رفتن به مطلب
bard

نمادشناسی در ارباب حلقه ها

Recommended Posts

3DMahdi

بحث اصلا جالب جلو نمیره. لگولاس از طرفی میگه نمیخواد بحث رو به فرا ما*** ها بکشونه اما توی اسم تاپیک و پستهای اخیرش داره بحث رو به اون سمت میکشونه و مدام فیلم و کتاب رو قاطی میکنه. مباحث مربوط به فیلم باید توی انجمن مربوط به خودش انجام بشه. اگه میخواین روی فیلم مانور بدین تاپیک رو به اونجا منتقل کنم.

لگولاس جان خواهشا دلیلهای درست و مستند بیار.

1- تو همه جای دنیا جاده های به سمت فله کوه به همین شکله. اصلا جور دیگه ای نمیشه ساخت. همین الان از پنجره خونمون دارم مسیر کوهنوردی رو توی کوههای تهران میبینم که همینجوریه. آیا اینو نماد صهیون میدونی؟؟!! اینم مثل قضیه هابیل و قابیله.

2- "کلا نمیدونم چرا dunharrow یه جوری یه اسم یهودی به نظر میاد" شد دلیل مستند؟ اصلا تحقیق کردی که ببینی توی زبان عبری کلمه هارو داریم که این حرف رو میزنی؟ harrow هم در انگلیسی قدیم و هم در انگلیسی جدید دقیقا با همین شکل معنا داره(البته در قدیم و جدید معنای متفاوتی داره). اونوقت احتمال نمیدی که تالکینی که 35 سال استاد زبان شناسی دانشگاه آکسفورد بوده و روی دیکشنری آکسفورد کار کرده اینو از انگلیسی قدیم برداشته، اما چون حست میگه این به کلمه یهودی میخوره میگی یهودیه؟!

ربطش به منطقه ای در لبنان رو نمیدونم. اسامی دنیای تالکین رو نمیشه به دنیای خودمون ربط داد. همین هفته پیش یکی به من گفت که گوندور در زبان لری میشه یه فحش بد! حالا میشه نتیجه گرفت که تالکین میخواسته همون فحش رو بده!!!!

برای اطلاع شما دوستان عرض میکنم. این قضایای تشکیل دولت یهودی و هولوکاست و غیره مربوط به بعد از جنگ جهانی دومه(بعد از 1945)، اسرائیل سال 1948 اعلام موجودیت کرد. اما تالکین مجموعه داستانهاش رو از سال 1917 شروع به نوشتن کرد. کتاب هابیت 1937 منتشر شد و 1939 نوشتن ارباب حلقه ها رو شروع کرد. اون موقع نه اسرائیلی بود نه جنگ با لبنانی و نه هیچ چیز دیگه ای که الان میخواین بهش ربط بدین.

در مورد خود تالکین هم باید بگم که اجدادش آلمانی بودن و در قرن 18 به انگلستان مهاجرت کردن. تالکین پدرش رو در 4 سالگی و مادرش رو در 8 سالگی از دست میده و از اون به بعد توسط یک کشیش و تحت تعالیم اونم بزرگ میشه. پسر بزرگش(جان فرانسیس) کشیش میشه. همه اینا نشون میده که اون یک کاتولیک معتقد بوده و هیچ ربطی به یهودیت نداره. توی نامه شماره 30 هم میگه که هیچ یک از اجدادش یهودی نیستن.

لطفا موقع نوشتن مطالب به مستند بودنش دقت کنید و موارد فوق رو در نظر بگیرید.

به نریچ:

اتفاقا نکته اصلی ای که روش مانور میدن همون جای قرار گرفتن چشمه که اونو با چشم بالای هرم مقایسه میکنن اما نمیدونن که توی کتاب جای چشم بالای برج نیست.

پ.ن:

ققنوس آبی اسم یکی از اعضای قدیمیه سایته. از این اسم استفاده نکن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

اول به نریچ :

من از تو سابقه بیشتری دارم در ضمینه مبارزه با این اتهام ها. به همراه تولکاس.

راستش نریچ خیال نکنی طرف اون ها رو می گیرم ها اصلا این جوری نیست الان هم که اگه یارو تاپیک رو باز کنه بازم اون جا شروع می کنم الان به قولی آتیش زیر خاکسترم :-?

راستی قضیه تولکاس چیه ؟؟؟ ;)

بحث اصلا جالب جلو نمیره. لگولاس از طرفی میگه نمیخواد بحث رو به فرا ما*** ها بکشونه اما توی اسم تاپیک و پستهای اخیرش داره بحث رو به اون سمت میکشونه و مدام فیلم و کتاب رو قاطی میکنه. مباحث مربوط به فیلم باید توی انجمن مربوط به خودش انجام بشه. اگه میخواین روی فیلم مانور بدین تاپیک رو به اونجا منتقل کنم.

این رو راست می گی لگولاس جان تعیین کن ببین اول چی می خوای بپرسی آخه خیلی پراکنده صحبت می کنی تو biggrin.png

به مهدی خواهشا این کلمه ما*** رو نگو به جاش بگو تابو مگه تو pm بهت نگفتم :((

لگولاس جان خواهشا دلیلهای درست و مستند بیار.

مهدی تا حدودی دلیل های لگولاس خوبه اما جست و گریخته بهشون اشاره می کنه که این کار رو سخت می کنه

"کلا نمیدونم چرا dunharrow یه جوری یه اسم یهودی به نظر میاد" شد دلیل مستند؟

به زار در مورد این کلمه من یه ذره تحقیق بکنم ببینم چیه ؟؟ [-(

برای اطلاع شما دوستان عرض میکنم. این قضایای تشکیل دولت یهودی و هولوکاست و غیره مربوط به بعد از جنگ جهانی دومه(بعد از 1945)، اسرائیل سال 1948 اعلام موجودیت کرد. اما تالکین مجموعه داستانهاش رو از سال 1917 شروع به نوشتن کرد. کتاب هابیت 1937 منتشر شد و 1939 نوشتن ارباب حلقه ها رو شروع کرد. اون موقع نه اسرائیلی بود نه جنگ با لبنانی و نه هیچ چیز دیگه ای که الان میخواین بهش ربط بدین.

مهدی جون قضیه تابو بر می گرده به زمان قرن حدودا 13 میلادی و افتاح این انجمن مخفی هم واسه سال 1717 میلادی ریشه ی اعتقادیشون هم بر می گرده به زمان حضرت سیلمان (ع)

به نریچ:

اتفاقا نکته اصلی ای که روش مانور میدن همون جای قرار گرفتن چشمه که اونو با چشم بالای هرم مقایسه میکنن اما نمیدونن که توی کتاب جای چشم بالای برج نیست.

مهدی راست می گه چشم کار رو بد می کنه خیلی بد

اون چیزی که تو کتاب گفته با فیلم جور در نمی یاد یا مثلا اصلا من یادم نیست که بالای برج اورتانگ تو کتاب گفته باشه که ستاره ی پنج پر بوده اما تو فیلم این رو می بینیم biggrin.png

ققنوس آبی اسم یکی از اعضای قدیمیه سایته. از این اسم استفاده نکن.

باشه یعنی البته می دونستم چون اسم با حالی بود اما چند تا اسم مستعار دارم یکیشون هم گریفن biggrin.png

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bard

اشتباه متوجه میشید دوستان من نظرم اینه که نماد سازی خوب در فیلم اتفاق افتاده نه اینکه یهودی ها اومدن فیلم ارباب حلقه ها رو به نشونه خوشون ساختن و اینکه من یادم نمیاد بگم ارباب حلقه ها فیلم فرا-سونری هستش و خودم هم با این قضیه مخالفم که دستمایه یهودیگری هستش

مسئله من اینه که این نماد ها توی فیلم چرا اینقدر شدید هستن و تالکین میخواسته چی چیزی رو نشون بده ( تقابل خیر و شر ؟؟ )

دوستان موضع مشخص بگیرن تو یه پست از نقد اخرالزمانی فیلم دفاع میکنن در پست بعدی میگن چرنده

در واقع نگاه من اینه که چون تالکین کاتولیک معتقدی بوده پس فیلم ارباب حلقه ها و همچنین کتابش که امروز شروع به خوندنش کردم بر اساس اعتقاداتش نوشته شدن و چون فیلم که مال تالکین نیست پس فکر میکنم ارباب حلقه ها کتابش رو کتاب دینی یعنی با محتوی دین و فیلم رو فیلم دینی تلقی کرد ولی مسئله لاینحل برای من خدا و دین در فیلم هستش کتاب رو نمیگم چون هنوز نخوندمش ولی ما در فیلم اثری از اعتقاد به خدا نمیبینیم

مسلا در قسمت دو برج که منتظر حمله سارومان هستن اصلا کسی نمیگه به خدا امید داشته باش

ولی دوستان به صورت هجومی با بحث نقد کتاب از منظر اخرالزمانی برخورد میکنن و تا حدودی حق هم دارن چون از منظر شر نقد میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

توجه کنید که برای اولین بار نیست که وارد این بحث ها میشید ، وقت و انرژی زیادی برای این جور بحث ها تلف شده ، و تمامی بحث ها ابتر و بی نتیجه باقی مونده . حرف های لگولاس و میرنوروزی حرف های تازه ای نیست ، تکرار مکرراته ، ای کاش این سوالات زاده ذهن خودشون بود ، تا در این صورت ارزش پاسخ دادن رو داشت .

این طور جسته و گریخته سوال پرسیدن و جواب دادن ، همان آب در هاون کوبیدنه !!

به اصلان، میرنوروزی و لگولاس: اهمیت این نماد ها درچیه ؟ چی شما رو شگفت زده میکنه ؟ قبل از این که یاوه گویی های افراد به ظاهر دکتر رو نشنیده بودید چقدر از این نماد ها اطلاع داشتید و این نماد ها چه تاثیری روی شما داشت ؟

یادمه کلیپی میدیدم که در مورد عدد 33 حرف میزد و به اهمیت این میپرداخت که چرا تو یه تصویر تو فیلم 2012 مراسم خاکسپاری رهبر قبلی ایران پرداخته ؟ تصویر مربوط به یک خاکسپاری بود که تو یه تلوزیون تو چند ثانیه نشون داده شد ، من نمیدونم این آقا چطور این رو به اون ماجرا ربط داد و بجز خودش تا به حال کسی شاهد این بوده ؟

اگه قرار باشه این نماد ها هدفی داشته باشه ، این مفسران و دکتر های آبکی تو احقاق این هدف ها بزرگترین نقش رو به گردن دارن ، به قولی دارن پیامی رو که کسی متوجهش نمیشه تفسیر میکنند .

به نوعی در اصل ، خود این منتقد ها نقش پیامبر رو در وحی هالیوود میپذیرند . ( جمله آخر فقط برای ملموس کردن نقش منتقد ها ی یاوه گو بود ، نه چیز دیگه ).

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan
اشتباه متوجه میشید دوستان من نظرم اینه که نماد سازی خوب در فیلم اتفاق افتاده

منظورت از نماد سازی تو فیلم چی ؟؟؟

یه تعریف دقیق بگو تا ما جوابت رو بدیم :-?

مسئله من اینه که این نماد ها توی فیلم چرا اینقدر شدید هستن و تالکین میخواسته چی چیزی رو نشون بده ( تقابل خیر و شر ؟؟ )

باز هم منظورت رو نفهمیدم !!

تا جایی که می دونم تالکین تو کتابهاش اصلا نماد گرایی نداره ,داره ؟؟

دوستان موضع مشخص بگیرن تو یه پست از نقد اخرالزمانی فیلم دفاع میکنن در پست بعدی میگن چرنده

کلا این قدر مبهم صحبت می کنی یا من از فرت گرسنگی این قدر خنگ شدم ;)

در مورد آخر الزمان در فیلم باید بگم که کلا فیلم های هالیوودی تقابل بین خیر و شر و آخرالزمان رو نشون می دن در صدر اون ها هم می تونیم ترانسفور ماتور و هری پاتر رو بگیم

مسلا در قسمت دو برج که منتظر حمله سارومان هستن اصلا کسی نمیگه به خدا امید داشته باش

ولی دوستان به صورت هجومی با بحث نقد کتاب از منظر اخرالزمانی برخورد میکنن و تا حدودی حق هم دارن چون از منظر شر نقد میشه

اولا مثلا نه مسلا :((

دوم تو کدوم فیلم هالیوودی خدا وجد داشته که این دومیش باشه

سوم در مورد وجود خدا در این واقع در حقیقت در خود کتاب چون مسئله ی ساده ای است خود ایلوواتار که خدای سرزمین میانه باشه به همراه والار زیاد در این کار دخالت نمی کنن اما والار برای کمک به مردم سرزمین میانه 5 مایار رو به کمک اون ها می فرستند که این نشون می ده ....

در کل بحثت یه ذره گنگه یه بار از کاتولیک بودن حرف می زنی یه بار از نماد گرایی و .....

بحث شیرینیه من دوستش دارم اما موضوع رو مشخص کن [-(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bard
توجه کنید که برای اولین بار نیست که وارد این بحث ها میشید ، وقت و انرژی زیادی برای این جور بحث ها تلف شده ، و تمامی بحث ها ابتر و بی نتیجه باقی مونده . حرف های لگولاس و میرنوروزی حرف های تازه ای نیست ، تکرار مکرراته ، ای کاش این سوالات زاده ذهن خودشون بود ، تا در این صورت ارزش پاسخ دادن رو داشت .

این طور جسته و گریخته سوال پرسیدن و جواب دادن ، همان آب در هاون کوبیدنه !!

به اصلان، میرنوروزی و لگولاس: اهمیت این نماد ها درچیه ؟ چی شما رو شگفت زده میکنه ؟ قبل از این که یاوه گویی های افراد به ظاهر دکتر رو نشنیده بودید چقدر از این نماد ها اطلاع داشتید و این نماد ها چه تاثیری روی شما داشت ؟

یادمه کلیپی میدیدم که در مورد عدد 33 حرف میزد و به اهمیت این میپرداخت که چرا تو یه تصویر تو فیلم 2012 مراسم خاکسپاری رهبر قبلی ایران پرداخته ؟ تصویر مربوط به یک خاکسپاری بود که تو یه تلوزیون تو چند ثانیه نشون داده شد ، من نمیدونم این آقا چطور این رو به اون ماجرا ربط داد و بجز خودش تا به حال کسی شاهد این بوده ؟

اگه قرار باشه این نماد ها هدفی داشته باشه ، این مفسران و دکتر های آبکی تو احقاق این هدف ها بزرگترین نقش رو به گردن دارن ، به قولی دارن پیامی رو که کسی متوجهش نمیشه تفسیر میکنند .

به نوعی در اصل ، خود این منتقد ها نقش پیامبر رو در وحی هالیوود میپذیرند . ( جمله آخر فقط برای ملموس کردن نقش منتقد ها ی یاوه گو بود ، نه چیز دیگه ).

نمیدونم چرا حرف تو دهن من میزارید من قبلا هم گفتم من از تا حالا از این اقایونی که شما میگید حسن عباسی و رائفی پور و غیره چیزی در مورد ارباب حلقه ها نشنیدم و کلا این سوالات برای خودم پیش اومده متاسفانه برای طرح این سوالات باید از حلقه دوستان افراطی رد بشیم که اقا ما هم طرفداره تالکین هستیم و هزار بار باید بگیم که منظور اینه نه اون

کلا میشه بحث فرام-سونی رو بزارید کنار و در مورد نماد ها حرف بزنیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

اولا چرا پای من رو وسط می کشی

دوما : یاوه گویی ;) می دونی انجمن مخفی چیه ؟؟؟ تا حالا فرا***ری به گشت خورده یا نه این تعریفشون که " ما می خواهیم حکومت های باستانی رو روی کار بیارم " تو رو تحت تاثیر قرار داده

آرون - نریچ - بعضا مهدی کتاب فرامشو خانه ها اثر استاد رائین رو اگه گیر آوردید بخونید بعد بفهمید این ما*** ها چه بلایی سر ایران آوردن

از بقیه حرف هات فاکنور می گیرم اما فرا***ری یه سرطانی که جهان رو داره به زانو در میاره

لگولاس جان کسی حرف تو دهنت نذاشته ناخود آگاه اشخاص به این سمت می رن نمی تونی انکارش کنی biggrin.png

پ.ن :

تو رو جان هر کی که دوست دارید یه کاری نکنید که مهدی تاپیک رو قفل کنه ها :((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bard

اینطور که بوش میاد باعث قفل تاپیک های قبلی هم همین منحرف کردن پست ها بوده که نذاشته به نتیجه های برسیم معلوم نیست چرا بعضی دوستان با فرام-سونری مشکل دارن یعنی قاطیش میکنن با ارباب حلقه ها

چیزی که هست نمیشه انکارش کرد ولی این تاپیک رو با ترس و لرز پیش میبرم چون معلوم نیست نتیجه ای که پیش میاد چی هستش

فکر میکنم بسته شدن این تاپیک ها به اختلافات دامن میزنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan
چرا بعضی دوستان با فرام-سونری مشکل دارن یعنی قاطیش میکنن با ارباب حلقه ها

به نظرم منظورت من باشم نه ;)) :(()

من به عنوان یه مبارز با این انجمن خودم رو موظف می دونم که هر جا بحثی در این رابطه بشه جواب خودم رو بدم

این بعضی از شما دوستان هستید که با این مسئله مشکل دارید

مگه شما نبودید که گفتید چرا در فیلم ارباب حلقه ها خدا وجود ندارد ؟؟ :-?

جواب به ین سوال یه برنامه ی جدای که من بی خیالش می شم

در کل من از این تاپیک می رم و دیگه به فعالیتم در این تاپیک ادامه نمی دم چون می دونم باعث می شم که تصورات نادرستی از من به عنوان یه خائن به ازباب حلقه ها تو ذهنتون درست بشه

تاپیک قبل هم داداش پیروز یه ذره زود رفت که اگه نمی رفت داشت خوب پیش می رفت

پس کار من در این تاپیک تموم شد [-(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tar-Isilmo
در کل بحثت یه ذره گنگه یه بار از کاتولیک بودن حرف می زنی یه بار از نماد گرایی و .....

بحث شیرینیه من دوستش دارم اما موضوع رو مشخص کن ;)

خب در این مورد حق با اصلانه...یعنی اگه بخوای پست بدی نمیدونی باید در موزد چی صحبت کنی...ولی حالا یه سری نکته رو بگم:

اگه منظور شما بودن یا نبودن خدا توی فیلم هست من تا اونجایی که یادم هست فقط یکبار در پناه خدا بودن رو شنیدم

و اونهم اونجایی که آراگورن قبل از نبرد هلم توی رودخونه افتاده و آرون میاد بالای سرش و میگه may the grace of valar protect you.

پس نمیشه گفت توی فیلم اصلا اسمی از خدا نبرده شده.اگر چه والار همون خدا یا ارو نیستن اما تداعی کننده ی فرشتگان بلند مرتبه اند...

در مورد آخرالزمان که دیگه چیز جدیدی نیست،هممون میدونیم که روز باز پسینی هست که نبرد نهایی خیر و شر هست و پیشگویی ها حکایت از نابود شدن مورگوت به دست تورین تورامباره...

در مورد نماد ها لطفا یکم بیشتر توضیح بده چون اگه منظورت نماد های ما.سو.نی هست،مثل چشم و ... باید به آقا مهدی بگی که تاپیک رو به بخش فیلم منتقل کنه اما اگر منظورت کتابه،که من تو کتاب نماد های چندانی نمیبینم و اگر هم هستند،فکر نمیکنم معنای خاصی بدن...

پ.ن.:نماد ها هر جایی هستند،درسته؟شما حتی میتونی پرچم گوندور یا درخت شفید رو هم نماد بگیری اما مطابق با حرفی که زدم،نماد های چندانی توب کتاب نیستند که توب دنیای فعلی معنا بدند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bard

به نظرم منظورت من باشم نه ;)) :(()

من به عنوان یه مبارز با این انجمن خودم رو موظف می دونم که هر جا بحثی در این رابطه بشه جواب خودم رو بدم

این بعضی از شما دوستان هستید که با این مسئله مشکل دارید

مگه شما نبودید که گفتید چرا در فیلم ارباب حلقه ها خدا وجود ندارد ؟؟ :-?

جواب به ین سوال یه برنامه ی جدای که من بی خیالش می شم

در کل من از این تاپیک می رم و دیگه به فعالیتم در این تاپیک ادامه نمی دم چون می دونم باعث می شم که تصورات نادرستی از من به عنوان یه خائن به ازباب حلقه ها تو ذهنتون درست بشه

تاپیک قبل هم داداش پیروز یه ذره زود رفت که اگه نمی رفت داشت خوب پیش می رفت

پس کار من در این تاپیک تموم شد [-(

منظور شما نیستید( سوئ تفاهم پشت سوئ تفاهم ) کلا اینه که وقتی بعضی ها به مسئله فرام-سونری واکنش نشون میدن و باعث تحریف تاپیک میشه بهتره حرفش نباشه

بحث سر نماد هاست ولی دوستان بحث رو به فراماس-ری و اینکه من میخوام فیلم و یا کتابو بکوبم میکشونن

میدونم هم چی میگن خودم هم توی بیرون اگر کسی بخواد ارباب حلقه ها رو ما***ی کنه باهاش برخورد میکنم

ولی در مورد خدا و دین در فیلم و کتاب باید بگم که من توی فیلم ندیدم جز یک مرتبه که که فکر کنم گندالف میگه خداوند حافظت باشه و یا نگه دارت (قبلا هم گفتم)

د

عاجزانه تقاضا دارم به اخرین پست جواب ندید تمام تاپیک رو بخونید وقتی حوصله به خرج نمیدید پس لطفا زحمت ارسال جواب رو هم نکشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich
e"]

در مورد آخر الزمان در فیلم باید بگم که کلا فیلم های هالیوودی تقابل بین خیر و شر و آخرالزمان رو نشون می دن در صدر اون ها هم می تونیم ترانسفور ماتور و هری پاتر رو بگیم

تو 99 % فیلم های دنیا تقابل بین خیر و شر هست

ترانسفورماتور چیه دیگه؟؟؟ منظورت ترانسفورمرزه

دوم تو کدوم فیلم هالیوودی خدا وجود داشته که این دومیش باشه

;)

کی اینو گفته اصلان؟؟؟ آخه وقتی نمی دونی چرا میگی؟؟؟ تو هیچ کدوم از فیلم های هالیوودی خدا نیست؟؟ [-( :-? ~x(

همین الان صد تا فیلم برات مثال بزنم که خدا توش هست؟ اصلا این یعنی چی. میخوای خدا رو نشون بده؟؟؟ ~x(

این حرف از تو بعید بود ~x(

["]

دوما : یاوه گویی ;) می دونی انجمن مخفی چیه ؟؟؟ تا حالا فرا***ری به گشت خورده یا نه این تعریفشون که " ما می خواهیم حکومت های باستانی رو روی کار بیارم " تو رو تحت تاثیر قرار داده

آرون - نریچ - بعضا مهدی کتاب فرامشو خانه ها اثر استاد رائین رو اگه گیر آوردید بخونید بعد بفهمید این ما*** ها چه بلایی سر ایران آوردن

از بقیه حرف هات فاکنور می گیرم اما فرا***ری یه سرطانی که جهان رو داره به زانو در میاره

;)

فک نکنم چند تا بنا و چند تا فیلم و نماد بتونن جهان رو به زانو در بیارن :((

هیشکی از وجود اینا خبر نداشت(تو ایران) تا اینکه سرو کله این دکترهای پشمکی پیدا شد. حالا دیگه همه خبر دارن. در واقع اینا یه جوری اومدن از یه راه معکوس و ناخواسته این محافل رو تبلیغ کردند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy
فک نکنم چند تا بنا و چند تا فیلم و نماد بتونن جهان رو به زانو در بیارن ;)

هیشکی از وجود اینا خبر نداشت(تو ایران) تا اینکه سرو کله این دکترهای پشمکی پیدا شد. حالا دیگه همه خبر دارن. در واقع اینا یه جوری اومدن از یه راه معکوس و ناخواسته این محافل رو تبلیغ کردند

اینو کاملا موافقم. البته به غیر از این که همه خبر دارن. در واقع هر کس در موردشون یه چیز میگه. حرفهای کاملا متناقض. بعد همهشون فکر میکنن که خودشون بیشتر از بقیه میدونن و بقیه اشتباه میکنن.

این ما*** ها چه بلایی سر ایران آوردن

من یه چیزی رو بهش اعتقاد دارم.

از ماست که بر ماست

ولی خودم نه حوصلشو دارم نه وقت و اشتیاقشو که بخوام در این مورد بدونم.

اون قضیه لباس سرباز ها، به نظر من یه جور تبلیغ منفی در مورد شرق هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

به اصلان : گویا بخاری که از گوشت بیرون میزنه باعث شده یادت بره به جای کلمه قبیح فرما*** از جمله محبوبت ، تابو استفاده کنی ! تا به حال اسم بیماری پارانوئید رو شنیدی ؟ این بیماری ( بگیم اختلال روانی بهتره ) باعث میشه افراد دچار توهم گزند و آسیب بشن ، یعنی احساس میکنن همه بر علیه اونها توطئه میکنند ، مبتلایان هم بجز افکار کاذب نشونه دیگه ای ندارند و تو هر قشری ، از دکتر و سیاست مدار گرفته تا یه بچه دبیرستانی دیده میشوند .

ضمنا ، نمیشه جهت فکریت رو با گفتن چند جمله بپوشونی ، لطفا از این به بعد نظر واقعیت رو بی پیرایه بزن ، بالاتر از سیاهی که رنگی نیست!

به لگولاس : برادر من ، شما از یک طرف میگی چرا تو کتاب ها تالکین از این همه نماد استفاده کرده ، وقتی بهت میگیم این نماد ها رو نشون بده تا ما هم بفهمیم ، میپرسی تالکین چرا به خدا تو داستانش بها نداده . در جواب سوال اولت : شما نماد هایی رو که تو کتاب استفاده شده نام ببر ، محاله دوستان جواب قانع کننده نداشته باشن / و سوال دومت : تالکین خودش یه کاتولیکه ، درسته ، اما شخصیت های کتابش که کاتولیک نیستن بخوان بر اساس ادیان ابراهیمی دعا برای پیروزی کنند! نویسنده یه داستان فانتزی نوشته ، جدای از دنیای تالکین که خدا در اون حظور داره، به نظرت اشکالی داره در دنیای خیالی یک نفر خدا وجود نداشته باشه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tar-Isilmo
به اصلان : گویا بخاری که از گوشت بیرون میزنه باعث شده یادت بره به جای کلمه قبیح فرما*** از جمله محبوبت ، تابو استفاده کنی !

این کلمه تابو دقیقا یعنی چی؟

به لگولاس : برادر من ، شما از یک طرف میگی چرا تو کتاب ها تالکین از این همه نماد استفاده کرده ، وقتی بهت میگیم این نماد ها رو نشون بده تا ما هم بفهمیم ، میپرسی تالکین چرا به خدا تو داستانش بها نداده . در جواب سوال اولت : شما نماد هایی رو که تو کتاب استفاده شده نام ببر ، محاله دوستان جواب قانع کننده نداشته باشن !

صحیح،پس میشه برادر لگولاس به این چند تا سوال پاسخ بده تا بحث راه درست رو بره؟

1-دقیقا در مورد چی سوال داری و در مورد چی بحث میکنی؟

2-اگه در مورد نماد شناسی ، بودن خدا توی ارباب حلقه ها ، نماد های ما.سو.نی توی فیلم و ... هست چرا اسم تاپیک یه چیز دیگه است؟

3-میشه بگی دقیقا چه سوالیت رو باید جواب بدیم؟لطفا از این سوال به اون سوال نپر!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

با این پستهای آخر آرون و تار-ایسیلمو کاملا موافقم. از همه میخوام که با توجه ویژه این دو پست رو بخونن چون از معدود پستهاییه که به تاپیک مربوط میشه.

خیلی بحث شلوغ شده و سوء تفاهم توش فراوونه. از لگولاس درخواست دارم جواب این سوالات رو بده تا بحث روشن بشه:

1- این نمادهایی رو که میگی نام ببر تا درباره اش بحث کنیم

2- منظورت از اسم تاپیک چیه؟ این اسمی که گذاشتی ناخود آگاه ذهن رو به سمت فرا***ها میبره. منظورت رو مشخص کن تا اسم تاپیک رو به چیزی که مد نظرته تغییر بدم.

وجود نماد رو در داستانهای تالکین تایید میکنم، اما نماد دو نوعه:

1- نمادهای عام: نمادهاییه که به چیزهای عام برمیگرده مثل حلقه که در داستان نماد قدرت طلبی و حس حکومت بر همه است. این نمادها در تمام داستانهای فانتزی هستن و تالکین هم به صورت زیاد ازش استفاده کرده

2- نمادهای خاص: چیزهایی که نمادی از مسائل خارج از داستان هستن. یعنی چیزهای خارجی رو به داستان مربوط میکنن. تمام چیزهایی که تالکین رو به زور به فرا*** ها و غیره ربط میده جزء این دسته هستن. این گونه نمادها در داستانهای تالکین وجود نداره. قضیه دون هارو جزء این دسته محسوب میشه.

هیچ کدوم از اشخاص، مکانها و اتفاقات دنیای تالکین نمادی از اشخاص، مکانها و اتفاقات خاص دنمیای ما نیست!

بگو که کدوم دسته از نمادها مورد نظرته و روی اون بحث کن.

در ضمن پرسیده بودی "منظور تالکین از نوشتن داستان تقابل خیر شر بوده؟" در جواب باید بگم بله 100% منظورش همین بوده. چرا این برات عجیبه؟ تالکین داستان رو در زمان جنگ جهانی نوشته، همون موقع بارها ازش پرسیده بودن که طرفین جنگ در کتاب نمادی از طرفین جنگ جهانیه و اون به شدت مخالفت کرده و گفته که جنگ داستان جنگ بین خیر و شر بوده اما جنگ جهانی اینطور نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bard

هزار بار میگیم اخرالزمان چه ربطی به فرا***ی داره هی میگید اخرالزامان همون ما*** هستش

منظور من از این همه نماد که نام میبرم در واقع این چند خطه که باز میگید تو که میگی ما***

بهتره تمام پست های این تاپیک من رو بخونید ببینید کجا گفته ام که ارباب حلقه ها یک فیلم ما***ی هستش

به نظر من ارباب حلقه ها یک فیلم ضد ما***یه

نتیجه من :

تالکین یک ادم معتقد بوده که در اوج دوران انقلاب ها سوسیالیستی و شروع انسان گرایی با نوشتن رمان ارباب حلقه ها میخواست بگه که در اخر الزمان

خیر دینی بر شر پیروز خواهد شد که توی اینجا مشکل دارم (چون دین و خدایی به صورت برجسته نیست )

و این پیروزی به دست مسلمانان و مسیحیان خواهد بود که کاملا مشخصه فروریختن برج چشم یعنی شکست شر و شکست عقیده ما***

و یا پس گرفتن ازگلیاس توسط اراگورن همون تسخیر اورشلیم به دست مسلمانان هستش

شما به این جمله حرف من اصلا توجه نمیکنید ( نمادگرایی تالکین نماد گرایی مثبت بوده )

حرف ها تالکین برای افراد با ایمان به معاد در واقع مانند رمز در یک مجله خانوادس که بین جملات پنهان شده

عنوان تاپیک بهترین عنوان هستش چون بحث سر نماد گرایی ( نه ما***) هدف از انتخاب بحث بر سر نماد گرایی بوده و اینکه نظر بقیه در بحث چیه اما متاسفانه هی بحث و اینور و اونو میکشن که خودمون هم نمیدونیم چی هستش

البته تحقیقات من هنوز در زمینه نماد های دیگر کتاب و فیلم ادامه داره

واالسلام

با اینکه میدونم باز هم خیلی ها دچار سوئ تفاهم عمدی میشن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

به نام او :

اول از کی شروع کنم ~x(

آهان از نریچ :

کی اینو گفته اصلان؟؟؟ آخه وقتی نمی دونی چرا میگی؟؟؟ تو هیچ کدوم از فیلم های هالیوودی خدا نیست؟؟

همین الان صد تا فیلم برات مثال بزنم که خدا توش هست؟ اصلا این یعنی چی. میخوای خدا رو نشون بده؟؟؟

این حرف از تو بعید بود

smile.png) smile.png) smile.png) smile.png)

وای بر من از تو دیگه بعید نریچ :D :D

توقع داری تو هالیوود بیان بگن این یارو خداست smile.png)

از این طرز فکرت اصلا خوشم نیومد انگار بحث رو نفهمیدی biggrin.png

دی قیلم های هالیوودی خدا نیست چون... ولی خودت برو یه ذره تحقیق کن اگه نفعمیدی بیا خودم بهت می گم چرا ؟؟؟

فک نکنم چند تا بنا و چند تا فیلم و نماد بتونن جهان رو به زانو در بیارن ~x(

اولا تو هین کار بدی smile.png

دوم : جهان رو به زانو در آوردن این رو تو نمی دونی یا بهتر مردم عادی نمی دونند اشخاصی می دونند که کار بلد این کارن wink.png

سوم : بقیش بماند

من یه چیزی رو بهش اعتقاد دارم.

از ماست که بر ماست

چی چی داری می گی از ماست که بر ماست biggrin.png

چرا زمان کوروش این جوری نبود - چرا زمان داریوش این جوری نبود - چرا زمان صفویان این جوری نبود - درست در زمانی که این فرا***ری روی کار میاد ایران به گند کشیده می شه

ما*** های اعظم ایران که کابینه ی شاه ایران زیر دستشون بود رو می دونی یا لیستشون کنم واسط ;)

به اصلان : گویا بخاری که از گوشت بیرون میزنه باعث شده یادت بره به جای کلمه قبیح فرما*** از جمله محبوبت ، تابو

;) ;) :(( [-( :-? ~x(

من ترسی از فرا***ری ندارم این رو گفتم بگید که فردا فروم رو درش رو تخته کردن نیاید یقه ی من رو بگیرید که چرا گفتی فرا***ری فهمیدی یا بازم بگم

تا به حال اسم بیماری پارانوئید رو شنیدی ؟ این بیماری ( بگیم اختلال روانی بهتره ) باعث میشه افراد دچار توهم گزند و آسیب بشن ، یعنی احساس میکنن همه بر علیه اونها توطئه میکنند ، مبتلایان هم بجز افکار کاذب نشونه دیگه ای ندارند و تو هر قشری ، از دکتر و سیاست مدار گرفته تا یه بچه دبیرستانی دیده میشوند .

چند نکته در این رابطه :

1- یه چیزی یاد گرفتی این قدر به رخ ما نکش تون پست هم از پارانوئید حرف زدی و .....

2- یهو بگو ما دیونه ای بره دیگه

3- تو اگه راون شناسی می خونی من فلسفه می خونم

ضمنا ، نمیشه جهت فکریت رو با گفتن چند جمله بپوشونی ، لطفا از این به بعد نظر واقعیت رو بی پیرایه بزن ، بالاتر از سیاهی که رنگی نیست!

جهت فکری من smile.png) smile.png)

تابلوی یه مبارزه با فرا***ری و با گرایشی حدودا ناسیونالیستی این خوبه یا باز هم بگم

پ.ن

نمی دونم با این صحبت صریحم مسلما یه منفی در راه است اما این رو بدوند و بدانید و به همگان بگویید فرا***ری در کمین است

به لگولاس : بحث در مورد آخرالزمان فقط و فقط در بین فرا*** ها جاری و دوم این که نماد گرایی و نماد شناسی سلاح ما*** هاست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan
هزار بار میگیم اخرالزمان چه ربطی به فرا***ی داره هی میگید اخرالزامان همون ما*** هستش

لگولاس جان در اول راهی

این کلمه ی ما*** که براحتی تو دهنت داره می چرخه مفهممش رو هنوز نفهمیدی کمتر کسی در مورد صحبت می کنه اگه همین جوری بود که تو نقد فیلم های هالیوودی در شبکه ی چهار به راحتی می چسبوندش به فرا***ری

هنوز نفهمید معنی انجمن مخفی چی ؟؟؟؟

نماد گرایی و نماد شناسی کار ما*** هاست تو هر کاری بکنی یه نمادی می تونی پیدا کنی

این رو بهت پیشنهاد می کنم نماد های جهانی رو بشناس نه نماد های فیلم های هالیوودی چون این جری باز به خونه ی اولت بر می گردی biggrin.png

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

ببین دوست عزیز. ریشه بدبختی های ما در خود ماست. نه دیگران. اگه به فرض اونا کاری کردن، از ضعف های ما استفاده کردن. ما الان هرچی میکشیم از گذشته می کشیم. خدایش تو چند صد سال اخیر فرهنگ درست و حسابی داشتیم؟(وداریم؟) خرافات کم داشتیم؟(شکر خدا داره کم تر میشه) بی غیرتی نکردیم؟(هنوز هم همین طوره)

ما*** های اعظم ایران که کابینه ی شاه ایران زیر دستشون بود رو می دونی یا لیستشون کنم واسط ;)

اصلا ما*** کیه؟ چیه؟ چی کاره هست؟ بعد این که توضیح دادی لسیت کن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

این آخرین پستیه که من تو این تاپیک می دم چون می دونم که ......

ببین دوست عزیز. ریشه بدبختی های ما در خود ماست. نه دیگران. اگه به فرض اونا کاری کردن، از ضعف های ما استفاده کردن. ما الان هرچی میکشیم از گذشته می کشیم. خدایش تو چند صد سال اخیر فرهنگ درست و حسابی داشتیم؟(وداریم؟) خرافات کم داشتیم؟(شکر خدا داره کم تر میشه) بی غیرتی نکردیم؟(هنوز هم همین طوره)

نمی خوام بحث رو به سیاست بکشون چون دوست ندارم فروم درش تخته بش شما هم پیش رو نگیر اوکی

اصلا ما*** کیه؟ چیه؟ چی کاره هست؟ بعد این که توضیح دادی لسیت کن.

کتاب برادری و برابری استفان نایت رو بخون در کنارش هم فراموش خانه های استاد رائین رو مطالعه کن ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bard

بعد از خوندن کتاب به چند نکته پی بردم نمیدونم چرا همه چیز در هم و برهمه

جریان نابودی حلقه در زمان 111 سالگی بیلبو

33 سالگی فرودو 3*11

و تولد بیلبو در ماه 11 سال که میشه سپتامبر اتفاق می افته

ویرایش شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy
کتاب برادری و برابری استفان نایت رو بخون در کنارش هم فراموش خانه های استاد رائین رو مطالعه کن [-(

باور کن اگه من حال کتاب خوندن داشتم همین ارباب حلقه هارو تموم میکردم. ;)

به این میگن یه اسپم مزخرف :((

راستی جناب لگولاس

11*10 = 110

3*33=99

چه ربطی داره؟ به منم یه توضیح بدین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bard

باور کن اگه من حال کتاب خوندن داشتم همین ارباب حلقه هارو تموم میکردم. ;)

به این میگن یه اسپم مزخرف :((

راستی جناب لگولاس

11*10 = 110

3*33=99

چه ربطی داره؟ به منم یه توضیح بدین

ویرایش کردم ولی نمیدونم میگن این اعداد اعداد مقدس فرام-سونری هستش ولی نمیدونم چرا به این اعداد توی فیلم اشاره نمیشه و شاید هم همینطوری اتفاقی هستش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy
میگن این اعداد اعداد مقدس فرام-سونری هستش

کی میگه؟

بیخیال اینا همش یه مشت عددن. من هم میتونم یه عدد رو برا خودم مقدس کنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...