رفتن به مطلب
arw leg ara gan gim

راه های درآمد برای آردا

Recommended Posts

مونت آو سائرون

منم با نظر ائارندیل موافقم.

همه ما به اله سار اعتماد داریم. این صندوق زیر نطر اله سار باشه. حتی اینجوری ممکنه مشکل ثبت اسم آردا روی کاور دوبله ی هابیت هم حل بشه و این اتفاق بیفته. نیفته هم داشتن صندوق برای آردا همچنان مفیده. واقعا لازمه گاهی اوقات.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

فکر خوبیه

اما اینو قدیم اله سار مخالف بود

توی اوایل یکی از تاپیک های قدیمی یادمه بود :پی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

منم موافقم. پیشنهاد ارزنده ایه. مطمئن هستم که اگه اجرا بشه بچه های آردا اکثرشون کمک میکنن.

البته ما که بچه ایم.بزرگترا بیشتر تجربه دارن که مثلا جناب تضاد میگن اعتماد کردن سخته.

من که به تمام آردایی ها ی عزیز اعتماد دارم. چه مدیر باشه چه کاربر ساده.

بالاخره باید از یه جایی شروع کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

هرچي گفتني بود تقريبا دوستان تو كامنتهاشون گفتن وبا نظر شيرين كه ميگه بالاخره باید از یه جایی شروع کرد كاملا موافقم و بايد استارت كار از يه جايي خورده بشه تا بعد رفته رفته بتونيم كارهايي در سطح گسترده تر انجام بديم و افراد بيشتري رو با دنياي تالكين آشنا كنيم.

و ايضا بتونيم واسه آردا درآمدزايي كنيم جهت هدفهايي كه داريم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

البته چیزایی که ائرندیل گفت جز مورد دومش، واقعا نشدنی و دوست نداشتی بودند.

اگربا پولای صندوق خرج اینجور چیزا نشه بهتره...

می تونیم به اهداف بلندتر فکر کنیم. مثلا به چیزی که من چندین بار گفتم: آردا و دوبله ی هابیت!

رایت سیدی دیگه چیکاریه یا تهیه ی تیشرت؟! نه اینها اصلا منطقی نیستن.

ویرایش شده در توسط مونت آو سائرون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

البته چیزایی که ائرندیل گفت جز مورد دومش، واقعا نشدنی و دوست نداشتی بودند.

اگربا پولای صندوق خرج اینجور چیزا نشه بهتره...

می تونیم به اهداف بلندتر فکر کنیم. مثلا به چیزی که من چندین بار گفتم: آردا و دوبله ی هابیت!

رایت سیدی دیگه چیکاریه یا تهیه ی تیشرت؟! نه اینها اصلا منطقی نیستن.

فکر کنم منظور منو اشتباهی متوجه شدی.اگه این تاپیک و دو تا تاپیک دیگه رو کامل میخوندی این گزینه ها پیشنهاد بقیه اعضا بود نه من .

که در مورد خوب یا بد بودنشون هم مهدی یه جایی گفته بود که شما با اینا کاری نداشته باشین و هر پیشنهادی که به فکرتون رسید رو بنویسین. اگرم دقت میکردی من اون دو گزینه ( رایت cd و فروشگاه) رو در انتهای اولویت نوشتم که بعید میدونم با صندوق آردا بشه به اونا رسید.اونا فقط مثال بودن.

در مورد رایت cd هم فکر کنم سوء تفاهم پیش اومده.

منظور من این بود که چون خیلی از اعضا امکان اینترنت پر سرعت و دانلود با حجم بالا رو ندارن ، چه اشکالی داره که بعضی از اعضا با رایت cd یا dvd بصورت ماهانه یا فصلی کلیپهای منتشر شده از پشت صحنه فیلمها، خوده فیلم با کیفیت بالا و کارهای گرافیکی و عکس و موزیک و پرینت کردن لوگو و "ماهنامه آردا" روی cd ( بصورت برچسب) و ارسال اون به اعضا در رونق گرفتن آردا کمکی کرده باشن( همون مجله الکترونیکی). که البته هم هزینه میخواد و هم وقت و علاقه. البته نوع نوشتن من اشتباه بود و هر گونه برداشتی(مثل سرقت ادبی) رو میشد ازش کرد.

به تضاد: حرفت درسته و این حساب باید به اسم کسی باز بشه که مورد اعتماد همه هست چون اگه مورد اطمینان نباشه که کسی پولی نخواهد ریخت. بنظرمن کسی که پول رو بریزه به معنای این هست که به اون شخص اعتماد کرده و بعدا هم نباید اعتراض کنه.

به تور: البته گزینه های دارای اولویت زیاد نیاز به توانایی یا نیروی جدید هم نداره. مثل هزینه افزایش دامنه. بعضی هاشون هم قبلا تو فروم انجام شده که میتونیم از تجربه قدیمیها استفاده کنیم مثل اجاره سالن و برگزاری همایش.

ولی بقیه گزینه ها نیاز به توانایی و نیروی انسانی داره که بعدا هر کس این توانایی رو در خودش دید میتونه پیشنهادش رو بده و مسئولیتش رو بپذیره.

به هر حال صندوق آردا پیشنهادی بود که یهو به ذهنم رسید و بازم طبق گفته مهدی با خوب یا بد بودنش کاری نداشتم.فقط خواستم اینجا بگم. حالا هم تقریباً با استقبال نسبی اعضا، و استقبال کم ناظرین مواجه شده.

منتظریم ببینیم نظر مدیران سایت چی هست...

ویرایش شده در توسط ائارندیل Eärendil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

آقا در این موارد ما رو در زمره کاربران حساب کنید! :دی

من که مخالف این طرح نیستم مجیدآقا...

میگم اولویت اول در برنامه ریزی ها و طرح هاتون رو هزینه و اینا قرار ندید.

اما این که برای بهبود فضای سایت مثلا ارتقا هاست و اینا بیایم و با هم کمکی به مدیران بکنیم که چه نیاز به پرسش؟! :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

به نظر من کاربرایی که توانشون میرسه یک مقداری پول پس انداز کنن بعد همه با هم یک تاریخ معین اعلام می کنیم که در اون زمان ببینیم چقدر جمع کردیم بعد می تونیم با اون مقدار پول حداقل یک میتینگ اجرا کنیم

اون مبلغ پول هم می تونیم به حساب هر کدام از ادمین ها که قبول کنن مسئولیت میتینگ رو بدست بگیرن بریزیم

بعد در یک میتینگ میشه در مورد همه چیز در مورد درامد سایت حرف زد یا میشه با فروش کتاب های تالکین و یا پوستر و یا شایدم فیلم ها یک فروشی در میتینگ داشته باشیم.

ویرایش شده در توسط تضاد
غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

نظر بنده یکی فروش محصولات آردایی هستش .

یکی دیگه اینکه دوستان مترجم میتونن ترجمه های خودشون رو در اختیار کاربران سایت بزارن ، مشروط بر اینکه کاربران کارت اعتباری ، چیزی از سایت بخرن .(مثل مالازان جناب استورمکرو . این کار ، لازمه اش تاسیس گروه مترجمان مشخصیه که بهشون اندک حقوقی هم داده بشه) .

دیگری هم اینه که ما از انتشارات روزنه دل بکنیم (!) و در طی اقدامی ناجوانمردانه خودمون ترجمه کتابهارو ارائه بدیم و بعد بفروشیم !

تا اطلاع ثانوی نظر دیگه ای ندارم !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

برادرم كتابی رو كه روزنه ترجمه ميكنه ديگه چه کاریه كه ما باز ترجمه كنيم؛زحمت بيهوده اس

اما در مورد دادن حقوق به مترجمین سایت‏(بچه های خودمون‏)‏ کاملا موافقم؛ اينجوری تعداد مترجما هم بيشتر ميشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

خیلی از سایت ها هستن که برای علاقه ی خودشون کتاب هایی رو ترجمه می کنن و از کسی هم پول نمی گیرن

حالا اگه ما بخوایم از ادمین های سایت حقوق کارمون رو بگیریم. دیگه یعنی داریم برای پول کارهای استاد رو ترجمه می کنیم اصلا کار جالبی نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durf

من با نظر دوستان موافقم ومیخواستم بگم این مدت کوتاهی که من عضو سایت بودم متوجه شدم ما داستان نویس ها ،مترجم ها ونقاشان خوبی داریم پس چرا به فکر چاپ داستان های کوتاه و بلد از دنیای آردا نباشیم یا بعضی از آپار رو ترجمه نکنیم (البته من منظورم از ما دوسستانی بود که در این مباحثی که گفتم دستی دارن وگر نه من در حدی نیستم که خودم رو با این دوستان بزرگ جمع ببندم)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
rebellious

سلام

به نظرم اگه با خارج از کشور ارتباط داشته باشید میتونید اشیایی رو مثل شیپور ها و .. که کمپانی برای عموم به تعداد زباد به فروش می رسونه بیارید ایران و بفروشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

از نظر من میشه بعضی قسمت ها مثل پادکست یا بخش دانلود رو با حق اشتراک در دسترس قرار داد چون مشکل خیلی از مردم اینه که نمی تونن چیزایی که میخان از گوگل یا اینترنت پیدا کنن پس حالا که سایت داره بیاد یه مبلغی هرچند ناچیز رو برای این مسایل بگیره.

ببینید اصول اولیه کسب درآمد تو بازار دنیا زمینه سازی اقتصادی و برنامه ریزی مالی هست (داشتن طرح هایی که به درامد منجر بشه)

تو یه همچین سایتی که تا حالا حالت یه جور انجمن ، پاتوق یا یه مکان برای مباحثه و دور هم بودن هوادار ها بوده نمیشه به سادگی درامد زایی کرد.

ولی اگر به صورت مثال بیایم مسابقات رو که بر گزار میشه با حق عضویت بکنیم مثلا برای هر مسابقه هر شرکت کننده 1000 تومان بده ولی در عوض جایزه علاوه بر رینگ یا مسایل دیگه باید شامل اشتراک رایگان حالا اگر روزی عملی شد تی شرتو .... هم باشه و همچنین جایزه قابل فروش به سایت باشه. یعنی چی من رینگمو در ازای یه مبلقی بتونم بفروشم به سایت و نه اعضا . این مهمه چون جو سایت خراب میشه اگر معامله بین اعضا باشه.

البته مثلما تمامی مثایل بالا به یک واحد پولی جدید مخصوص سایت نیاز داره تا تمامی پرداخت ها اشتراک ها و غیره به صورت اون پول پرداخت بشه که یک نمونه از درامد زایی این پول هم میتونه تو تبدیلش به هم باشه مثل اکسچنج ها. من برای خرید مثال 100 واحد پول سایت هزار تومن میدم یعنی هر واحد پول 10 تومن بعد به فرض بعد از یه سال میخوام کل جایزه هامو به واحد پول سایت تبدیل و بعد به ریال ایران تبدیل کنم حالا واحد مالی سایت هر واحد پول سایت رو به جای 10 تومن 7 یا 5 تومن یا هر مبلغی خریداری میکنه.

البته این نظرات با توجه به شناخت کم من از سایت بود ببخشید اگر ندانسته حرفی زدم.

با تشکر فونستاد

ویرایش شده در توسط کارن وین فونستاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
HellHound

سلام

از اونجایی که این سایت طرفدارای مخصوص خودشو داره شما میتونین از تبلیغات کلیکی یا تبلیغات گوگل استفاده کنید. نیازی هم نیس در صفحه های اصلی سایت تبلیغی بزارید که کاربران ناراحت باشند. کافیه یک تاپیک یا یک صفحه مخصوص تبلیغات بزارین تا طرفدارها که تعدادشونم کم نیست اونجا برن و برای آردا درآمد زایی کنن.

بدون هیچ سرمایه یا نیروی انسانی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aragorn elessar

سلام

از اونجایی که این سایت طرفدارای مخصوص خودشو داره شما میتونین از تبلیغات کلیکی یا تبلیغات گوگل استفاده کنید. نیازی هم نیس در صفحه های اصلی سایت تبلیغی بزارید که کاربران ناراحت باشند. کافیه یک تاپیک یا یک صفحه مخصوص تبلیغات بزارین تا طرفدارها که تعدادشونم کم نیست اونجا برن و برای آردا درآمد زایی کنن.

بدون هیچ سرمایه یا نیروی انسانی.

این دوستمون کاملا درست میگه،تبلیغات بهترین راهه،چون انتشار ماهنامه،فصلنامه یا چیزهایی شبیه به اینها بدلیل تخصصی بودن مباحث فقط در محدوده ی اعضای سایت و شاید برخی دیگه از طرفداران تالکین (روی این هم خیلی نباید حساب کرد)باقی میمونه و در خوش بینانه ترین حالت میشه روی همکاری 60 درصد از اعضای سایت برای خرید حساب کرد که تصور نمی کنم چندان مقرون به صرفه باشه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durf

حق با این دوستمونه درآمد از راه پاپ آپ خیلی برای آردا مناسبه میتونین یه بخشی رو به عنوان فروشگاه سایت درست کنید که کتاب ها ، لباس ها ، وسایل بازی ها و فیلم های آردایی رو به فروش بزارید تا دوستان بتونن راحت اینا رو تهیه کنن و منبع درآمدی هم میشه برای شما

برای هزینه اولیه میتونیین از دوستان مشتاق استفاده کنید تا در آین بخش سرمایه گذاری کنن و سهام دار شرکت آردا بشن

دوستان من الان مشکل ابدا هزینه نیست.

قبل از هزینه باید به این نتیجه برسیم که آیا واقعا توانایی انجام این کارها رو در خود میبینیم یا نه.

در این کار ها تجربه نشون داده که اونقدر که نیروی انسانی مشکل ساز بوده کمبود هزینه نبوده.

قبل از اینکه پولی به حسابی ریخته بشه خواهشا در مورد مسئولیت های بعدی فکر کنید.

فرض کنید الان پول به اندازه کافی هست. خب...حالا کی میخواد در انجام این کار ها پیش قدم بشه؟! در این جور مواقع تجربه نشون داده که همه به بهانه های مختلف کنار میکشن و پیش خودشون میگن آدمش پیدا میشه و هرگز هم پیدا نمیشه...

پس اگر قراره بحثی صورت بگیره لطفا ابتدا پیرامون تقسیم مسئولیت ها و برنامه ها صورت بگیره. اونوقت با برآورد بسیار دقیق تری از هزینه ها و اعتماد بالاتری به نتیجه مساعد کار پیش بریم :huh:

دوست عزیز من تخصص خاصی مپل مترجمی یا برنامه نویسی ندارم ولی میتونم رو این کارا سرمایه گذاری کنم و مطمئنم که سرمایه گذاری خیلی بهتر از اهدای پول هستش ما میتونیم یه شرکت کوچیک آردایی درست کنیم با سهام دارای آردایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durf

افتخار ما همواره بر این بوده که آردا یک شرکت نیست. هیچوقت هدف هیچ کس از کسانی که برای آردا زحمت کشیدن پول نبوده.

تا حالا دیدید به بهانه های مالی فعالیت بخشی از سایت تعطیل بشه؟! یا کسی از کار بکشه کنار یا استعفا بده؟! هرگز نبوده در این 10 سال و هیچوقت دیگر هم نخواهید دید مادامی که تنها نیرو محرکه این سایت عشق، همدلی و صمیمیت باشه. پول، درآمد و سرمایه مثل چوب لای چرخ فعالیت این سایت قرار خواهند گرفت چون اینجا یک کانون طرفداریه. نمیخوایم کسانی به فالیت های سایت مشغول بشن که حتی یک درصد از انگیزه شون مادی باشه. همونطور که تاحالا نبوده. این ها شعار هایی بودن که در آردا به حقیقت پیوستند.

در کنار این، سرور و هاست خارجی خریداری میشه، و هر دم بر حجمش افزوده میشه، همایش ها برگذار میشن، پادکست و مجله و فرهنگنامه تولید میشن حتی مراسم های کوچک تقدیر و تبریک تولد برای بزرگان این محفل برگذار میکنیم با کدوم پول؟! هیچ کس نخواهد فهمید چون کسانی هم که در این راه دارن پول خرج میکنن نمیذارن هیچ کس خبردار بشه...باز به همون خاطر که اینجا عشق در کار است.

اینه چیزی که ما بهش افتخار میکنیم. اینه چیزی که آردا رو 10 ساله پایدار و مصون و پاک نگه داشته و آردا چنین خواهد ماند...

حرف شما کاملا درسته ولی من منظورم از شرکت خود آردا نبود من گفتم یه فروشگاه برای آردا درست کنید که کاملا از سایت جدا باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

به نظر من شما میتونید پادکست رو به شبکه های رادیویی بفروشید.حتی در دفعات اول با قیمت کم.اگه این اتفاق بیفته و پادکست در روز های مشخصی در رادیو پخش بشه،هم طرفدار های بیشتری پیدا میکنید و هم علاقه مندی بسیاری از مردم به مطالعه ی آثار تالکین و بیشتر کردن دانش تالکینی زیاد میشه.

سعی کنید فعالیت های رسانه ای داشته باشید.نه تنها در رادیو بلکه در رسانه های متعدد فعالیت های کوچیک داشته باشید.گاهی وقتا یه تصویر هم میتونه خیلی ها رو جذب کنه.

سایت بزرگ و گسترده ای مثل آردا که همه دوستش داریم.با تبلیغات رسانه های میتونه از اینم بهتر بشه :D

من چون واقعا به پادکست علاقه دارم و ارزش این فایل صوتی رو میدونم،این پیشنهاد رو دادم

موفق باشید :)

ویرایش شده در توسط The secret wizard

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

به نظر من شما میتونید پادکست رو به شبکه های رادیویی بفروشید.حتی در دفعات اول با قیمت کم.اگه این اتفاق بیفته و پادکست در روز های مشخصی در رادیو پخش بشه،هم طرفدار های بیشتری پیدا میکنید و هم علاقه مندی بسیاری از مردم به مطالعه ی آثار تالکین و بیشتر کردن دانش تالکینی زیاد میشه.

سعی کنید فعالیت های رسانه ای داشته باشید.نه تنها در رادیو بلکه در رسانه های متعدد فعالیت های کوچیک داشته باشید.گاهی وقتا یه تصویر هم میتونه خیلی ها رو جذب کنه.

سایت بزرگ و گسترده ای مثل آردا که همه دوستش داریم.با تبلیغات رسانه های میتونه از اینم بهتر بشه :D

من چون واقعا به پادکست علاقه دارم و ارزش این فایل صوتی رو میدونم،این پیشنهاد رو دادم

موفق باشید :)

الان دقیقا منظورت این بود که سایت یه پولی بده تا پادکست توی یک شبکه ی رادیویی پخش بشه یا بگیره؟ :دی

چون بعید می دونم شبکه ای که سرمایه داشته باشه روی همچین موضوعی مانور بده!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Théoden

ساينس فيكشن خوبي بود :دي

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...