رفتن به مطلب
Olόrin

شکست خوردن گندالف

Recommended Posts

LObeLia

دست پیتر جکسون درد نکنه!!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

این سکانس درگیری گاندالف و جادوپیشه ی انگمار یکی از قشنگترین سکانسایه که من واقعا طرفدارشم

?DO YOU NOT KNOW DETH WHEN YOU SEE IT OLD MAN

THIS IS MY HOUR

دیگه بقیشم همه ی دوستان میدونن D:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

این صحنه از صحنه های حذف شده در فیلمه . تا جایی که من میدونم خلاف واقعیت . در نبرد دشت های پلنوره و در یکی از طبقات میناس تریث ، اما در واقعیت و در کتاب وقتی ویچکینگ شمشیرو میکشه ، گندالف پوستشو میکنه . کلا ویچکینگ کتک خور گندالف بوده . وقتی بالای ودرتاپ نزگول رو تار و مار کرد نیمساعت میخندیدم !!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

خوب از چند منظر میشه بهش نگاه کرد:

1- فیلم: به نظر خیلی صحنه خوبی بود... و این حرف رو جدا از محتوا و واقعیت های جاری در کتاب می گم... صحنه ی مهیج و نفس گیری بود که به نظر خیلی جالب هم از کار در اومده بود... اما اگه فقط اون سوتی کوچیک آخر فیلم رو نمی دادن که گاندولف دوباره با عصاش وایساده خیلی بهتر میشد و البته همین موضوع هم نشون میده که خود دست اندر کاران لوتر از گذاشتن این صحنه در فیلم دودل بود و شاید آخر این شک و شبه ها باعث شده که اون اشتباه رو انجام بدن... ( البته بازم میشه در دفاع از فیلم گفت که از ماجرای جنگ میناس تریس تا زمانی که گاندولف و فرودو خطه ی میانی رو ترک کردن سال ها زمان گذشته بوده و در نتیجه گاندولف میتونسته دوباره عصا شو از نو ساخته باشه )

2- از نقطه نظر کتاب، میشه از دو دیدگاه به قضیه نگاه کرد: اگر در کل سیر داستان های تالکین دقت کنید، هیچوقت نژاد ها اساسا بر نژاد ها غلبه نداشتن. به عبارت دیگه مثلا نمیشه گفت چون فلان نژاد مثلا مایا قویتر از بقیه ی نژاد های کوچک تر مثل انسان ها یا ... هست، حتما همیشه از انسان ها می برن. چون به نظر من تالکین برای هرکدام از نژاد های کتابش یکسری نقطه قوت و در مقابلش یکسری نقطه ضعف گذاشته که حریفان می تونند از اون نقطه ضعف ها علیه دیگری استفاده کنند. بنابر این به صرف اینکه گاندولف مایا است نمیشه گفت از ویچ کینگ قوی تره و ... همونطور که خود دوستان هم به مثال هاش اشاره کردن: مثل قتل سارومان به دست گریما، مهم تر از اون نبرد الف ها با خود مورگوت، یا اونجایی که ایزیلدور حلقه رو از دست خود سائرون بیرون میکشه و اونو مغلوب میکنه... اختلاف نژاد ها بارزه

ولی از طرف دیگه در خود کتاب بخشی هست که مستقیما نشون میده گاندولف از نزگول ها قوی تره یه تنه پس همشون برمیاد و همونطور که میدونید همون ماجرای ودرتاپه...

ولی خوب بازم میشه یه راه فرار دیگه به فیلم پیتر جکسون داد و اون اینه که بگیم شاید بسته به شرایطی که اون موقع در جنگ وجود داشته و مسائل از اون دست، گاندولف از ویچ کینگ شبیخون خورده و و خودشو باخته و بعد که صدای شیپور روهان میاد دوباره امیدوار میشه و ...

ویرایش شده در توسط msa_dino

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

این صحنه از صحنه های حذف شده در فیلمه . تا جایی که من میدونم خلاف واقعیت . در نبرد دشت های پلنوره و در یکی از طبقات میناس تریث ، اما در واقعیت و در کتاب وقتی ویچکینگ شمشیرو میکشه ، گندالف پوستشو میکنه . کلا ویچکینگ کتک خور گندالف بوده . وقتی بالای ودرتاپ نزگول رو تار و مار کرد نیمساعت میخندیدم !!!!!

دوست عزیز تمام این داستان ها که درست (قضیه واترتاپ)

ولی ما همه میدونیم که همین witch king بود که پادشاهی آینور رو نابود کرد آمون سول تپه ی باد ها یکیش. بعد به همچین شخصیتی بزرگی باید خندید؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

اولا آينور نه و آرنور . بعد هم واتر تاپ نه و ودرتاپ . بعدش ويچ كينگ كل آرنور رو نگرفت . رودائور به واقع شكست خورد، كاردولان به سبب طاعون 1636-37 ضعيف شده بود و شكست خورد، اما آرتداين مقاومت كرد و اين مقاومت در نهايت به گريز نزگول به شرق انجاميد ( به استثناى خامول كه در دول گولدور پناه گرفت) پس ويچكينگ چندان قوي هم نبود .

در مورد ماجراي نبرد دشت هاي پلنور هم توضيحي ميدم اميدوارم مورگومير جان قانع شه:

در طي نبرد، ويچكينگ براي سست كردن دروازه اول ميناس تريث سوار بر اسب به نزديكي آن رفت تا افسوني بر آن بخواند. پس از سست شدن دروازه با مقاومت عده اي سرباز روبرو شد كه همراه گندالف بودند . ويچكينگ براي ايجاد وحشت كلاه ردايش را كنار زد: تاج معلق و مشتعلش بر سر: شمشيري مشتعل در دست داشت. همه به جز گندالف گريختند اما گندالف آنجا ايستاد و بدون وحشت به او نگريست تا وي رفت. خب حالا كي قويتره؟ ودرتاپ كه جاي خود دارد! :دي

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

اولا آينور نه و آرنور . بعد هم واتر تاپ نه و ودرتاپ . بعدش ويچ كينگ كل آرنور رو نگرفت . رودائور به واقع شكست خورد، كاردولان به سبب طاعون 1636-37 ضعيف شده بود و شكست خورد، اما آرتداين مقاومت كرد و اين مقاومت در نهايت به گريز نزگول به شرق انجاميد ( به استثناى خامول كه در دول گولدور پناه گرفت) پس ويچكينگ چندان قوي هم نبود .

در مورد ماجراي نبرد دشت هاي پلنور هم توضيحي ميدم اميدوارم مورگومير جان قانع شه:

در طي نبرد، ويچكينگ براي سست كردن دروازه اول ميناس تريث سوار بر اسب به نزديكي آن رفت تا افسوني بر آن بخواند. پس از سست شدن دروازه با مقاومت عده اي سرباز روبرو شد كه همراه گندالف بودند . ويچكينگ براي ايجاد وحشت كلاه ردايش را كنار زد: تاج معلق و مشتعلش بر سر: شمشيري مشتعل در دست داشت. همه به جز گندالف گريختند اما گندالف آنجا ايستاد و بدون وحشت به او نگريست تا وي رفت. خب حالا كي قويتره؟ ودرتاپ كه جاي خود دارد! :دي

من زیاد به فارسی نوشتن این کلمات عادت ندارم برای همین اشتباه کردم

بعدشم ویتچ کینگ هر شکستیم داشته باشه من به دلیل علاقه ی شدیدم بهش بیشتر پیروزی هاشو میبینم دوست عزیز

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

بله ! از اینکه اکانت شما نام کاربری مورگومیر رو داره چنین چیزی مشهوده .

در هر حال من از اون صحنه لذت چندانی نبردم . اما یه چیز دیگه : به نظر شما ترس گندالف از وارگ ها به جا بوده ؟ در هابیت نوشته که او علیرغم جادوگر بودنش (همون جا که میوه های کاج رو پرت میکرد به وارگ ها) از اونها میترسید . و یا فرارش از دول گولدور : آیا گندالف از نیروی نزگول میترسیده که از دول گولدور فرار کرده (در هابیت از قول گندالف : تورین : اصلا خود تو آنجا (سردابه های نکرومانسر در دول گولدور) چه میکردی ؟ گندالف : آنش دیگر به خودم مربوط است . حتی من که گندالف باشم ، گریختم .) البته تا جایی که من یادم بیاد اینطوری بود .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir from Lorien

به نظر من اون صحنه جالب نبود !!! یک جورایی گاندولف رو ضعیف نشون داد ! من که خوشم نیومد! :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

بابا صحنه ي جذابي بود بايد در نظر داشت كه فيلم با داستان تفاوت زيادي داره شايد چيزي تو داستان قشنگ باشه و تو فيلم مزخرف و برعكس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
nazgul king of anegmar

صحنه نبرد گاندالف با ویچ کینگ نازگول توخود کتاب وجود نداشت و شکستن عصاشم به قول دوستان سوتی بود به همین خاطر بوده که از فیلم حذف شد اما تو نسخه ا کستند هست . اما انصافا خیلی سکانس زیباییه خصوصا اونجایی که نازگول شمشیرشو بالا میبره و شمشیرش اتیش میگیره . در ضمن دوستان این سکانس حتما یه منبعی داره چون تو گالری عکسها ی سایت یه عکسی مربوط به سالهای 80 و 81 هست که همین صحنه رو نشون میده در حالی که اون موقع اصلا فیلم ساخته نشده

https://arda.ir/gallery/paintings/?album=2&gallery=24

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

منبعش همون صحنه رویارویی گندالف با ویچ کینگ مقابل دروازه میناس تریث هستش اونجا هم یه سری مکالمات رد و بدل می شه اما قبل از اینکه کار به تقابل بکشه سپاه روهان از راه می رسه و ویچ کینگ برای مقابله با اونها مجبور می شه دروازه رو ترک کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*Witch King

منبعش همون صحنه رویارویی گندالف با ویچ کینگ مقابل دروازه میناس تریث هستش اونجا هم یه سری مکالمات رد و بدل می شه اما قبل از اینکه کار به تقابل بکشه سپاه روهان از راه می رسه و ویچ کینگ برای مقابله با اونها مجبور می شه دروازه رو ترک کنه

شمااین صحنه رو میگید!

شاه جادوپیشه به دورن میناس تیریث گذر کرد اما با گندالف که سوار با شدوفکس بود مواجه شد.گندالف نگذاشت که او وارد شود اما شاه جادوپیشه خندید و قدرتش را نشان داد.سوار سیاه باشلق اش را کنار زد و اینک بنگر!تاجی شاه وار بر سر داشت و با این حال تاج بر روی سری نبود که به چشم آید آتشی سرخ میان تاج و شانه های پهن و تاریک رداپوش می درخشید. از دهانی نادیدنی خنده ای مرگبار به گوش رسید . گفت پیر ابله!پیر ابله! ساعت من فرارسیده است .به هنگام دیدن مرگ آنرا نمی شناسی؟اکنون بمیر و بیهوده دشنام بگوی.و با گفتن این شمشیرش را بالا برد و شعله ها از تیغ پایین جست.

Angus_McBride_-_Gandalf_facing_Witch-king.gif

ویرایش شده در توسط *Witch King

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

ببينيد تو كتاب نوشته كه ويچ كينگ ميره كه با گاندلف بجنگه از طرفي همه اون پيش گويي معروف رو ميدونيم ولي چيزي كه بايد دقت داشت اينه كه سائرون به ويچ كينگ قبل از نبرد ميناس تريث نيرويي خاص ميده كه اونو قوي تر ميكنه پس وقتي ويچ كينگ كه تازه قوي تر هم شده اونم توسط قدرتمند ترين مايا(كه تو سيلماريليون نوشته اندكي شرارتش از خود ملكور هم كمتر بود)مياد با گاندولف بجنگه يعني حتما قدرتشو داشته!وگرنه نه ويچ كينگ نه سائرون احمق نيست!و اين يعني صحنه ي شكست خوردن گالندلف در فيلم خيلي هم الكي نبوده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Meis@M

گاندالف با سائرون هم جنگید تو هابیت 2 و شکست خورد خخخخخخخخ البته سائرون خیلی قوی تره...

اما نمیدونم سائورون قوی تره یا بانو گالادریل !!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The White Wizard

گاندالف با سائرون هم جنگید تو هابیت 2 و شکست خورد خخخخخخخخ البته سائرون خیلی قوی تره...

البته اینا زاییده ی ذهن پیتر هستش و در کتاب چنین نبردی بین گندالف و سائرون روی نمیده .(منم خودم یادم نمیاد که گاهی از سائرون شکست خورده باشم =)) ) حالا باید ببینیم در هابیت 3 پیتر چه سناریوی تازه ای برای جنگ با سائرون نوشته :D :((

ویرایش شده در توسط The White Wizard

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

تو كتاب كه گاندلف فرار ميكنه!!(از شكست تو جنگ هم بدتره!!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The White Wizard

تو كتاب كه گاندلف فرار ميكنه!!(از شكست تو جنگ هم بدتره!!)

من به خاطر اینکه اسمم به عنوان کسی که سائرون را شکست داده سر زبونا نیفته و به خاطر اینکه ریا نشه از خون سائرون گذشتم و گرنه شکست سائرون که کار یه ثانیم بود =))

بعدشم اگه من سائرون را شکست میدادم شما تو فیلم سوم میخواستی چی نگاه کنی؟ اصلا فیلم سومی آیا وجود داشت ؟؟آینده نگری را حال میکنی :!! از چند هزار سال پیش من به فکر پیتر جکسون بودم :D :((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

چند پست اخیر هیچ ارتباطی به موضوع تاپیک نداشت و به جای مناسب خودشون منتقل شدن.

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=645

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=1652

لطفا قبل از بحث کردن به جایی که درش پست رو ارسال میکنید دقت بیشتری داشته باشید تا مباحث تاپیک ها با هم مخلوط نشن. ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...