رفتن به مطلب
مونت آو سائرون

تفاوت روانی شخصیت های ارباب حلقه های کارتونی با فیلم

Recommended Posts

فنگورن

جناب مونت ، تاپیک خیلی خوبی هستش و من وجود چنین تاپیکی رو به عنوان تحلیل روانشناختی کاراکتر های ارباب حلقه ها مد نظر داشتم که شما بهش عمل کردید ، البته مطالبی که در مورد هر شخصیت نوشتید خیلی کلی هستش ، ازتون میخوام عجله نکنید و هر شخصیت رو با صبرو حوصله بیشتری و به صورت کاملتری بررسی کنید . از نوشته هاتون برماید که زیاد از انیمیشن هابیت لذت نبردید :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

من کارتون هابیت رو ندیدم! اما اگرشما دیدید تفاوت های روانی اش را با کتاب یا فیلم ( حالا در زمان انتشارش) در همین جا مطرح کنین! استقبال زیادی خواهد شد!

آرون جان: یعنی همه ی تفاوت هایی رو که نوشته بودم قبول داشتی؟؟ کدوم رو تکذیب می کنی ؟ کدوم رو تایید می کنی؟! لطفا توضیح بده!

ویرایش شده در توسط مونت آو سائرون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*  لرد الروند  *

به نظر من، کارتون ارباب حلقه ها نقطه ی سیاهی بر آثار تالکین هست که وقتی با سه گانه ارباب حلقه های پیتر جکسون مقایسه میشه، این سیاهی پر رنگ تر شده و بیش از پیش به چشم میخوره!!!!

وقتی انیمیشن ارباب حلقه ها رو دیدم، برای یک لحظه احساس کردم اون حس خوبی که به فیلم پیتر جکسون دارم با دیدن این کارتون ضعیف و فوق العاده بی کیفیت از جهت ساخت، داره از بین میره! بنابر این بلافاصله فایل مربوط به این انیمیشن رو shift+delete کردم و الان هم خوشحالم که این کار رو انجام دادم!!!

البته باید به این نکته توجه بشه که این انیمیشن در سالیان دور ساخته شده و مسلماً نباید توقع داشت که کیفیت ساخت بالایی داشته باشه و هرگز نباید با فیلم پیتر مقایسه بشه! اما به هر حال، این انیمیشن هم طرفداران خاص خودش رو داره و برخی ها از دیدن اون لذت می برند!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

گل گفتی الروند! از همه بدترش زمان نبرد هلمزدیپ بود! که برات بگم کل صحنه یا قرمز بود یا سیاه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Glorfindel Thalion

والا من از انیمیشن ها فقط دو برجشو دیدم. خوشم نیومد. اورکهاش که شب به خواب آدم می یومد. سارومانش که قرمز بود. تازه قیافش هم از گندالف مهربون تر بود.

در هر صورت با این اوصاف خوشحالم که دو قسمت دیگه اش رو ندیدم. اما خوب این کاستی ها طبیعیه. یه انمیشن که از نظر زمانی قدیمیه. پول آنچنانی صرفش نشده. نمی تونه به پای فیلم برسه که میلیون ها خرجش شده. با امکانات بهتری درست شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

به مونت : اگه انیمیشن رو ندیدی پس چطوره که داری با فیلم قیاسش میکنی ؟!

به سایر دوستان : لطفا از محور تاپیک منحرف نشید ، بحث در مورد تفاوت شخصیت پردازی در این دو اثره نه محلی برای نقد فیلم و کارتون .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

شما متوجه نشدید! بنده تفاوت روانی شخصیت های کارتون ارباب حلقه ها را با فیلم آن بررسی کردم! نه کارتون هابیت رو!

کارتون هابیت با کارتون ارباب حلقه ها فرق داره! :)

کارتون ارباب حلقه ها:

post-1790-0-68440300-1338561423_thumb.jp

ویرایش شده در توسط مونت آو سائرون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*  لرد الروند  *

به مونت : اگه انیمیشن رو ندیدی پس چطوره که داری با فیلم قیاسش میکنی ؟!

به سایر دوستان : لطفا از محور تاپیک منحرف نشید ، بحث در مورد تفاوت شخصیت پردازی در این دو اثره نه محلی برای نقد فیلم و کارتون .

دوست عزیز ، یک اثری که شخصیت های آن اثر، کاملاً منحرف از داستان اصلی باشند، و قدرت بیان عمق اثر تکرار نشدنی تالکین را نداشته باشند، به هیچ وجه من الوجوه در وادی قیاس گنجانده نخواهند شد، به این دلیل که این قیاس، در قاعده ی منطق و اصول، قیاس مع الفارق بوده و قیاس مع الفارق همچون آب در هاونگ کوبیدن است!!!

شاید بتوان موضوع و صحنه های کارتون ارباب حلقه ها را با فیلم مقایسه کرد، اما مقایسه شخصیت ها در کارتون و فیلم ، هرگز یک کار اصولی نیست، چون کاراکترهای این انیمیشن به هیچ عنوان آن چیزی نبودند که در کتاب یا فیلم آنها را می شناسیم ، و بهتر است بگوییم که کاراکترها بر اساس ذوق کودکانه ساخته شده است تا اطفال با دیدن آن سرگرم شوند!!!

و نظر شخصی بنده این است که آثار فاخری همچون کتاب های تالکین، هرگز نباید در قالب انیمیشن به تصویر کشیده شوند؛ مخصوصاً چنین انیمیشن های ضعیفی!!!

ویرایش شده در توسط * لرد الروند *

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

بله کارتون همیشه برای بچه هاست و فیلم برای سن های بالا تر! پس همیشه تفاوت هایی میان روان و اخلاق شخصیت ها در فیلم و کارتون وجود خواهد داشت! و هدف این تاپیک بررسی این تفاوت ها بوده. کجای این کار اشکال دارد؟؟ :) (دوستانه)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*  لرد الروند  *

بله کارتون همیشه برای بچه هاست و فیلم برای سن های بالا تر! پس همیشه تفاوت هایی میان روان و اخلاق شخصیت ها در فیلم و کارتون وجود خواهد داشت! و هدف این تاپیک بررسی این تفاوت ها بوده. کجای این کار اشکال دارد؟؟ :) (دوستانه)

مونت آو سائرون بزرگوار، کار شما کاملاً درست بوده و هیج ایرادی به آن نیست، چون خیلی ها هستند که توان مقایسه تفاوت های روانی و اخلاقی شخصیت ها در کارتون و فیلم ارباب حلقه ها را دارند! بحث بنده این بود که در این تاپیک ، بهتر می توان جنبه ی روانی و اخلاقی کل کارتون و فیلم را در کنار هم قرار داد و مقایسه کرد، زیرا در این صورت یک مقایسه انجام می شود که ایرادی به آن نیست! به هر حال باز تاکید می کنم کاری که شما انجام دادید صحیح بود و شاید با همین مقایسه ها همه ی دوستان به ضعف شدید این انیمیشن پی ببرند!!!

ازت ممنونم :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

خیلی ممنون! شما تمامی تفاوت ها رو قبول داشتید! یعنی فکر نمی کنید شخصیتی کارتونی ای را جوری که نبوده توصیف کردم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*  لرد الروند  *

خیلی ممنون! شما تمامی تفاوت ها رو قبول داشتید! یعنی فکر نمی کنید شخصیتی کارتونی ای را جوری که نبوده توصیف کردم؟

شما شخصیت های کارتونی رو درست توصیف کردی :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

دوستان عزيز؛ يه چيزی بگم و برم. چرا اين‌قدر تاپيک‌ رو منحرف كردين؟ بيچاره مونت كم كم ملقب می‌شه به "اسپم‌آبادساز"! يه كم هم موضوع تاپيک‌ رو به طور جدی دنبال كنين.

اين پست در اولين فرصت توسط خود بنده پاک‌ می‌شه. به قول ائرنديل: «مديرا زحمت نكشن!»! :دی (اشتباه كه نقل قول نكردم؟!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*  لرد الروند  *

دوستان عزيز؛ يه چيزی بگم و برم. چرا اين‌قدر تاپيک‌ رو منحرف كردين؟ بيچاره مونت كم كم ملقب می‌شه به "اسپم‌آبادساز"! يه كم هم موضوع تاپيک‌ رو به طور جدی دنبال كنين.

اين پست در اولين فرصت توسط خود بنده پاک‌ می‌شه. به قول ائرنديل: «مديرا زحمت نكشن!»! :دی (اشتباه كه نقل قول نكردم؟!)

گاندولف سپید نوجوان، این تاپیک هرگز موضوعش منحرف نشده!!! تمام کسانی که در اینجا کامنت گذاشتند و در ادامه هم خواهند گذاشت، هدفشون بحث در مورد موضوع تاپیک هست؛ حال در این بین ممکنه برخی ها نظراتی رو ارائه بدند و اون نظرها هم کاملاً درست باشه، هرچند از دید خیلی ها نادرست انگاشته میشه! در تمام مجادله های صحیح و اصولی، بحث های حاشیه ای پیش میاد که در علم جدل، امریست طبیعی! بنابراین بجای اینکه جواب روی جواب انباشته کنیم، بهتره اطلاعات شخصی که در این مورد داریم رو ارائه بدیم تا همه دوستان استفاده کنند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

دوستان عزیز این تاپیک همین جا تمام نمی شه، من می خواهم تا چند روز آینده یک مطلب در رابطه با وهم انگیز بودن گاندلف در کارتون بزارم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

دوست عزیز ، یک اثری که شخصیت های آن اثر، کاملاً منحرف از داستان اصلی باشند، و قدرت بیان عمق اثر تکرار نشدنی تالکین را نداشته باشند، به هیچ وجه من الوجوه در وادی قیاس گنجانده نخواهند شد، به این دلیل که این قیاس، در قاعده ی منطق و اصول، قیاس مع الفارق بوده و قیاس مع الفارق همچون آب در هاونگ کوبیدن است!!!

شاید بتوان موضوع و صحنه های کارتون ارباب حلقه ها را با فیلم مقایسه کرد، اما مقایسه شخصیت ها در کارتون و فیلم ، هرگز یک کار اصولی نیست، چون کاراکترهای این انیمیشن به هیچ عنوان آن چیزی نبودند که در کتاب یا فیلم آنها را می شناسیم ، و بهتر است بگوییم که کاراکترها بر اساس ذوق کودکانه ساخته شده است تا اطفال با دیدن آن سرگرم شوند!!!

و نظر شخصی بنده این است که آثار فاخری همچون کتاب های تالکین، هرگز نباید در قالب انیمیشن به تصویر کشیده شوند؛ مخصوصاً چنین انیمیشن های ضعیفی!!!

منم موافقم که کارتون خوبی از اب درنیومده اما با اینکه اثاری مثل هابیت یا ارباب حلقه ها یا هر چیزی که اثری ازانسانیت توش باشه باید واسه بچه ها ساخته بشه ولی نه با لحن سفت و سخت که برای بچه ها غیر قابل درک باشه بلکه شیرین وهمراه با احساسات کودکی

به موث او سائرون : اینکه گفتی کارتون برای بچه هاست موافق نیستم امروز روز خیلی کارتونها برای بزرگترها ساخته میشن که کمی لحنش بچه گونه ست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
soldier of gondor
در در ۱۳۹۱/۳/۱۲ at 5:45 PM، * لرد الروند * گفته است :

به نظر من، کارتون ارباب حلقه ها نقطه ی سیاهی بر آثار تالکین هست که وقتی با سه گانه ارباب حلقه های پیتر جکسون مقایسه میشه، این سیاهی پر رنگ تر شده و بیش از پیش به چشم میخوره!!!!

وقتی انیمیشن ارباب حلقه ها رو دیدم، برای یک لحظه احساس کردم اون حس خوبی که به فیلم پیتر جکسون دارم با دیدن این کارتون ضعیف و فوق العاده بی کیفیت از جهت ساخت، داره از بین میره! بنابر این بلافاصله فایل مربوط به این انیمیشن رو shift+delete کردم و الان هم خوشحالم که این کار رو انجام دادم!!!

البته باید به این نکته توجه بشه که این انیمیشن در سالیان دور ساخته شده و مسلماً نباید توقع داشت که کیفیت ساخت بالایی داشته باشه و هرگز نباید با فیلم پیتر مقایسه بشه! اما به هر حال، این انیمیشن هم طرفداران خاص خودش رو داره و برخی ها از دیدن اون لذت می برند!!!

قطعا نمیشه مقایسشون کرد با فیلم! فیلم کجا و انیمیشن کجا!انیمیشن خیلی قبل هم ساخته شده!

برای من آون انیمیشن یه نوستالژی بوده... با حرفای شمام موافقم که با فیلم نباید مقایسش کنن!همین انیمیشن  باعث شد خیلی ها به فکرساخت فیلم بیوفتن....و خیلی ها با دنیای تالکین بیشتر آشنا شن....بنده با مونت سر قضیه سیاه و قرمز شدن موافقم :/ یکمیم فضای ترسناکی داشت انیمیشنش...ولی خوب بود بی انصافیه بگیم بد بود و با فیلم مقایسش کنیم.. کلا میگم یکم زود دلیتش کردی :دی

ویرایش شده در توسط soldier of gondor

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Milad_g_t

من انیمیشن رو ندیدم ولی با خوندن این تاپیک بیشتر به ندیدنش علاقه من شدم!??

اخه تئودن و شوخ طبعی؟ حتی یه زره هم بشه نمیاد?? 

سم و خنگ بازی؟!??

ویرایش شده در توسط Nienor Niniel
تصحیح املای کلمات

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...