رفتن به مطلب
Hunter

بیست فانتزیست برتر تاریخ

Recommended Posts

filagond

خب دیه عقاید خودش به خودش مربوطه. من فقط می گم که باحال و فان می نویسه.

این همه نویسنده دیگه هستن که بدون شوخی با دین با حال و فان می نویسن.

خب هزار سال که به عمر هیچ کدوم قد نمی ده :) ولی خب می تونه به گرین برسه.

واقعا پشیمونم که توی نمایشگاه کتاب با ویراستار نشر ویدا دعوا گرفتم. باید به جاش مجبورت می کردم به جای کتاب های پرچت دث استاکر رو بخری. تا هم متوجه شی دارن شان هرگز نمی تونه به گرد پای گرین برسه و هم عاشق نثر اون مردک بی خدا نشی.

زیادی هم بزرگش کردن، چون باید بزرگ تر می شد. نارنیا پتانسیلش خیلی بیشتر از اینیه که الان داریم. خیلی خیلی بیشتر. مثلا کسی به دنیاهای دیگه ای که تو جنگل بین دنیاها بود فکر کرد؟ لوئیس در واقع راه به هزاران دنیای دیگه رو برامون باز کرد... حتی می تونه تو یکیش آردا باشه :)

نیزه اژدها و جنگ های ستاره ای و آردا پتانسیل خیلی بیشتری برای ادامه دارن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ادموند پونسی

واقعا پشیمونم که توی نمایشگاه کتاب با ویراستار نشر ویدا دعوا گرفتم. باید به جاش مجبورت می کردم به جای کتاب های پرچت دث استاکر رو بخری. تا هم متوجه شی دارن شان هرگز نمی تونه به گرد پای گرین برسه و هم عاشق نثر اون مردک بی خدا نشی.

خب آقا من پراچت دوس دارم تو چی کار داری؟ :) نثرش رو دوس دارم، حالا هر چی که هس :)

اولا که اون ویداییه حقش بود و یه کار دیگه شونم که قبلا هم هممون اشاره کردیم، گذاشتن نغمه تو کتابای کودک و خردسال بود :| در مورد اون موارد منشوری بحثتون هم همون بحث بهتره. دث استاکر هم دو جلد دارم، منتها هنوز نخوندم :|. ضمناض، ایاد و فرزاد به زور دیسک ورلد به خوردم دادن :|

جنگ های ستاره ای و نیزه ی اژدها که مطمئناً آینده ی درخشانی دارن و خیلی خیلی گسترش پیدا می کنن، شکی نیس. آردا هم روش به اندازه ای کار شده که حتی اگه یه نفر دیگه هم بخواد یه تریلوژی خفن دیگه برا آردا بنویسه، بازم دستش خیلی بازه

منتها به نارنیا اصن پرداخته نشد. اون همه تاریخی که بین ورود بچه های انگلیسی به نارنیا بود چی می شه؟ اون همه دنیایی که تو جنگل بین دنیاها بودن؟ این که اسلان و پدرش واقعا چه کسایی هستن؟ می شه همه ی اینا رو تو قالب یه سیلماریلیون در آورد

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح شکل نگارش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

دوست عزیز فکر نمی کنم توهین کردن کار درستی باشه، شاید این نویسنده طرفدارانی اینجا داشته باشه که وقتی شما با لفظ مردک ازش یاد میکنی ناراحت بشن. عقاید هر کسی هم به خودش مربوطه، حالا اگه شما عقایدتون با ایشون جور در نمیاد خیلی راحت میتونی سراغ کتاباشون نری، نیازی هم به توهین کردن نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
filagond

خب عاغا من پراچت دوس دارم تو چی کار داری؟ :) نثرش رو دوس دارم، حالا هر چی که هس :)

باشه هر چی می خوای دوست داشته باش.

اولا که اون ویداییه حقش بود و یه کار دیگه شونم که قبلا هم هممون اشاره کردیم، گذاشتن نغمه تو کتابای کودک و خردسال بود :| در مورد اون موارد منشوری بحثتون هم همون بحث بهتره. دث استاکر هم دو جلد دارم، منتها هنوز نخوندم :|. ضمناض، ایاد و فرزاد به زور دیسک ورلد به خوردم دادن :|

آره حقش بود ولی می تونستم بذارم برای بعد و اول تو رو مجبور کنم که همونجا دث استاکر رو بخری تا اصلا دیسک ورلد رو نخونی که خوشت بیاد. بعد روحم شاد شد که دث استاکر رو خریدی. الان یه سری تحریم ها رو روت اعمال می کنم تا مجبور به خوندنش شی.

جنگ های ستاره ای و نیزه ی اژدها که مطمئناً آینده ی درخشانی دارن و خیلی خیلی گسترش پیدا می کنن، شکی نیس. آردا هم روش به اندازه ای کار شده که حتی اگه یه نفر دیگه هم بخواد یه تریلوژی خفن دیگه برا آردا بنویسه، بازم دستش خیلی بازه

جنگ های ستاره ای آره مخصوصا اگه امتیازش از دارک هورس گرفته شه و با دنیای مارول ادغام شه. ولی در مورد نیزه اژدها متاسفانه تی اس آر دیگه کتاباش رو چاپ نمی کنه وگرنه پتانسیل جالبی برای ادامه داشت. واقعا حیفه. یه کم بعد از این که سایه اون جادوگر بدبخت ریستلین مایر از مجموعه کنار رفت و مینا ظهور کرد پرونده اش بسته شد.

منتها به نارنیا اصن پرداخته نشد. اون همه تاریخی که بین ورود بچه های انگلیسی به نارنیا بود چی می شه؟ اون همه دنیایی که تو جنگل بین دنیاها بودن؟ این که اسلان و پدرش واقعا چه کسایی هستن؟ می شه همه ی اینا رو تو قالب یه سیلماریلیون در آورد

اگه اینطور حساب کنیم حتی توایلات هم کلی پتانسیل برای ادامه داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
C1999

رده بندی اولیه پست خیلی افتضاح بود از دیدگاه من 20 تای برتر این ها هستن:

1- جی آرآر تالکین

2 - جرج آرآرمارتین

3 - برندون سندرسون

4 - استیون اریکسون

5 - رابرت جردن

6 - پاتریک رافوس

7- جو ابرکرامبی

8- تاد ویلیامز

9- رابین هاب

10- لوید الکساندر

11- گلن کوک

12- رابرت ای هیوارد

13- دیوید گمل

14- مارگارت ویز و ترسی هیکمن

15- آندره سپووسکی

16- سامانتا شنن

17- دیمیتری گلوخوفسکی

18- ریچارد ناک

19- آرسلاک له گویین

20- اسکات لینچ

ویرایش شده در توسط C1999

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Denris
در در ۱۳۹۴/۴/۲ at 10:07 PM، C1999 گفته است :

رده بندی اولیه پست خیلی افتضاح بود از دیدگاه من 20 تای برتر این ها هستن:

1- جی آرآر تالکین

2 - جرج آرآرمارتین

3 - برندون سندرسون

4 - استیون اریکسون

5 - رابرت جردن

6 - پاتریک رافوس

7- جو ابرکرامبی

8- تاد ویلیامز

9- رابین هاب

10- لوید الکساندر

11- گلن کوک

12- رابرت ای هیوارد

13- دیوید گمل

14- مارگارت ویز و ترسی هیکمن

15- آندره سپووسکی

16- سامانتا شنن

17- دیمیتری گلوخوفسکی

18- ریچارد ناک

19- آرسلاک له گویین

20- اسکات لینچ

لیستتون خیلی شبیه لیست های معتبره و واقعا قبولش دارم.مخصوصا پاتریک راتفوس و برندون سندرسون که اثارشون واقعا مسحورم کرد البته من بودم رتبه پاتریک رافوس رو به یک نزدیک تر میکردم

گروهان سیاه، شاهکش، مازالان ، خود تیغه، غیبگو و... همشون آثاری هستن که مقام فانتزی رو بالا بردن. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بوفچه

رده بندی من:

1.استیون اریکسون

2.برندون سندرسون

3.پاتریک روفوس

4.جو ابرکرامبی

5.جرج مارتین

6.جی آر آر تالکین

7.مارگارت ویس

8.رابرت جردن