رفتن به مطلب
فنگورن

نظرسنجی 29 : به نظر شما تالکین عاشق کدام یک از شخصیت های زیر بود؟

166 رای

1. 1. به نظر شما تالکین عاشق کدام یک از شخصیت های زیر بود؟

• تام بامبادیل
    • بیلبو بگینز
    • گالادریل
    • آراگورن
    • الروند
    • گاندالف
    • فئانور
    • فرودو بگینز
    • تورین تورامبار
    • لوتین
    • ائارندیل

Recommended Posts

فنگورن

نظرسنجي شماره 29

به نظر شما تالکین عاشق کدام یک از شخصیت های زیر بود؟

1. تام بامبادیل
  2. بیلبو بگینز
  3. گالادریل
  4. آراگورن
  5. الروند
  6. گندالف
  7. فئانور
  8. فرودو بگینز
  9. تورین تورامبار
  10. لوتین
  11. ائارندیل

لطفا نظرتون رو در مورد تمام گزينه ها بيان كنيد .

این نظر سنجی رو ائرندیل Earendil طراحی کرده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
agarwaen

اگه تالکین عاشق لوتین نبود باهاش ازدواج نمی کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

خوب به نظرم نظرسنجی چندان چالش برانگیزی نیست کاملا واضحه که تالکین عاشق اوتین بوده لوتین برای تالکین به نوعی نماد همسرشه اینو از نوشته های سنگ مزارش هم می شه فهمید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

نه منظورم عشق بین مذکر و مونث نبود،منظورم عشق به کاراکترها بود از هر نوعی.

نظر من :

1 - ائارندیل ،چون فکر میکنم تالکین توی داستانهاش بیشتر از همه به او توجه داشت.

2-تورین تورامبار ،با وجود بلاهایی که سرش آورد من اعتقاد دارم تالکین بهش علاقه داشت.

3-فئانور

4-الروند

5-بیلبو بگینز

6-لوثین

7-کندالف

8-فرودو بگینز

9-گلادریل

10-آراگورن

11-تام بامبادیل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

منم منظورم عشق مذکر و مونث نبود اگه تالکین مثلا یه شخصیت خلق می کرد که نماد پدرش بود و اونو عاشقانه ستایش می کرد همونو انتخاب می کردم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Olόrin

به نظر من گرایشش به خاطر نحوه زندگیش و فرهنگ محل تولدش و کمبود هایی که در سال ها در انگلستان داشته بیشتر به طرف هابیت ها میره. یه جورایی حس میکنم چیز های نداشته ااش را تو هابیت ها می خواسته بیان کنه.

اگه یه نگاهی به بیوگرافیش بکنید بهتر منظورمو می فهمید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Glorfindel Thalion

به نظر من سیلماریلیون و ارباب حلقه شاید با هم مرتبط باشند . اما به نظرم معیار ها تغییر می کنه. برای مثال عقیده ی من اینه که تو سیل آمان غرب زمینه. و قاره ی آمریکاست. اما تو ارباب حلقه ها جهان ماوراء

حالا کاری ندارم . اصلا به بحث مربوط نبود منو ببخشید. اما این امر توی قضیه لوتین هم صدق می کنه. مثلا توی سیل تالکین خودشو برن و همسرش رو لوتین می دونه. اما تو ارباب حلقه به نظر من تالکین خودشو جای بیلبو می دونه. پس توی ارباب حلقه ها به نظرم بیلبو رو بیشتر دوست داشت. و این که هیچ وقت عیبی از بیلبو نگفت و بیلبو تنها خردمند هابیتها بود.

من به بیلبو رای می دم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Turin+

تورین که از چندتا قلاب آویزون بود...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

من يادمه اين سوال رو از تالكين در مورد شخصيت هاي لوتر پرسيده بودند كه تا اونجا كه يادمه جواب داده بود : گيملي !

ولي من بين بيلبو و تام بامباديل هنوز شك دارم ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

سوال خوبیه :) به نظر من بیلبو. حس می کنم بیلبو یه تجلی کوچکی از تالکینه.مخصوصا" چپق کشیدنش. :دی

البته زیاد مطمئن نیستم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

سوال خوبیه :) به نظر من بیلبو. حس می کنم بیلبو یه تجلی کوچکی از تالکینه.مخصوصا" چپق کشیدنش. :دی

البته زیاد مطمئن نیستم.

اگه این جوری باشه که تالکین یه آدم خود شیفته و نارسیسیت هستش چون سوال می گه تالکین عاشق کیه شما می گی خودش :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

نه بابا منظورم این نبود که :دی

نگفتم به این دلیل تالکین بیلبو رو دوس داره که :دی داشتم مقایسه شون می کردم :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

خب من فکر میکنم تالکین تمامی کاراکترهای داستانشها دوست داشته ازشخصیت منفی گرفته تا مثبت

بنابراین من به همه رای میدم که در نظر سنجی نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

به نظرمن این نظر سنجی یه ذره مورد داره ! :دی

فکر نکنم تالکین توجه خاصی به شخصیت ها داشته باشه اگه این جوری بود فکر کنم یه ذره در روند داستان مشکل پیش میومد !

اما خوب نمی دونم چرا زمانی که این تاپیک رو دیدم نا خودآگاه بیلبو بگینز یادم اومد

به نظر من تالکین علاقه ی خاصی به بیلبو و هابیت ها داره مثل گاندالف !!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
King Eomer

علاقه داشتن فرق داره با عشق ...

همون طور که دوستان گفتن مسلما تالکین عاشق لوتین بود.

اگر بخواهیم واقع بینانه نگاه کنیم لوتین خیلی شخصیت بزرگی نداشت ( نسبت به امثال ائارندیل، گندالف، آراگورن و ... )

ولی تالکین با یه حالت عاشقانه ای اونو وصفش میکرد. عشق هم بدون علت ـه دیگ ... صد درصد عاشق لوتین بود به معنای واقعی

به جز لوتین، من به ترتیب میگم:

ائارندیل

گندالف

بیل بو

آراگورن

تورین تورامبار

ائومر ... :دی!

ویرایش شده در توسط arven
غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bard

اصولا من فکر میکنم بیلبو خود تالکینه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

سلام دوستان

نظر من اینه (به ترتیب):

1.لوثین زیبا(شکی در این مورد ندارم.هر انسانی عاشق یه شخصیته و اون یه جوری در زندگیش تاثیر گذاره.حال اینکه آدم با آگاهیِ از این موضوع،این عشق و علاقه رو در زندگیش تاثیر بده.و به خصوص اگه آدم یه نویسنده باشه!به نظر من تالکین عاشق لوثین بوده و اونو تو داستانش با همین طرز تفکر و وصف آورده.)

2.آراگورن.به نظر من با توصیفاتی که از شاه اله سار در لوتر میبینیم و اینکه واپسین منجی و آخرین بازمانده ی سلسله ی شاهان مستحقه،این یه جور شخصیت میشه که میشه بهش ابراز علاقه کرد.

راجع به بقیه ی گزینه ها فعلا نظر خاصی ندارم.شاید هر وقت که بیشتر با دنیای تالکین آشنا شدم نظرم رو گفتم.اما شکی نیست که بیلبو یه جور هابیت خیلی خاص و دوست داشتنیه.

راجع به تام بامبادیل نظزی ندارم.ولی خیلی بحث برانگیزه.

گالادریل یه بانوی زیبا و مغرور و باهوش بود.

ائارندیل نجیب زاده ای دانا و شجاع بود و تالکین زیاد بهش توجه نشون داد.

الروند یه فرد خاص در بین کاراکتر ها بود.از بیوگرافیش گرفته تا محل زندگیش که یک محل دنج برای رفع خستگیه.حتما استحقاق این همه توجه رو داره.

گاندالف یه شخصیت بسیار دانا و دلسوز و ضروری توی داستان ها بود و وجودش الزامی.

فئانور از اون دسته آدم هاییه (یا الفهایی!) که امثالشون خیلی کم و در عین حال به وفور یافت میشه:دی منظورم اینه که بعضی از صفاتش قابل ستایشه و در هر فردی دیده میشه اما در مواردی اینجوری نیست.

فرودوی نازنین خودمون:فردی شایسته و لایق دوست داشتن.حتما تالکین بهش علاقه ی زیادی داشته.

تورین تورامبار:اونقدر ارزش داشته که یه فصل کامل از سیل رو به خودش اختصاص بده.اما من در این مورد که تالکین بهش علاقه داشته یا نه نظری ندارم!

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Curunir-Poirot

نمیدونم چرا ولی واقعا احساس میکنم جای گیملی توی گزینه ها خالیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tingol

من به نظرم فرودو چون حلقه دست اون بود و به نظر من شخصیت اصلی ارباب حلقه هاست

بچه ها این اولین پسته منه :) ;) :)

نمیدونم چرا ولی واقعا احساس میکنم جای گیملی توی گزینه ها خالیه.

ولی گیملی که کم تو داستاناش بود

;) :-? :-?

ویرایش شده در توسط 3DMahdi
ادغام پستهای متوالی و تصحیح غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

نمیتونم به ترتیب نظر بدم.چون طبق گفته های کریستوفر و البته نامه ها جواب سوال معلومه! سوال اگه عشق رو به علاقه داشتن به یک شخصیت تعبیر کنه،جوابی به غیر از تورین تورامبار نداره.تو دیباچه فرزندان هورین(من انگلیسی رو خوندم،در مورد فارسی یادم نیست مقدمه کریستوفر بود یا نه) کریستوفر مشخصا ذکر میکنه که از بین کلیه کاراکتر هایی که پدرم خلق کرده بود،سرنوشت هیچکدوم به اندازه تورین تورامبار برایش جالب نبود و علاقه وی به این شخصیت رو در هیچ شخصیت دیگه ای نمیشد دید! خب این حرف پسرشه و طبعا نظر من هم خواهد بود:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Eönwë

با خواندن فرزندان هورین فهمیدم که تالکین به تورین تورامبار خیلی علاقمنده و برای داستان تورین سنگ تموم گذاشت

البته از ائارندیل هم نباید به سادگی گذشت

ویرایش شده در توسط Eönwë

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

تالکین داستان هاش رو با بیلبو شروع کرد ؛ اگه قرار باشه این نظرسنجی نظر شخصی من باشه هر چند که شاید تالکین این نظر رو نداشته باشه

فکر میکنم بیلبو شخص ایده آلی هست که تالکین خودش رو در اون می دیده ( شاید هم برعکس ) بیلبو کسی هست که راحت زندگی کردن رو انتخاب میکنه و از هر لحظه ی زندگیش لذت می بره . و تنها زندگی میکنه هر چند که دوستان زیادی داره و همینطور داستان رو بیلبو می نویسه. فکر میکنم بیلبو کاراکتری بوده که خود تالکین رو در سرزمین میانه جای می داده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Agandaûr

بيلبو با فرودو خيلي فرق داره و بيلبو شخصيت شوخ تر و ماجراجو تر و باحال تري هستش...

ولي فرودو خيلي جدي ـه و كلا توي خودشه!

تالكين ذهن مشغولي داشته و توي دنياي خودش زندگي ميكرده و كلا من بيشتر ميبينم به بيلبو شخصيتش نزديك تره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

تام بامبادیل،بیلبو و گندالف

چون تام و بیلبو به نظرم نماد روح انگلیسی کتابند

و گندالف از زیباترین کلیشه های داستان کهن

که انصافا تالکین ایشونو به بهترین نحو از کار در آورده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

با نظر آقا حمید موافقم برن و لوتین نماد استاد تالکین و همسرشون بوده

به اشتراک گذاری این پست