رفتن به مطلب

Recommended Posts

الوه

خیاط هم در کوزه افتاد

حالا من سوال دارم :ymapplause:

:دی

البته سوالم مال هابیت اختصاصی نیست

اما جرقه ی سوال توی هابیت زده میشه

اصل سوالم اینه

آیا گوهر آرکن، یک سیلماریل بود؟

چندروز پیش توی سفر که داشتم هابیت رو میخوندم

به این بخش که توصیف گوهر آرکن هست رسیدم

تکه های مهمشو اینجا مینویسم، متن کاملش توی کتاب هابیت، صفحه ی 339 موجوده

"...ولی راستی راستی نمی شد جواهر یمثل این لنگه داشته باشد، حتی توی این گنجینه های شگفت انگیز، حتی توی همه ی دنیا...جواهر بزرگ مقابل پای او از نور داخل خودش می درخشید...ناگهان افسون گوهر باعث شد که دست بیل بو طرف آن دراز شود"

تا به حال هیچ گوهری نبوده که از خودش نور بده و ساخته نباشه

یکیش سیلماریل

یکیشم چراغ هایی آبی بود، چی بود ساخته ی نولدور که به لگ هم از اونا داشت وقت کشته شدنش (؟) به دست تورین تورامبار

فقط اون ها از خودشون نور داشتن!

میدونم خیلی نقص ها وجود داره توی سوالم

مثلا اون افسونی که روی سیلماریل ها بود، هردست ناپاکی رو میسوزوند

طبیعتا باید اسماگ رو هم میسوزوند! :دی

و خیلی چیزای دیگه

اما نمیشه گفت این یکی از سیلماریل هاست که یا از طریق دریا، یا حرکت مواد مذاب زمین اومده درون محل تشکیل تنها کوه؟؟

:-?

سوال بعدی:

گوایهیر چی بود؟

فقط یه عقاب هورمون خورده! بزرگ بود یا از نسل مایار؟

آخه میتونست به آری ین یعنی خورشید بدون پلک زدن چشم بدوزه!

اما قبلش فرمانروای پرندگان (توی لوتر فرمانروای باد) نبود :ymapplause:

:دی

ویرایش شده در توسط الوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

1- جواهزات زیادی بودن که از خودشون نور میدادن. توصیفات گوهر آرکن به سیلماریل نمیخوره. نوری که سیلماریل از خودش ساطع میکرد خیلی زیاد بود اما میبینیم که کلی دنبالش میگردن تا پیداش کنن و اسماگ رو هم نسوزونده بود.

احتمال اینکه همون سیلماریل مایدروس باشه خیلی کمه. تنها کوه با جایی که نبرد خشم انجام شد چندین هزار مایل فاصله داره و نمیشه گفت مایدروس تا اینجا اومده و بعد انداخته پایین.(ماگلور اونو به دریا میندازه پس مایدروس هم باید جایی نزدیک دریا سیلماریل رو از دست داده باشه.

2- گوایهیر از نسل توروندور بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

آره، به خاطر همون نسوزوندن کلی میخوره تو سر فرضیه ام :دی

در مورد کلی دنبالش گشتن، علتش این بود که بیلبوی عزیزمون همون اول کار برش داشته بود :دی

چشم بیلبو که زود بهش افتاده بود :ymapplause:

در مورد فاصله وقتی هزاران مایل درسته که آردا صاف بود :دی

وقتی گرد شد، از اون طرف که بخوای حساب کنی به نظرم فاصله اش کمتره :دی

یا مثل شمشیر تورگون که از ویرانه های برجش میرسه به دست ترول ها و... :ymapplause:

ویرایش شده در توسط الوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rezio.niki

سلام.متاسفانه من نتونستم کتاب هابیت وکتاب های دیگری بجز ارباب حلقه هاروگیربیارم.اگه کسی لینکی ازفروشگاهی چیزی داره بذاره که ثواب داره :ymapplause: .حالایک سوال چه اتفاقی برای 12دورفی که همراه باگاندولف راهی ماجراجویی شدن میوفته؟آیا زنده میمونن یا همه توی جنگ5سپاه میمیرن؟ :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

كتابها رو ميتونی از http://www.adinehbook.com (فروشگاه آدينه بوک) بخری. همه آثار ترجمه شده تالكين در ايران رو داره؛ مگر اينكه تموم كرده باشه.

ولی درمورد سؤالت:

همه سيزده دورف زنده موندن؛ به جز 6 نفر:

تورين، بالين، اوين، اوری، كيلی و فيلی.

تورين و كيلی و فيلی در نبرد پنج سپاه كشته شدن؛ ولی بالين و اوين و اوری قبل از اينكه ياران حلقه به موريا برسن، در همونجا توسط اورک ها می ميرن.

دليلش هم اين بوده كه بالين، اوری و اوين رو به همراه سپاهی برميداره و از تنها كوه برای پيداكردن حلقه ترور (از حلقه های قدرت هفتگانه دورف ها) به موريا لشكركشی ميكنه؛ ولی اونجا اورک ها غافلگيرشون ميكنن.

{اينا رو فقط به خاطر ثوابش گفتم :دی}

ویرایش شده در توسط گندالف ‌سفید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

گندالف خواهشا اینا رو بذار تو اسپویلر.

یکی از این جا رد بشه که کلا داستان واسش لوث میشه.

ویرایش شده در توسط Le‌golas

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
majid13

دوستان یه سوال...

آیا توو کتاب به این موضوع اشاره شده که هنگام اتفاقات فیلم هابیت (سفر غیر منتظره) یاران حلقه کجا و مشغول به چه کارایی بودن؟ مثلا لگولاس - آراگورن یا گیملی. یا اصلا چرا گیملی در این سفر همراه این 13 دورف نبود؟ در حالی که اون یکی از بهترین جنگجوها بین دورفها بود.

ویرایش شده در توسط majid13

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

دوستان یه سوال...

آیا توو کتاب به این موضوع اشاره شده که هنگام اتفاقات فیلم هابیت (سفر غیر منتظره) یاران حلقه کجا و مشغول به چه کارایی بودن؟ مثلا لگولاس - آراگورن یا گیملی. یا اصلا چرا گیملی در این سفر همراه این 13 دورف نبود؟ در حالی که اون یکی از بهترین جنگجوها بین دورفها بود.

داستان فیلم هابیت 77 سال قبل از سفر یاران حلقه اتفاق میافته. آراگورن اون زمان کوچیک بوده، لگولاس پیش پدرش(تراندویل) در سیاه بیشه است و در فیلم دوم حضور داره(گرچه توی کتاب هابیت هیچ اثری ازش وجود نداره). گیملی هم سن و سالش کم بوده و پدرش(گلوین) در این سفر حضور داشته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

سلام... تاپیک خوبیه راستش من ابهاماتی درباره ی کتاب هابیت و فیلمش داشتم:

1- تو فیلم نشون میدن که وقتی گروه تورین و شرکا به ریوندل میرسن، شورای سفید تشکیل میشه.درحالی که به نظرم این شورا باید خیلی وقت پیش تشکیل شده باشه... یعنی وقتی شورا تشکیل میشه، تازه گاندولف میره به دول گولدور و تراین پدر تورین رو میبینه و تازه اونجا نقشه و کلید به دستش میرسه؟؟!! اگه اشتباه میکنم لطفا راهنماییم کنید...

2- راستش این برای خودم سوال شده که آیا علت اینکه سیزده تا دورف دنبال یه یار چهاردهم میگشتن، به علت نحس بودن عدد 13 بوده؟ یا اتفاقی این تعداد بودن و فقط دنبال یه عیار میگشتن؟

3- اونجا که گاندولف در میرک وود از بقیه جدا میشه دقیقا کجا میره؟ (فقط میره سراغ نکرومانسر؟) و دقیقا چه کارایی انجام میده توی اون مدت؟

سوالای دیگه ای هم دارم که بعدا می پرسم! D:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

3- اونجا که گاندولف در میرک وود از بقیه جدا میشه دقیقا کجا میره؟ (فقط میره سراغ نکرومانسر؟) و دقیقا چه کارایی انجام میده توی اون مدت؟

در میرک وود؟

فیلم که هنوز به میرک وود نرسیده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

در مورد سوال دومتون باید بگم که نه. عدد سیزده فقط واسه اقوام ایرانی نحسه. بخاطر واقعه ی مردوک و قتل عام 77 هزار ایرانی در روز سیزدهم فروردین.

بهتره یه سری به تاپیک "تالکین و اعداد" بزنین.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
S.A.F_K.O.L

البته سیزده برای غیر ایرانیها مثل اروپایی ها خیلی بیشتر نحسه!(یه جا خوندم از زمان سوزوندن تمپلارها)

تا جایی هم که بنده اطلاع دارم سیزده تو ایران نحس نبوده و جشن بوده اما بعد اسلام چون تازیان جشنهای غیر اسلامی رو محدود میکردن ایرانیها برای اینکه بتونن 13 فروردین رو جشن بگیرن بهونه اوردن که این روز نحسه و ما میخوایم نحسیش رو از بین ببریم. البته من که اینطور شنیدم.

من که فکر نمیکنم 13 تا اتفاقی بوده باشه.

راستی اون ماجرای 77 هزار تا ایرانی هم کلا کذب محضه!!! هیچ بخشش نه با تاریخ جور در میاد نه منطق.

ویرایش شده در توسط S.A.F_K.O.L

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

در میرک وود؟

فیلم که هنوز به میرک وود نرسیده.

اون سوالم مربوط به کتاب هابیت بود که اشاره ای به این بخش نکرده بود...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

به نظر میرسه بله

که اون سفر به کشف سائورون می انجامه (درست میگم؟)

توی کتاب چیز دیگه ای ذکر نشده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

سلام... تاپیک خوبیه راستش من ابهاماتی درباره ی کتاب هابیت و فیلمش داشتم:

1- تو فیلم نشون میدن که وقتی گروه تورین و شرکا به ریوندل میرسن، شورای سفید تشکیل میشه.درحالی که به نظرم این شورا باید خیلی وقت پیش تشکیل شده باشه... یعنی وقتی شورا تشکیل میشه، تازه گاندولف میره به دول گولدور و تراین پدر تورین رو میبینه و تازه اونجا نقشه و کلید به دستش میرسه؟؟!! اگه اشتباه میکنم لطفا راهنماییم کنید...

2- راستش این برای خودم سوال شده که آیا علت اینکه سیزده تا دورف دنبال یه یار چهاردهم میگشتن، به علت نحس بودن عدد 13 بوده؟ یا اتفاقی این تعداد بودن و فقط دنبال یه عیار میگشتن؟

سوالای دیگه ای هم دارم که بعدا می پرسم! D:

١. راستش شايد از نظر فاصله زمانى اشتباه باشه ( كه شوراى سپيد قبل از آشنايى گندالف و تورين تشكيل ميشه ) ، ولى از نظر ترتيب زمانى درسته ؛ يعنى اول گندالف به دول گولدور ميره و بعد شورا تشكيل ميشه . ( الان خودم نميدونم داستان فيلم چه جوريه كه گندالف اون اول كليد تراين رو به تورين ميده ، ولى رادگاست به عنوان اولين نفر به اونجا ميره ... )

راستى فيلم هم نميگه كه اين اولين شوراست (؟!)

٢. علت اصليش كه پيدا كردن يه عيار يا متخصص پيدا كردن گنجه ؛ ولى تنها جايى كه من اين موضوع رو ديدم اينه كه گندالف ميگه : اگه مى خواين ١٣ نفرى باشين بايد خطر بز آوردن رو هم به جون بخرين . ( يا يه چيزى مثل اين :دى )

٣. به احتمال زياد شورا دوباره تشكيل ميشه و با حمله به دول گولدور موافقت ميشه . ( با استناد به صحبت هاى گندالف و الروند در ريوندل و در راه برگشت )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil322

دو تا سوال داشتم:

اول اینکه توی فیلم گاندلف میگه تعداد افراد معدودی توی سرزمین میانه میتونن این نقشه رو بخونن؛ اونا به جز الروند کیان؟؟؟

دوم توی شورای سفید سارومان حرف های گاندلف رو انکار میکنه و بیهوده میدونه؛ ایا اون بر این امر واقفه و میخواد از دید ها پنهان نگه داره؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

دو تا سوال داشتم:

اول اینکه توی فیلم گاندلف میگه تعداد افراد معدودی توی سرزمین میانه میتونن این نقشه رو بخونن؛ اونا به جز الروند کیان؟؟؟

دوم توی شورای سفید سارومان حرف های گاندلف رو انکار میکنه و بیهوده میدونه؛ ایا اون بر این امر واقفه و میخواد از دید ها پنهان نگه داره؟؟؟

خب نقشه به آنگرتاس قدیمی هست که ساخته ی فئانور بوده

پس کسانی که از دوران قدیم هستن یا مطالعه داشتن میتونستن اونو بخونن

گالادریل به عنوان نولدور یکی از اون ها باید باشه

سارومان هم به خاطر تحقیقش در رابطه با تاریخچه ی حلقه ها، چون ساخت الف های نولدوری بوده، بلطبع باید باهاشون آشنا باشه...

سوال دومتم من نمیتونم جواب بدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

در جواب سؤال دوم باید بگم سارومان به تمام واقعیت واقف نیست. میخواد جستجو رو به تعویق بندازه بلکه خودش حلقه ی یگانه رو به دست بیاره. می ترسه توجه سائورون جلب بشه و حلقه به دست اون بیفته. به خاطر همین هم تا جایی که مجبور نشده با سائورون وارد نبرد نمیشه :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

میخواستم بپرسم توی فیلم هابیت اون تیکه ای که گندالف به ایملادریس میره و از لرد الروند میپرسه که تو بانو گالادریل رو دعوت کردی و یه دفعه از اون پشت سارومان میاد بیرون و نه من دعوتش کردم, چرا گندالف با حالت نگرانی و ترس به الروند نگاه میکنه؟؟؟ سارومان که تا اون موقع هنوز خطایی نکرده و کسی از کارای پنهانیش خبر نداره. هنوز همه اونو یه مایایی خوب میشناسن. پس معنی نگاه گندالف چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
blackhole

میخواستم بپرسم توی فیلم هابیت اون تیکه ای که گندالف به ایملادریس میره و از لرد الروند میپرسه که تو بانو گالادریل رو دعوت کردی و یه دفعه از اون پشت سارومان میاد بیرون و نه من دعوتش کردم, چرا گندالف با حالت نگرانی و ترس به الروند نگاه میکنه؟؟؟ سارومان که تا اون موقع هنوز خطایی نکرده و کسی از کارای پنهانیش خبر نداره. هنوز همه اونو یه مایایی خوب میشناسن. پس معنی نگاه گندالف چیه؟

خوب برای این می ترسید که دورف ها رو مجبور کنند که به تنها کوه بر نگردند و اسماگ رو از بین نبرند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

این قضیه اصلا توی کتاب وجود نداره. توی کتاب اصلا شورای سپید و گالادریل و سارومان نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

این قضیه اصلا توی کتاب وجود نداره. توی کتاب اصلا شورای سپید و گالادریل و سارومان نیست

درسته. منم چون نبود پرسیدم. پس ساختن این قسمت از فیلم چه فایده ای داره؟؟؟ چی رو روشن میکنه؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

درسته. منم چون نبود پرسیدم. پس ساختن این قسمت از فیلم چه فایده ای داره؟؟؟ چی رو روشن میکنه؟؟؟

به نظرم میخواست علت اصلی خیانت سارامون رو توضیح بده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

املای سارامون غلطه. درستش سارومان هست.

بنظر من هم برای جدی تر شدن فیلم و هم برای اینکه از لرد الروند و بانو توی هابیت 1 استفاده کنن تا حال و هوای لوتر زنده بشه این تیکه رو ساختن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

املای سارامون غلطه. درستش سارومان هست.

معذرت ولی مگه اینطوری نمی خونیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...