رفتن به مطلب
narich

آیا کتاب های دیگه تالکین فیلم خواهند شد؟

Recommended Posts

Legolas

به نظر من از سیلماریلون یه سریال خوب میشه ساخت

انیمیشنم همین طور

ولی من تو همین سایت آردا خوندم که پیتر جکسون حق ساخت سیلماریلیون رو خریده

تا اون جایی که من می دونم پیتر هنوز حق سیلماریلیون رو نگرفته.

اگه لینکی از فروم دارید بدید لطفا.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

تا اون جایی که من می دونم پیتر هنوز حق سیلماریلیون رو نگرفته.

اگه لینکی از فروم دارید بدید لطفا.

در یکی از آیا می دانستید ها خوندم که

آیا می دانستید «فرن والش» همسر «پیتر جکسون» و از اعضای تیم نویسندگان «هابیت» در فیلم «ارباب حلقه ها» صدای جیغ «نزگول» را ادا کرده است؟ در آن زمان او مریض بوده و یکی از تکنسین های صدا به او می گوید برای گرفتن حس درست هنگام ادای این صدا طوری جیغ بزند که گویی «پیتر جکسون» حق ساخت «سیلماریلون» را خریده است!

ولی انگار اشتباه کردم این خطو اشتباه متوجه شدم ( در آن زمان او مریض بوده و یکی از تکنسین های صدا به او می گوید برای گرفتن حس درست هنگام ادای این صدا طوری جیغ بزند که گویی «پیتر جکسون» حق ساخت «سیلماریلون» را خریده است!)

ولی امید وارم که سیلماریلیون رو بسازه

ویرایش شده در توسط hamid stormcrow
از دادن پست های پیاپی خودداری کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

به نظر من خود کتاب سیلماریلیون به عنوان یک بیس برای ساخت فیلم اصلا مناسب نیست... علتش هم به نظرم، شکل تاریخ گونه و خاصیه که کتاب داره... به نظر من اینکه بخوای از روی کتابی مثل سیلماریلیون فیلم بسازی، مثل اینه که بخوای از روی یه کتاب تاریخ مثلا تاریخ تمدن ویل دورانت فیلم بسازی!! حالت روایی کتاب، دیالوگ های کم و جدا از هم، داستان های جسته گریخته و طولانی بودن داستان ( به درازای تاریخ پیدایش یک جهان ) مسائلی اند که تبدیل کتاب به یک فیلم یا حتی سریال خوب را غیر ممکن میکنند... به علاوه سیلماریلیون در خیلی از جاها بویژه اوایل کتاب، خیلی حال و هوای عرفانی و غیرمادی داره که باز هم کار رو سخت تر میکنه...

ولی به نظرم میشه داستان های مهم و جذاب تر کتاب (از لحاظ سینمایی): از جایی که پادشاهان الف در خطه میانی ساکن میشن، جنگ هاشون با ملکور و اختلافاتشون با دورف ها و ... را به عنوان یک مقدمه در اول فیلم برای شروع یکی از داستان های عمده ی کتاب مثل، فرزندان هورین یا برن و تینوویل و... بکار برد.در اون صورت چون وقایع تاریخی کتاب به داستان و سیر دراماتیک فیلم وصل میشوند، هم داستان را غنی تر می کنند و هم ماجراهای سیلماریلیون به شکلی غیر کسل کننده در فیلم به نمایش در میان...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lotr_lover

سلام دوستان بنظرتون فيلم سیلماریلیون ساخته ميشه؟

آیا پيتر جكسون اينكارو ميكنه؟

كتاب رو كه تازه شروع به خوندش كردم چه داستانی رو ميشه تبديل به فيلم كرد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

سيليماريليون خيلي گسترده است منم كتابشو نخوندم ولي ميدونم چطوريه به نظر من اگه قراره مثلا سريال بشه كسي بهتر از داش پيتر!خودمون نميتونه بسازدش چون شايستگيشو ثابت كرده اميدوارم نائومي واتسم بياره تو فيلمش(مثل كينگ كونگي كه ساخت ديديد چقدر تاثير گذار بازي كرد؟ فقط حيف كه...!!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

من با ائارندیل موافق نیستم .به نظر من سریال باشه خیلی بهتره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lotr_lover

دوستان بنظرتون سيليماريون ساخته ميشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

دوستان بنظرتون سيليماريون ساخته ميشه؟

بعید نیست

شاید بعد از هابیت سیلما ساخته بشه ما که ارزومونه این اتفاق بیا فته

این دیگه به پیتر جکسون بستگی داره :?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lotr_lover

ولی فكر كنم به كريستوفر تالكين بستگی داره شايد تا 1000 سال ديگه هم نخواد حق ساختشو بفروشه(واقعا آدم زورش ميگيره........)

البته تا 1000 سال ديگه زنده نيست!

پ.ن : كسی درمورد مسائل حقوقيش چيزی ميدونه؟

ویرایش شده در توسط lotr_lover

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانوی سفید روهان

وای از سیلماریلیون که میشه 900تا فیلم ساخت همین داستان برن لوتین به نظر من یه سه گانه یا دوگانه خوشگل از توش در میاد البته اگه توسط پیتر عزیز ساخته بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

پ.ن : كسی درمورد مسائل حقوقيش چيزی ميدونه؟

مسائل حقوقی ای نداره!

حق ساخت و پخشش رو باید از وارث تالکین (کریستوفر) بخرن که کریستوفر هم رضایت نمیده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

یه مطلب هست تو سایت نقد فارسی میزارم شاید واستون جالب باشه .

سوال مهم: آیا جکسون میلی به ساخت سیلماریلیون دارد؟

آیا تاکنون به رویه جکسون در سبک ساخت فیلمهایش توجه کرده اید؟!

یک فیلم از گذشته بدست ما رسیده است که مضمون آن مصاحبه ایست با سر پیتر جکسون.در این فیلم ما متوجه تفکرات جکسون را میشویم و میتوانیم حدس بزنیم که او نه تنها به ساخت سیلماریلیون بی میل نیست حتی مشتاق است آنرا بسازد.مانع این تلاش بسیار زیادیست که خرید امتیاز ساخت اثر میطلبد.زیرا صاحبان این اثر(نوادگان تالکین) و مدیر موسسه کیوی حاضر نیستند به راحتی امتیاز ساخت سیلمایلیون را واگذار کنند.این کار را بسیار پیچید میکند

با این حال این یک شگفتی است چون بعد از گذر سالها،جکسون اعلام کرده است که نسبت به نظرات گذشته است سوءظن پیداکرده است.او نمیخواست هابیت را بسازد اما اکنون در حال ساخت سه گانه آن است.تجربه نشان داده که مشکل او فقط خریدن امتیاز است.

آیا شما تصور میکنید که میتوان سیلماریلیون را به یک فیلم تبدیل کرد؟آیا سیلماریلیون این پتانسیل را دارد؟

آیا شما فکر میکنید پیتر جکسونی که امروزه به هابیت بازگشته است با وجود اینکه بسیار به آن بی میل بود،شانس تولید سیلماریلیون را از دست میدهد؟

آیا شما فکر میکنید که باید منتظر یک سه گانه ای دیگر باشیم؟

اگر چنین اتفاق فوق العاده ای رخ دهد آیا بنظر شما سیلماریلیون میتواند فیلم موفقی شود؟به فیلم تبدیل شود یا یک سریال؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

اگه قرار باشه روزی روزگاری امتیازش خریده شه و قرار بر ساخت اون بشه بهتره فیلم شه نه سریال حتی اگه قرار باشه مثلا هفت قسمت بسازن بهتره از سریال چون هم منسجم تر و پر ابهت تر میشه و هم اینکه فکر میکنم واقعا سیل خوراک پیتر باشه و خب مسلمن اگه بخواد سریال شه به احتمال 99.99% پیتر کارگردانش نمیشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

کلا سبک روایی سیلما با هابیت ولوتر خیلی متفاوته...به نظرم سخته ساختنش.مسائل حقوقیش هم مسئله دیگریه.وکلای خوانواده تالکین به این راحتی ها اجازه اقتباس نمیدن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

ولی وقتی صحبت از پیتر جکسون کارکشته و درس پس داده در میون باشه کمی اوضاع متفاوت میشه.باید صبر کرد و دید.پیتر بعد از لوترم میگفت دیگه سراغ دنیای تالکین به عنوان فیلمساز نمیره ولی دیدیم نتیجش چی شد.امیدوارم این مسئله در مورد سیل هم صادق باشه.اگه هم بشه احتمالا میره واسه حداقل هفت هشت سال دیگه.در مجموع معتقدم اگه قرار بر ساخت سیل باشه باید ساختش به بهترین نحو انجام شه.من که دلم مثل مهتابی روشنه :?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

با ساختن سيلماريليون سر و صداي زيادي در همه جا بر پا ميشه .در ضمن حتي اگه خانواده ي تالكين اجازه ساخت رو بدن،ساخت اين فيلم بسيار پر هزينه تر و سخت تر از ارباب حلقه ها ميشه.درست كردن صحنه هاي متعدد جادويي،پيدا كردن شخصيت هاي شايسته براي فيلم،صحنه سازي هاي مختلف و...

در كل فكر نميكنم سيلماريليون به اين زودي ساخته بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lotr_lover

فرزندان هورین چطور؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

من نه رمان سیل رو خوندم و نه رمان فرزندان هورین ولی هردوتاش رو بصورت پی دی اف دارم و هر از گاهی ورقش از سرکنجکاوی ورقشون میزنم . ولی به نظرم رمان فرزندان هورین پتانسیل تبدیل به فیلم شدن رو داره تا سیلماریلیون ... سیلماریلیون به نظر میاد کتاب خیلی پیچیده ای باشه و از همه لحاظ سخت باشه که از روی همین رمان یه فیلم ساخت ولی کتاب فرزندان هورین اونچه که فکر میکنم رمان سرراستری نسبت به سیلماریلیون هستش و و رمان آنچنان پیچیده ای مثل سیلماریلیون به نظر نمیرسه و خیلی راحت میشه از روی رمانش یه اقتباس سینمایی کرد. هم رمانش تم ماجراجویانه مثل هابیت داره و هم اینکه حماسانه تر از هابیت هستش ... (البته من هر دو رمان رو نخوندم ها ولی ورق ورقشون که میزدم اینطور فکر میکنم)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

خب مسائل ومشکلات گوناگونی بر سر ساختن سیلما وجود داره.ساختن سیلما بدون شک از هابیت و لوتر سخت تر خواهد بود.برای مثال بحث زمانی سیلما رو در نظر بگیرید .داستان لوتر و هابیت در کمتر از یک سال میگذره.اما توسیل این رقم چند هزار ساله!یک نکتیه دیگه اینه که سبک روایی سیل جوریه که راحت نمیشه تو یک فیلم دو ساعته به تصویر کشیدش...چون سیلما یک داستان مشخص نیست و در واقع مجموعه ای از حکایت های مختلف است که در عین پیوستگی در واقع به نوعی مجزا و مستقل هستند.غیر از مباحث ساختاری مسائل تکنیکی هم هستند.شخصیت ها ی سیل از لوتر و هابیت خیلی بیشتر هستند وهزینه ساخت بعضی از صحنه های سیلما واقعا زیاد خواهد بود.غیر از این صحنه های مربوط به والار هم میتونه چالش برانگیز باشه.(اگر چه شاید هم بشه والار رو مستقیما نشون نداد)

با وجود همه ی این مشکلات ساخت سیلما غیر ممکن نیست و ما هم بی صبرانه منتظریم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

به نظر من نصف بيشتر صحنه هاي سيلماريليون،كامپيوتري و فتو شاپ از آب در مياد.

چه جوري بگم...؟؟يكم زيادي خيالي ميشه.نه؟ :?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

به نظر من نصف بيشتر صحنه هاي سيلماريليون،كامپيوتري و فتو شاپ از آب در مياد.

چه جوري بگم...؟؟يكم زيادي خيالي ميشه.نه؟ :?

خب در مورد خیالی بودن باید بگم کلا خود کتاب خیالیه وفیلم هم اگه بسازن خیالیه واگه کسی کتابو خونده باشه بعد فیلم رو ببینه صحنه ها رو درک میکنه و ایراد نمیگیره :?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانوی سفید روهان

خوب می تونن هر حکایت سیلماریلیونو جداگونه فیلمش کنن هم هزینه ش کمتر میشه هم خوش به حال ما طرفدارا میشه

برای والار لازم نیست زیاد جلوه های ویژه به کار ببرن تقریبا همشونو میشه به شکل انسان های خیلی با شکوهی نشون داد (به جز اولمو )

من فکر میکنم اگه بسازنش کار جالبی بشه

ویرایش شده در توسط بانوی سفید روهان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

این طرفدارا عجب تریلرهایی واسه سیلماریلیون میسازن ... اینم یه نمونه ی دیگه ...

http://www.rodfile.com/bqe7du9xaxj8

ولی حیف که این آرزوی فیلم شدن سیلماریلیون رو باید دیگه فراموش بکنیم ... چونکه جکسون تحریفی که تو هابیت انجام داده (که البته به نفع فیلمش هم هست) رو فکر نکنم دیگه کریستوفر تالکین حتی بمیره هم حق فروش رو بهش بده @-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

این طرفدارا عجب تریلرهایی واسه سیلماریلیون میسازن ... اینم یه نمونه ی دیگه ...

http://www.rodfile.com/bqe7du9xaxj8

ولی حیف که این آرزوی فیلم شدن سیلماریلیون رو باید دیگه فراموش بکنیم ... چونکه جکسون تحریفی که تو هابیت انجام داده (که البته به نفع فیلمش هم هست) رو فکر نکنم دیگه کریستوفر تالکین حتی بمیره هم حق فروش رو بهش بده @-)

سیلماریلیون واقعا برای تبدیل شدن به یک فیلم راهی سخت رو در پیش داره

فقط یک داستان نیست که

بصورت سریال میتونیم تصورشو بکنیم ولی برای یه فیلم واقعا سخته

حداقل 20 داستان مختلف هست که توانایی تبدیل به فیلم هایی مجزا دارند بخصوص داستان تورین،برن و لوتین،سرود افرینشو...

البته باید دست پیتر برای اقتباس باز باشه

خیلی از داستان ها از نظر ادبی قدرتمندند ولی بصورتی نیستن که بشه به فیلم برشون گردوند

تالکین ها اگه میخوان اقباس هایی قوی داشته باشن باید دست پیتر رو باز بزارن

لوتر اقتباسی ادبی قدرتمندیه به عنوان یه فیلم دیگه تصورشو نمیکنم کسی بتونه ورژن قویتری از اون بسازه

وفاداری به متن هابیت بیشتره ولی از هر نظر ضعیف تره

این بحث جای کار زیادی داره

ولی ایشالا یه تاپیک براش در نظر دارم و بحثو اونجا ادامه میدم

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

به نظرم اینکه سیل بشه یه فیلم امکانش نیست .. سیل واقعا خیلی خیلی سنگینه! خیلی وسیع تر از لوتر و هابیت هستش .. اما .. فکر می کنم این خیلی امکانش هست که با نشون دادن گذرایی از گذشته بشه فرزندان هورین رو ساخت

سیل هم ممکنه .. و .. اگه بشه چی میشه! .. من که وقتی بهش فک می کنم ذوق مرگ میشم!! .. فککن .. نبرد اشکهای بیشمار .. تورین تورامبار .. خود کشی تورین .. مرگ به لگ .. سفر تور .. شکستن گوندولین .. واقعا اگه فیلم یا سریال بشه به نظرم حتی موفق تر از ارباب خواهد شد .. اما .. این کار وحشتناک سخته! ... نمیشه نظر داد ..

ببخشید پیتر چند سالشه؟!؟!؟ به نظرتون پتانسیل ساخت این فیلمو میتونه داشته باشه؟!؟!؟

نمیشه نظر داد .. وقتی به هابیت بعد ارباب فک می کنیم یکم امیدوار میشیم .. و .. با سوابق پیتر فککنم برترین فیلم تاریخ بشه (!!) .. فقط باید منتظر بود و دید .. برا من که یکی از آرزوهامه سیل فیلم بشه!!! ... البته هابیت اینجوری پیش بره.. فککنم همه دلسرد میشیم! ...

باید صبر کرد و دید .. کسی پیدا میشه همت کنه .. و وارثان تالکین به کسی این امتیازو میدن؟ ... باید منتظر بود و دید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...