رفتن به مطلب
Aslan

نقدی بر فیلم هری پاتر هفت

Recommended Posts

Aslan

درود بر همه

راستش بعد از گذشت چندین ماه اخر به اجبار یکی از دوستان و وسوسه ی درونمان فیلم هری پاتر هفت قسمت دوم رو با یه کیفیتی که می شه گفت در بین کیفت پرده ای بهترین کیفیته اما از کیفیت دی وی دی کمتره فیلم رو تماشا کردیم و بسی حال کردیم و بسی ناراحت شدیم :دی

فیلم خیلی جالب بود و می شه گفت کارگردان سعی کرده بود که تمام قسمت های کتاب رو جلوی دوربین ببره اما اما :

اما از خوبی های فیلم و اون بغض و دل گرفتگی که به آدم دست می ده که دیگه هری پاتر تموم میشه بگذریم نقد فیلم رو باید انجام بدیم :دی

فیلم با خوبی هایی که داشت یه سری کمبود ها داشت که به نظرم باید بگم :

1- تو این پارت به نظرم نقش محفل ققنوس خیلی کم رنگ بود کارگردان می تونست یه ذره ماجرای اعضای محفل رو بیشتر نشون بده و در ادامه فکر کنم کارگردان بی خیال اعضای ارتش دامبلدور شده بود فقط اون صحنه که هری می ره به همرا نویل وارد قلعه می شه یه ذره اضای ا.د رو نشون می ده که می تونست بیشتر نشون بده.

2- نقش اسنیپ نه تنها در این قسمت بلکه در هر هشت قسمت کم رنگ بود که می تونست کارگردان یه ذره مخالفت های اسنیپ با هری رو نشون بده و از اون مهم تر مرگ اسنیپ بود که خیلی غم انگیز بود ای کاش اسنیپ یه ذره با والدرمورت دوئل می کرد به نظرم جالب تر می شد :دی

3- لحظه ی مرگ والدرمورت یه ذره بی خود بود ؟؟ باید هری و والدرمورت بیشتر باهم دوئل می کردند و از طرفی والدرمورت زمانی می میره که نویل ناگینی رو به قتل می رسونه فکر کنم این خیلی بچه گانه بود ؟؟ هر چی باشه والدرمورت یه جادوگر بزرگ بود به قول خودش به دون چوب دستی هم جادو می کرد برای مثال زمانی که سپر مدافع اطراف هاگوارتز رو با ابر چوبدستی از بین می بره تماما قدرت جادویی خودش بوده چون چوب دستی واسه والدرمورت که نبوده و خود فیلم هم نشون می ده که چوب جادو ترک می خوره و همین مسئله باعث تناقض با مرگ والدرمورته.

به نظرم صحنه ی مبارزه ی والدرمورت و دامبلدور در کتاب پنجم خیلی جالب تر از مبارزه ی هری و والدرمورت بود

4- مرگ فرد خیلی درد اور بود و به نظم کارگردان روی این قسمت زیاد مانور نداده بود و می تونست این صحنه رو خیلی در آور تر اجرا کنه

5- می شه گفت زیاد از دوئل های بین اعضای محفل و مرگ خواران خوشم نیومد برای مثال می تونست دوئل های اعضای محفل رو نشون بده یا دوئل سه تن از پرفسور های هاگوارتس همزمان با والدرمورت زمانی که همه خیال می کردند هری مرده و یا جنگ بین مادر رون و بلاتریکس که اصلا به دلم ننشست کلا نقش بلا تو فیلم کم رنگ بود که می تونست پر رنگ تر باشه

فعلا چیزه دیگه ای یادم نمیاد و باید دوباره فیلم رو ببینم

اما از خوبی های فیلم :

1- دوئل بین مک گوناگال و اسنیپ خیلی جالب بود

2- اونجایی که اسلترینی ها می گن هری رو تحویل بدیم و اعضای محفل به طرف داری از هری میان خیلی قشنگ بود

3- جادوی آبرفورث که باعث شد این دیوانه ساز ها همشون پخش بشن خیلی جالب بود و این نشون می ده که آبرفورث جا نزده بود

4- اون قسمتی که مرگ خواران جادوشون به صوی هاگوارتس پرتاب می کنن اما با سپر مدافع بر خور می کنه و یه نور افشانی می شه خیلی جالب بود مخصوصا زمانی که هری و لونا دارن از پشت پنجره اون رو نگاه می کنند

در مورد قسمت ها جالب هم فعلا همینه

در کل می خوام نظر شما در مورد فیلم رو بدونم

مخصوصا این که ایا والدرمورت جادوگر بزرگی بود یا نه ؟ منظورم اینه که قدرت جادویی فراوانی داشت یا نه ؟؟

پ.ن:

تار جون یهو بلند نشدی کل دمنتوری ها رو بریزی این جا ها :دی ( شوخی بود البته اگه اومدن قدمشون روی چشم ما پشت هری پاتر حرف نمی زنیم ها ها ها ها :دی )

ویرایش شده در توسط Aslan

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

در کل فیلم خوبی بود ولی می تونست بهتر باشه

به قول شما صحنه ی مبارزه ی هری و ولدمورت که میشه گفت مهمترین قسمتش بود کلا مزخرف بود !!!

انصافا جلوه های ویژه ی بسیار خوبی داشت

همچنین آهنگسازی کار که بر عهده ی الکساندر دسپلت بود هم خوب شده بود مخصوصا اون آهنگ اول فیلم که بد جوری به دلم نشست

این که یهو فقط جنازه ریموس و تانکس رو هم دیدیم اصلا زیبا نبود و خوب میشد اگه یه خورده بهش می پرداختن

ولدمورت جادوگر بزرگی بود فقط از روی بد شانسی با کسانی رو در رو شد که خیلی با هم متحد بودند

معلومه که قدرت جادویی بالایی داشت به جرئت میشه بین ولدومورت و دامبلدور یکی رو به عنوان برترین جادوگر تاریخ انتخاب کرد

البته این که یک داستان بود و مسلما باید طرف خوبی پیروز می بود ولی اگه حقیقت داشت معلوم نبود که فردی مثل ولدمورت شکست بخوره

در آخر به نظرم این فیلم توی جلوه های ویژه ، بهترین بازیگر مکمل مرد ، بهترین فیلم سال و حتی موسیقی متن می تونه شانس زیادی داشته باشه.

پس نوشت (:دی) :

اون بنده خدا هم اسمش ولدمورت (voldemort) هست نه والدرمورت

ویرایش شده در توسط Legoolas

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

اصلان جان من هنوز موفق به دیدن این فیلم نشدم هرچند مدتهاست کیفیت 720 ازش رو بدست بیارم(همش تقصیر امتحاناست).

اما نظر کلی من راجع به فیلمای هری پاتر:کلا فیلما خیلی خوب از آب درنیومدن.حالا دلیلش رو نمیدونم.شاید یکیش نبودن یه کارگردان واحد توی همه قسمتای فیلم باشه.کلا وفادارترین قسمت فیلم به کتاب رو قسمت سوم این مجموعه میدونم.ولی حق مجموعه هری پاتر بیشتر ازینایی هست که الان بهش رسیده

اما ندیده راجع به هری 7 میتونم بگم که این فیلم آخری موفق تر از بقیه ی فیلمهاش خواهد بود...شاید یکی از دلایلش همون قسمت آخر بودنش باشه.جلوه های ویژه ی خوبی هم روی فیلم هست که امید موفقیت داره.آلن ریکمن هم برای نقش مکمل مرد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

ولدمورت جادوگر بزرگی بود فقط از روی بد شانسی با کسانی رو در رو شد که خیلی با هم متحد بودند

به نظرم این جوری نبود ؟؟

چون والدمورت قبل از حمله به خونه ی پاتر ها فکر کنم از قدرت بالایی بر خوردار بود

در ادامه به نظرم اگه والدرمورت چند تا یار باوفا مثل بلاتریکس لسترانج و یا اون بارتی کراچ داشت شاید قدرتش بیشتر می شد

در واقع اگه والدمورت اگه چند تا اصیل زاده ی افراطی داشت شاید قدرتش چند برابر می شد

خوشحال می شم در این رابطه بیشتر با هم بحث کنیم :دی

هر کی پایه است بیاد این جا : https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=989

در ادامه ی نقد فیلم به نظرم کارگردان باید قسمتی رو اختصاص می داد بین مبارزه ی اسنیپ و والدمورت چون زیاد قدرت اسنیپ رو نشون نداد

برای مثال همون مبارزه ی بین مک گوناگال و اسنیپ , می شه گفت اسنیپ فقط داشت دفاع می کرد در صورتی که به نظرم راحت می تونست مک گوناگال رو شکست بده

در واقع تو این هشت قسمت باید قسمتی رو به مبارزه ی اسنیپ اختصاص می داد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

به نظرم این جوری نبود ؟؟

چون والدمورت قبل از حمله به خونه ی پاتر ها فکر کنم از قدرت بالایی بر خوردار بود

در ادامه به نظرم اگه والدرمورت چند تا یار باوفا مثل بلاتریکس لسترانج و یا اون بارتی کراچ داشت شاید قدرتش بیشتر می شد

در واقع اگه والدمورت اگه چند تا اصیل زاده ی افراطی داشت شاید قدرتش چند برابر می شد

خوشحال می شم در این رابطه بیشتر با هم بحث کنیم :دی

هر کی پایه است بیاد این جا : https://arda.ir/forum...p?showtopic=989

در ادامه ی نقد فیلم به نظرم کارگردان باید قسمتی رو اختصاص می داد بین مبارزه ی اسنیپ و والدمورت چون زیاد قدرت اسنیپ رو نشون نداد

برای مثال همون مبارزه ی بین مک گوناگال و اسنیپ , می شه گفت اسنیپ فقط داشت دفاع می کرد در صورتی که به نظرم راحت می تونست مک گوناگال رو شکست بده

در واقع تو این هشت قسمت باید قسمتی رو به مبارزه ی اسنیپ اختصاص می داد

این نظر شما هم درسته و یه جورایی مرتبط میشه با همون متحد بودن طرف مقابل

مثلا اگه یاران ولدمورت با هم اتحاد داشتن و قلبا از رئیسشون دفاع می کردن وضع بهتری حاکم می بود (مثل لوسیوس ، نارسیسا و دراکو که فرار کردن)

در مورد مبارزه ی ولدمورت و اسنیپ که شما میگی چون من درست و حسابی کتاب رو نخوندم نمی دونم توی کتاب دوئلی بین این 2 نفر بوده یا همین طوری ولدمورت، اسنیپ رو می کُشه!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

من این فیلم رو با کیفیت اچ دی دیدم ، فیلم خوبی ببود اما من نمیدونم چرا قسمت قبلش رو به این بیشتر ترجیح میدم .

در زمینه های جلوه های ویژه دوجاش منو تاحت تاثیر قرار داد ، یکی صحنه مربوط به اژدها و دومی مربوط به سپر دفاعی هاگوراتز !

در زمینه چرند بودن جنگ هری و ولدمورت با شما موافقم ، اما مرگ اسنپ رو بسی میپسندم ( هرچند ترجیح میدادم کتاب مرگ بهتری رو براش رقم بزنه ) ، صحنه های مربوط به دامبلدور و هری در ایستگاه قطار خیلی خیلی بد بود ! نمیدونم چرا دستش رو از رو شکمش بر نمیداشت این جناب دامبلدور !

صحنه مبارزه پروفسور مک گونگال و اسنپ به شدت تحریف شده بود ! کتاب نبرد باشکوه تری رو در این زمینه توصیف میکنه ، همچنین فیلم ، نبرد مک گونگال ، کینکزلی و .... رو با ولدمورت اصلا نشون نمیده . در کل ، فیلم های هری با مبارزه ها خیلی بد عمل کردند :-? نمونه وحشتناکش هم در قسمت 5 بود ! نبرد ولدمورت و دامبلدور به شدت تحریف شده بود !

ویرایش شده در توسط arven

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

دوستان با سلام

خوب بعد از این که فیلم هری پاتر و قدیسان مرگ پارت دومش رو با یه کیفیت نیمه خوب دیدم به فکر افتادیم تا فیلم دوبله شدش رو بخریم و همین کار رو کردیم و این فیلم و با قیمت 2500 تومان خریداری کردیم !!

فیلم تو کیفیت dvd بود و می شه گفت کیفیت خوبی داشت !!

دقیقا می خواستم ببینم دوستانی که فیلم رو دوبله شده دیدن چه نظری دارن در مورد دوبله ی اشخاص !!

آیا صدای دوبلر ها به کارکتر فیلم می اومد یا نه ؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mou

من دوبله ی قسمت 1 رو دیدم و به نظرم متوسط بود از صدای هری خوشم نیومد و اصلا صدای آشنا و دلنشینی نبود صدای هرمیون وولدمورت هم خوب نبودبقیه هم متوسط بودند اما من دوبله این قسمت فیلم رو ندیدم ولی نکته ای در مورد فیلم به دهنم رسیده و اون هم اینه که قیافه هری در آخر فیلم بعد از عیال وار شدنش، با زمانی که با ولدمورت میجنگه هیچ فرقی نداره و این به نظرم خیلی ضایعه (حداقل به جای اون جلوه های ویژه یک توجهی به گریم هم می کردند (

کلا هم نسبت به مجموعه فیلم ها نظر مثبتی ندارم به خصوص فیلم 5 و بسیار ازصحنه ی نبرد ولدمورت ودامبلدور ،که دامبلدور رو این قدر ضعیف نشون میدن ،ناراحت شدم در حالیکه دامبلدور بلاشک قدرتمندترین جادوگره و بهش در این فیلم توهین میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانوی سفید روهان

من کارای دیوید یتس رو اصلا دوست نداشتم کتاب سوژه جالبی بود ولی فیلم افتضاح بود سه تا ی اولی رو ترجیح میدم

در مورد نقدش:

خوب مرگ اسنیپ بزرگ ترین نقطه قوت فیلم بود .ولی سکانس ایستگاه قطار خیلی خراب بود من مخصوصا از اون تیکه ش خیلی حرصم میگیره که هری با حالتی بسیار عاجزانه به دامبلدور گفت پروفسور کمکم کنید اه اه اه

دیگه این که توی جلوه های ویژه طلسماشون اصلا هیچ تنوعی نبود به نبر هری و ولدمورت کلا همه ی طلسم ها آبی سفید بودکه این کارو خیلی خراب کرده بود. ولی در کل جلوه های ویژه خوبی داشت . مرگ ولدمورت هم که ...اصلا بگذریم

کرو ها هم خیلی کشکی کشکی از میدون به در شدن .تازه یه سوتی :مگه چشمای لیلی سبز نبود ؟چرا توی سکانس های خاطرات اسنیپ قهوه ایه :))؟ هری در قسمتی که تو خاطرات اسنیپ بود پدر و مادرشو دید که داشتن می رقصیدن ...اسنیپ کی اون جا بود آخه ؟؟؟؟

موسیقی متنش از نظر من جالب بود و حسی که آدم در حین دیدن آخرین فیلم هری پاتر داره را به زیبایی بیان می کرد بازیگرا هم خوب بودن مخصوصا آلن ریکمن

ولی میتونست خیلی جالب تر از اینی که هست باشه ...افسوس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاخه نبات

من تو یه بخش ذهنم ارور داده!!!

البته مربوط به کتاب 5 هستش!

بلاخره چو هری اینا(ارتش دامبلدور)رو لو داده بود یا دوستش ماریتا؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانوی سفید روهان

من تو یه بخش ذهنم ارور داده!!!

البته مربوط به کتاب 5 هستش!

بلاخره چو هری اینا(ارتش دامبلدور)رو لو داده بود یا دوستش ماریتا؟؟؟

توی کتاب ماریتا لوشون داد ولی توی فیلم چو که البته اونم معجون حقیقت خورده بود که لوشون داد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لارتن کرپسلی

اول نقطه قوتش اون نبود صحنه دیدار دوباره هری با عزیزان از دست رفته به کمک سنگ زندگی مجدد بود با نظرت درباره ایستگاه موافقم مرگ ولدمورت بد ترین صحنه فیلم بود طلسمها هم ولدی برای فضا عوض کردن از لباسشم استفاده کرد با بقیه هم موافقم ولی در بارهی بهترین بازیگر ( در این قسمت با تمام قسمت ها بودم) گری الدمن از همه بهتر بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

آره انصافا کری اولدمن در نقش سیریوس)بازی تاثیر گذاری رو انجام داد.مخصوصا تو قسمت سوم که اصن عالی بود.یه سری از دیالوگاش مث وقتی که میگه:"به اندازه کافی صبر کردم،سیزده سال،تو آزکابان!"از دیالوگ های شاخص فیلم بود.من کلا با شخصیت سیریوس خیلی حال کردم.البته لازم به ذکره که اون غافلگیری که کتاب درباره سیریوس ایجاد می کنه تو فیلم وجود نداره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لارتن کرپسلی

ببخشید کدام غافلگیری؟

و درسته که این یکی از بهترین دیالوگ هاست ولی فقط این نیست دوست عزیز دیالوگ ها وحرکات خوبی مانند پرت کردن لوسیوس در قسمت پنج هم وجود داشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

کدوم غافلگیری؟

بابا همونجا که فک میکنی سیریوس می خواد هریو بکشه بعد می فهمی که نه می خواد اون یارو پیتر پتی گرو رو مجازات کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لارتن کرپسلی

به نظر من زیاد خوب نبود و نمیشه امشو گذاشت غافل گیری از اول معلوم بود که سیریوس قاتل نیست غافل گیری قسمت زنده بودن پیتر بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Admiral

وقتی فیلمای هری پاتر رو دیدم، فقط دلم می خواست دیوید یتس و اون فیلمنامه نویس لعنتی استیو کلاوز و رولینگو که گذاشت همچین فیلم آشغالی بر اساس اثرش بسازن رو یکجا زنده به گور کنم!

بازیگرها، بی احساس بازی کردن و فکر کنم یه نفرشون هم کتابو کامل نخونده بود

شخصیت ها به خوبی پرداخته نشده بودن

اشتباهات فیلم و مغایرتهاش با کتاب رو باید براش یه کتاب دیگه نوشت

جلوه های ویژه اگه با دقت نگاه می شد کاملا ضایع بود

از خیلی جاهای حساس گذشته بود و یه چیزای الکی رو به فیلم چسبونده بود

خط سیر داستان کلا یه چیز دیگه بود و اصلا هری پاتر رو تا ته فیلم هم نمیشد بفهمیش که داستان اصلا چی هست

صحنه های مبارزه و اینا هم همه آشغال بودن مخصوصا اون مرگ مسخره ولده مورت

یعنی وقتی یه نفر خیلی آدم خوب و مهربونیه (!) نباید با آواداکداورا کار طرفو تموم کنه و یا بشکونتش (مثل بلاتریکس) یا کاغذ کاغذش بفرسته هوا؟(ولده مورت)

این حرف بانوی سفید روهان هم درسته: چشمای لیلی کودک چرا قهوه ایه؟

هری چرا همونطوری چوبو شکوند انداخت رفت؟ مگه اول چوب خودشو درست نکرد و اونو بعدها به قبر دامبلدور برنگردوند؟

توی جام آتش رون کی مثلا می خواست آشتی کنه و اصلا مگه از ماجرای 4 اژدها خبر داشت؟

دوئل ها هم خیلی جالب بود؟ عمرا! هر کسی چوبش به اون یکی وصل می شد و نصفه نصفه طناب رنگی می چسبید بهش!

یه مشکل دیگه که توی هردو کتاب و فیلم مشهود بود: کشتن دشمن کار زشتیه که وقتی یه مرگ خوار بهت طلسم مرگ میندازه و تو با پتریفیکوس توتالوس جوابشو میدی در حالی که می تونی کارشو بسازی؟ خانم رولینگ یه نوجوان رو چی تصور کرده؟ یه گوگولی مگولی خون ندیده که تا مرگ یه نفر رو بخونه دو سطل اشک بریزه؟

کلا واقعا فیلمای ضایعی بودن فقط آلن ریکمن رو دوست داشتم بقیه...

به کلیه کسایی که می خوان هری پاتر رو بفهمن توصیه میکنم فیلمشو فقط برا تفنن ببینن نه چیز دیگه و اصل کاری یعنی کتابو بخونن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rhossolasson

علاوه بر رنگ چشمای لیلی اگر مرگشو در این قسمت با قسمت های اول مقایسه کنید تفاوتاش خیلی زیاده!توی قسمت اول ولدمورت شنل داره درحالیکه توی قسمت هفت نداره لباس لیلی مشکی و تقریبا بافتنیه حالا دقیق نمیدونم ولی از نظر جنس و شکلش کلا با این یکی متفاوته و مدل موی لیلی هم همین طور توی این قسمت خیلی مرتب و خوبه ولی تو قسمت اول این طور نیس رنگ دیوار اتاق هری و رنگ لباسشو و بقیه جزییات که کلا متفاوتن.بعد طرز افتادن لیلی روی زمین هم با توجه به قسمت اول امکان پذیر نیست اگه دقت کنین!بعد احساس میکنم خرابی های اتاق هری هم یک ذره اغراق آمیزه!به طور کلی این قسمت خاطرات اشکالاتاش چه از این جهات و چه از جهت مطابقتش با کتاب زیاده!

به نظرم شخصیت اسنیپ توی کل فیلم(یا فیلم ها) خیلی خوب جلوه داده شده درحالیکه توی کتاب زیاد این طور نیس!بازی آلن ریکمن خوبه و قسمت مرگ اسنیپ هم خوب به تصویر کشیده شده ولی مطابقتش با کتاب خیلی کمه.(کلا ما توی فیلم چیز زیادی از اسنیپ و سرگذشتش نمی فهمیم)باید روی قسمت مرگ فرد بیشتر کار میشد چون من نفهمیدم فرد کی و چجوری مرد!مرگ ولدمورت در مقایسه با کتاب خیلی بچگانه و احمقانه بود و آخر فیلم هم که چندان تعریفی نداشت.در عین حال قسمت های مثبتی هم داشت که بقیه تقریبا بهش اشاره کردن ولی به نظرم نسبت به چیزای منفیش خیلی کم بود و نسبت به قسمت های قبلی ضعیف تر بود.

ویرایش شده در توسط Rhossolasson

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rosebud

چه تاپیک باحالیه اینجا. کل سری‌های هری پاتر مگه اصلاً در حد نامیدن به چیزی به عنوان فیلم هم هستن که بخواد نقد بشه حالا؟ صرفاً مُشتی تصویر متحرک هستن که چند تا بچه فوفول از جلو دوربین رد میشن. زیر خط فاجعه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

چه تاپیک باحالیه اینجا. کل سری‌های هری پاتر مگه اصلاً در حد نامیدن به چیزی به عنوان فیلم هم هستن که بخواد نقد بشه حالا؟ صرفاً مُشتی تصویر متحرک هستن که چند تا بچه فوفول از جلو دوربین رد میشن. زیر خط فاجعه.

در اين حد هم كه مي گيد نيست

أنصافا اهنگ اول سري فيلم هاي هري پاتر واقعا جالب بود و خوشم مياد

و از طرفي اين فيلم ها باعث مي شد يه تصويري تو ذهنت درست كني زماني كه داري كتاب ها رو مي خوني

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
* بانو گالادریل *

قسمت مرگ لیلی که داشت به هری چیزایی میگفت،بعد لرد سیاه اومد و بقیه ماجرا،این وسط اسنیپ تو کمد قایم شده بود که تو خاطراتش این صحنه ها بود؟! :huh:

چشمای هری مگه نباید سبز زمردی باشه؟پس چرا تو بعضی جاها آبیه؟؟؟ :D

صحنه مرگ ولدمورت خیلی افتضاح بود!انگار دستمال کاغذی بود که داشت پرپر میشد!!!

مگه موهای جیمز پاتر نباید مشکی پر کلاغی باشه؟پس چرا تو خاطرات قهوه ای روشن بود؟؟؟

با تمام نقاط مثبت و خوب فیلم و کیفیتش،این سوال برام پیش اومد که آیا در حد و اندازه ارباب حلقه ها:بازگشت پادشاه بود که تو لیست پر فروشترین فیلمای تاریخ سینما جای بازگشت رو بگیره؟

بازیگرا در حد متوسط بودند البته بجز الن ریکمن که بازیش خیلی بهتر از بقیه بود.

دوبله ای که شبکه نمایش پخش کرد،اصلا جالب نبود.ضعفایی داشت که از کیفیت کار کم میکرد.

در کل صحنه نبرد هاگوارتز خوب بود ولی میتونست بهتر باشه.

رو ترول ها(غول های غار نشین)کم کار شده بود،همینطور عنکبوت ها.

ویرایش شده در توسط Thorin son of Thrain

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
FILI

به طور کلی راجع به فیلم های هری پاتر نظرمو بگم، سه تا فیلم اول خیلی خوب بود چون فضا و اتمسفر فیلم خیلی خوب پیاده شده بود، قسمت 4 و 5 و6 از نظر من ناامید کننده بودند، به خصوص 4 و 5!

قسمت هفتم هم که دو قسمتی بود خوب در اومده بود هر چند باز هم ضعف داشت.

یه مسئله دیگه مربوط به دنیل راد کلیف ـه! به نظرم از قسمت 4 به بعدش خوب بازی نکرد، ولی خشک و تصنعی بود در حالی که روپرت و اما خیلی بهتر بازی می کردند، شاید راد کلیف فقط از لحاظ ظاهری شبیه هری باشه ولی من دیگه احساس نمی کردم که این هریه!

مسئله دیگه راجع به فیلم هفتم که دو قسمتی شد، اصولا مقایسه فیلم های هری پاتر با کتاب هاش یکم کار وقت گیریه، فقط دو سه تا نکته های مهم میگم، خیلی از شماها فکر می کنم از صحنه ی نبرد ولدمورت با هری و مرگ ولدمورت ناراضی بود، من نه صحنه های مبارزه ی کتاب رو دوست دارم نه فیلمو! کتاب که هیچی یه دوئل ساده بود که بیشتر با مکلامه همراه بود ولی تو فیلم قصد داشتند کمی اکشن تر بکنند، من با این موضوع موافقم ولی باز هم خیلی اون طوری نبود که دلم می خواست، در مورد صحنه مرگ ولدمورت اتفاقا خیلی بهتر از کتاب بود! ولدمورت به پوچی رسید و کلا نابود شد، تو کتاب مثل همه ی آدمای عادیه دیگه مرد، حالا شاید تو کتاب این معنیه شکست پذیر بودن او و اینکه دیگه ولدمودت هیچ قدرتی نداره رو بده. ولی تو فیلم قصد داشتند کمی پایان جالب تری برای این شخصیت منفی درست کنند.

صحنه های نبرد هاگوارتز یه جاهایی رو دوست دارم یه جاهایی رو نه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تولکاس آستالدو

کلا فیلمایی که اقتباسی از یه کتابن و کارگردانش سعی داره همه چیزو عین کتاب دربیاره افتضاح از اب درمیاد که نمونه مهمش همین هری پاتره و میتونه یه مثالی واسه افرادی باشه که میگن چرا جکسون یه سری تحریفات رو تو فیلماش میاره.

در نهایت به حرف تور میرسیم که نوشتن کتاب با ساختن فیلم فرق داره البته اگه واسه کارگردان اینچیزا مهم باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
sheyda

خب من که زیاد سه قسمتی که دیوید ییتس کارگردانی کرده خوشم نیومد(سه قسمت منظورم سه داستان آخره چون درواقع چهار قسمتو این کارگردان کارگردانی کرده) نقاط قوت فیلمو که دوستان اشاره کردن ولی الان که میشینم این فیلمو میبینم به نسبت دو سه سال پیش که دیدم به نظرم بچگانه و حتی جاهاییش هم مسخره میاد!!شاید واسه سرگرمی و تنوع دیدنش بد نباشه...البته خب کتاب هری پاتر هم این خصوصیاتو داره و نمیشه به جز واسه تفریح خوندشو به عنوان یه شاهکار ادبی بهش نگاه کرد ولی این حالت بچگانه تو فیلما بیشتر شده مخصوصا تو قسمت مرگ ولدمورت...در کل همون یه بار که واسه تفریح این فیلمو دیدم بسه

ویرایش شده در توسط sheyda

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Bain

کلا فیلمایی که اقتباسی از یه کتابن و کارگردانش سعی داره همه چیزو عین کتاب دربیاره افتضاح از اب درمیاد که نمونه مهمش همین هری پاتره و میتونه یه مثالی واسه افرادی باشه که میگن چرا جکسون یه سری تحریفات رو تو فیلماش میاره.

در نهایت به حرف تور میرسیم که نوشتن کتاب با ساختن فیلم فرق داره البته اگه واسه کارگردان اینچیزا مهم باشه

به نظر من تو فیلم هفتم هری پاتر این قضیه برعکسه و نقاط قوت فیلم اونجاهایین که مطابق کتاب ساخته شده.مثل فرار از گرینگوتز.(کلا اژدها و سپر دفاعی هاگوارتز جز قشنگترین سکانسها و البته معدود سکانسهای جالب فیلم بود) و نقاط ضعف فیلم تغییراتش نسبت به کتابن.

مثلا موقع خوندن کتاب چندجا واقعا احساس خوبی به خواننده دست میده.(نمیدونم این حس رو چجوری توصیف کنم اما مثال بارزش حس هنگام ورود سواران روهان به پله نوره-جایی که تو کتاب ارباب حلقه ها بسیار خوب توصیف شده(امضای زیر مطلب :دی)و تو فیلم به زیبایی هر چه تمام تر به تصویر کشیده شده!)این حس خوب تو کتاب تو فصل نبرد هاگوارتز چندجا وجود داره.(البته بلا تشبیه ارباب حلقه ها!) جایی که جن های خونگی وارد میشن،جایی که اهالی هاگزمید وارد نبرد میشن و یا جایی که هری با گفتن جمله آخر در مورد ابرچوبدستی کارو تموم میکنه.تمام این احساس های خوب تو فیلم نابود شدن!نبرد آخر خیلی کلیشه ای شده و تنها جذابیتش یکی شدن هری و تام در یکی از لحظه های نبرده.با دیدن فیلم این افسوس باقی میمونه که ای کاش به کتاب وفادار میموند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...