رفتن به مطلب

Recommended Posts

Legolas

ببخشید اون نه تا حلقه انسان ها چه شکلی بود

اصلا اون نه تا کی بودن اسمشون چی بود

اطلاعات زیادی در مورد این حلقه‌ها و صاحبانشون در دسترس نیست. فقط می‌دونیم که سه تن از صاحبان این‌ها نومه‌نوری بودند که یکشیشون خامول از اربابان ایسترلینگ‌ها بود (احتمالاً یکی دیگه هم ویچ کینگ بوده ولی درست یادم نیست!).

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
13082
با عرض سلام وخسته نباشید
اگر ممکن است اطلاعات کامل درباره ی حلقه ها قدرت (حلقه ی یگانه،حلقه های الف ها،دورف ها وانسان ها) قرار بدهید مانند زمان دقیق ساخته شدن وموارد کاربرد وحامل حلقه و اتفاق های افتاده برای حلقه و سرگذشتش.
ممنون
ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح شکل نگارش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ایوانا
با عرض سلام وخسته نباشید
اگر ممکن است اطلاعات کامل درباره ی حلقه ها قدرت (حلقه ی یگانه،حلقه های الف ها،دورف ها وانسان ها) قرار بدهید مانند زمان دقیق ساخته شدن وموارد کاربرد وحامل حلقه و اتفاق های افتاده برای حلقه و سرگذشتش.
ممنون
دوست عزیز اگه پست هارو از ابتدای تاپیک بخونید میبینید که همه ی این موارد توضیح داده شده
باسپاس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ورونوه

سلام. زمان دقیق یعنی سال ساخت مثلاً؟

به طور کلی زمانی بین 1500 تا 1600 دوران دوم.(حلقه های نه گانه بین1500 تا 1600 و حلقه های هفت گانه بین 1500 تا 1590)

حلقه های الفی در حدود 1590(پایان ساخت)

حلقه ی یگانه حدود1600

ویرایش: مرسی گندالف. من از  http://www.glyphweb.com/ardaنگاه کردم الان که تاریخا رو همینطور کلی زده بود :) تاریخای شما دقیقتره.

ویرایش شده در توسط ورونوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

با عرض سلام وخسته نباشید

ممنون

سلام. اگه توی سایت آردا سرچ میکردید جواب سؤالتونو پیدا میکردید. :)

سال ۱۵۰۰ دوران دوم اولین حلقه های قدرت در اره گیون ساخته شدن؛ سال ۱۵۶۰ سه حلقه الفها بطور پنهانی ساخته شدن و سال ۱۶۰۰ دوران دوم هم سائورون حلقه یگانه رو در کوه هلاکت ساخت.

ویرایش: ببخشید من تازه بعد از ارسال پستم، پست ورونوه عزیز رو دیدم.

ویرایش شده در توسط گندالف سپید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
13082

سلام. اگه توی سایت آردا سرچ میکردید جواب سؤالتونو پیدا میکردید. :)

سال ۱۵۰۰ دوران دوم اولین حلقه های قدرت در اره گیون ساخته شدن؛ سال ۱۵۶۰ سه حلقه الفها بطور پنهانی ساخته شدن و سال ۱۶۰۰ دوران دوم هم سائورون حلقه یگانه رو در کوه هلاکت ساخت.

ویرایش: ببخشید من تازه بعد از ارسال پستم، پست ورونوه عزیز رو دیدم.

سلام دستت درد نکن منظورت اینکه هم 9حلقه ی انسانها و7 حلقه دروف ها باهم در سال 1500ساخته شده.اگر ممکن جواب بدین چون بنده در حال ویرایش و تکمیل زیرنویس فیلم های هابیت و ارباب حلقه ها هستم. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

سلام دستت درد نکن منظورت اینکه هم 9حلقه ی انسانها و7 حلقه دروف ها باهم در سال 1500ساخته شده.اگر ممکن جواب بدین چون بنده در حال ویرایش و تکمیل زیرنویس فیلم های هابیت و ارباب حلقه ها هستم.

″تقریبا″ در سال ۱۵۰۰ دوران دوم ساخت ۹ حلقه انسان ها و ۷تای دورف ها که ابتدا مال الفها بودن ″آغاز″ میشه. اینکه کدومشون زودتر ساخته میشه یا تاریخ دقیق تکمیل‌شون کی هست رو نمیدونم و در ضمایم بازگشت شاه هم پیدا نکردم.

حالا شما در زیرنویس بنویسید ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ دوران دوم و زیاد وسواس به خرج ندید. :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil the light

خب پس حلقه های نه گانه رو کی توضیح میدید؟ و اینکه اون نه تا شبح حلقه یا همون آدما حلقه های خودشون همیشه حتی در زمان شبح شدن هم دستشون بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاه تراندویل

یه سوال تو نمایه ام قبلا پرسیدم اما جواب قطعیشو نتونستم بگیرم این سوال نسبتا به تاپیک ربط داره

در مورد حلقه ی یگانه که اول تو دست سائرون بود، سائرون انگشت درشتی داشت درست؟پس حلقه باید قطرش زیاد میبوده،وقتی رسید به دست بیلبو یا فردو و حتی گالم اندازش  به نظر میرسید که اندازه انگشتشون هست.

ایا این سوتی فیلمه یا مثلا حلقه خود به خود با انگشت دارنده حلقه مچ میشده ؟

ویرایش شده در توسط شاه تراندویل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil the light

یه سوال تو نمایه ام قبلا پرسیدم اما جواب قطعیشو نتونستم بگیرم این سوال نسبتا به تاپیک ربط داره

در مورد حلقه ی یگانه که اول تو دست سائرون بود، سائرون انگشت درشتی داشت درست؟پس حلقه باید قطرش زیاد میبوده،وقتی رسید به دست بیلبو یا فردو و حتی گالم اندازش  به نظر میرسید که اندازه انگشتشون هست.

ایا این سوتی فیلمه یا مثلا حلقه خود به خود با انگشت دارنده حلقه مچ میشده ؟

اگه تو فیلم هم کمی دقت کرده باشید اونجاییکه حلقه از دست سائورون میفته و ازیلدور اونو بر میداره کوچیک شدن حلقه  و اندازه انگشت ازیلدور شدن حلقه رو میتونید ببینید. اون تیکه رو کاملا نشون داده.

ویرایش شده در توسط Elendil the light

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ورونوه

چند  وقت پیش به یه مقاله درباره ی حلقه های الفی برخوردم و به خاطر ارتباط زیادی که با این تاپیک داره تصمیم به ترجمه ش گرفتم. امیدوارم مفید باشه. جای نقد هم داره.

3rings.pdf

فایل انگلیسی:duglas99108.pdf

ویرایش شده در توسط ورونوه
افزودن فایل اصلی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ورونوه

در"ارباب حلقه ها، بازگشت شاه، لنگرگاه های خاکستری" ویلیا قدرتمندترین سه حلقه خوانده شده. در صورتی که نشانه ی قاطعی برای اثبات این مطلب توی داستان دیده نمی شه( دست کم من نمی بینم.)

همچنین گفته میشه_ دست کم در متنی که توی پست قبل گذاشتم گفته شده_ که این یکی از آخرین افزوده های تالکین پیش از انتشار داستان هست.

به نظرتون این تصمیم چه دلیلی داشته؟ آیا نشانه هایی در داستان می شناسین که از این ایده پشتیبانی کنه؟ یا فکر می کنین تالکین برای برقراری پیوندهایی فراتر از متن لوتر، این مورد رو اضافه کرده؟ خلاصه، کلا چرا؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...