رفتن به مطلب
narich

آیا کتاب های دیگه تالکین فیلم خواهند شد؟

Recommended Posts

هیرلوین

به نظر من بستگی به فروش هابیت داره،اگه زیاد بفروشه به احتمال زیاد کتاب های دیگه رو فیلم کنن.

چند سال پیش یه خبر مربوط به ساخت فیلم سینمایی وار کرفت خوندم که قرار بود سم ریمی (کارگردان مرد عنکبوتی) اونو کارگردانی کنه،ولی هیچ خبری ازش نشد، که نشد.

ویرایش شده در توسط arshavin

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Light king

همون سریال جالب تره !!!

اما یه سرمایه گذاری میلیونی (شاید هم میلیاردی) با توجه به زرق و برق سیلیماریلیون

فقط هم 60 قسمت نمیشه

سیلیماریلیون شامل قصه ها و داستان های زیادیه

به نظر من حد اقل 100 و حد اکثر 200

اما اگه بسازن یک ساعت از وقت روزانمو به مرورش میگذرونم :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

راستش میشه از سیلماریلیون چند فیلم قدرتمند و البته تاریک دراورد چون فضاش خیلی تار و غمیگنه

ولی ساختن سریال کار عبثیه چون حسابی کیفیت کار پایین میاد حیفه واقعا کارای استاد ضعیف در بیاد

خوشحالم از اینکه سم ریمی یا گیلرمو دل ترو که خیلیم خوبند یا دیوید یتس هابیتو نخواستن و بازم کار به پیتر جکسون رسید

ویرایش شده در توسط arven
غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Théoden

راستش میشه از سیلماریلیون چند فیلم قدرتمند و البته تاریک دراورد چون فضاش خیلی تار و غمیگنه

ولی ساختن سریال کار عبثیه چون حسابی کیفیت کار پایین میاد حیفه واقعا کارای استاد ضعیف در بیاد

خوشحالم از اینکه سم ریمی یا گیلرمو دل ترو که خیلیم خوبند یا دیوید یتس هابیتو نخواستن و بازم کار به پیتر جکسون رسید

ميشه بگي چطوري ميشه سيلماريليون رو فيلمش كرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Hunter

به نظرم همه چیز بستگی به فروش هابیت داره!

اگه هابیت خوب بفروشه و موفقیت کسب کنه 100% برادران وارنر (که به دندون گردی هم معروف هستن) میرن سراغ بقیه ی کتاب ها.

احتمالش میره که فرزندان هورین رو بسازن. خیلی جالب میشه به نظرم ،البته خیلی خلاقیت میخواد ساختنش.

تو یه سایتی خوندم که گرانترین موجودی که تا الان توی سینما خلق شده اسماگ هستش فکر کنید گلائرونگ چی میشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

ميشه بگي چطوري ميشه سيلماريليون رو فيلمش كرد.

مثل هابيت يا لوتر. فقط بايد از جلوه های كامپيوتری بيشتری استفاده كنن؛ چون اين بار والار و مايار و ارو و... هم توی فيلم هستن! {اوه چقدر ترسناک :دی}

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Théoden

مثل هابيت يا لوتر. فقط بايد از جلوه های كامپيوتری بيشتری استفاده كنن؛ چون اين بار والار و مايار و ارو و... هم توی فيلم هستن! {اوه چقدر ترسناک :دی}

خوب مسئله همين جلوه هاي كامپيوتري. مثلا ارو يا ديگر شخصيت ها بايد چه شكلي باشند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

مثلاً می تونن اونا رو به صورت يه نوری غولی چيزی نشون بدن! :دی

البته من گفتم اگه انيمشين بسازن بهتره از فيلم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Théoden

مثلاً می تونن اونا رو به صورت يه نوری غولی چيزی نشون بدن! :دی

البته من گفتم اگه انيمشين بسازن بهتره از فيلم.

منم موافقم انيميشن ميشه ساخت ولي فيلم نه. در واقع فضاي سيلماريليون به گونه اي نيست كه بشه به شكل فيلم درش آورد.

ویرایش شده در توسط web

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

سلام رفیق.مثل ارباب حلقه ها که مثلا در هلمز دیپ خیلی کم توضیح داده بود ولی پیتر جکسون کارو گسترش داد و بی نظیر در اومد

میشه داستان های زیادی از اونو به فیلم تبدیل کرد

مگه چه اشکالی به نظرتون میاد؟نوع روایت یا کمبود شخصیت پردازی

به نظرم الان همه اینا قابل حله

خدمت وب و گندالف سفید بگم که نترسید نوبت بقیه داستان ها هم میاد

وقتی هابیت به اون جمع و جوری سه فیلم شد تکلیف سیل مشخصه

انیمیشن یا سریال فقط باعث ضایع شدن داستان استاد میشه چون در شان ایشون نیست

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

تبدیل شدن سیلیماریلیون به فیلم که بعیده وتبدیل شدنش به سریال هم باعث پایین اومدن کیفیتش میشه که امیدوارم کسی با این کارباعث ضربه زدن به کتاب تالکین نشه.ولی فکر میکنم که بشه از روی فرزندان هورین یه فیلم خیلی خوب و پرفروش ساخت و اگه قرار بشه یه روز فرزندان هورین تبدیل به فیلم بشه بنظرم پیتر جکسون که خودش یکی از عاشقان دنیای تالکینه و کاملا دنیای تالکینو درک میکنه و مهمتر از همه درس پس دادس بهترین گزینس.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

تبدیل شدن سیلیماریلیون به فیلم که بعیده وتبدیل شدنش به سریال هم باعث پایین اومدن کیفیتش میشه

پایین اومدن کیفیت؟فکر نکنم...به نظرم اگه کارگردان قابل باشه مشکلی پیش نمیاد.مگه کتابای نغمه ی یخ و آتش سریال نشدن؟

یکی از فوق العاده ترین سریالهایی هستش که تا حالا دیدم.ولی اگر هم بخوان سریالش کنن فکر کنم یکی از پرهزینه ترین سریالهای تاریخ بشه :دی

و بعید می دونم شبکه ای تقبل کنه هزینه شو.مگه HBO اینکارو بکنه.ولی خب ریسکش زیاده چون من فکر می کنم مردم از فیلم بیشتر از سریال استقبال می کنن و حوصله سریال دیدن ندارن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

دقیقا من هم از وقتی Game of thrones رو دیدم بیشتر به قابلیت تبدیل شدن یه کتاب فانتزی طولانی به یک سریال ایمان آوردم... در حدی که دلم بخواد سیلماریلیون هم با اون کیفیت تبدیل به یه سریال طولانی بشه.

ولی بازهم می ترسم. اولا زیبایی سیلماریلیون در قالب کلمات و توصیفاتشه و واقعا نمی دونم بشه دربیارنش یا نه.

بعد هم برای ما طرفداران, بازسازی سیلماریلیون چه به صورت فیلم چه سریال, تا کاملا دقیق و به زیبایی کتاب نشه, ما رو راضی نمی کنه, ولی با این حال اگه خیلی دقیق در بیارن ممکنه اینقدر طولانی و پیچیده باشه که افراد عادی رو از دیدن فیلم زده کنه...

برای همین واقعا ریسک بالایی داره. با اینکه من خودم شخصه طرفدارشم و کنسپت های زیادی هم طراحی کردم برای اینکه یه روزی بتونم انیمیشن کوتاهی از سیلماریلیون, برای به تصویر کشیدن زیبایی هاش بسازم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

یه چی بگم؟

من اصلا سریال ها رو قبول ندارم. یادمه کتاب اول نغمه رو که خوندم قبل از اینکه برم سراغ سریالش از دوستان تالکینی مارتینی ـم:دی کیفیت کار رو جویا شدم؟ گفتن خیالت تخت کیفیت ساخت فیلم خیلی بالاست.

قسمت اول همانا دلزدگی شدید ما از فیلم... خیلی با غولی که من تو ذهنم ساخته بودم فرق داشت.

البته اگه بودجه هر قسمت سریال سیل رو 50$ میلیون در نظر بگیرن من استقبال میکنم:دی

سیلماریلیون رو فقط باید انیمه ساخت، انیمه ای که هیچ فیلمی در خورش نبوده. شاید قرن بعدی فرصت مناسبی برای این کار پیش بیاد! کی میدونه

ویرایش شده در توسط baggins

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

بازیگر خوش چهره و معروف هالیوود, جیمز مک آوی, در آخرین مصاحبه اش با مجله توتال فیلم, از عشق پنهان اش به داستان های تالکین گفت و اظهار کرد که «اگر روزی سیلماریلیون به فیلم تبدیل شود» بسی علاقه دارد به عنوان گندالف جوان نقش ایفا کند.

قبل از ذوق مرگ شدن یادتان باشد که کریستوفر تالکین هنوز سرسختانه روی هرگز نفروختن حقوق سیلماریلیون برای تبدیل شدن به فیلم, پافشاری می کند)

james-mcavoy-says-he-wants-to-play-gandalf-in-the-silmarillion-124407-00-470-75.jpg

متن کامل از توتال فیلم دات کام

آوری با خنده گفت:

«من علاقه دارم نقش گندالف را بازی کنم»

گندالف اولیه منظورتان است دیگر؟

«اسم اش سیلماریلیون است! یک سری کالکشن داستان ها و ترانه هاییست که تاریخ سرزمین میانه را روایت می کنند. من واقعی به عنوان یک خوره تالکین دارد لو می رود ولی واقعا, واقعا آنها داستان های زیبایی هستند»!

«جایی اش هست که روایت ریشه های گندالف, یا میتراندیر, یا استورم کرو, یا بسی دیگر از نام هایش است. در هرصورت شاید این همانی باشد که می خواهم!»

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

سیلیماریلیون با هیچ کتابی قابل مقایسه نیست که بخواد سریال بشه و چون ساخت سریال با فیلم کاملا متفاوته چه از نظر دوربین فیلمبرداری و چه از نظر اختصاص دادن بودجه.وهر چقدر هم که کارگردان بزرگ باشه.ساخت سیلیماریلیون کار هرکسی نیست وشاید تعداد انگشت شماری باشن که بتونن که بنظرم بهترین گزینه خود جکسونه ولی بعید میدونم یه کارگردان بزرگ صرف علاقه به کتاب بخواد ریسک کنه که هم کیفیت کار بخواد بیاد پایین چون باید قبول کنید هیچ کمپانی در زمینه ساخت سریال توان برابری با کمپانی فیلمسازی رو نداره.نباید اثر استثنایی استاد رو با گیم آف ترونز که فقط یه سریاله شاید خوبه ونه فیلمه خوب مفایسه کرد ومطمئن باشید کیفیت سریال با فیلم قابل مقایسه نیست و سیلیماریلیون لیاقت بالاترین کیفیت رو داره نه اینکه به هر نحوی چون فقط این کتاب و داستاناشو دوست داریم راضی به ساخت با بالاترین کیفیت نباشیم که بنظر من خوندن کتابش بسیار لذت بخش تره تا یه موقع با یه ریسک فیلمساز نتونه اون چیزی که تو تصور خوانندگان کتابه رو به تصویر بکشه مگر اینکه بعضی از داستانهاش بطور مجزا تبدیل به فیلم بشن.

ویرایش شده در توسط the LORD of the RINGS...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

من فقط از رمان های تالکین فقط رمان های ارباب حلقه ها و هابیت رو خوندم و هنوز فرصت نشد که سیلماریلیون و بچه های هورین رو بخونم، ولی فکر کنم نباید این کتاب ها به سریال یا انیمیشن تبدیل بشن چونکه یه حسی بهم میگه اگه اینکار رو بکنن شخصیت و کتابهای تالکین کم ارزش جلوه داده میشه، اگر از روی رمانهای ایشون بخوان فیلم درست کنن فیلمی درست کنن که بودجه اش کمی زیاد باشه و هم اینکه خوش ساخت و در خور رمان های تالکین و طرفدارای رمان و طرفداران فیلم ارباب حلقه ها و کل مردم سینما دوست باشه نه اینکه یک سریال بسازن مثل گیم آف ترون که همش پیچیده و بی هیجانه و نه اینکه از انیمیشنی بسازن که فقط برای کودکانه اگر فیلم باشه دنیای تالکین بیشتر واسه مردم دنیا شناخته شده میشه. همچنین من فکر نمیکنم به غیر از پیتر جکسون کس دیگه ای بتونه اینجور کتاب ها رو تبدیل به یک فیلم کنه و واقعا واسه کارگردان های دیگه اینکار سخته و فقط و فقط از دست سر پیتر جکسون این کارها برمیاد.

جالبه من در بعضی از سایت های خارجی خوندم که مثلا یکی از اسپانیا نظر داده یکی تو آلمان یکی تو فرانسه و... گفتن که ای کاش فیلم سیلماریلیون هم ساخته بشه و از سازندگان فیلم هابیت درخواست کردن!!!!

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hugo92

دوستان میشه در مورد این 3 تا داستان یه توضیحی بدید؟؟

چون توی یه سایتی دیده بودم که گفته بودن از داستانهای دیگه تالکین بنظر شما کدوم یکی ممکنه فیلم بشه

که سه تاشون اینا بودن

The story of Beren and Luthien

The Fall of Gondolin

The Story of Aragorn's youth

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

اولی و دومی از داستان های سيلماريليون هستن. اولی "حديث برن و لوتين" و دومی "حديث سقوط گوندولين" هست. اگه سيلماريليون رو فيلم كنن، اينا هم فيلم ميشن. ولی فكر نكنم سيلماريليون فيلم بشه. مگر اينكه بخواد اين دوتا حكايت رو جداگانه فيلم كنه كه اونطوری زمانش خيلی كمتر ميشه و بايد همه ماجرا رو با يه كم حاشيه به تصوير بكشه!

سومی چيه؟ توی هيچ كتابی نديدمش.

ويرايش:

"حديث برن و لوتين" داستان عشق بين لوتين-دختر تينگول و مليان- از نژاد الف ها و برن-پسر باراهير و مورون- از نژاد آدم هاست كه برای انجام گرفتن وصلت ميان اين دونفر، تينگول، پدر لوتين و شاه قلمروی دوريات به برن ميگه بايد يكی از سيلماريليون رو كه جواهری است بر تاج مورگوت-فرمانروای تاريكی و رئيس سائورون در دوران اول يا دوم- رو برام بياری و طی اين داستان، برن و لوتين به دنبال سيلماريل می رن و اونو بدست ميارن؛ ولی برن می ميره. اما لوتين كه نميتونه چنين غم بزرگی رو تحمل كنه، (يادم نيست چطوری) به پيش ماندوس-فرشته مرگ- می ره و ازش ميخواد برن رو زنده كنه؛ ولی در عوض خود لوتين مثل آدم ها فانی ميشه. (الف ها ناميرا هستن.)

"حديث سقوط گوندولين" هم داستان قلمروی پنهان "تورگون" -از پادشاهان الف در همون دوران- ـه كه طی ماجرايی و به خاطر اشتباه هورين-پدر تورين تورامبار از مشهورترين انسان ها در آثار تالكين- محلش برملا ميشه و مورگوت با سپاهی به اونجا حمله ميكنه و سرانجام گوندولين نابود ميشه.

ویرایش شده در توسط گندالف ‌سفید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

سومی به معنای داستان دوران جوانی آراگورن هستش البته بخشی از این داستان به خصوص اتفاقات مربوط به زمان تولد آراگورن در فیلم مستقل تولد امید ساخته شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

بنظرم اگه قراره کتابی یا حدیثی از داستانهای تالکین تبدیل به فیلم بشه باید با بالاترین کیفیت و تکنیکهای فیلمسازی ساخته بشه تا شان استاد حفظ بشه چون واقعا بنظرم داستانها و کتابهای استاد لیاقت ساخت با بالاترین و جدید ترین متد و تکنیکهای فیلمسازی رو دارن...

ویرایش شده در توسط the LORD of the RINGS...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

در ضمن، اگه بخوان داستان برن و لوتين رو فيلم كنن، توی ايران دوبله و پخش نميشه و فقط بايد از اينترنت نسخه اصلی رو دانلود كرد. اگر هم پخش بشه، از دو ساعت، يه ساعت رو ****ور ميكنن. :دی {به قول سم وايز، می دانيد كه منظورم چيست. :دی}

به لرد آو د رينگز: اگه بخوان سيلماريليون رو فيلم كنن، بايد بيشترش رو با جلوه های ويژه بسازن. چون نميشه يه آدم معمولی رو آورد جای اولمو يا ماندوس! يا بايد چنين چيزهايی رو به كل با كامپيوتر بسازن، يا يه نفر با گريم فراوان به جاشون بازی كنه و بعد با دوربين و كامپيوتر اون صحنه رو يه عالمه تغيير بدن. (مثل گولوم)

ویرایش شده در توسط 3DMahdi

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

اولی و دومی از داستان های سيلماريليون هستن. اولی "حديث برن و لوتين" و دومی "حديث سقوط گوندولين" هست. اگه سيلماريليون رو فيلم كنن، اينا هم فيلم ميشن. ولی فكر نكنم سيلماريليون فيلم بشه. مگر اينكه بخواد اين دوتا حكايت رو جداگانه فيلم كنه كه اونطوری زمانش خيلی كمتر ميشه و بايد همه ماجرا رو با يه كم حاشيه به تصوير بكشه!

سومی چيه؟ توی هيچ كتابی نديدمش.

ويرايش:

"حديث برن و لوتين" داستان عشق بين لوتين-دختر تينگول و مليان- از نژاد الف ها و برن-پسر باراهير و مورون- از نژاد آدم هاست كه برای انجام گرفتن وصلت ميان اين دونفر، تينگول، پدر لوتين و شاه قلمروی دوريات به برن ميگه بايد يكی از سيلماريليون رو كه جواهری است بر تاج مورگوت-فرمانروای تاريكی و رئيس سائورون در دوران اول يا دوم- رو برام بياری و طی اين داستان، برن و لوتين به دنبال سيلماريل می رن و اونو بدست ميارن؛ ولی برن می ميره. اما لوتين كه نميتونه چنين غم بزرگی رو تحمل كنه، (يادم نيست چطوری) به پيش ماندوس-فرشته مرگ- می ره و ازش ميخواد برن رو زنده كنه؛ ولی در عوض خود لوتين مثل آدم ها فانی ميشه. (الف ها ناميرا هستن.)

"حديث سقوط گوندولين" هم داستان قلمروی پنهان "تورگون" -از پادشاهان الف در همون دوران- ـه كه طی ماجرايی و به خاطر اشتباه هورين-پدر تورين تورامبار از مشهورترين انسان ها در آثار تالكين- محلش برملا ميشه و مورگوت با سپاهی به اونجا حمله ميكنه و سرانجام گوندولين نابود ميشه.

به نظرم میشه حداقل یه سه گانه فوق العاده توپ از تو قصه های سیلماریلیون در آورد! قسمت اول باشه برن و لوتین، قسمت دوم فرزندان هورین، و قسما سوم سقوط گاندولین. واقعا خارف العاده میشه اگه بشه، و میشه برترین فیلم فانتزی تاریخ سینما! حتی برتر از هابیت (مطمئنا یعنی!) این سه تا داستان قشنگ ترین داستان های سیلماریلیونن، اسطوره ای، حماسی، تراژدیک، پراحساس، ... و دارای تمام ویژگی های لازم و کافی برای تبدیل شدن به یک شاهکار! فقط میمونه دست توانای پیتر عزیز!

من که با کمال میل حاضر بودم هابیت ساخته نشه ولی به عوضش این تریلوژی سیلماریلیون ساخته شه!

خدایا یعنی ممکنه یه روز بشه؟!!! :ymapplause: :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

با سلام

در این که آیا سیل فیلم میشه یا نمیشه واقعا نمیشه اظهار نظر کرد چون هزینه واقعا بالایی داره .یکی از هزینه هاش در آوردن صحنه های فیلمه واز طرف دیگه روایت داستانه که پیچیده است.ومهمتر از اون هزینه حق مولف هست که الان کریستوفر تالکین این حق رو داره که بفروشه سیلماریلیون رو یا نه؟؟؟؟؟

یه جایی میخوندم که کریستوفر حتی در قبال 100 میلیون دلار حاضر نشده بود سیل رو بفروشه که از روش فیلم بسازن

به آرون: آرون جان مگه گنالف هم جوانی داره؟؟؟؟؟ مگه مایا نیست؟ اونا که جسم نیستن که این بازیگر بخواد نقش جوونیهاشو بازی کنه.چون به سرزمین میانه اومده بودن توی کالبد جسم قرار گرفتن . درسته؟؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

به نظر من از سیلماریلون یه سریال خوب میشه ساخت

انیمیشنم همین طور

ولی من تو همین سایت آردا خوندم که پیتر جکسون حق ساخت سیلماریلیون رو خریده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...