رفتن به مطلب
فنگورن

نظرسنجی 29 : به نظر شما تالکین عاشق کدام یک از شخصیت های زیر بود؟

166 رای

1. 1. به نظر شما تالکین عاشق کدام یک از شخصیت های زیر بود؟

• تام بامبادیل
    • بیلبو بگینز
    • گالادریل
    • آراگورن
    • الروند
    • گاندالف
    • فئانور
    • فرودو بگینز
    • تورین تورامبار
    • لوتین
    • ائارندیل

Recommended Posts

تور

تالکین در نامه های خود به وضوح اشاره به این میکنه که عاشق تور و تورین بوده .

کریستوفر تالکین هم در مقدمه نارن ای هین هورین میگه که پدرم همیشه عاشق تورین تورامبار بود...

البته یک نویسنده عاشق تمام شخصیت های کتابش هست. خب خودش گفته تورین.

اما من حدس میزنم عاشق ائارندیل و تام بامبادیل هم بوده...از لحن کتابش فهمیدم...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Edhelharen

قبول دارم که تورین و لوتین برای تالکین خیلی عزیز بودن ولی تالکین با قرار دادن بیلبو به عنوان شخصیت اصلی کتاب هابیت (اگه بشه اونرو به عنوان اولین کتاب تالکین به حساب اورد) کتاب رو شروع میکنه و بیلبو به عنوان شخصیت اصلی کتاب است،و این نشون دهنده میزان علاقه تالکین به بیلبو است.

یک چیز دیگه اینکه هیچکس به آراگورن اشاره نمی کنه! در هر حال تالکین در ارباب حلقه ها به آراگورن زیاد پرداخته و یکجوری میخواد به عنوان شخص برتر کتاب نشونش بده(البته این نظر شخص بنده است)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

ائارندیل.خوب به هرحال منجی مردمان آزاد تو نبرد خشمه.فکر میکنم تالکین سیلما رو نوشت تا ائارندیل رو به وجود بیاره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

خب بنظر من کلمه ی عاشق اصلا کلمه ی مناسب و درستی واسه این نظرسنجی نیست. چون مسلما استاد عاشق لوتین بوده...

بهتر بود میپرسید شخصیت مورد علاقه تالکین کی بوده؟

من بیلبو رو انتخاب کردم. چون واقعن این علاقه رو توی متن حسش کردم. با دیدن فیلما نفهمیدم اما با خوندن کتابا (لوتر و مخصوصا هابیت) جدا که متوجه توجه و توصیفات ظریف استاد درباره ی بیلبو شدم. توصیفات همراهن با یجور معصومیت و پاکی. حتا بیشتر از فرودو.فرودو منزوی تر و آروم تر و البته منطقی تر جلوه داده شده. اما بیلبو یه جور خاصه. یه هابیت معصوم و شکننده و بسیار بااستعداد. کسی که لیاقت بهترین ها رو داره. کشف نشده ای که یه عالم بزرگ تو وجودش جاریه. من این تصویرو از توصیفات استاد از بیلبو دارم.

دکتر شریعی میگه:

چه زیبا و خدایی اند آنها که زیبا و خدایی اند و خود ,آگاه نیستند.

بنظرم بیلبو دقیقا مصداق این جمله اس.

و خوب طبعا آدم کسی که خیلی دوست داره اینطوری معرفی میکنه. بنظرم بیلبو در نظر استاد یه انسان بزرگه.

من اول رای دادم و بعدش پستا رو خوندم که بچه ها گفته بودن خود تالکین گفته که تورین تورامبار رو بیشتر از همه دوست داشته. این پذیرفتنیه.

اما من اینو در مورد تورین متوجه نشدم. که خب به خودم حق میدم.

و چقدر جالب!!!

توی دنیای ما هم خداوند اون کسایی رو که بیشتر از بقیه دوست داره, بیشتر تو رنج میندازه. این نکته قابل تامله...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
shima k

به نظر من تالكين عاشق بيلبو بود چون شخصيت تالكين درس مث بيلبو ميمونه سبك زندگي و همه چيش شبيه بيلبو ميمونه عاشق وطن عاشق كتاب و ماجراجويي و كشيدن چپق

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
والار

کلا نظر من روی ارو چون همه چیز از اون شروع شد

ویرایش شده در توسط والار

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

استاد بارها و بارها در جا های مختلف اشاره کردن که خودشون رو هابیت میدونن و با توجه به نقش بیلبو در هر دو اثر بزرگ استاد یعنی هابیت و لوتر به نظر من بیلبو رو خیلی دوست داشته یا شاید هم خودش رو یه بگینز میدونسته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Oropher

در نگاه اول به این نظر سنجی و از اون جایی که کتابا رو هنوز تموم نکردم یه چیزو میدونستم،اینکه روی مزار تالکین و همسرش نام برن و لوتین حک شده و مطمئنا علاقه ی خاصی از طرف ایشون به این دو بوده ولی کامنتای دوستان رو که بررسی کردم فهمیدم جدای از لوتین،ائارندیل،تام بام بادیل،بیلبو(بیشتر خصوصیات هابیتها) و خصوصا تورین تورامبار که مانور زیادی روی این شخصیت در سیلماریلیون داده میشه اشاره کرد...

ویرایش شده در توسط mccroft

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

خود استاد که عاشق همسرش بوده، پس به نظرم بیش از همه عاشق شخصیته که با الگو گیری از همسرش ساخته، ینی لوتین! شخصیت لوتین رو با اون نگاه و احساس ساخته و خودشم به این مسله معترفه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
یه نفر

تام بامبادیل

چون خیلی بهش قدرت داده و همچنین ماهیتشو مخفی گذاشته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاهزاده آرون

باید لوتین باشه، چون هم نماد زنشه و هم اینکه تو تمام داستان برا لوتین یه جورایی استثنا قائل میشه و یه قولی پارتی بازی میکنه، لوتین با آوازش حتی میتونه ماندوس و والار رو هم متقاعد کنه که عشقش برن رو بار دیگه به زندگی برگردونن ( البته مانوه در عمیق ترین افکارش با ایلوواتار مشورت کرد و این اهمیت مسئله رو بالاتر میبره )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
زاپا

شادابی و سرزندگی که بیلیو بگینز داره در هیچ کدوم از شخصیت های دیگه تالکین نمیبینیم. تالکین عاشق بیلبوه و شاید یه جورایی بیلبو رو نماد خودش و یا حداقل یه شخصیت نرمال انگلیسی تصور کرده و بیشتر ویژگی های محبوبیت رو در اون قرار داره، در واقع بیلبو هیچ عادت بدی نداره که باعث بشه یه تعداد از خواننده ها از اون بدشون بیاد. بیلبو هیچ قدرت ویژه ای هم نداره ولی با تکیه بر کنجکاوی، هوش و البته شانس خودش مشکلات خیلی بزرگتر از خودش رو حل میکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain

به این دلیل عاشق تام بادیل بود که ایشون یک شخصیت حل نشدس که تا اخرین لحظه دنیا یک راز و یک بحث مهم بین طرفداراش میمونه و داستانش شیرین تر میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لوتین.

یه چیزیو مطمینم موی مشکیو خیلی دوست داشته زیباترینهای داستانش چشم ابرو و مو مشکین
حدسم میزنم شخصیت مورد علاقش لوتین بوده باشه جوری که وصفش کرده و بیشترین حدیث سیل درباره لوتین و به قول ارون حتی ماندوسم هم نرم میکنه .....
به نظرم لوتینو خیلی دوست داشته;;):x

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لیدی گالادریل

من فکر میکنم بیلبو شبیه خود تالکینه; یک بریتانیایی آداب دان و با اتیکت و بخاطر همین هم ایشون دوست داشته. احساسشون نسبت به تورین هم دوست داشتن همراه با دلسوزی بوده. در مورد برن و لوتین هم بخاطر اینکه با همسرشون یه زوج داستانی بشن گفتن برن. آراگورن هم مهم بوده اما نه اونقدر که بشه گفت اونو از همه بیشتر دوست داشته. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

مطمئنا بیلبو بگینز، چون اولا تالکین اولین خط های داستان رو با هابیت داخل حفره شروع کرد و دوما، هابیت ها ساخته ی خود اون بودن و قهرمان های هر دو داستانش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Dark lady

نویسنده ها معمولا شخصیت های داستان های کوچیک و بزرگشون رو با عشق و علاقه به وجود میارن و مطمئنا همه رو دوست دارن...

اما اینکه تالکین کدوم رو بیشتر دوست داره یکم فهمیدنش سخته...

شاید شخصیتی باشه که ما اصلا فکرشم نکنیم اون دوسش داره :|

مث گولوم :)

در کل احساس میکنم تالکین بیشتر به بیلبو و لوتین علاقه داشته...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...