رفتن به مطلب

Recommended Posts

baggins

سلام، یه سوال از کتاب هابیت [-(

در آخر داستان که گندالف و بیلبو دارن بر میگردن، تو کتاب اشاره می شه که بیلبو داره به زادگاهش بر می گرده، مگه بیلبو اهل بگ اند نیست ولی تو اول فیلم ارباب حلقه 1 بیلبو تو شایر زندگی میکنه و خونه ش همون خونه ای که تو آخر کتاب هابیت. ~x( ;)

بگ اند == شایر ؟؟ :-?

و اینکه چرا تو کتاب اسمی از شایر نیاورده :((

5

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gladriel

مگه اطلسو نداری؟!

بگ اند یه دهکده تو شایره تو کتاب هم اومده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

:(( من تا حالا فکر می کردم بگ اند، توی کوچه ی بگ شاته! ما که دستمون از اطلس کوتاهه. همسایه ها یاری کنید ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

بگ اند که اسم خونه بیلبو بود /;) :((\ یا فک کنم اسم تپه ای بود که خونه بیلبو توش بود [-(

اسم دهکده که هابیتون بود گلادریل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

نریچ درست میگه ، بگ اند اسم اقامتگاه یا همون خونه بیلبوی خودمونه ، هابیتون اسم دهکده ایه که بگ اند در اون قرار داره و خود هابیتون در منطقه شایر هستش .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

تضاد، نریچ و آرون درست میگن.

شایر اسم کل منطقه است، هابیتون اسم دهکده است، بگ شات اسم کوچه و بگ اند اسم خونه است.

مطالب رو به تاپیک جدید منتقل کردم. از این به بعد سوالات هابیت رو اینجا بپرسید. با نزدیک شدن به اکران فیلم هابیت نیاز به همچین تاپیکی احساس میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

این سوال احتمالا با خوندن لوتر برطرف بشه ولی کو تا اون موقع [-(

میخواستم ببینم موقع ای که اسمیگل حلقه رو پیدا کرده بود و بعد از اون بیلبو، ارباب تاریکی تسلطی روی حلقه نداشت که چپ رو راست تو دستشون می کرددن. ;)

و اینکه موقع ای که گندالف داره تعریف میکنه کجا رفته، تو نبرد با جادو بیشه بوده، این طرف دیگه کیه؟؟؟

اسم کوه جنوب چیه ؟؟ من که تو کتاب فقط جنوب دیدم، کوه دورف ها رو میگم :((

ویرایش شده در توسط baggins

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great beren

اونموقع که اسمیگل وو بیلبو اوننو میکردن تو دستشون هنوز سائرون اونقدرا قدرت نداشت که متوجه بشه.

جادو پیشه هم همون وچی کینگ هست فرمانده 9 سوار یا همون نزگولها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

موقعی که اسمیگل حلقه رو پیدا کرده بود سائرون ضعیف بود ، با گذشت زمان و با اوج گیری قدرت سائرون امکان این که بتونه استفاده کننده از اون رو پیدا کنه راحت تر میشده ، اما با این حال فاصله زیاد حلقه از موردور و باراد دور (چشم) این کار رو غیر ممکن میکرده ، سائرون حتی نمیدونست حلقه در کدام جهته ! وقتی فرودو حلقه رو در دستش میکرد وارد دنیای سایه ها میشد و از اونجایی که 9 سوار سیاه در دنیای سایه ها بوده و در تعقیب فرودو بودند می تونستند جذبش بشوند .

کجا داشت تعریف میکرد ؟ بعد غیبت چند ساله اون از تولد بیلبو یا غیبتش در اسبچه راهوار ؟ اولی به خاطر این بود که به دنبال اطلاعات حلقه به میناس سفر و به دنبال گالوم بوده / غیبت دوم به خاطر زندانی شدن توسط سارومان در اورتانگ اتفاق می افته .

گندالف یک بار با پادشاه جادو پیشه آنگمار در ودرتاپ جنگیده ، همونجایی که ویچ کینگ فرودو رو زخمی کرد ، این اتفاق قبل از رسیدن آراگورن و هابیت ها به اونجا اتفاق افتاده و در نهایت گندالف فرار کرده . شاید منظورت اینجاست !

منظورت رو در مورد کوه جنوب نمیفهمم ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

نه منظورش جادوگر بیشه اس احتمالا یا جادوگر سیاه

که همون سائورونه. اون موقع تو سیاه بیشه به این نام شهرت داشت و بعد فهمیدن خود سائورونه ;)

حمله به دول گولدور هم تو همون موقع اتفاق افتاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

گندالف که هیچ وقت با سائرون نجنگیده !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

;)

نه خب منظور جنگ تن به تن نیست.

وایسیم خود بگینز بیاد بگه منظورشو

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

یکم سخت شد، نفهمیدم

به آرون: این دو تا که گفتی فکر نکنم باشن،

منظورمم از کوهی که اسماگ توش بود

جادوگر بیشه == سائورون؟؟

توی کتاب نوشته بود گندالف برای نبرد با جادو بیشه رفته بود، در موردش چیز دیگه ای نگفت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

اسم اون تنها کوهه ، یه کوه آتشفشانی احتمالا ، پس مربوط به هیچ کدوم از رشته کوه ها نیست. در شمال شرق سرزمین میانه است و اگه اشتباه نکنم نزدیکترین ناهمواری به تنها کوه تپه های آهن باشه !

نه پادشاه جادو پیشه ویچ کینگه

کدوم صفحه رو میگی آخه ؟

شاید منظورت تو خود هابیته ! گندالف تو هابیت برای لشکر کشی به دولگولدور به شورای سفید می پیونده ، به خاطر همین گروه دورف ها رو ترک میکنه . البته اون موقع فکر کنم فهمیده بوده سایه سیاه خود سائرونه !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

موقعی که گندالف رفته بود تا در شورای بزرگ ساحران سفید و اربابان معرفت و جادوی نیک شرکت کنه و گفته میشه اونا بالاخره توستن جادوپیشه را از دژ تاریک اش در جنوب سیاه بیشه بیرون کنن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

ببخشید من الان دچار یه سوال فلسفی شدم... :((

یه جا تو کتاب بود که تورین (یا یکی دیگه) میگه مارو مثل توپ فوتبال پرت کرد (یا شوت کرد الان دقیق یادم نیست)

اون موقع مگه فوتبال وجود داشته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ;)\

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gladriel
بگ اند که اسم خونه بیلبو بود /~x( [-(\ یا فک کنم اسم تپه ای بود که خونه بیلبو توش بود ;)

اسم دهکده که هابیتون بود گلادریل

وای وای شرمنده روم سیاه! این چه چرتو پرتی بود نوشتم!؟ آبروی هر چی آرداییو بردم! :((

ببخشید من الان دچار یه سوال فلسفی شدم... ~x(

یه جا تو کتاب بود که تورین (یا یکی دیگه) میگه مارو مثل توپ فوتبال پرت کرد (یا شوت کرد الان دقیق یادم نیست)

اون موقع مگه فوتبال وجود داشته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :-?\

تو کتاب من-از انتشارات پنجره و ترجمه ی آقای فرزاد فربد- همچین اصطللاحی نیومده. شاید خود آقای علیزاده اینطور ترجمه کرده در غیر این صورت برای من هم عجیبه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great beren
ببخشید من الان دچار یه سوال فلسفی شدم... [-(

اون موقع مگه فوتبال وجود داشته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ;)\

شاید فوتبال به سبک خودشون داشتن :((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

به لگولاس: تو کتاب فقط در مورد بازی گلف صحبت میشه، و اونم در مورد بال روئرو هست که تو کوه گرام با یه ضربه یک گرز سر شاه گابلین ها، گلفیم بال را از سر جدا میکنه. سر صدمتر توی هوا پرواز میکنه و داخل لونه یه خرگوش می افته، از اون زمان بازی گلف اختراع میشه. ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

نه بابا بگینز جان!

به جان خودم نوشته بود عین توپ فوتبال!!!

ببینید اینجاست:

صفحه 90 پاراگراف دوم:

«تورین گفت:این طور اصلا" نمی شود!اگر باد یا سیل ما را نبرد،یا صاعقه به ما نزند،آن وقت می بینی افتادیم گیر یک غول که مثل توپ فوتبال شوتمان کرد آسمان هفتم.»

من فکر کنم آقای علیزاده یه لحظه جوگیر شده حین ترجمه...وگرنه آخه...گلف یه چیزی...ولی فوتبال...لابد هابیتون استادیومم داشته دیگه... ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

آره بود، برای منم خیلی عجیب بود که از این واژه ها استفاده کرده، شاید اشتباه آقای علیزاده بود شایدم تالکین چیزی به ذهنش نرسیده و اینو نوشته جاش خالی نمونه بعد که خواسته تصحیح کنه یادش میره ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اصلا اشکال از علیزاده نیست. متن اصلی اینه:

"This won't do at all!" said Thorin. "If we don't get blown off or drowned, or struck by lightning, we shall be picked up by some giant and kicked sky-high for a football."

تالکین توی هابیت با تالکین توی ارباب حلقه ها و سیلماریلیون فرق میکنه. توی هابیت ما ساعت، فوتبال و جادو (مثل هری پاتر) داریم اما توی ارباب حلقه ها از اینا خبری نیست. شاید تالکین فکر نمیکرد که هابیت محبوب بشه و ارباب حلقه ها رو بنویسه و آردا رو شکل بده برای همین هابیت رو زیاد خیالی ننوشت.

اون جادوی بیشه هم خود سائرونه نه ویچ کینگ. گندالف به دول گولدور مشکوک میشه و فکر میکنه یکی از نزگول اونجاست بنابراین شورای سفید رو متقاعد میکنه که به اونجا حمله کنه اما سائرون متوجه میشه و درست دقیقه 90 فرار میکنه و تازه اونجاست که میفهمن خود سائرون بوده.

بقیه رو هم که بقیه گفتن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gladriel

ااااا... آره راست میگه!!! تازه یادم اومد که تالکین این کتابو از زبان خودش تعریف کرده بود مثل اونجایی که میگه :"زمانی که هابیت ها هنوز پرشمار و کامروا بودند"

اما به هر حال این تیکه تو کتاب من نبود...!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bard

کتاب هابیت ( انجا و بازگشت دوباره) با کتاب سرخ سرحد غربی چه فرقی داره؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

در دنیای کاغذ و امور قابل لمس اطراف ما «کتاب سرخ سرحد غربی» وجود نداره ;) محتوای این کتاب خیالی، -خیالی از این جهت که فقط در دنیای تالکین مطرحه- خاطرات و یادداشت های بیلبو بگینز و مطالبی بوده که فرودو و سم وایز به نوبه ی خودشون بهش اضافه کردن. به نقل از دانشنامه ی آردا، کتاب سرخ، منبع اصلی داستان هایی بوده که ما با عنوان های سیلماریلیون و ارباب حلقه ها و هابیت می شناسیم. :((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...