رفتن به مطلب
narich

آیا کتاب های دیگه تالکین فیلم خواهند شد؟

Recommended Posts

تور پسر هور

میشه گفت نه.چون بنیاد تالکین دیگه اجازشونو نمیده و کریستوفر تالکین بعد از دیدن ارباب حلقه های جکسون گفت که خیلی با داستان فرق داشت و افتضاح بود.در حالی که رتبه ی 11 و 9 و 13 برای سه گانه برتر پیتر جکسون در 250 فیلم برتر دنیا بود.تازه.خود تالکین هم قبل از مرگ اجازه فیلمسازی این کتابهارو داده بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

این یه بحث قدیمی اه و که  البته واقعا در این روزا میشه بهش فکر کرد .سیلماریلیون واقعا برای اینکه تبدیل به یه پروژه سینمایی بشه راهی تقریبا غیر ممکن رو در پیش رو داره .مشکل یا چالش های سیلماریلیون یکی دوتا نیست  و واقعا زیاده .دوستان همگی به نکات درستی اشاره کردن و منم سعی میکنم جمع بندی اش کنم.

اولین مشکل به این بر می گرده که این فیلم سیلماریلیون کجا قراره ساخته بشه؟ اگه در هالیوود باشه ، هالیوود پتانسیل زیادی در ساختن آثار بدیع ،مستقل و در عین حال جذاب نداره. اکثر کارای هالیوودی به نوعی با حداقل خلاقیت و  جسارت و ریسک ساخته میشن و بر اساس اکثر ایده های از پیش کار شده و کلیشه ای و اینقدر اون کلیشه رو تکرار می کنن که همون اندک جذابیت از دست بره. پس اگه سیلماریلیون ساخته بشه نباید انتظار فیلمی متفاوت و جذاب رو داشت. سیلماریلیون با پتانسیل های سینمایی اش اگه بخواد در قالب یه سه گانه ساخته بشه حدود 1 میلیارد دلار هزینه بره و واقعا هم بجز کمپانی بروس وارنر یا دیزنی کسی اینقدر روی همچنین ایده ای ریسک نمی کنه مگر اینکه اختیار کل کار و ضرباهنگ ساخت دستشون باشه چیزی که نتیجه شو در هابیت دیدیم که به کجا ختم شد. واقعا داستان به سرانجام رسیدن ارباب حلقه ها حکایتی شنیدنی بود از وقتی که پیترجکسون و تیم نویسندگی بر روی ایده ها گذاشتن، اینکه لوتر چندتا استودیو رفت که حاضر به ساخت نمی شدن و جدا از این باید به بیان پیترجکسون اشاره کرد که تونست مسئولین استودیو نیولاین رو بعد از اینکه همکاری با میرامکس میسر نشد رو راضی به ساخت کنه. این اتفاق دیگه فکر نکنم در فیلمی دیگه از هالیوود رخ بده. اگه هالیوود رو کنار بزاریم در بقیه دنیا فقط استودیو جیبلی میمونه که اونم در تهیه انیمه ها فعاله و اصولا ابزار ساخت همچین ایده ای رو از نظر بودجه و نیروی انسانی نداره.

مشکل بعدی به تفاوت پتانسیل  و ساختار روایی ارباب حلقه ها، هابیت و سیلماریلیون بر می گرده. ارباب حلقه ها داستان منسجم یکدست و تا حدود زیادی قابل تقسیم به 3 پروژه مستقل و روشن بود. هابیت عملا این پتانسیل رو نداشت و نتیجه اش شد فیلمی که روایتی قوی نداشت به خصوص در قسمت سوم. در مورد سیلماریلیون در این بخش چالش ها خیلی زیاده. داستان های مختلف، شخصیت های جورواجور، زمان ها و دوره های مختلفی که رخ میده و سخته حذف و یا انتخاب اونا. اینا باعث شده برای یه فیلم سینمایی صبر ایوب نیاز باشه تا بشه به اون ایده های روایی فرمی سینمایی داد. تازه پیش شرط این وقت زیادی که کارگردان در ابتدا باید روی فیلمنامه و بعد حوصله ای که برای ساخت بزاره اینه که مالکین حقوق کتاب با اقتباس سینمایی اش موافق باشن که نیستن. دیدگاه وارثین تالکین هم حسابی مبهمه. از اونور با ارباب حلقه ها که اقتباسی قابل قبوله موافق نیستن و از طرف دیگه هابیت رو که از هر نظر ساختاری ضعیف داره رو می پسندن معلوم نیست ایده آل کریستوفر تالکین و بقیه وارثین چیه. پیترجکسون یا هر کارگردانی هم نمیتونه ریسک کنه و چندین سال برای طراحی یه فیلمنامه منسجم وقت بزاره و تازه وارثین موافقت نکنن.

اگه وراث تالکین موافقت کنند باید این امر سریع تر صورت بپذیره و البته یه راهکار مناسب هست اونم اینه مثلا کریستوفر تالکین یا هرشخصی که ترجیح میدن ناظر کیفی و به خصوص ناظر بر فیلمنامه بشه تا فضای کار خیلی تین ایجری یا تجاری صرف نشه. باید خیلی وقت صرف بشه تا بعضی از ایده های داستان قابلیت سینمایی پیدا کنن . اگه این امر بخواد نپخته و خام دستانه صورت بگیره نتیجه میشه یه چیزی در حد کشمکش تایتان ها و نبرد تایتان ها که در اون صورت نساختنش از ساختنش بهتره یا سریالی فانتزی یا چند سریال اسپین آف بر مبنای ایده داستانی که اونام فکر نکنم حرف خاصی برای گفتن داشته باشن به خصوص با محدودیت در بودجه. جدای از این خود ایده سیلماریلیون تا حدود زیادی غم انگیز تر و تیره تار از ارباب حلقه هاست و اگه تمام این شرایط اعم از وراث تالکین و استودیو و کارگردان مناسب و صبر ایوب جور شه باز از نظر سینمایی ریسک فوق العاده ای داره .امیدوارم وارثین تالکین  بجای تمرکز بر خرده داستان هایی مثل برن و لوتین و یا کارهای دیگه با رعایت احتیاط اجازه ساخت سیلماریلیون رو بدن چون تنها سیلماریلیون پتانسیلی نظیر ارباب حلقه ها برای خلق اثری وزین و ماندگار داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نارس_آرتین

من با توجه به ساختار روایت سیلماریلیون صد درصد با ساخت فیلم سینمایی این کتاب مخالفم چون واقعا هیچ جوره نمی تونم تصور کنم  که این حجم از پراکندگی رو چطور میخوان در قالب نهایت ۶ تا ۷ ساعت اگه سه گانه بشن دربیارن.
ایده من تازه اونم به قول آرفارزون جان با صبر عیوب پردازش یه کار کلی تر و جامع تره.
یعنی یک سریال کامل البته با بودجه ی نجومی که فقط از پس شبکه هایی مثل اچ بی او برمیاد با تیم کارگردانی و نویسنده گانی حرفه ای و مشتاق برای اینکار.
به نظرم ساخت یک سریال از ابتدای سیلماریلیون تا پایان بازگشت پادشاه البته با تغییرات جدید در ارباب حلقه ها با جزئیات کامل و تغییرات جزئی در بخش هایی از کتاب ها خیلی ایده ی بهتری درمیاد.
لازم به ذکره که برای این ایده باید حق امتیاز کل دوازده جلدی تاریخ سرزمین میانه،ارباب حلقه ها،هابیت،سیلماریلیون و.... خریداری بشه که بعیده.
بنابراین فکر میکنم کلا بیخیالش بشین چون از قدیم گفتن سنگ بزرگ علامت نزدنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Eruyeganeh
در در 6/22/2017 at 11:20 AM، نارس_آرتین گفته است :

من با توجه به ساختار روایت سیلماریلیون صد درصد با ساخت فیلم سینمایی این کتاب مخالفم چون واقعا هیچ جوره نمی تونم تصور کنم  که این حجم از پراکندگی رو چطور میخوان در قالب نهایت ۶ تا ۷ ساعت اگه سه گانه بشن دربیارن.
ایده من تازه اونم به قول آرفارزون جان با صبر عیوب پردازش یه کار کلی تر و جامع تره.
یعنی یک سریال کامل البته با بودجه ی نجومی که فقط از پس شبکه هایی مثل اچ بی او برمیاد با تیم کارگردانی و نویسنده گانی حرفه ای و مشتاق برای اینکار.
به نظرم ساخت یک سریال از ابتدای سیلماریلیون تا پایان بازگشت پادشاه البته با تغییرات جدید در ارباب حلقه ها با جزئیات کامل و تغییرات جزئی در بخش هایی از کتاب ها خیلی ایده ی بهتری درمیاد.
لازم به ذکره که برای این ایده باید حق امتیاز کل دوازده جلدی تاریخ سرزمین میانه،ارباب حلقه ها،هابیت،سیلماریلیون و.... خریداری بشه که بعیده.
بنابراین فکر میکنم کلا بیخیالش بشین چون از قدیم گفتن سنگ بزرگ علامت نزدنه.

من هم موافقم اگه قراره ساخته بشه بهتره سریال بشه اونم توسط کاردان و دانشمندای اون زمان

اگه فیلم سینمایی بشه صددرصد با حجم عظیمی از تحریف رو به رو میشیم که این خوب نیس 

فرزندان هورین برای فیلم سینمایی شدن مناسب تره 

اگه قراره اقتباسی نمایش داده بشه درست و صحیح ساخته بشه به غیر از این اصلا ساخته نشه بهتره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نارس_آرتین
در 2 ساعت قبل، Eruyeganeh گفته است :

فرزندان هورین برای فیلم سینمایی شدن مناسب تره 

منم با ساخت فرزندان هورین موافقم اونم شدید چون یک روایت یک دست و جمع و جور داره و میشه تو دو قسمت یک فیلم خوب ازش ساخت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Eruyeganeh

داستان فرزندان هورین رو میشه در سه گانه ای درست کرد

اما سیلماریلیون رو موافق نیستم .  سریال بشه بهتره تا فیلم سینمایی

ویرایش شده در توسط Eruyeganeh

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
king fingolfin

اگه بخوان سریال بسازن راجب یکی از رمان های تالکین بنظرم یه بازنویسی به همراه تغییرات و حوصله و پول فراوان و ...

اصن خود اقای کریستفر تالکین باید به کارگردان مشاوره بده تا مثله ارباب حلقه ها و هابیت نشه من انتضارم بیشتر از این فیلم ها بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

یکیشون 80 سال طول کشید تا فیلم بشه. اون یکی هم یه 80 سال دیگه فیلم می شه، اصلا نگران نباشید :)):Balrog:

ولی جدا از شوخی فکر می کنم همین سال هاست که یکی بیاد سیلماریلیون ها رو سریال کنه. چون مطمئنا فیلم نمیشه ازش ساخت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
6lord majid6

ارباب حلقه ها 10 سال قبل از هابیت ساخته شد.:h14047:

الان 4  5 سال از هابیت گذشته. تا بشه 10 سال هنوز مونده .

فکر کنم تا اون موقع معلوم میشه:((

به شخصه دوست دارم از سیلماریلیون سریال ساخته بشه خود اینم چند سال طول میکشه:D

اگه سیل رو نمی سازند{هیچ وقت} فرزندان هورین و برن و لوتین رو یه سه گانه در بیارند چون بعد این دوتا تصمیم بگیرند سیل رو بسازند و این دوتا داستان رو بیارند چرت میشه.{به نظرم} نیارند هم کسی که اون دوتا رو ندیده متعجب میمونه که چرا این دوتا داستان مهم نیست.

الان بچسبید به فیلم خود تالکین:h14052:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Arveldir

تایید شد که آمازون میخواد از روی ارباب حلقه ها سریال بسازه

یعنی ممکنه کم کم به ساخت سیلماریلیون یا فرزندان هورین یا برن و لوتین (دیگه خودش یه کتاب جداست) نزدیک بشیم

تو کامنت ها میخوندم که بعضی دوستان میگفتن ساختن انیمیشن شان داستان و استاد رو پایین میاره

قرار نیست که به سبک انیمیشن های دهه 60 ساخته بشه یه چیزی مثل

Kingsglaive: Final Fantasy XV میسازن که از صدتا فیلم هم کیفیت اش بیشتره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 37 دقیقه قبل، Arveldir گفته است :

تایید شد که آمازون میخواد از روی ارباب حلقه ها سریال بسازه

یعنی ممکنه کم کم به ساخت سیلماریلیون یا فرزندان هورین یا برن و لوتین (دیگه خودش یه کتاب جداست) نزدیک بشیم

تو کامنت ها میخوندم که بعضی دوستان میگفتن ساختن انیمیشن شان داستان و استاد رو پایین میاره

قرار نیست که به سبک انیمیشن های دهه 60 ساخته بشه یه چیزی مثل

Kingsglaive: Final Fantasy XV میسازن که از صدتا فیلم هم کیفیت اش بیشتره

2 حالت وجود داره که بعد از اون 3 گانه ی عالی می خوان سریال بسازن:

1- برای خوب در آوردنش برنامه ریختن

2- یا اصلا نمی دونن دارن چیکار می کنن و همینطوری برای جلب توجه دیگران و مطرح کردن خودشون می خوان یه چیزی بسازن. که من شدیدا به این گزینه اعتقاد دارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Arveldir
در 8 ساعت قبل، Aran Dur گفته است :

2- یا اصلا نمی دونن دارن چیکار می کنن و همینطوری برای جلب توجه دیگران و مطرح کردن خودشون می خوان یه چیزی بسازن. که من شدیدا به این گزینه اعتقاد دارم

نمیشه از الان پیش بینی کرد ولی منم با همین گزینه موافق هستم

چون آمازون یه شبکه مثل HBO نیست که هم کلی معروف باشه و هم کلی خرج ساخت سریال کنه

درکل باید صبرکنیم تا ببینیم چه میشه:-\:-\

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...