلام کنن یا به اله ماکیل پیام بدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

منم تمایل به همکاری دارم منتهی امیدوارم که کاری ازدستم بربیاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

منم دوستدارم شرکت داشته باشم البته اگر زود هماهنگیها بهم اطلاع داده بشه ممنون میشم که تعطیلات کارها رو انجام بدیم به امید خدا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

مرسی استل عزیز. منتظر دو یا سه تن دیگه از دوستان هستیم. خواستم اینم یادآوری کنم که صداهامون رو برای همدیگه بفرستیم حتما. بین خودمون به یه توافقی برسیم که کی کدوم قسمت از افسانه رو بخونه بیشتر به صداش میشینه.

همه ی ما نارن ای هن هورین رو خوندیم. من فقط پیشنهاد چهار یا پنج راوی رو دادم. اگر احساس میکنید که با توجه به تعداد فصل های کتاب، دوستان بیشتری میتونن مشارکت کنن خواهش میکنم پیشنهاد بدین. من به زودی کتاب به دستم میرسه، ولی فعلا ندارمش. به خاطر همین یادم نیست دقیقا چند فصل بود. دوستان برام یادآوری کنن، و در مورد این پیشنهادم هم نظراتشون رو بگن.

مرسی.

پ.ن: ایزد بانوی پرنشاط ما هم بهمون پیوستن. @};- :-h

گمونم تیم پر قدرتی میشیم. مرسی وانا. خودت کتاب رو یه نگاه بنداز، ببین چه فصلی رو بیشتر میتونی باهاش ارتباط برقرار کنی. بعد ما رو در جریان بذار که به جمع بندی برسیم.

ویرایش شده در توسط اله ماکیل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

خواهش

اله ماکیل شما که استارتشو زدین، به نظرت صدام مناسبه؟ خودم می دونم که نیست اما به خاطر حرف الوه(!) بازم اعلام همکاری کردم.

ویرایش شده در توسط رضائی.استل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

استل عزیز من کم مایه رو چه به نظر دادن در مورد صداتون؟!!

راستش تا حالا نشنیدم صداتونو. ولی تو این تاپیک هست فک کنم. من میشنوم و صرفا نظرمو میگم.

اما اینو بگم که برای شخص من سه تا مسئله خیلی مهمه. یک اینکه مشارکت همه مون توش متجلی شه. دوم اینکه مهم احساس درونی ما نسبت به این افسانه و این شخصیته که حتما در صدای همه ما آشکار خواهد بود. و سوم اینکه این یه کار آزمایشیه تا بهتر بتونیم پتانسیل هامون رو بشناسیم، هر چند برای همین کار همه تلاشمون رو خواهیم کرد که یه یادگار خوب تو این سایت بمونه. پس مهم عزم ما برای اینکاره. جنس صدامون رو هم دوست می داریم! @};- :-h

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

پ.ن: ایزد بانوی پرنشاط ما هم بهمون پیوستن. @};- :-h

گمونم تیم پر قدرتی میشیم. مرسی وانا. خودت کتاب رو یه نگاه بنداز، ببین چه فصلی رو بیشتر میتونی باهاش ارتباط برقرار کنی. بعد ما رو در جریان بذار که به جمع بندی برسیم.

مرسی بابت خوش آمد ویی صمیمانه ت

من پخ رو فرستادم دیگه ببینیم نظر بزرگان چیه:D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

دوستان به نظرتون حدیث تورین تورامبار از سیل رو بخونیم یا کتاب فرزندان هورین رو استارت بزنیم. اساسا پیشنهاد دیگه ای ندارین آیآ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

قراره صرفا چند راوی داشته باشیم که هر کدوم بخشی از متن رو میخونن یا نه قراره مثل نمایشنامه نقش داشته باشیم تا هر کس دیالوگ یک نفر رو اجرا کنه؟؟ (و بعد یک راوی کل داشته باشیم)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

دوستان به نظر من کتاب سیل و از حدیث ابتداییش پیش بریم تا انتهای کتاب به این صورت یا یه حدیث دو سه نفر باهم اجرا کنن وبخونن یا هر راوی یه حدیث وبخونه +که ما ایام تعطیلات وپیش رو داریم قبل تعطیلات بنظرم هرکدوم از دوستان که اعلام همکاری کردن یه چند صفحه ای یا حدیثی هرطور که مسئولان صلاح میدونن رو اجرا کنن حالا یا گروهی یا انفرادی که ایام عید ممکنه کسی به نت دسترسی نداشته باشه یا تایمش آزادتره کارهاشو مرتب کنه وتحویل مسئول مربوطه بده

پ ن :عزیزان اگر قرار براجرا وصوتی کردن دیگر کتوب تالکین هست لطفا برای هرکدومش تاپیک جداگانه بزنید تا تاپیکها منسجم ومنظم باشن +از عنوان تاپیک بشه به درونش پی برد .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

من پیشنهادم فصل 21 از خود سیلمه. زودتر استارتشو بزنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
agarwaen

منم‏ ‏دوست‏ ‏دارم‏ ‏سهمی‏ ‏هرچند‏ ‏کوچک‏ ‏تو‏ ‏این‏ ‏پروژه‏ ‏بزرگ‏ ‏آردایی‏ ‏داشته‏ ‏باشم.‏بیشتر‏ ‏ ‏دارم‏ ‏نقشای‏ ‏جانبی‏(‏‏ ‏علی‏ ‏الخصوص‏ ‏میم‏ ‏‏)‏‏ ‏رو‏ ‏صداپیشگی‏ ‏کنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

در پاسخ به تور: تور فکر کنم چند تا راوی باشیم بهتره. البته اگه بتونیم با کمک همه بچه ها، تمام شخصیت های یک حدیث رو صداپیشگی کنیم خیلی عالیه میشه. ولی همونجوری که بالا گفتم، تعداد شخصیت ها و نقش های مثلا داستان تورین خیلی زیادن. با یه حساب سر انگشتی چهل پنجاه نفری میشن. کاور کردن این همه شخصیت کار خیلی سختیه و نیاز به انسجام زیادی داره. توی صداپیشگی هم بحث های زیادی مطرحه؛ از توانایی صدا پیشگان بگیر تا خصوصیات نقش هایی که قراره به جاشون صحبت بشه از قبیل جنسیت، سن، ویژگی های رفتاری و ... وقتی اینا رو در نظر میگیرم میبینم کار خیلی سختیه (نه غیر ممکن) که برای ما که اولین اسستارتمونو میزنیم یه کم سنگین میشه. پیشنهاد من اینه که فعلا به شکل چند تا راوی بریم جلو ببینیم چی تو چنته داریم. اگه خوب شد بعد صداپیشگی رو امتحان میکنیم.

در پاسخ به وانا: راستش من فرزندان هورین رو انتخاب کردم چون بیشتر شکل داستان داره. بقیه حدیث هایی که توی سیل هست (به جز برن و لوتین)، میشه گفت شکل داستانی نداره و بیشتر وقایع نگاریه. تبدیل اونها به فایل صوتی (نه اینکه لطفی نداشته باشه) به اندازه ی خوانش "داستان ها" جذابیت نداره. اما اگر بنا بر این هست که ما سیل رو به صورت فایل صوتی دربیاریم من حرفی ندارم. از همون اول شروع کنیم و بریم جلو فصل به فصل. تا ببینیم نظر بقیه دوستان چیه.

به آگارواین: میم؟!!!! لااقل آندورگ رو انتخاب میکردی!!! @};-

مرسی که شرکت کردی. ولی در مورد صداپیشگی من بالا توضیحم رو دادم. ببینیم نظر بچه ها چیه. اگر اوکی شد، میم مال تو!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

خب میشه البته فصولی از داستان رو انتخاب کرد که کاراکتر کم داشته باشه. اون بقیه هم همونطور که گفتی نشدنی نیست. این کار آزمایشیه و باید هدفمون رو مشخص کنه. من تو هیچ کدومش مشکلی ندارم. ولی ترجیحا برای شروع یه فصل از سیل که سبک و کوتاه باشه و حالت داستانی بیشتری داشته باشه خیلی بهتره.

اگر بخوایم به همون روش چند راوی عمل کنیم من پیشنهادم فصل حدیث گریختن نولدور هست یا حدیث نبرد پنجم: نیرنائت آرنوئدیاد. خوبیش اینه که همونطور که اول تاپیک هم توضیح داده بودم این دومی موسیقی متنش هم آماده هست اگر احیانا وقت نشد میتونیم ازون استفاده کنیم و کارمون رو جلو بندازیم.

همچنین میشه حدیث گریختن نولدور رو اجرا کرد چون کاراکتر های کمی داره مثل ماندوس، تولکاس، آئوله، یاوانا، مورگوت، اونگولیانت، فئانور و مایدروس.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

بسیار خوب. من باهات موافقم. برای شروع کار و ارائه ی یه نمونه آزمایشی یکی از این دو حدیث رو کار میکنیم که من با "حدیث گریختن نولدور" موافقم. اگه بقیه دوستان موافق باشن تقسیم بندی رو مشخص کنیم و استارت بزنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

منم حدیث ریختن نولدور بنظرم جذابیتش بیشتره بازم ببینیم نظرات کلی دوستان چطوره واستارت کارو بزنیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

منم توی فکرم حدیث گریختن نولدور بود که دیشب نشد اعلام کنم، به خاطر ذات پر دیالوگ و احساسات مختلفش به نظرم چیز خوبی باشه برای کار...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

خوب پس انتخاب قطعی شد برای خوانش حدیث "گریختن نولدور".

گویندگان این فصل: وانا، الوه، تور و با اجازه بنده ی حقیر. همونجوری که گفته شد، این نسخه، یه نسخه ی آزمایشی خواهد بود برای رصد کردن توانایی هامون. دوستانی که قصد همکاری داشتن، عذر ما رو بپذیرن. انشاءلله در نسخه های نهایی که برای آرشیو خودمون تهیه میکنیم حتما از همه دوستان علاقه مند استفاده خواهیم کرد.

الان تنها مسئله تقسیم بندی فصل برای خوندن هست. از گویندگان محترم تقاضا دارم قسمت های خودشون رو مشخص کنن تا هر چه سریعتر استارت بزنیم و بخونیم.

به امید منتشر شدن این اثر. @};-

پ.ن: دوستان مایلید از موسیقی خود لوتر استفاده بشه، یا موسیقی دیگه ای مد نظرتون هست، یا اینکه با ساختن موسیقی توسط خودمون موافقید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

من الان کتابو نگاه کردم میشه گفت این حدیث بیست صفحه ست الان اگر بیست تقسیم بر 4 بشه میشه نفری 5 صفحه

من نقل قولهای یاوانا و 5 صفحه اول یعنی از صفحه 117 تا 122 رو برمیدارم .

ج پ ن :بنظرم از موزیک متنهای حماسی گاها ترسناک استفاده بشه خوبه بازم ببینیم بزرگانی مثل الوه وتور ببینیم چی میگن

پ ن :ایکاش یه راوی برای کل داستان داشته باشیم و دوستان نقل قولهارو بگن بنظرم کار قشنگتر دربیاد .

پ ن 2 :اگر قراره راوی کل داشته باشیم خوشحال میشم من باشم !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

برای من واقعا فرقی نمیکنه. اگر کسی از دوستان برنامه خاصی برای ماندوس نداره منم با کمال میل 5 صفحه آخر رو برمیدارم. از شروع نفرین تا پایان فصل.

بله راه سریع تر و با کیفیت تر استفاده از موسیقی های هاوارد شور هست. بازم من به شخصه کارهای مشابه زیادی دارم که اگر لازم شد میتونیم ازونها هم استفاده کنیم.

و بنظرم شیوه خوندن اینطوری باشه که هر نفر راوی بخش خودش باشه منتها در اجرای دیالوگ ها اگر لازم شد باید صداشو تغییر بده، تیپ گویی کنه و حسابی برای اجرای اون چند خط نقش، حس بگیره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...