رفتن به مطلب

Recommended Posts

کیاکسار گرگین

خیلی خوب بود ممنون...ولی فکر نمی کنم حالا حالاها تو ایران ترجمه و منتشر بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

این همون کتابیه که کریستوفر تالکین روش کار می کرد، درسته؟ کتابی که تو آرشیو سایت داریم مال نویسنده ی دیگه ای هستش.

اگر جواب سوال مثبته، چقدر امکان داره ما هم متن انگلیسی رو که فهرستش رو گذاشتید داشته باشیم؟ حتی اگر هم هیچ وقت ترجمه نشه برای کسانی که راجع به ارباب حلقه ها و تالکین تحقیق می کنن یه مرجع فوق العاده و غیرقابل چشم پوشیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

بله این همون کتابیه که کریستوفر تالکین روش کار میکرده. کتابی هم که توی آرشیو دانلود هست دقیقا همونه فقط فرمتش Word هست:

https://arda.ir/multimedia/downloads/cat ... o-m-e.html

narich هم جلد اول رو به فرمت PDF توی این تاپیک آپلود کرده:

viewtopic.php?f=26&t=812&start=40

اگه میخواین بهش بگید تا بقیه رو هم براتون بذاره. البته هیچ تفاوتی بین اونا نیست فقط شاید خوندن کتاب PDF راحت تر باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

یک دنیا ممنون. فکر کنم از دیدن موسیقی متن فیلم اول چنان هیجان زده شدم که با دقت بقیه آرشیو رو نگاه نکردم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

ایول مهدی جون یعنی الان ترجمه رو شروع کنیم :| :-?

راستی نمی شه از این کتاب فروشی امازون کتاب سفارش بدی واسط بیارن :-

من کتاب تاریخ سرزمین میانه رو دیدم دسته دومش 1500 دلار و نوش هم 7000 دلار

اگه می شه ما همین الان سفرش بدیم X(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اگه میتونی ترجمه اش کن! میدونی چندسال طول میکشه این ترجمه بشه؟!

اولا که نمیدونم از ایران میشه سفارش داد؟ پولو چجوری باید داد؟ میفرستن یانه؟

دوما کو 7000 دلار؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

راستی می گی ها :-? :-

اما 7000 دلار که چیزی نیست فکر کنم به پول خودمون بشه ده هزار تومن :|

راستی این i pad مستقیم به سایت امازون وصل می شه نمی شه از این رابطه کتاب رو دانلود کنی X(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
اما 7000 دلار که چیزی نیست فکر کنم به پول خودمون بشه ده هزار تومن :-?

اگه میشد من 10 تا 7000دلار میدادم :|

راستی این i pad مستقیم به سایت امازون وصل می شه نمی شه از این رابطه کتاب رو دانلود کنی :-

برای خرید از آمازون چندتا سایت دیدم که پول واریز میکنی و برات کتابو اونا میخرن...

البته واقعیتش گردن خودشون X(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

آره راست میگه مثلا" این سایته:

http://www.original4u.com/abroad_order.php

البته من دقیقا" نمیدونم چیکار می کنه...فقط گفته "اولین سایت تخصصی خرید کالا از سراسر جهان و تحویل در ایران" ؟؟؟

و اگه اشتباه نکنم هر دلار حدودا" 900 یا 1000 تومنه که اگه به فرض 1000 تومن باشه 7000 دلار میشه حدود 7000000 تومن...نه 10000 تومن،دلت خوشه Aslan جان؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

بله با عرض بوزش به ساحت بزرگ شما خردمندان منظورم 7 دلار بود نه 7000 دلار :-? :- :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

مهدی من رفتم تمام خلاصه ای از تاریخ سرزمین میانه رو پیدا کردم الان هم دارم ترجمه می کنم چیزه جالبیه همین جا بنویسم یا تو قسمت دیگر اثار تالکین biggrin.png

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خلاصه ی کتاب؟ ندیده بودم. کدوم جلد؟

همینجا بنویس. اگه تونستی اصلش هم بذار.

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

البته خلاصه خلاصه ولی اون قدر هم خلاصه نیست هر گدومش شاید اندازه یه برگه A4 بش در مورد اتفاقات کتاب نویسنده سال نشر موضوعاتش فهرستش و چند تا چیزه دیگه این ها رو از سایت ویکی پدیا انگلیسی-سایت تخصصی تالکین- و سایت کتابshelfari پیدا کردم الان هم دارم ترجمه می کنم می زارم تو سایت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

هدف از انتشار این دوازده گانه چی بوده؟فقط رفع نکات مبهم موجود در دنیای تالکین؟

و توی این کتاب هم ما ویرایشات کریستوفر رو داریم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

توی این دوازده جلد تمام دست نوشته های تالکین منتشر شده. چیزهایی که نوشته و بعد منصرف شده یا تغییرشون داده و یا فرصت نکرده تمومشون بکنه.

کریستوفر تالکین همه اینا رو جمع آوری کرده و توضیحاتش رو در کنار متن اصلی نوشته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

ببین.توی تاپیک ناگفتنی های تالکین,به این اشاره شده که کریستوفر در سیل ویرایشات زیادی رو وارد کرده(چیزی که ما از قبل میدونستیم و بر خلاف فرزندان هورین).حالا اگه کسی بخواد که متن ناقص و بدون ویرایش سیل از خود استاد رو بخونه(که فک نکنم که منتشر شده باشه)اونو از کجا میشه گیر آورد؟توی 12 گانه که نیست؟هست؟این جور چیزا رو از کجا میشه گیر آورد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

کریستوفر تالکین همه اینا رو جمع آوری کرده و توضیحاتش رو در کنار متن اصلی نوشته

پیرامون توضیحاتی که کریستوفر نوشته فکر کنم به غیر از کریستوفر شخصی به نام سی اس لوئیس ( :دی ) هم نوشته هایی رو تو این کتاب به چاپ رسونده !!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

چرا تو 12 گانه هست. کریستوفر تالکین چیزی از خودش اضافه نکرده. توی همین کتاب ها چند نسخه مختلف از بخشهای سیلماریلیون هست. کریستوفر اونا رو ادغام کرده یا بخشهایی رو حذف کرده تا بشه یه داستان پشت سر هم ازش در آورد.

در مورد سی اس لوئیس هم بعید میدونم چون سال 1963 مرده در حالی که این کتابها از 1983 تا 1996 چاپ شده. اینو مطمئنی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

در مورد سی اس لوئیس هم بعید میدونم چون سال 1963 مرده در حالی که این کتابها از 1983 تا 1996 چاپ شده. اینو مطمئنی؟

فکر کنم تو جلد سه یا چهار بود که دیدم تو فهرستش یه نوشته ای رو هم از سی اس لوئیس نقل کرده !!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

سلام . در اینجا راجع به "کتاب قصه های گمشده " بحث میکنم .

از بخش اول شروع میکنیم : کلبه نمایش های گمشده .

ماهیت این کلبه چیه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

خب من که دارم ترجمه میکنم . cottage of the lost play رو هم ترجمه کردم . عزیزان اگه میخواین همکاری کنین لطفا یه تیم تشکیل بدیم هرکدوم یک volume رو ورداریم .

بعدش هم فایل های وردتون خیلی نامنظمه . من volume 1 رو مرتب کردم (از جهت فونت و پاراگراف بندی و ...) و به صورت PDF ذخبره کردم . ولی نمیدونم چطور توی خود آردا اکانت بسازم که روی سایت آپلودش کنم .

ممنون از همکاریتون .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

برای ترجمه که تیم ترجمه داریم و بهتره با تیم هماهنگ بشید و تیم موازی تشکیل نشه.

فرمت PDF مرتب شده وجود داره. مال خودتون و اونی که توی سایت هست مقایسه کنید، اگه مال شما بهتر بود بدید بذارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

من از چندین ماه پیش سوالی برام پیش اومده:

تاریخ دوازه جلوی سرزمین میانه، مطالبی جدای از لوتر یا هابیت یا مثلا سیلماریلیون هست یا اینکه کارنامه ی تالکین در نوشتن رشته ی افسانه هست و مطالب جدیدی نداره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

این مجموعه دوازده جلدی مجموعه ای از تمام دست نوشته های تالکینه. چیزهایی که مدام مینوشته و تغییر میداده و همینطور چیزهایی که از داستان حذف شده. مطالب جدید توش خیلی زیاده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...