رفتن به مطلب
NGNG

انتقاد بر محدودیت محتوای مباحث

Recommended Posts

NGNG

سلام علیکم

موضوعات مورد بحث در سایت محدود است، طبعاً بحث در این محدوده جذابیت خود را بعداً از دست میدهد، چیزی که بیش از این جذاب است نقد داستان ها و رمان هاییست که به اندازه ی کافی از آن تعریف کردیم حالا ببینیم چه ندارد. آنهم نه فقط رمان های تالکین. شما ببینید ما چند انجمن رمان و داستان در اینترنت سراغ داریم؟

.اگر صرفاً ایجاد سایت فقط برای طرفداری از یک نویسنده است، خوب یکباره در قوانین انجمن بنویسید: هر گونه نقد پیگرد قانونی دارد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
NGNG

سلام

بله اما این سایت دارد اثار تالکین را معرفی می کند و از آن طرفداری می کند، آیا دلیلی هست که بی طرفانه به بیان آثار نپردازیم؟ ، بدیهیست داستان نوشته شده یک درون مایه دارد و یک موقعیت بیرونی در جهان واقعی. برای تثبیت چهره ی بیرون داستان سیلماریلیون و وضعیتش بین دیگر اثر ها و دیگر . نویسنده ها که از مختصات خود داستان است وقتی پای نقد بی طرفانه و تطبیق آن با دیگر داستان ها و تحلیل جامعه شناسانه ی آن صورت نگیرد، همچنان مجهول و پوشیده میماند.

این که سیلماریلیون به چه چیز می تواند کنایه بزند یا چه پیامی برای چه قشری دارد، هم از خود داستان است. چون اگر سیلماریلیون صرف تخیل یک نفر باشد، نویسنده اش اگر صد سال هم بنویسد داستانش کاربردی ندارد. الان باید دید سیلماریلیون به چه دردی میخورد.

مگر اینکه بگیم این انجمن صرفاً برای طرفداری از داستان و بازگو کردن آن است، و جایی برای تخیل و خود را معاف از استخراج پیام آن میداند.

این موضوع موضوعیست که شاید برای خود یک انجمن جداگانه هم بطلبد.

البته این یک نظر است و. احتمال صدق کذب دارد.

منظورم از این که پرسیدم: چند انجمن رمان و داستان در اینترنت داریم. این است که چند انجمن داریم که به صورت عمومی در مورد همه ی رمان ها و داستان ها نقد و صحبت داشته باشد.

من میگم باید دید فیلم های ارباب حلقه ها مصداق همان سینمای استراتژی که در سخنان دکتر حسن عباسی می شنویم، هست یا نه. اگر هست، خودمان را در همین انجمن طرفداران واکسینه کنیم و اگر نیست، این باید معلوم بشه.

می خوام در این زمینه گفتگویی صورت بگیره. نمی خوام بی تفاوت از کنارش رد بشیم.

ویرایش شده در توسط NGNG

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

نجات عزیز

هدف اصلی ایجاد این سایت ایجاد محلی برای تبادل نظر(و نه صرفا طرفداری) در مورد آثار تالکینه. 90% مطالب سایت مربوط به تالکینه و خواهد بود.

انجمن "دنیای جادویی" برای این ایجاد شده که در مورد سایر آثار فانتزی هم بحث کنیم اما عمق این بحث ها به اندازه عمق بحث های مربوط به تالکین نخواهد بود.

ما حتی تاپیک "معرفی سبک ها و نویسنده ها" رو هم داریم که به ادبیات فانتزی محدود نمیشه. البته اون تاپیک بیشتر جنبه معرفی داره نه بحث تخصصی

شما هر بحثی در مورد آثار تالکین داشته باشی میتونی اینجا با ارائه مدارک محکم بیان کنی. اینجا به هیچ وجه نقد آثار تالکین ممنوع نیست، بلکه استقبال هم میکنیم. لازمه بحث اینه که طرفین نسبت به چیزی که دارن در موردش بحث میکنن اطلاع داشته باشن. امیدوارم تو این مدتی که تو سایت نبودی سیلماریلیون رو خونده باشی چون در غیر این صورت راه اندازی بحث بیهوده خواهد بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Curunir-Poirot

سلام علیکم

ببخشید،من دلیلی نمیبینم که بی طرفانه به آثار استاد نگاه کنم(البته اگه موقعیتش پیش بیاد،چون الآن که ما نمیخوایم آثار استاد رو به قضاوت بذاریم).

راجع به اون مردک(به نظر خودم لفظ مردک هم براش مناسب نیست.)-عباسی-هم بگم که بنده خدا توهم داره،(بی دلیل هم نمیگم،هر کی روزانه ده تا سریال و ده تا فیلم نگاه کنه همینجوری میشه)...اگه این افکار از اونجا آب میخوره جلوشو بگیر،ملکور سرچشمه هاشو مسموم کرده،منم سعی کردم بعد چند بار حرفاشو دیگه نشنونم چه برسد به این که براش مصداق پیدا کنم،در ضمن کارای استاد خیلی فراتر از سینماست.

جدای از این که ادبیات غذای روحه مگه باید برای هر چیزی تو زندگی کاربرد پیدا کنیم؟آیا همین که با ذهن زیبای یه نفر از اونور آبها آشنا بشیم کافی نیست؟آیا همینکه کسی به ذهنمون بال و پری برای پرواز بده کافی نیست؟

ویرایش شده در توسط Curunir-Poirot

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

این دوتا پست آخر چه ربطی به موضوع تاپیک داره؟

بحث های حاشیه ای نکنید. این تاپیک در مورد فرومه و نه چیز دیگه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bard

به نظر من فقط باید به تالکین پرداخته بشه ولی تالار باید پویا تر بشه

متاسفانه فقط کسانی که با تالکین اشنایی دارن میان اردا

ولی ما باید کسایی که با ارباب حلقه ها اشنایی دارن یا اصلا اشنایی ندارن رو جذب تالار کنیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
NGNG

سلام

مشکل من محتوای انجمن بود، شما درست می گفتید، اما مشکل من اینه که دقیقاً همانطور که اشاره کردید نباید از این انجمن انتظار داشت عمیقتر به این مسائل بپردازه.

چه فرقی دارد وقتی در این خصوص بحث شه اما انجمن باهاش مخالف باشه یا مخالف نباشه، اما بحث نشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

خب می تونیم لینک تبلیغاتی بزاریم تو سایت های دیگه. درضمن به نظرم محتوای سایت برای یه تازه وارد که آشنایی زیادی هم نداره یه خورده گیج کنندست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

برای تبلیغات و کلا آشنایی دیگران با آردا این تاپیک برای ارائه پیشنهادات و بحث و بررسیشون هست...

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=1474

سایت های همکار با ما هستند که لینک دارن به اینجا.

در مورد محتوا هم خب اگر طرف از تالار مربوط به تازه واردین شروع کنه در ابتدا به اینجا برخورد میکنه که شاید اطلاعات کلی از آردا دستش بیاد. اما در مورد سایر مطالب حق با شماست. دلیلش هم تخصصی بودن بحث ها و فروم هست...تا جایی که تونستیم سعی کردیم (همه) در جواب ها خیلی پیچیده صحبت نکنیم تا یکی اگر گذرش میفته به اون صفحه گیج نشه. این که مدتی طول میکشه تا تازه وارد و رهگذر سایت در جریان مطالب قرار بگیره رو قبول دارم...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
VICTOR

می تونیم آردا رو فقط در چهارچوب تالکین نگه نداریم و این چهار چوب را تا ادبیات فانتزی ، درک آن، نوشته های فانتزی و تخیلی مشهور ایران و جهان و ... با در نظر گرفتن مبحث اصلی (هدف سایت در باره ی آشنایی با تالکین) گسترش دهیم به دلیل آنکه بتوانیم مردم را علاوه بر آردا با ادبیات خلاقانه آشنا کنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

در مورد سایر آثار فانتزی که ما یه تالار اختصاصی داریم اونجا می تونید مباحث رو دنبال کنید و اگر اثر شاخصی سراغ دارید به سایرین معرفی کنید!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Fingolfin ( فینگولفین)

من عاشق تالکینم خیلی ام موضوع ها گسترده است

هر کی به جز داستان های تالکین از داستان دیگه ای ترویج کنه با موشک دور برد میزنمشش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

من عاشق تالکینم خیلی ام موضوع ها گسترده است

هر کی به جز داستان های تالکین از داستان دیگه ای ترویج کنه با موشک دور برد میزنمشش

کلا با حرفتون مخالفم

شما کافیه یه نگاهی به بخش ادبیات فانتزی سایت بندازید تا ببینید که داستان ی فانتزی دیگه چه جوری و با چه شوقی معرفی می شن

نمونه ی بارز اون کتاب نغمه ای از یخ و اتیشه که اولین جرقه های ساخت سایت وستروس از این فروم زده شد و ..

یا داستان های فانتزی دیگه نظیر نارنیا - سقوط مالازان و ....

که به راحتی دارن تو فروم فعالیت می کنند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Fingolfin ( فینگولفین)

کلا با حرفتون مخالفم

شما کافیه یه نگاهی به بخش ادبیات فانتزی سایت بندازید تا ببینید که داستان ی فانتزی دیگه چه جوری و با چه شوقی معرفی می شن

نمونه ی بارز اون کتاب نغمه ای از یخ و اتیشه که اولین جرقه های ساخت سایت وستروس از این فروم زده شد و ..

یا داستان های فانتزی دیگه نظیر نارنیا - سقوط مالازان و ....

که به راحتی دارن تو فروم فعالیت می کنند

من دیوانه کتاب های تالکینم از کتاب های فانتزی ام مطالعه کردم نارنیا . . هری .. و .... هیچ کدوم انگشت کوچیکه تالکینم نمی شن نظر شخصیمه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

منم فک می کنم نظر شخصی رو نباید از همه برتر دونست!

من خودم کتاب های استاد تالکینو از همه بیشتر دوست دارم(که مطمعنا بهتره).ولی قطعا بقیه اثار فانتزی زیبایی های خودشونو دارن.

ویرایش شده در توسط *فئانور*

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
NGNG

مشتاقانه روی نقدی که سالها پیش کرده ام هنوز هستم و این انجمن ولو یک تاپیک جزئی برای مباحث غیر تالکینی و غیر فانتزی مرتبط با ادبیات وجود ندارد.

خلاء بزرگ کاملاً محسوس است. کمتر انجمنی در سایت پیدا می شود که در توضیحاتش، کلمه ی "تالکین" و "آردا" نیامده باشد. متاسفانه در عمل کمتر از این لطف می شود و حتی ممکن است داستان هایی به غیر محوریت تالکین تایید نشود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خب این بر میگرده به رسالتی که مدیران اولیه سایت برای تاسیس سایتی با محوریت ادبیات گمانه زن و تاکید بر تالکین مدنظر داشتن .طبیعی هم هست مطالب و انجمن هایی رو میپذیرن که در این راستا باشه

حالا اگه شما انتقادی دارید یا موافق این امر نیستید مشکلی نیست . راه حل هم داره میتونید مطالبی که به ذهنتون میرسه رو در نمایه استفاده کنید

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
NGNG

بعضاً انجمن دستخوش تاپیک هایی است که موضوعاتش مرتبط است، اما محتوایش به شدت جزئی و فرعیست. به نظر شما این مشکل نیست؟

آیا این روند ما را در آینده دچار کمبود موضوع و محتوی نخواهد کرد؟

ویرایش شده در توسط NGNG

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

دیگه این امری طبیعی و ناگزیره .در ابتدای تاسیس یک انجمن مطمئنا موضوعات بیشتر و بدیهی تری برای کار کردن هست ولی در طی زمان و با کار کردن روی موضوعات دسته اول ،ایده ها کم میشن

الان هم موضوع برای کار هست ولی تلاش و دقت بیشتری رو می طلبه

چرا موضوعات کم میشه مسلما ولی به صفر نمیرسه چون ممکنه مثلا از دید ما سایت اشباع شده باشه یا موضوعی برای کار نباشه ولی می بینی در آینده کاربرهایی میان و موضوعاتی رو مطرح میکنن که تا حالا روش بحث نشده

این موضوع رو خودم به عینه دیدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

بعضاً انجمن دستخوش تاپیک هایی است که موضوعاتش مرتبط است، اما محتوایش به شدت جزئی و فرعیست. به نظر شما این مشکل نیست؟

آیا در آینده کمبود موضوع و محتوی نخواهیم داشت؟

با عرض اجازت

به نظر من اصلا مکبود محتوا نخواهیم داشت. شما فقط سری به شورای خردمندان بزن و ببین که ما در باره ی هر مساله ای که ممکن است شک برانگیزاننده باشد تاپیک زدیم. و این عالی است که ما این قدر در دنیای فانتزی محبوبمان سیر و سلوک داشته ایم که به نکات ریز رسیده ایم.

بعد هم برو و به نمایه ها سربزن و ببین دوستان درباره ی هر چیزی که به سایت مربوط می شود یا نمی شود در آن بحث می کنند.

پس هیچ مشکلی نداریم. فقط یک مشکل است و آن هم این است که سایت هر چند وقت یکبار راکد می شود و هیچ اتفاق خاصی نمی افتد نه خبری نه تاپیک زیبایی که البته من صد بار از این موضوع شکوه و شکایت کردم که البته با طرح ریزی مدیران برای فستیوال این مشکل هم حل می شود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
NGNG

شیب نزول محتوی تاپیک ها با این سیاست ها شاید بگویم بدیهیست.

احتمالاً بتوانید جذابیت محتوا را جایگذین اهمیت محتوا کنید، اما آیا رشد انجمن کاریکاتوری نمی شود؟

فکر نمی کنید از الان ناقوس مرگ این انجمن با سکوت های گاه و ناگاهش نواخته می شود؟ شاید آن مدیر یکروز با خود فکر کند صرف هزینه برای موضوعات بی اهمیت یا کم اهمیت، دیگر بس است. و یکبار سایت را حذف کند.

ویرایش شده در توسط NGNG

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خب نمیشه قضاوت کرد که محتوا داره پایین میاد یا بالا میره هرکسی نظری داره .یه چیز رو هم در نظر بگیریم محتوا که فقط مثلا تاپیک های شورای خردمندان نیست که محدود به یه چیز باشه

در ثانی هر تمهیدی برای گیرافتادن محتوا و بهترین ارائه ، اعم از گوهر آرکن،معما در تاریکی،پادکست،ماهنامه آردا کوئنتا،فرهنگنامه ،دوئل آردایی،بازی های استراتژیک انجام شده

آیا اینها به پایان خط رسیدن ؟جواب من خیره .هنوز خیلی از موضوعات برای کار مونده

مثلا تاپیک جنگ های ستاره ای یا نغمه .جنگ های ستاره ای خودش یه دنیاس برای کار و میشه یه سایت جداگانه براش تاسیس کرد.خود من میتونم دهها پست در مورد فیلم 6 گانه( و فرعی اش) یا اخبار قسمت هفتم یا بحث روی شخصیت ها کار کنم فقط بخاطر اینکه کسی نیست بحث کنه، دست نگه داشتم

یا مثلا این تاپیک

https://arda.ir/forum...indpost&p=71540

اگه موضوع باشه و دوستان حوصله بحث داشته باشن اینطور بحث گرمی بوجود میاد که حتی کاربرانی که مدتهاست پست نمیدن رو مجبور به اظهار نظر و بحث می کنه

باور داشته باشیم تا وقتی کنار گود وایسادیم و دستارو بالا نمی زنیم وضع همینه و گاها رکود میشه .ولی اگه تعداد افراد فعال و مشارکت کننده بالا بره دوباره خیلی از مباحث رونق می گیره

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...