رفتن به مطلب
narich

آیا کتاب های دیگه تالکین فیلم خواهند شد؟

Recommended Posts

narich

اینجا در مورد اینکه آیا آثار دیگه تالکین می تونند فیلم بشن یا اگه بشن چطور باید ساخته بشن بحث کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

سیل میتونه یه سریال توپ از آب در بیاد ؟

اگه بخوان سیل رو بسازن ارو رو چه طوری نمایش میدن ؟

اصلا قسمت اول فیلم والاکوئنا رو نشون میدن ؟یا یه راوی میاد توضیح میده ؟(این بهتره)

اگه قرار ساخته بشه چند قسمت میشه ؟یکم طولانی نمیشه ؟

سایز بندی چه طوره ؟مثلا یک الف با یک مایا با یک والا یک اندازه هستن ؟اگه یه چیزه خیلی بزرگی در بیاد شاید یه کم ضایع بشه ؟

کلا بودجه این فیلمو کی تامین میکنه ؟کسی پیدا میشه روش سرمایه گذاری کنه ؟سرمایه گذاری رو ارباب حلقه ها دیدی که چه طور بود ؟هیچ کس روش حساب باز نمیکرد .تا یکی پیدا شد .

کارگردانش کی میشه ؟

از چه شبکه ای قرار پخش بشه ؟ساعت چند ؟هر قسمت چند دقییقه ؟ :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

بابا پیروز نه تو رئیس استودیوی سازنده ای نه نریچ کارگردان پروژه! کشتی بیچاره رو.

سیل قطعا نمیتونه فیلم بشه و سریال ها هم نشون دادن طبق تجربه که از متن اصلی فاصله میگیرن.

آخرین نمونه اش سریالیه که از روی رمان شمشیر حقیقت ساختن.این کتاب ده قسمته و هر جلدش حدود 700-800 صفحه است(فک کنم ترجمه فارسی کتاب اول رو گود لایف رو سایتش قرار داده) .واقعا هر جلدش(حداقل تا انتهای سه که من خوندم) میتونه یه سیزن کامل یک سریال باشه اما باید ببینید که فاجعه ای ساختن از روش.اسم سریال هم افسانه نگهبان هست.

شاید بهتر باشه هر داستان سیل رو یه فیلم بکنن که البته واسش تهیه کننده بعیده پیدا شه وگرنه از مجموعه های جیمز باند یا جونز یا استار وارز و استار ترک فوق العاده جذاب تره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

ناسلامتی قراره من کارگردان بشم ;wink.png ;wink.png

وقتی رفتم هالیوود با پیتر و زنش ، فیلم نامه شو می نویسیم biggrin.png

چرا نمی تونه فیلم بشه؟ :-?

ویرایش شده در توسط narich

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

برای ساخت فیلم نیاز به جزئیات داری. سیلماریلیون به جزئیات نمیپردازه، وقایع بیش از 10000 سال رو توی 600 صفحه توضیح داده. بیشتر حالت روایت کردن داره و دیالوگ خیلی توش کم پیدا میشه. اگه قراره فیلم ازش ساخته بشه خیلی چیزها باید بهش اضافه بشه که ممکنه با تصورات خواننده ها متفاوت باشه.

توی یه فیلم سینمایی که نمیشه 10000 سال رو گفت تا بیاد بئور رو معرفی بکنه باید بئور بمیره و پسر و نوه و ... رو معرفی بکنه، اینهمه شاه نومه نور کی بیان و کی برن؟. اگه فکر سریال هم بخوای بکنی که اصلا نمیشه اینهمه جزئیات و داستان به کتاب اضافه کرد.

اما فرزندان هورین رو میشع فیلم کرد. چون به یه بازه زمانی کوتاه و مشخص تعلق داره و جزئیات توش خیلی بیشتر از سیلماریلیون هست. خودت قضاوت کن یه کتاب به اندازه خود سیلماریلیون داره دو فصل از سیلماریلیون رو توضیح میده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich
برای ساخت فیلم نیاز به جزئیات داری. سیلماریلیون به جزئیات نمیپردازه، وقایع بیش از 10000 سال رو توی 600 صفحه توضیح داده. بیشتر حالت روایت کردن داره و دیالوگ خیلی توش کم پیدا میشه. اگه قراره فیلم ازش ساخته بشه خیلی چیزها باید بهش اضافه بشه که ممکنه با تصورات خواننده ها متفاوت باشه.

توی یه فیلم سینمایی که نمیشه 10000 سال رو گفت تا بیاد بئور رو معرفی بکنه باید بئور بمیره و پسر و نوه و ... رو معرفی بکنه، اینهمه شاه نومه نور کی بیان و کی برن؟. اگه فکر سریال هم بخوای بکنی که اصلا نمیشه اینهمه جزئیات و داستان به کتاب اضافه کرد.

اما فرزندان هورین رو میشع فیلم کرد. چون به یه بازه زمانی کوتاه و مشخص تعلق داره و جزئیات توش خیلی بیشتر از سیلماریلیون هست. خودت قضاوت کن یه کتاب به اندازه خود سیلماریلیون داره دو فصل از سیلماریلیون رو توضیح میده.

با حرفت مخالفم. مثلا الان شورای سپید که توی هابیت قراره نشون داده بشه مگه دیالوگ نداره. ولی توی کتاب چند خط به اون اختصاص داده.

فیلم از بیدار شدن الف ها شروع می شه و آخرش می شه نبرد خشم.

حالا ول کن . بعدا روش فکر میکنیم :- :-?

فرزندان هورین هم مقدمه می خواد. مثلا اینکه ملکور کیه؟ بلریاند کجاست؟ نبردهای بلریاند برای چی انجام شد؟ سیلماریل چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

فرزندان هورین نیازی به مقدمه فراوون نداره. عین همون مقدمه ای که برای لوتر بود رو میخواد با این تفاوت که به جای سائرون میگه مورگوت و به جای نبرد آخرین اتحاد میگه نیرنایت آرنوییداد! :-? نیازی هم نیست به سیلماریل و غیره اشاره بکنه چون ربطی به داستان تورین نداره.

در مورد شورای سپید چند جا صحبت شده و میدونم چه تصمیماتی توش گرفته شده و کیا توش چه نظری دادن. مشکل خاصی نداره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

در مورد شورای سپید چند جا صحبت شده و میدونم چه تصمیماتی توش گرفته شده و کیا توش چه نظری دادن. مشکل خاصی نداره.

نه منظورمو نگرفتی

تو میگی برای ساخت فیلم به جزئیات احتیاج هست

منم میگم شورای سپید رو توی کتاب زیاد جزئی نگفته ولی تو فیلم هابیت هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

ببین توی شورای سپید جزئیات به اندازه کافی هست. نفرات حاضر در جلسه رو میدونیم، میدونیم که رای گیری کردن برای انتخاب رئیس و گالادریل میخواست گندالف بشه ولی سارومان شد، میدونیم که چه ماموریتهایی به تک تک نفرات توی اون جلسات داده شده، میدونیم که قرار گذاشتن به دول گولدور حمله کنن اما سارومان مخالفت کرد و خیلی چیزهای دیگه. با همینها راحت میشه اون صحنه رو ساخت، حالا فرضا دوتا دیالوگ هم اضافه میکنن اما اکثرش موجوده. اما تو سیلماریلیون چی؟ درباره داگور براگولاخ چقدر مطلب داریم؟ چقدر در مورد سفر توی هلکاراکسه میدونیم؟ جزئیات به مراتب کمتر از شورای سپیده و باید خیلی چیزا بهش اضافه بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

من با مهدی موافقم که نمیشه به راحتی سیل رو در یک فیلم جاداد ، چون همونطوری که گفت انقدر تعداد شخصیت ها در بازه زمانی 10000 سال زیاده که حظور هر فرد به یک دقیقه هم نمیرسه .

اما مهدی ! با این حرفت که برای ساخت فیلم نیاز به جزئیات بیشتره ، چندان موافق نیستم ، نمونش فیلم مورد عجیب بنجامین باتن ، که از رو یه کتاب چند ده صفحه ای خیلی کوتاه یه فیلم 160 دقیقه ای با اونهمه جزئیات و دیالوگ ساختن ، درسته خلاصه گویی داستان ، کار فیلم سازی رو سخت میکنه اما از طرفی دست و محدوده فضای تخیل فیلم ساز ها رو برای پرداختن به چیزهایی که لازمه باز میذاره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

من اطلاعی از کتاب بنجامین باتن ندارم و نمیدونم که فیلم چقدر بهش نزدیکه. مسلمه که میشه با تخیل از روی یک صفحه داستان یه فیلم سینمایی درآورد اما فیلمی نخواهد بود که به خواننده کتاب بچسبه. هر چقدر داستان و دیالوگها بیشتر شبیه کتاب باشه فیلم برای طرفدارهای اون کتاب ملموس تره. منم گفتم که میشه ازش یه سریال ساخت اما مجبور میشه 10000 صفحه به کتاب اضافه بکنه و نسبت مطابقت مطالب کتاب به مطالب فیلم خیلی پایین میاد و دیگه ارزش نگاه کردن هم نخواهد داشت. یک کتاب 10600 صفحه ای که 600 صفحه اش مال تالکینه و بقیه اش مال یکی دیگه اصلا چیز خوبی در نمیاد. دید من و تو ممکنه نسبت به فئانور کتاب یه چیزی باشه اما نسبت به فئانوری که نویسنده فیلمانه داره براش شخصیت پردازی میکنه متفاوت باشه. دیگه این فئانور با فئانور کتاب یکی نیستن و به نظر ما هم طبیعی نمیاد و بهمون نمیچسبه. اینجاست که تخیل فیلمساز به ضرر فیلم و هواداران کتاب تموم میشه.

اما برای فرزندان هورین 500 صفحه داستان داریم فوقش 200 صفحه هم دیالوگ بهش اضافه بشه بازم غالب اثر مال تالکینه و برای ما آشناست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

نویسنده فیلم هم که پیتر جکسون خواهد بود مثله توه :-?

آقا این 10000 سال چیه که هی میگید. مگه دوران اول 600 سال نیست. قبل از اونم میشه با راوی شرح داد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

سیلماریلیون که فقط دوران اول نیست. از زمانی که والار پا به آردا گذاشتن تا خروج نولدور از آمان 5000 سال والایی طول کشید که طول این سالها چندین برابر سالهای خورشیدیه(مقدار دقیقش مشخص نیست، تالکین اول حدود 9.5 برابر و در سالهای بعد 144 برابر رو در نظر گرفته) + 600 سال دوران اول + 3441 سال دوران دوم + 3000 سال دوران سوم از 10000 هم بیشتر میشه. جنگ خشم 42 سال طول کشیده اما توی کتاب فقط چند صفحه درباره اش نوشته.

بله میشه قبل از دوران اول رو با راوی شرح داد. اگه منظورت فقط ساختن فیلم دوران اوله میشه 600 سال. اما خود وقایع دوران اول هم کم توضیح داده شده و تعدد وقایع خیلی توی این سالها زیاده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich
) + 600 سال دوران اول + 3441 سال دوران دوم + 3000 سال دوران سوم از 10000 هم بیشتر میشه. جنگ خشم 42 سال طول کشیده اما توی کتاب فقط چند صفحه درباره اش نوشته.

بله میشه قبل از دوران اول رو با راوی شرح داد. اگه منظورت فقط ساختن فیلم دوران اوله میشه 600 سال. اما خود وقایع دوران اول هم کم توضیح داده شده و تعدد وقایع خیلی توی این سالها زیاده.

دوران دوم و سوم نمی خواد که . آخر فیلم میشه نبرد خشم.

نبرد خشم 42 سال طول کشیده؟؟ :-? :- X( :( :| واقعا؟ فک میکردم یه دو سه روزی بوده biggrin.png

ویرایش شده در توسط narich

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Turin+

داشتم تو اینترنت می گشتم چشمم خورد به تریلر سیلماریلیون ، خیلی خوب بود ، با خودم گفتم در موردش بحث کنیم .

ساخته شدنش

ساخته شدن بعضی از داستان هاش مخصوصا فرزندان هورین ...

ساخته شدنش به صورت سریال یا فیلم سینمایی چند گانه ...

http://arwenplus.persiangig.com/The%20Silmarillion%20Trailer%20%28Fan%20Made%29.flv

ویرایش شده در توسط 3DMahdi

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

ساخته شدنش خیلی می تواند زیبا باشد ولی مشکل داستان گسترده اونه ولی من که حسابی از خوندنش لذت بردم حیف که داستان مثل تاریخ نگاری بود تا داستان.به نظرم خلاصه تمام داستانهای سرزمین میانی بود البته سیلماریلیون هویتی تقریبا جدا از ازباب حلقه هاست و میتونه توسط یه کارگردان بزرگ دیگه ساخته بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Curunir-Poirot

به نظر من که با توجه به حجم تاریخ و داستان هایی که سیلماریلیون روایت میکنه,برای غنای کارش فقط میشه یه سریال حداقل 60 قسمتی ازش ساخت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

به نظر من از سیلماریلیون نمیشه یک فیلم کلی ساخت اما از بعضی داستاناش مثل حدیث تورین تورامبار یا جنگ آخرین اتحاد یه فیلم خوب دراورد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Glorfindel Thalion

به نظر من هم میشه ، هم نمیشه.

بستگی داره کی این کارو به عهده بگیره. اگه یه فیلم نامه نویس خوب بخواد این کارو بکنه می تونه.البته مسلما از 6 تا دی وی دی یعنی حجم ارباب حلقه ها خیلی بیشتر میشه. شاید 4 تا پارت داشته باشه. ولی در نهایت با وجود طولانی بودن ، قشنگ در میاد.

راستی جریان این تریلر چیه؟ خیلی قشنگه ، ولی واقعا می خوان این کار رو بکنن. البته یه قسمتهاییش واسه وارکرافت بود. اقا یکی منو توجیح کنه ، من زیاد از این سینما بازی ها اطلاعات ندارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

اگه بجای فیلم سیماریلیون ،یک مجموعه انیمیشن چند قسمتی ازش بسازن خیلی بهتر میشه.

چون هم ما زیاد منتظر نمیمونیم تا ببینیم کدوم بازیگر ناز میکنه و نمیاد با پیتر کار کنه و یا کی میادو ونه 10سال منتظر میمونیم تا هابیت ساخته بشه.

همینطور در انیمیشن به راحتی میشه کارهای خارق العاده و جاهای زیبا مثل والینور رو به تصویر کشید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز.واقعا تبلیغ بتمن رو دیدم کیف کردم.جدال بتمن و هابیت می تونه خیلی زیبا باشه.به نظر من هابیت می تونه از نظر تکنیکی به همون زیبایی ارباب حلقه ها باشه ولی در اومدن حس و حالش دیگه دست خداست.امیدوارم پیتر جکسون سر افرازمون کنه.واقعا چهره تورین سپر بلوطی نشون میداد که احتمالا این فیلمم یه شاهکاره.

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

با سلام والا فرزندان هورین خیلی خوب بود ولی اون کشش ارباب حلقه هارو نداشت.قبول داشته باشیم که داستان حلقه های قدرت داستان اصلی تالکین و بقیه داستان زمینه ای اونن.من تازگیا کتاب درخت و برگ رو هم خوندم و پی به نبوغ تمام نشدنی تالکین بردم ولی تو کتاب های استاد ارباب حلقه ها یه چیز دیگس.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

چه قدر جالب می‌شد اگه سيلماريليون رو فيلم (يا حداقل انيميشن) می‌كردن. خيلی از صحنه‌هاش هستن كه تالكين درموردش كم توضيح داده؛ ولی توی فيلم با يه كم شاخ و برگ‌دادن، واقعاً جالب و قشنگ و هيجان‌انگيز می‌شن؛ مثلاً اين‌جا:

«اينک مابلونگ كه پس از رفتن گلائرونگ، دل به دريا زده و تالارهای فلاگوند را كاويده‌بود؛ با نزديک‌ترشدن اژدها، از آن‌جا گريخت و به آمون‌اتير بازگشت.»

(سيلماريليون، حديث تورين تورامبار، صفحه‌ی 363)

مثلاً توی فيلم می‌تونن فرار مابلونگ رو كش بدن و جذابش كنن. قطعاً گلائرونگ قوی و باهوش بوده و مابلونگ هم شايد نه چندان قبل‌تر از اومدن اون گريخته‌باشه؛ پس ممكنه وقتی گلائرونگ اومده توی تالارهای فلاگوند، تازه مابلونگ به فكر فرار افتاده‌باشه و شايدم حتی گلائرونگ ديده‌تش و دنبالش هم كرده‌باشه. اون وقت صحنه‌ی هيجان‌انگيزی از آب درمياد. انشاءالله يه روز بتونيم سينمايی يا سريال سيلماريليون رو هم ببينيم. پيتر؛ كجايی كه چشم‌انتظارتيم؟! :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

آخه سیلماریلیون دیالوگ چندانی نداره که بخواد فیلم بشه

هر چند خودم خیلی دوست دارم که این فیلم ساخته بشه ولی بعید می دونم این اتفاق بیوفته

با انیمیشن ساختن از سیلماریلیون هم مخالفم ، به نظرم با این کار شان کتاب پایین میاد...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

آخه سیلماریلیون دیالوگ چندانی نداره که بخواد فیلم بشه

هر چند خودم خیلی دوست دارم که این فیلم ساخته بشه ولی بعید می دونم این اتفاق بیوفته

با انیمیشن ساختن از سیلماریلیون هم مخالفم ، به نظرم با این کار شان کتاب پایین میاد...

خوب؛ می‌تونن براش ديالوگ بسازن! منظورم از انيميشن هم اين نبود:

post-1769-0-07132700-1341315990_thumb.jp

بلكه يه همچين چيزی بود:

post-1769-0-01747800-1341316007_thumb.jp

اون‌طوری خيلی جذاب و قشنگ می‌شه و كسر مقام هم نداره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...