رفتن به مطلب

Recommended Posts

Curunir-Poirot

سلام

تو کتاب سارومان تو فیلم یه صفحه ای هست که ترجمش اینه(شایدم زبانش انگلیسیه و فقط خطش انگلیسی نیست):

ASCENSION OF THE RED STAR OF SAURON

WHEN EAREDIL IS ALREADY IN THE HEAVENS

THE INFLUENCE OF EARENDIL CANNOT BE

UNDERESTIMATED

THE RED STAR OF SAURON JOINS

THESE ALIGNMENTS AT VARIOUS

TIMES WITH THE POSSIBILITY

THAT ALL EFFECTS

ARE MAGNIFIED

یه چیزایی مربوط بهش تو یاران حلقه موقعی که فرودو داره تو خونه بامبادیل خواب میبینه هست.آیا همچین ستاره ای واقعا تو آردا هست یا اینم از ابتکارات آقای جکسونه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

تا جایی که من یادمه چنین موضوعی مطرح نشده و صحنه های گفتگوهای بین سارومان و مارزبان به این شکل که فیلم دو نشون میده در کتاب نیست. اگر اشتباه می کنم دوستان یاری کنن.

ولی در کل بیشتر نوشته هایی که در فیلم هست ساخته ی دیوید سلو و دنیل ریو هستن. شاید این لینک براتون جالب باشه. علاوه بر متن مورد نظر شما نوشته های مختلفی رو که در فیلم هست با معنی و پیشینه معرفی می کنه. :ymblushing:

پ.ن.

فرودو تو خونه ی تام دو تا خواب بیشتر ندید. یکی مربوط به گندالف و فرارش از ارتانک بود و یکی هم چیزکی بود در مایه های بارون و شیشه. تو هیچ کدوم ستاره ی سرخی نبود!

ویرایش شده در توسط تضاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اون متن به زبان انگلیسی و حروف تنگوار نوشته شده. نمیدونم منظورش از ستاره سائرون چیه! تنها ستاره سرخی که من یادمه ستاره ایه که فرودو در ریوندل از پنجره میبینه(در بیداری).

بادی سرد شروع به وزیدن از کوهای مه آلود در شرق کرده بود. ماه بدر اواسط پاییز در آسمان شب پدیدار شده و تمام ستارگان کوچکتر را رمانده بود. اما در قسمت پایین در جنوب، ستاره ای سرخ میدرخشید. فرودو آنرا از میان پنجره در اعماق آسمان میدید که همچون چشمی مراقب، فروزان بود و نور آن از بالای درختان به لب دره میتابید.

یاران حلقه - سفر حلقه به سوی جنوب- ص543 (شماره صفحه توی نسخه های جدیدتر متفاوته)

این که این ستاره مربوط به سائرون بوده یا نه رو نمیدونم اما عبارت "همچون چشم مراقب" باعث میشه یه احتمالی بدیم.

جای دیگه ای در این مورد نشنیدم، اگه کسی شنیده به ما هم بگه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

نکنه سائورون کمونیست بوده؟ :ymblushing:

احتمالا منظور همون چشم سائورونه که از دور مثل ستاره بوده!

ویرایش شده در توسط narich

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

آخه موردور که جنوب ریوندل نیست! شرق ریوندله و کوهستان مه آلود اجازه نمیده دیده بشه. این یه چیز دیگه است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ت.ت

اهم...

با توجه به تصویر اون صفحه ی کتاب سارومان من فکر می کنم {اصلن مطمئن نیستم} ستاره ی سارومان منظورش همون علائم نجومی که روی سقف اورتانک کشیده شده بوده که به شکل ستاره بود... توی ترجمه ی متنشم یه چیزای نامفهومی راجع به دوتا سیلماریل فئانور گفته ... از نوشته های فئانور و اسراری که رودخانه ی بزرگ از دریا میاره و...

در کل من فکر می کنم اون کتاب یه کتاب شخصی بوده و سارومان افکار و امیال و تجربه هایی که طی سفرهاش کسب کرده بوده رو توش می نوشته ... پس زیاد بعید به نظر نمی رسه که سارومان علاوه بر جست و جوی حلقه ی یگانه بدنیال دو سیلماریل فئانور هم بوده....

-----

بی ربط نوشت{!}:توی حدیث آمدن الف ها گفته شده که یکی از ستاره هایی که واردا توی آسمان گذاشت اسمش "کارنیل"ـه که به معنی سرخ ـه

-----

به اون نقاشی اون صفحه از کتاب توجه کنید... بیشتر منو یاد همون ترسیمات روی سقف اورتانک میندازه

post-958-0-72337300-1325959635_thumb.jpg

ارادتمند...

ت.ت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

آره اون کتاب توی فیلم دفترچه یادداشت سائرون بوده. البته نمیدونم مطالب توش سندیت داره یا نه! یعنی اینکه آیا تالکین این مطالب رو جایی نوشته یا نه.

امروز که درباره اش جستجو کردم کارنیل رو دیدم. اون ستاره ای که فرودو دیده به احتمال خیلی زیاد همون کارنیله اما آیا این ستاره همونیه که کتاب سارومان درباره اش صحبت میکنه؟ ستاره ای که واردا ساخته چه ربطی به سائرون میتونه داشته باشه؟! :ymblushing:

فکر نکنم اون اشکال روی اورتانک منظورش باشه. درسته که شکل خیلی شبیه اونه اما برج اورتانک هرگز به دست سائرون نیافتاده بود پس نمیتونه اون ستاره مال سائرون باشه.

ایده اینکه سارومان دنبال سیلماریلها بوده چندان بی ربط هم نیست. از این سارومان هرچی بگی برمیاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

قضیه چشم سائرون بودن علاوه بر جهتش ، به خاطر مغایرت با کتاب رد میشه ، تو کتاب که بالای باراد-دور چشمی وجود نداشته .

اما میشه این احتمال رو در نظر گرفت که شباهت ستاره سرخ به چشم سائرون ( در فیلم )، باعث شده که سارومان چنین نامی رو برای ستاره انتخاب کنه .

حتی ممکنه ایده چشم باراد-دور را از روی همین قسمت از متن کتاب که مهدی زحمتش رو کشید ، الهام گرفته باشن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

آرون جان قبل در مورد چشم سائورون حرف زدیم و گفتیم که توی کتاب هم هست ولی خب نه به اونصورت توی فیلم.

یه سوال: از ریوندل که نمیشه جایی رو دید؟ مگه دور و برش کوه نیست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

یه سوال: از ریوندل که نمیشه جایی رو دید؟ مگه دور و برش کوه نیست؟

متن خود کتاب داره میگه از بالای درختا داشته اون ستاره رو میدیده. درسته که ریوندل دره است اما آسمون رو که میشه دید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tar-Isilmo

ریوندل توی دره هست.

چشم هم توی کتاب به اون صورتی که توی فیلم هست (یعنی یک چشم بزرگ قابل دیدن و ... ) نیست. منظور همون ذهن یا قدرت دید سائورونه...در واقع با تعریف من دیالوگ سارومان که میگه چشمی بدون پلک در آتش نقض میشه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

به نریچ : اون بحث یادمه ، اما اون نور چشم اصلا با چشم جهان بین فیلم قابل قیاس نیست . اون یه نگاه کوچیک ازیه پنجره بود ، نه بیشتر .

به تار ایسیلمو : یادم نمیاد دیالوگ سارومان هم به همین شکل تو کتاب بوده یا نه ، اما احتمالا اون دیالوگ در راستای ایده چشم بزرگ سائرون بر روی باراد-دور بوده ، و جز ایده های سازندگان فیلم محسوب میشه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tar-Isilmo

من هم منظورم دیالوگ فیلم بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Curunir-Poirot

قضیه چشم سائرون بودن علاوه بر جهتش ، به خاطر مغایرت با کتاب رد میشه ، تو کتاب که بالای باراد-دور چشمی وجود نداشته .

اما میشه این احتمال رو در نظر گرفت که شباهت ستاره سرخ به چشم سائرون ( در فیلم )، باعث شده که سارومان چنین نامی رو برای ستاره انتخاب کنه .

حتی ممکنه ایده چشم باراد-دور را از روی همین قسمت از متن کتاب که مهدی زحمتش رو کشید ، الهام گرفته باشن .

تصویر روی جلد اولین چاپ یاران حلقه رو (که زمانی که استاد در قید حیات بود چاپ شده ببین به وضوح تک چشمی رو زیر یه حلقه-که چون نگین داره و میدانیم حلقه یگانه سادست-فکر نمیکنم حلقه یگانه باشه) نشون میده,فکر کنم همون چشم سائورونه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

بله درسته.اگه میشه کسی تصاویر هر سه تا جلد رو با کیفیت و اندازه ی بزرگ تو فروم بذاره.جایی خوندم که اونا رو خود استاد کشیدن.

ویرایش شده در توسط رضائی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

تصویر روی جلد اولین چاپ یاران حلقه رو (که زمانی که استاد در قید حیات بود چاپ شده ببین به وضوح تک چشمی رو زیر یه حلقه-که چون نگین داره و میدانیم حلقه یگانه سادست-فکر نمیکنم حلقه یگانه باشه) نشون میده,فکر کنم همون چشم سائورونه.

چرا اتفاقا اون حلقه یگانه است. ببین:

http://www.nouvelordremondial.cc/wp-content/uploads/2011/05/fellowship@[email protected]

تو این طرح حلقه یگانه با چشم نشون داده شده و در کنارش سه حلقه الفها رو نشون داده. اونی که فکر میکنی نگینه یکی از حلقه های الفهاست

اینم از دو برج و بازگشت شاه:

http://covers.openlibrary.org/b/id/2341321-L.jpg

http://vbeaud.free.fr/Livres/jpeg/The_Return_of_the_King.jpg

و این هم هابیت:

http://vbeaud.free.fr/Livres/jpeg/The_Hobbit.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy
اونی که فکر میکنی نگینه یکی از حلقه های الفهاست

منظورتون همون وسطیست؟ اون یکی ها همشون نگین دارن. این نمی تونه نگین یه حلقه باشه. قشنگ شبیه چشمه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

نه اون بالایی رو میگم حلقه است. وسطی که چشمه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

کدوم چشم؟چشم سائورون؟در کل اگه نگین که از بحث منحرف نشو!فلسفه ی این چشم از لحاظ تالکین چیه؟فلسفه ی این سه تا نقاشی چیه؟استاد مهدی,میخوایی یه تاپیک واسه ی بحث درمورد این سه تا نقاشی از خود تالکین و فلسفه شون ایجاد کنیم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

آره چشم سائرون. فلسفه نداره. حلقه یگانه با سه حلقه الفهاست. کتاب با شعر حلقه ها شروع میشه دیگه! نیازی به تاپیک جدا نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

خوب نه میخواستم بدونم که اون شکل دست-سمت راست نقاشی دو برج,پائین صفحه چیه؟و سوالاتی از همین قبیل.اگه تاپیک جدا باز نکنیم تو یه تاپیک دیگه-مثلا سوالات ارباب حلقه ها بحث کنیم.نمیدونم چرا اما حتما یه دلیل یا فلسفه ای داره دیگه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

اون چشم اصلا چیزی نیست که بشه استنادش داد به چشم داخل فیلم ، اون چشم بیشتر به عنوان نماد سائرون مطرح بوده ، تصویر مربوط به دو برج رو ببین ، اگه تالکین میخواست چنین چشمی برای سائرون قائل باشه میتونست تو تصویر این جلد اون رو برای باراد دور در نظر بگیره .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

من هم میخوام همچین چیزایی رو بحث کنیم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

موضوع اینه که دو برج هیچ ربطی به باراد دور نداره. برج اورتانک و کیریت اونگول منظورشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tar-Isilmo

بعد یه سوال:

چشم توی فیلم از همین الهام گرفته شده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...