رفتن به مطلب

Recommended Posts

فنگورن

post-1294-0-65254900-1326112212_thumb.jp

من به استناد به اغلب پوستر های فیلم دو برج اون حرف رو زدم و تا به حال فکر میکردم منظور از دو برج ، اتحادی هستش که بین باراد دور و اورتانگ شکل میگیره ، یعنی اوج گره افکنی در داستان و گیر کردن شخصیت ها بین آرواره های دو طرف ! اگه واقعا منظور به جای باراد دور ، کیریت آنگول باشه ، من باید تجدید نظر اساسی تو طرحواره های لوتریم بدم .

ویرایش شده در توسط arven

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

من هم همین فکرو میکردم ولی یکی از برجها سیاهه و اون یکی دیگه,سفید.دقت کن!بالای برج سفید ماه میبینیم.میناس ایثیل.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

حالا یه سوال کودوم یک از اون برج های روی جلد اورتانک و کدوم کیریت آنگوله؟ بعد معنی اون ماه و اون ستاره چیه دقیقا؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

حدس میزنم(واردترا جواب بدن):

سیاه:اورثانک(ستاره رو نمیدونم چیه)>

سفید:نمیدونم!من فک میکردم که باید میناس مورگول باشه.که قبلا میناس ایثیل بوده(ایثیل به معنی ماه).اما مهدی جان گفتن که کیریث آنگوله.

پ.ن:

حالا بازم مدیر نازنینمون میگن که نیازی به تاپیک جداگونه نیست.نا سلامتی اینجا تاپیک the red star of sauron ه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

توی فیلم جوری نمایش داده میشه که انگار منظور باراد دور و اورتانک هست. اما کتاب دو برج درباره اورتانک و برج کیریت اونگول صحبت میکنه. توی فیلم برج کیریت اونگول به بازگشت شاه منتقل شده. خود تالکین هم از این نام گذاری پشیمون شده بود و اینو توی نامه شماره 143 میگه:

"I am not at all happy about the title 'the Two Towers'. It must if there is any real reference in it to Vol II refer to Orthanc and the Tower of Cirith Ungol. But since there is so much made of the basic opposition of the Dark Tower and Minas Tirith, that seems very misleading."

The Letters of J.R.R. Tolkien No 143, dated 1954

اون سیاهه که بالاش ستاره است اورتانکه. درواقع اون ستاره همون ستاره ایه که بالای برج اورتانک کشیده شده.

اون سفیده به هیچ وجه نمیتونه باراد-دور(برج تاریک) باشه. به میناس ایتیل شبیه تره تا کیریت اونگول.

خلاصه که سر این قضیه اختلاف زیاده. هر 5 برج اورتانک، باراد دور، میناس تریت، میناس مورگول و کیریت اونگول میتونه مد نظر باشه. اما داستان کتاب دوم بیشتر به اورتانک و کیریت اونگول میپردازه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

چرا به خاطر ظاهرش نمیتونه کیریت آنگول باهشه ؟ بنای کیریت آنگول رو مثل میناس ایتیل و میناس تریت ، انسانها ساختن ، برای محافظت از جانب موردور ، بنابر این سبک معماری و رنگش باید به بناهای دیگه گوندور شباهت داشته باشه ، این که تو فیلم به اون شکل نشون داده میشه دلیل موجهی برای عدم شباهت بنا به عکس رو جلد نیست . البته اینجا باز نشانه ماه موجود روی جلد کتاب دردسر ساز میشه !

با همه این توصیفات ، اگه منظور برجی بجز برج باراد-دور بوده باشه ، دلیل انتخاب این اسم چی بوده ؟ رابطه ای بین آیزنگارد با میناس مورگول یا کیریت آنگول وجود نداشته !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tar-Isilmo

کتاب منظورش کیریت آنگول و اورتانکه،

جلد منظورش اورتانک و میناس ایتیل هست،

فیلم هم میگه اورتانک و باراد-دور!

راستی اون پایین سمت چپ و راست اسم استاد هم علامت دست (علامت سارومان) و علامت ماه که همون میناس ایتیل هست اومده...

به آرون: خیلی مسخره هست!!!نمیدونم چرا توی اطلس نقشه ای از میناس مورگول نیست!!!! (بقیه دوستان هم نگاه کنند.) اما با توجه به عکس کیریت آنگل زیر مناره ی برج تاقی وجود نداره، برخلاف اونی که تو جلد هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

حاشیه ی دو تا نقاشی(دو برج و بازگشت شاه) حروفی که فک کنم به خط رونی باشن نوشته شده.حالا معنی اونا چیه و به چه زبانی هستن؟و آیا این تصاویر دقیقا با همین جزئیات در چاپ اول لوتراستفاده شدن؟کسی تصویری از چاپ اول کتابای لوتر نداره؟دقیقا چاپ اول.

از چاپای بعدی هم اگه تصویری دارین بذارین.یه بار تو ویکی پدیا طراحی ای از روی جلد لوتر رو که در سال 2005 چاپ و منتشر شده بود رو دیده بودم.ولی دیگه موجود نیست.من اینا رو میخوام.

یه سوال دیگه:

آیا تا حالا انتشاراتی لوتر رو با ویرایش منتشر کرده؟یعنی اینکه در محتواش تغییری ایجاد کرده؟یا نه دقیقا همون جوریه که استاد به انتشارات جورج آلن و آندوین(یا آنوین؟)داده بودن؟نسخه های الکترونیکی موجود در اینترنت چطور؟نسخه ای که ما در آرشیو دانلودمون داریم چی؟آیا ویرایش یا تعریف شده نیستن؟

ویرایش:

اون حروف (فک کنم رونی) در ترجمه ی فارسی لوتر - رضاعلیزاده - هم هستن.آیا اینا یکین؟

ویرایش شده در توسط رضائی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

کسی نبود که جواب بده؟؟؟ :-? :D :D

مدیر گرامی.لطفا پستهای غیر مربوطه به این تاپیک رو به تاپیکی مرتبط منتقل کرده یا اینکه تاپیکی جداگانه باز کنید تا ما بحث کنیم خیر سرمون. :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

بحث رو همینجا ادامه بدید. نمیشه این تاپیک رو جدا کرد. بحث ها به هم ربط داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Curunir-Poirot

برای من هم خیلی ابهام وجود داره که منظور از دو برج چیه؟روی اورتانک که فکر نمیکنم شکی باشه ولی دومیش به نظر میاد به دلایلی هر کدوم از چهار برج باقیمانده رو بشه در نظر گرفت. :) :-? :D :D

ویرایش شده در توسط Curunir

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

یه چیز جالب پیدا کردم:

http://b4uno20.persianblog.ir/

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

رینگیتور از تالکین شناسهای خیلی قدیمی هستن. ایشون و بانو آرون آردا رو بنیانگذاری کردن. مطالب وبلاگشون هم خیلی خوبه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الدا

ولي بچه ها به نظر من از هر طرف كه به اين قضيه نگاه كنيم احتمال اين كه برج دوم همون باراد-دور باشه خيليه چون محوريت خود قضيه ي جنگ هاي حلقه خود برج تاريكه-حالا نميدونم چرا استاد تالكين توي نامه اش از انتخاب اسمش پشيمونه

البته منظورم از (اسمش)the two towers هستش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

این کتاب سارومان هم جزو آثار استاد بوده؟اگه اینطوریه پس ای بوک ش رو تو آرشیو دانلود بذارین.اگه نه راجع بهش مختصر توضیحی بدین.(اسم کامل کتاب چیه؟)

یه سوال از این کتاب:

در ابتدای صفحه ی 12 این کتاب میخونیم:

"‎اورک ها باور دارند که ‏بلای جان دورین به هر آنچه من بگویم عمل خواهد کرد"

منظور از "من" کیه؟

اونجایی که توی فیلم تصویر بالروگ رو میبینیم و سارومان میگه که: "تو میترسی که وارد موریا بشی.میدونی که در دل تاریک خزددوم چه چیزی رو بیدار کردن؟ سایه و آتش!

سارومان این اطلاعات رو ار کجا آورده و اهمیت درجشون توی کتابش چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

قبلا یه جا تو فروم در مورد اون کتاب بحث شده بود ، نتونستم پیداش کنم .

اون کتاب رو برای فیلم طراحی کرده بودن و چند صفحه بیشتر نداشت ( بقیه صفحات تکرار همین ها بوده ) .

خبر بیدار شدن بالروگ تقریبا همه جا پیچیده بوده ، اگه خبر پخش نمیشد که بالروگ به بلای جان دورین معروف نمیشد .

راستش نمیدونم منظورت از اهمیت درجه اطلاعات چیه !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

درجه نه!درج اطلاعات.یعنی اینکه چرا این اطلاعات رو تو کتابش ثبت کرده بود.که خب فکر کنم جوابمو گرفتم.و اون اینه که کتاب و اون نقاشی ها مختص فیلم بودن.درسته عزیز جان(اون حلقه رو نمیگم ها!خودتو گفتم!)؟

ویرایش شده در توسط رضائی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

چرا این قدر منحرف کردین این تاپیک رو!

فقط من یک توضیحی درباره ستاره سرخ بدم:

ستاره سرخ، در واقع شانه چپ شمشیر زن آسمان، منل ماکار هست.

و چون این صورت فلکی رو واردا به عنوان چالشی برای ملکور بر آسمان نشاند، ستاره سرخ که میشه دست چپ شمشیر زن نماد سائورون بوده.

این ستاره سرخ رو امروزه با نام ابط الجوزا میشناسیم.

اگر اشتباه میکنم بفرمایید...

پ.ن:

البته این ارتباط بین ستاره سرخ و سائورون در واقع تحلیل من بود از شانه چپ منل ماکار. مطمئن نیستم...

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...