رفتن به مطلب

Recommended Posts

3DMahdi

خب من كه كتابها رو نخوندم. اگر داريد يه جوري به ما هم برسونيد. ولي سريالي كه از روش ساخته شده ديدم. بسيار داستان گيرا و پخته اي داشت و به شدت ميخوام داستانش رو بخونم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

این تارنت انگلیسی اش هست

http://www.torrentroom.com/torrent/3194764-A-Song-of-Ice-and-Fire.html#b3

و این وبلاگ هم ادعای ترجمه ی فارسی اش رو داره که بنده مطابقت ندادم. زحمتش به عهده ی دوستان

http://nymeria.mihanblog.com/extrapage/lib

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

به اصلان:همین چند روز پیش بود که با خودم میگفتم یه تاپیکی برای این کتاب بسازم:دی

خب تضاد راست میگه.این سایت http://nymeria.mihanblog.com/ تنها سایتی هست که اقدام به ترجمه ی این اثر کرده.اسم مترجمش سحر مشیریِ و به عقیده کسانی که این کتاب رو خوندن ترجمه ی خیلی خوب و قابل قبولی از آب در آورده.

سرعت کار ترجمشون هم خیلی خوبه.البته همین چند روز پیش بعد از غیبت 1 ماهه دوباره به ادامه کار پرداختن.هر چند روز یک فصل رو برای کاربرا آماده میکنن.

الان رسیدن به فصل 66 از کتاب دوم.

جلد اول کتاب هم حدودای 750 صفحه شده.اگه از رو اون سایت بالا نتونستین دانلود کنین بگید تا خودم رو همین جا آپلود کنم.

به مهدی:شرط میبندم خوندنش پشیمون نمیشی.تعریف و تمجید ها بسیار زیاده از این اثر.

ویرایش شده در توسط tom bombadil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

سلام به دوستان

این کتاب به شدت گیراست و تقریبا توضیحاتی که تضاد داده،توضیحات کاملیست.فقط یه نکته قابل ذکره که واقعا کتاب در حد قیاس با ارباب حلقه ها نیست.سبک روایی داستان و نثرش هم ربطی به ارباب حلقه ها نداره.از این محجموعه دو جلد به فارسی ترجمه شده که دوستان لینک دادن. من مقداری از کتاب دو رو با ترجمه تطابق دادم که باید بگم در حد قابل قبولی نمره میگره اما خب نه هانم مترجم ،حرفه ای هستند و نه ویرایش های اولیه در مورد ترجمه شون به درستی انجام شده.علاوه بر اون بعضی از قسمتها رو به نسبه اسکیپ فرمودن.ترجمه نقل به مضمون کم دیده نمیشه در ترجمه فارسی.اما خب هیچکدوم اینها نباید جلوی شما رو برای خوندن داستان بگیره.متن انگلیسی کتاب هم تا حدی برای یک مخاطب عادی غیر انگلیسی زبان ثقیل حساب میشه و به دوستانی که سطح زبان خود را حداقل رو به بالا نمیدونن،توصیه میکنم که انگلیسی اون رو نخونن.

نقطه عطف این داستان در مقابل داستان های فانتزی مشابهش( شمشیر حقیقت و....) روایت چندگانه داستانه.

یه نکته دیگه: انتظار انتشار رسمی این کتاب رو به هیچ وجه نداشته باشید.مثل اکثر کتابهای فانتزی نوشته شده در دهه اخیر بسیار بسیار صحنه های اروتیک در این کتاب به چشم نیخورد.و خب بعضا روابط دچار مشکلات اخلاقی از نظر شریعت اسلام خواهد بود.

در هر حال اگه از این نکات گذر کنید،کتاب زیبایی برای خوندن محاسبه میشه.

نظر شخصی: این کتاب جز ده کار اول فانتزی محبوب من به سختی قرار میگیره.

خب دیگه.خیلی حرف زدم.بخونیدش بعد بیایم صحبت کنیم.

پی اس: مهدی،سریال حق مطلب رو در مورد کتاب به خوبی ادا نکرده(هر چند که باز بسیار بهتر از سریال مزخرفیست که از روی شمشیر حقیقت ساخته اند)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

اصلان ! تا موقعی که کتاب رو نخوندی نباید در موردش به صحبت و نقد بشینی :دی

من این کتاب رو تا نیمه های جلد دوم خوندم ، جذابیت بالایی داره و برای سن ما مناسبتر از باقی فانتزی های کودکانه است ، من خوندنش رو به همه توصیه میکنم و بشدت علاقه مندم در موردش با دوستان صحبت کنم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

اصلان ! تا موقعی که کتاب رو نخوندی نباید در موردش به صحبت و نقد بشینی :دی

نه تو رو خدا جان این اصلان شما نقدی دیدی از من !!

بابا تازه من لینک دانلود کتاب رو پیدا کردم و الان هم در حال دانلود اون هستم و به محض پایان فصل های خوانده شده بحث رو شروع می کنم :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

سریالشو تا اونجا که دیدم...می تونم بگم محشر بود!کتابو هم دانلود کردیم باشد که خوشمان آید... :دی

ولی هیچی تالکین نمیشه!عمرناش!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
وابلامور

درود بر اصلان بزرگ من فصل اولو دانلود کردم ولی فرصت نکردم بخونم با اون توضیحی که اصلان داد فکر نکنم کتاب جالبی باشه و احساس میکنم نقل کتاب باید شبیه کتاب تاریخ ایران و جهان باشه :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Curunir-Poirot

سریالشو تا اونجا که دیدم...می تونم بگم محشر بود!کتابو هم دانلود کردیم باشد که خوشمان آید... :دی

ولی هیچی تالکین نمیشه!عمرناش!

بله،بله،تقریبا کتاب خوبیه ولی رو دست استاد تالکین نباشد...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
agarwaen

در حال خوندن کتاب اول این مجموعه هستم و اینم هنر نمایی تد نسمیت درباره ی این داستانه

http://www.dana-mad.ru/gal/display.php?img=4886

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

ممنون از لینکی که گذاشتی ، از بین تصویر هایی که کشیده به نظرم تنها بارنداز پادشاه و و دیوار رو اونطور که شایسته است کشیده .

ایری رو که افتضاح کار کرده ، هرکی ندونه فکر میکنه تصویر مربوط به هتل 5 ستاره است :D

هارن هال هم به هیچ وجه به شکوهی که در کتاب گفته شده ، به تصویر کشیده نشده .

استورمزاند رو هم که دیگه نگو ! انگار نه انگار مرکز و پایتخت یکی از ثروت مند ترین قلمرو هاست :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

ممکنه یه نفر لینک IMDB سریالشو بده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

تام عزیز ، متاسفانه نمیتونم از لینکی که برای دانلود کتاب گذاشتی استفاده بکنم ، گویا ابتره !

بقیه مشکلی ندارن ؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

تام عزیز ، متاسفانه نمیتونم از لینکی که برای دانلود کتاب گذاشتی استفاده بکنم ، گویا ابتره !

بقیه مشکلی ندارن ؟!

آرون جان من خودم از اینجا گرفتم.مشکلی نداشت.فقط فکر کنم یکم سرعت سرورش پایین باشه.

خانوم مشیری فقط همون جا آپلود کردن.میتونی بری رو سایت خودش ببینی:

http://nymeria.mihanblog.com/

حالا نتونستی بگیری بگو دوستات واست بیارن دیگه :D

در ضمن دوستان:اگر امکانش هست به آدرسی که گفتم برید و اونجا یه تشکر از نویسنده ش بکنید.شاید یه انگیزه ای بشه برای ادامه دادن ترجمه.به هر حال کار خیلی بزرگی رو انجام داده.941 صفحه شده این جلدش.

ویرایش شده در توسط tom bombadil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

به لطف تام عزیز ، کتاب دوم این مجموعه هم مطالعه کردم ، ((نبرد شاهان )) ، نویسنده دوبار به شدت منو عصبانی کرد تا جایی که میخواستم کتاب رو رها کنم ، اما خب دلم نیومد و باز به پاش نشستم ، کتاب سرشار از افت و خیز و هیجانه و نیازی نیست تا آخر کتاب منتظر بمونید تا به نقطه هیجان انگیزش برسید .

برام واقعا جای تعجب داره که چرا جناب نویسنده انقدر خشن و بی رحمه ؟! نه به کتاب های توالایت که نویسنده حساسش نمیگذاشت خط روی شخصیت های اصلی و محبوبش بی افته و نه به کتاب نغمه یخ و آتش که نویسندش چپ و راست قهرمان هاش رو لت و پار میکنه !

اگه هنوز کتاب رو نخوندین یا در شرف خوندنش هستید ، به شدت توصیه میکنم که به خاندان استارک علاقه مند نشید ، چون انقدر از در و دیوار بر سرشون بلا میباره که دلتون میخواد کتاب رو کنار بذارید ، در کل نصیحت میکنم که از علاقه مند شدن به هر موجود جذاب ، باشرف ، مهربان و ... در این کتاب بپرهیزید ، چون نویسنده به شکل وحشتناکی طرف رو میکشه :D

در مجموع به نظرم این جلد ضعیفتر از جلد اول بود . مسائل مربوط به جادو و مافوق طبیعت هم به شدت در این جلد رشد کرده ( که من از این قضیه زیاد خوشم نمیاد ) .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mou

اين كتاب نقشه نداره؟

آرون:كاش لو نميدادي كه قراره استارك ها به خاك سياه بشينند:دي

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

به مقدار زیادی نقشه طبیعی ، سیاسی و ... موجوده ، کافیه سرچ کنی (( نقشه وستروس )) .

خب تو این تاپیک قراره در مورد کتاب حرف بزنیم دیگه ! مثل این میمونه که از دست کسی شاکی باشی چون تو تاپیک فرزندان هورین ، خودکشی هورین رو لو داده :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mou

در حال حاضر به صفحه 800 کتاب 2 رسیدم و چشمانم دیگر یارای باز شدن ندارند:دی

چقدر این نویسنده بی رحمه حتی به بچه ها هم رحم نمی کنه البته با تشکر از لو دادن مصیبت های استارک ها توسط آرون به این خاندان نفرین شده دل نبستم:دی

کلا کتاب فوق العاده ای بود نویسنده یه صورت خورد خورد و در جای هوشمندانه اطلاعات رو به خواننده میده البته من اول سریال رو دیده بودم ولی برای ادامه دادن کتاب مجبور به خوندن کتاب اول شدم . در سریال دسیسه های درباری ها بهتر از کتاب پرداخته شده واحساس خوندن یکی از کتاب های ماکیاولی بهم دست داد ولی جزئیات ونبرد ها (احتمال به خاطر هزینه بالا )نشون

داده نشد. به شخصه دوست داشتم نبرد ند استارک وشش تن از همراهاش رو با سه نفر از گاردشاهنشاهی ایریس تارگرین رو یه جوری نشون میدادند به نظرم فوق العاده میشد

با توجه به اینکه دو قسمت از فصل دوم سریال پخش شده باز هم توصیه میکنم که کتاب رو اول بخونید

به آرون:چند تا سوال داشتم میتونی جواب بدی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

علاقه مندانی که کتاب رو مطالعه نکردن و میخوان مطالعه کنن توصیه میکنم متن فوق را مشاهده نکنن چون داستان لوث میشه .

به ام او یو :

بهتره زیاد کتاب رو لو ندیم ، اما بهتره اعلام کنیم که هرکسی میخواد بعدا این کتاب رو بخونه بهتره به این تاپیک سر نزنه ، چون داستان به شدت لو میره :دی

من وقتی به جایی رسیدم که تیان سر دوتا بچه رو از دروازه آویزون کرده بود میخواستم بالا بیارم ، واقعا از کتاب برای لحضاتی متنفر شدم ، و کلی ناسزا به این مارتین بنده خدا فرستادم . یا وقتی برادر رابرت کشته شد ، رنلی رو میگم ، من واقعا دوستش داشتم ، یهو از یه جا زد ناکتش کرد :D ولی هیچی بدتر از بلایی که به سر استارک ها اومده ندیدم ،

بیشتر از همه من از تیان گریجوی متنفرم ، تو از کی ؟

بپرس، اگه بلد بودم ج میدم اگه نه هم ، میریم از وبلاگ مترجم میپرسیم

ویرایش شده در توسط arven

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الدا

من تو فصل شصت و یکم جلد اولشم و تا حالا واقعا باهاش حال کردم؛چون واقعا هیجان انگیزه تا جایی که دیروز سر این کتاب استادم کفری شد و از سر کلاس تحلیل سازه اخراجم کرد(چون وقتی دید من تند تند دارم با گوشی ور میرم و گوشم بهش نیست یه سوال انحرافیه مسخره ازم پرسید منم که ماشالله مثل همیشه همچین آماده بودم نتونستم جواب بدم و به همین سادگی اخراج شدم)

حالا دیدید این اثر مارتین چقدر هیجان انگیز تشریف داره؟

ویرایش شده در توسط الدا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mou

دوستانی که کتاب رو مطالعه نکردن و میخوان مطالعه کنن  ویا فیلم رو ببینند توصیه میکنم متن فوق را مشاهده نکنن چون داستان لو میره .

به آرون : به شخصه از تیان گریجوی متنفرم .مثل تو وقتی فهمیدم بچه ها رو سر بریده هم شوکه شدم وباور نکردم (امید به زنده شدنشون دارم) وهم ناراحت شدم ولی یک موضوعی هست اونم اینه که 180 درجه تغییر تیان رو به سرعت نشون داد و یه جورایی بدون منطق وغیر قابل باور بود موضوع دیگه ایکه که شقی ترین افراد هم با بچه ها چنین کاری رو نمیکنند (حتی خواهر تخسش هم ناراحت شد)

مرگ رنلی هم شوک آور بود هر جند خیلی زیاد ازش خوشم نمیومد و استنیس رو ترجیح میدادم ولی با نامردی کشته شد

بهترین بخش ها ی کتاب هم به نظرم قسمت های جان اسنو بود واقعا جذاب بود ،نظر تو چیه؟

حال یه سوال:به مرگ سیریو فورل اشاره ای شد ؟چرا در هارن هال یک لحظه هنرپیشه های خونخوار طرف لنیستر ها بودن و یک لحظه بعد هم طرف استارک ها

ویرایش شده در توسط 3DMahdi

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

به ام او یو عزیز :

اتفاقا تغیر تیان از قبل پیشبینی شده بود ، بی دلیل نبود که کتلین با رفتنش به عنوان نماینده مخالف بود ، تیان کینه ده ساله به همراه خودش داشت ، البته شاید باهاش کنار اومده بود ، اما وقتی دید باباش عظم رفتن به جنگ با استارک ها رو داره و میدونه اونها در جنگ شکست میخورن در پی کسب مقام از دست رفته اش برمیاد . تیان به ذات آلوده بود ، از رفتارش با اون دختر داخل کشتی رو یادته ؟ مثل یه حیوون با باباش و دختره رفتار کرد ، من واقعا انتظار بیشتر ازش نداشتم . من بیشتر از این یکه خوردم که چرا بابای تیان به شمال حمله کرد ، نیروی نظامی اون ها در حدی نیست که بتونن شمال رو نگه دارن و هیچ متحدی هم ندارن ! این کارش به نظرم غیر منطقی رسید ، مگر این که این وسط تایوین لنیستر دستی توش داشته باشه .

من از استنیس بدم میاد ، نباید با برادر خودش میجنگید ، عامل شکست نخوردن لنیستر های کثیف همین بود ، کافی بود رنلی زنده بمونه تا بارنداز به دست قدرت عظیم های گاردن و استورمزاند نابود بشه . اصلا حماقتش در این بود که صبر نکرد کار رنلی با لنیستر ها تموم بشه ، رنلی لنیستر ها رو نابود میکرد و اونوقت زمان مناسبی برای کشتن رنلی فرا میرسید و همه چی می افتاد دست استنیس .

استنیس همه چی رو نابود کرد ، خدا لعنتش کنه .

بخش های جان اسنو تو کتاب اول رو بیشتر دوست داشتم ، به نظرم ریتمش تو کتاب دوم خیلی کند شده .

زودتر کتاب دوم رو تموم کن چون اینجوری نمیتونم راحت حرف بزنم :دی ( هنوز مارتین صحنه های زننده تری تو آستینش داره ، امان از استارک های بیچاره :D ) .

ج سوال اول : نه ، اما کاملا مشخصه که کشته شد ، اون هیج شانسی در مقابل یک شوالیه تماما زره پوش گارد شاهی نبود ، اونم با یه شمشیر شکسته . همچنین قاتل سیریو فورل در ادامه داستان حظور داره و این نشون میده که به راحتی اون جنگ رو برده . واقعا نشون ندادن صحنه مبارزه اونها بجا بود .

متاسفانه جواب سوال دومت رو نمیدونم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mou

به آرون:

دوستانی که کتاب رو مطالعه نکردن و میخوان مطالعه کنن ویا فیلم رو ببینند توصیه میکنم متن فوق را مشاهده نکنن چون داستان لو میره

من پنهان کردن متن رو هم بلد نیستم:دی

بالاخره امروز کتاب رو به غیر از 2و3 بخش آخر دنریس تموم کردم یه جورایی بعد از خوندنش سرنوشت جان رو میشه حدس زد با نظرت در مورد استنیس موافقم ولی هنوز ازش خوشم میاد

در پست هات چنان با غلظت از بیچارگی استارک ها گفتی که فکر کردم نسلشون نابود میشه :دی

اولش هم فکر میکردم که قضیه دیوار حول جنگ برادران سیاه وآدرها بیان میشه ولی در یک چرخش عجیب وحشی ها جاشون رو گرفتند

ویرایش شده در توسط 3DMahdi

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...