رفتن به مطلب
ائارندیل Eärendil

چگونه تو فروم معروف شویم

Recommended Posts

ائارندیل Eärendil

خوشحال شدم تولکاس ولی باور کن من تو باز کردن این تاپیک هیچ کینه ای از کسی نداشتم.و خواستم کاملا بر اساس قوانین این تاپیک رو ایجاد کنم.در مورد موضوعش هم اصلا فکر نمیکردم که بهتون بر بخوره .من فقط می خواستم که یه موضوع داغ انتخاب کنم که همه شرکت کنن.اگر هم قبول ندارین همین الان این تاپیک رو حذف کنین تا من راحت بشم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
NGNG

سلام

به قولی آدم های موفق به آمار نگاه نمی کنند، به آثار نگاه می کنند

از بین چندصد پست چندتاشون مفید هست. ضمن این که من قبلاً در این انجمن بودم و متوجه هستم انجمن قوانین نا نوشته ی زیادی دارد. یکی از این قوانین این است که تعداد پست های کسی نشان برتری نیست.

اما اگر صرف ایجاد این تاپیک فقط یه بحث داغه،

این دیگه میشه ترول بازی!!(شوخی). ممنون

ویرایش شده در توسط NGNG

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

در مورد قواعد نانوشته،نجات عزیز، حرفت رو به فرهنگ نانوشته تعبیر میکنم.که البته این امر طبیعیست.هر جا کلونی انسانی شکل بگیره،فرهنگی برای خودش بوجود میاره که معمولا غیر رسمیست و با فرهنگ حاکمیت مممکنه همراستا باشه یا نباشه.خب سایت آردا هم بعد هفت سال فعالیت، طبیعیست که دارای فرهنگ و هویت میشه.حتی به نحوی که ممکنه این فرهنگ با فرهنگ سایر سایتهای همکار در تضاد باشه.اینکه این خرده فرهنگ از کجا اومده و چه بانیانی میتونه داشته باشه،بحث دیگریست که اینجا بهش پرداخته نمیشه.

یه مثال بزنم برای روشنتر شدن موضوع: خانواده ای سنتی را فرض کنید( لفط سنتی بار معنایی منفی ندارد و تنها بیانگر وضعیت اون خانواده است).اگر پسر خانواده وقتی که پدر وارد اتاق میشه،از جا بلند نشه، هیچ قانونی رو نقض نکرده( قانون رسمی و نوشته شده) ولی با خرده فرهنگ اون جامعه مخالفت کرد و در نتیجه مورد عتاب قرار میگیره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

با سلام .امروز صبح کلا سرم شلوغ بود و نتونستم زیاد به فروم بیام.

خیلی هم خوشحالم که نظر دوستان نسبت به من بهتر شده.خیلی هم بهم پیام دادن که ازشون ممنونم.به بانوgladriel هم میگم که دیروز اصلا دست خودم نبود و باید یه جوری خودمو خالی میکردم.

سال نو رو هم به همه اعضا تبریک عرض میکنم.

دیگه زیاد از بحث تاپیکی که خودم باز کردم و به زور زنده نگهش داشتم دور نمیشم.

به نظر من یه جور حس برتری تو خون همه آدما هست که شاید تو بعضی ها زیاده تو برخی هم کم.

یه جورایی همه دوست دارن که آمارشون بالا باشه حالا مونده یکی میخواد تو کارهای خوب بالا باشه یکی هم توخلاف.

به نظر من تعداد پست چیز بدی نیست و نشانگر فعالیت زیاده اعضا هست ولی محتوای پست هم خیلی مهمه که اون رو هم میشه با امتیازات و اخطارها سنجید که خوبه یا بد.

نمیدونم شاید بازم اشتباه میکنم اگه راه بدی رو انتخاب کردم راهنماییم کنین.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

اگه ادامه بدین خیلی بهتر میشه چون یه جورایی به مسائل روانشناختی هم مربوط میشه.

به نظر من این یه امر حتمی هست که هر کاربری که امروز ثبت نام میکنه مطمئنا اولین چیزی که نظرش رو جلب میکنه تعداد پستها و تاریخ عضویت افراد دیگست.و حتما به این فکر میکنه که تعداد پستهام کی زیاد میشه و به اونا میرسه و غافل از اینه که هر چی تعداد پستهاش زیاد میشه ماله بقیه هم بالا میره.

من اصلا این بحث رو توهین به سایت نمیدونم.محتوا خیلی خیلی مهمه ولی بعده ۳ سال منه تازه وارد که نمیدونم این عضو که مثلا پست زیاد داره تو اونا چی نوشته بود فقط میدونم که فرد با تجربه ایه و میشه رو راهنماییهاش حساب کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الدا

منم با جنابNGNG موافقم

به نظر منم فقط ارزش پست ها ملاکه ائرندیل جان نه تعدادشون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

ولی به قول گاندالف حتی داناترینها هم آخرشو نمیدونن.

یعنی کسی نمیدونه که یک پست چقدر صادقانه داده شده و چقدر ارزش داره.

به نظر من مثلا اگه یه بخشی بود که اعضا خودشون به پستهای قبلیشون رای میدادن که چقدر صادقانه گفتن چون فقط خودشون خبر داشتن.البته فقط برای پستهای قدیمی چون تو پستهای داغ و جدید که نمیشه آدم خودشو ضایع کنه.

بازم از جناب الدا ممنونم که با این که تازه عضو شده ولی به همه قسمتها اشراف داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

آخه مثلا امثال من که اطلاعاتم فقط در سطح خوندن سیلماریلیون و هابیت ودیدن فیلم لرد آو رینگز هست.که دیگه نمیتونیم پست مفید ارسال کنیم و فورا میریم سراغ بحثهای حاشیه ای که این هم خوب نیست.

از اون طرف هم شما میگین که دوستانی که فقط به عنوان تماشاگر هستن و تو بحثها شرکت نمیکنن.

اگه پستهای جناب اله سار کم هستن ولی با محتوا چون اطلاعات ایشون تو این زمینه خیلی زیاده.ولی منه تازه وارد هم میخوام فعالیتم بیشتر باشه و هم اطلاعاتم افزایش پیدا کنه.

به نظرم یه سری تاپیک باشه که تازه واردین یا قدیمیهایی که اطلاعاتشون به هر علتی پاینه راحت نظراتشون رو بگن تا از این طریق اطلاعاتشون زیاد بشه.

بخش تازه واردین هم که زیاد به محتوای کتابها نمی پردازه و بیشتر به معرفی و علل عضویت اعضا می پردازه.

نمونه های دیگه هم هستن که برخلاف تعداد کم پستهاشون بسیار برای سایت مفید بودن و هستن مثل:

ت.ت، تورامبار، تضاد، بگینز، تام، اصلان، نریچ، آرون، لگولاس و خیلی های دیگه

تو این مدت کم خیلی خوب با این دوستان آشنا شدم.(برداشت بد نکنین)

نظراتشون رو گفتن و من هم خیلی خوشحال شدم که با اونا حرف زدم کاش بتونم در زمینه عمق داستانها هم بتونم باهاشون بحث کنم که خیلی سخته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

چرا نمیتونید پست مفید بزنید؟ شما سیلماریلیون و هابیت رو خوندید و با لوتر هم آشنایی دارید. خیلی خوب میتونید تو بحثها شرکت کنید.

شما میتونید تاپیکهای قدیمی رو بخونید تا اطلاعاتتون بالا بره و هرجا مشکل داشتید همونجا بپرسید تا جوابتون رو بگیرید.

دایره تاپیکها خیلی زیاده و برای همه افراد تاپیکهای مناسب وجود داره. همه بچه ها موقع ورود به سایت همین وضعیت رو دارن و کم کم خودشون رو کشیدن بالا. پست های اولیه کاربران قدیمی رو ببینید. شما از خیلی ها جلوتر هستید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

مرسی این نظر لطف شماست مهدی جان.

اتفاقا از دیروز تاپیک های زیادی رو گشتم و بحثهای خوبی رو دیدم مخصوصا تاپیک فیلم هابیت که واقعا به روز هست و به لینکهاش رفتم و از کلیپها و عکسهاش لذت بردم.

به نظرم من یه ذره از کتابها دور شدم چون تو تاپیک (چگونه با سایت آردا آشنا شدید و دلیل عضویتتان چی بود) هم گفتم که یه 2سالی میشه که سیلماریلیون رو نخوندم و هابیت هم بر میگرده به 4-5 سال پیش که آخرین بار خوندم.

و تواین مدت هم فقط تو افکارم به دنیای زیبای تالکین میرفتم و اولین مهاجرت دسته جمعی الفها از شرق به والینور رو تو ذهنم مجسم میکردم و غرور و تواناییه فئانور و قدم زدن آراگورن تو لورین و...

راستش شور وعلاقه ای که اون موقع داشتم رو دیگه ندارم و این به خاطر دوریم از کتابهاست.ای کاش اون موقع تو سایت فعالیت میکردم که نمیدونم چرا نشد.ولی مطمئن هستم با خوندن دوباره کتابا این علاقه بهم بر میگرده،

و تعطیلات ایام نوروز فرصت خیلی خوبیه برای این کار .

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

سوالات خوب بپرس ، جواب های خوب بده البته اگر میدونی

سعی کن تا جایی که میتونی در رابطه با تاپیک مربوطه بنویس

آقا مهدی رو هم چپ نگاه نکن

اینکارا رو بکن تا اینجا دوام بیاری ، البته آخری خیلی مهمه :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

به peejack:

از راهنماییتون متشکرم.

آره راس میگی اینجا دووم آوردن خیلی سخته و این از تعداد اعضا که حدود1700 نفره مشخصه چون الان فقط حدود 20-30 نفر فعال هستن .و اونایی هستن که واقعا وقت میذارن .

پس یکی دیگه از جوابهای این تاپیک هم اینه که حوصله داشته باشیم و وقت بذاریم که برای تازه واردین خیلی سخته که ادامه بدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

درسته ولی زیاد هم سخت نیست.همون طوری که میدونین اینجا فروم تخصصی آثار تالکینه.بنابراین باید در این مورد به مقدار کافی اطلاعات داشته باشین تا محبوب باشین.برای این کار کافیه که علاقه داشته باشین تا در این زمینه ها تحقیق کنین و به مقدار کافی اطلاعات جمع کنین.مطمئن باشین که اعضای فعال لااقل در این مورد نسبت به بقیه سر هستن و یه جورایی صاحب نظر. :D

موفق باشین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

درسته ولی زیاد هم سخت نیست.همون طوری که میدونین اینجا فروم تخصصی آثار تالکینه.بنابراین باید در این مورد به مقدار کافی اطلاعات داشته باشین تا محبوب باشین.برای این کار کافیه که علاقه داشته باشین تا در این زمینه ها تحقیق کنین و به مقدار کافی اطلاعات جمع کنین.مطمئن باشین که اعضای فعال لااقل در این مورد نسبت به بقیه سر هستن و یه جورایی صاحب نظر. :D

موفق باشین

درسته که اینجا فروم تخصصی تالکینه ولی این روزها بحثهای حاشیه ای خیلی زیاد شده مخصوصا از وقتی که من ثبت نام کردم.

به نظر من تحقیق تو آثار تالکین نباید مثل درس خوندن و اجبار و این قبیل کارا باشه... چون اون موقع دیگه اون روح هنری خودش رو از دست میده .

و باید یادمون باشه که این یه دنیای فانتزیه و با معادلات و خلق و خوی علمی و منطقی نمیشه توش دووم آورد و انسان خیلی زود از علاقه می افته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

خوب ،خدا رو شکر

دو ماه از ورود من به آردا گذشت،و من تونستم دووم بیارم.

با راهنمایی های شما دوستان عزیز تا حد زیادی از نیازها و علایق من تو این مدت کم ارضا شد...

این مدت کم برای من که خیلی زیاد طول کشید،شما رو نمیدونم.؟

روزها و شبها و نیمه شبهای خوب و بد داشتم ولی گذشت دیگه.ولی حالا راحتم و یه جورایی احساس میکنم راه افتادم.

اینارو خواستم بعنوان یادگاری توی فروم ثبت کنم.برای تاریخ دوماهگی ام.

اما جواب برای این تاپیک:

بعد از این مدت یه ذره از حرفهای بالای خودمو پس میگیرم و چند جمله دیگه هم اضافه میکنم:

به نظر من کلا دو نوع معروفیت وجود داره .اولی فقط معروفیته بدون هیچ حسن دیگه ای که در این حالت فروم با چت روم اشتباه گرفته میشه و صبح تا شب آنلاین . نمونه بارز این کاراکتر جناب ائرندیل هست...

دومی هم اونه که بری و مطالعه کنی،ترجمه کنی ،تحقیق بکنی و با پستهای مفید هم به درده آردا بخوری و هم خودت محبوب و معروف بشی.اینطوری دیگه از کار و زندگی هم نمیوفتی که صبح تا شب پشته کامپیوتر باشی.نمونه بارز این شخصیت هم توی فروم زیاده که همه ما اونارو میشناسیم و دستشون رو هم از همینجا میبوسیم.

البته استثناء هم وجود داره اونم مدیران گل و دوست داشتنی فروم هستن (جناب مهدی و تولکاس) که با وجود مشغله های فراوان مجبور هستن همیشه تو فروم باشند ،تا آردا رو به اون نقطه ای که ما میخواهیم برسونند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Khamul

من چند تا پیشنهاد دارم :

سوالات منطقی مطرح کنید .

بحث رو داغتر کنید .

ایرادات اساسی بگیرید (همون کاری که من توی تالار گفتگوی گروه بیداری اندیشه میکنم !)

اگر هم کسی خدایی نکرده هوس شهرت به سرش زد شروع کنه به ایراد بنی فیانوری گرفتن !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

معرفيت مهم نيست، كسب‌كردن و دوست‌يافتن مهمه. ولی اگه شما جواب بخوای، بايد بگم كه زدن پست‌های باارزش خيلی آدم رو معروف می‌كنه كه متأسفانه من فاقدشم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

سلام فرمانروای نیمه الفای عزیز.خسته نباشید خواستم بگم بودن در اینجا خیلی لذت داره و معروف بودن خیلی مهم نیست.من راستش از کسایی که زیاد رو یه چیز تعصب دارن خوشم نمیاد مثلا دمنتور رفتم و این حالت بود فقط بحث رو جزییات بود.دوست دارم اگه بحثی میشه برای پیشرفت باشه.ببینید برای نوشتن یه کتاب باید دنبال گره و ماجرا و ایده بود .بعد پردازش و منطق روایت مهمه و بعدش سه بعدی بودن روایت یعنی ملال آور و با یه ریتم و یک فکر نباشه چیزی که الان زیاد مشاهده میشه.من وقتی اومدم اینجا زمینه های زیادی برای پیشرفت دیدم که خیلی خوبه ولی هنوز جا برای بهتر شدن داره.من چند تا ایده تو مغزم هست دوست دارم اینجا که میام بتونم چیزایی یاد بگیرم.موفق باشید دوست عزیزم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

مرسی دوست عزیز از اینکه به این تاپیک توجه کردی .راستش اون پست اول این تاپیک ماله روزهای اول بود، و یه کمی در اشتباه بودم که دو ماه بعد در اصلاح اون پست متن پائین رو گذاشتم که مطمئنا امروز که حدودا 4 ماه گذشته از این هم بیشتر نظرم تغییر کرده. و الان کاملا باهات موافقم که معروفیت مهم نیست بلکه دل بدست آوردن مهمه.

خوب ،خدا رو شکر

دو ماه از ورود من به آردا گذشت،و من تونستم دووم بیارم.

با راهنمایی های شما دوستان عزیز تا حد زیادی از نیازها و علایق من تو این مدت کم ارضا شد...

این مدت کم برای من که خیلی زیاد طول کشید،شما رو نمیدونم.؟

روزها و شبها و نیمه شبهای خوب و بد داشتم ولی گذشت دیگه.ولی حالا راحتم و یه جورایی احساس میکنم راه افتادم.

اینارو خواستم بعنوان یادگاری توی فروم ثبت کنم.برای تاریخ دوماهگی ام.

اما جواب برای این تاپیک:

بعد از این مدت یه ذره از حرفهای بالای خودمو پس میگیرم و چند جمله دیگه هم اضافه میکنم:

به نظر من کلا دو نوع معروفیت وجود داره .اولی فقط معروفیته بدون هیچ حسن دیگه ای که در این حالت فروم با چت روم اشتباه گرفته میشه و صبح تا شب آنلاین . نمونه بارز این کاراکتر جناب ائرندیل هست...

دومی هم اونه که بری و مطالعه کنی،ترجمه کنی ،تحقیق بکنی و با پستهای مفید هم به درده آردا بخوری و هم خودت محبوب و معروف بشی.اینطوری دیگه از کار و زندگی هم نمیوفتی که صبح تا شب پشته کامپیوتر باشی.نمونه بارز این شخصیت هم توی فروم زیاده که همه ما اونارو میشناسیم و دستشون رو هم از همینجا میبوسیم.

البته استثناء هم وجود داره اونم مدیران گل و دوست داشتنی فروم هستن (جناب مهدی و تولکاس) که با وجود مشغله های فراوان مجبور هستن همیشه تو فروم باشند ،تا آردا رو به اون نقطه ای که ما میخواهیم برسونند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...