رفتن به مطلب
3DMahdi

نظرسنجی در رابطه با عملکرد مدیریت

عملکرد مدیریت سایت را چگونه ارزیابی میکنید؟  

110 رای

1. 1. عملکرد مدیریت سایت را چگونه ارزیابی میکنید؟

• خیلی خوب
      42
    • خوب
      42
    • متوسط
      17
    • ضعیف
      2
    • خیلی ضعیف
      7

Recommended Posts

3DMahdi

سلام

از دوستان عزیز خواهش میکنیم نظر خودشون رو در رابطه با نحوه عملکرد مدیران و ناظران به صورت صادقانه و بدون رو در بایستی بیان کنند.

ضمن انتخاب گزینه مورد نظر اگر نیاز به توضیح بیشتر و ارائه دلایل خود میبینید میتونید همینجا اونو مطرح کنید.

با تشکر

مدیریت و ناظران سایت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

یه مشکلی هست ، من بیش از ده بار رای دادم ولی هر بار مینویسه : فرم ارسال نامعتبر بود. لطفا مجددا روی دکمه ارسال کلیک کنید تا مطلب ارسال شود.

مشکل چیه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

مشکلی نداره آرون.

من تست کردم،دیدم مشکلی نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

گویا قسمت نیست ما رای بدیم !؟!

رای دادم ، ولی تو نتیجه ، گزینه مورد انتخاب من رایش صفره !!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

من و تولکاس برای تست کردن رای متوسط دادیم تا تاثیری روی نتیجه ها نداشته باشه و مشکلی هم نبود. من با فایرفاکس رای دادم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

خب فکر نمی کنم نیازی به نظر سنجی باشه. این نظر سنجی با پنج تا گزینه ی ساده ، نمیتونه نظر ما رو کاملا" بیان کنه . من رای ندادم ، البته نظرمو اینجا توضیح میدم .

من به شخصه مهدی یا تولکاس رو بیشتر از اینکه به چشم مدیر نگاه کنم ، به چشم دوستانی میبینم که برای سایت بیشتر از بقیه زحمت میکشن . اون بحثی که پیش اومده بود ، فقط دیدگاه تند یا شایدم بسته ی یه نفر بود که فضای آردا رو خوب نمی شناخت . به نظرم جواب هایی که گرفت هم کاملا" متقاعد کننده بود و نیاز نبود که براش یه نظرسنجی هم درست بشه . همه ی ما با هم برخورد داشتیم ، با هم گفتیم ، بحث کردیم ، شوخی کردیم و طبیعتا" اگه مشکلی هم پیش بیاد خیلی راحت و بدون رودربایستی در موردش حرف میزنیم .

من که به شخصه اشکالی تو مدیریت آردا نمیبینم . مدیرای اینجا بیشتر از خیلی فروم های دیگه با اعضا صمیمی هستن و بیشتر از اینکه اختیاراتشون رو به دید عموم بزارن ، اطلاعاتشون رو منتشر میکنن . من که از وقتی عضو شدم ، ضعفی تو مدیریت ندیدم . البته به نظرم میشه مدیرا برنامه ریزی های بیشتری برای سایت داشته باشن و امیدوارم آردا رو از یه سایت کم تحرک به یه سایت پررونق تبدیل کنن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

ممنون از لطفت تورامبار ولی واقعا ما هم بعد اون حرفا به این نتیجه رسیدیم که شاید مشکلات از ما باشه.واسه همین میخوایم که همه بیان و نظر بدن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

خواهش میکنم

اتفاقا" این خیلی خوبه که همه بیان و نظرشون رو بگن ! منتها نه به خاطر اون چند تا پست تو تاپیک "ارتباط با مدیر سایت" . بلکه با هدف پیشرفت انجمن

راستش به نظر من در حال حاضر همه میدونن که منابع اطلاعاتی آردا نسبتا" کامل شده . الان خیلی راحت میشه پیش بینی کرد (ادامه ی همین روندی که در حال حاضر تو انجمن هست) که هر چی بیشتر بگذره ، انجمن هایی مثل شورای خردمندان بیشتر خاک میخورن و فقط اون بخش ها دیده میشه و کامل نمیشه . مثل یه کلکسیون که دیگه بیشتر نمیشه و فقط ملت میان و نگاش میکنن و ازش لذت میبرن . در عوض تاپیک های متفرقه تو انجمن های متفرقه زیاد میشن . همون بحث های خاله زنکی !

و البته برای کسانی که تازه وارد هم هستن ، این فضا خیلی عجیب جلوه میکنه . به صورتی که یا دیگه به سایت سر نمیزنن ( و این خیلی بده) و یا اینکه واکنش های خاص خودشون رو نشون میدن . ( مثل همین اتفاقاتی که یکی دو روز پیش افتاد . )

همینطور غالب اعضای اینجا اطلاعاتشون فقط در حد کتاب های لوتر و سیل هست و تا حالا هر چی سوال در موردش داشتن پرسیده شده .

از اونجایی کتاب های تاریخ سرزمین میانه و داستان های ناتمام هنوز ترجمه نشده ( و خیلی ها مثل من سواد درست و حسابی ندارن که اونا رو به زبون اصلی بخونن !) ، نمیشه انتظار داشت که اون "بحث های تخصصی" مورد نظر شکل بگیره .

بنابراین من فکر میکنم که بهترین راه حل این باشه که یا کتاب ها رو ترجمه کنیم ! و یا با کارای دیگه ای به جز ایجاد مطالب تخصصی ، فضای انجمن رو گرم نگه داریم . البته منظورم اون جنگولک بازی و این چیزا نیست ! بلکه چیزای دیگه ای گه بتونه به جای حودش جذابیت هایی داشته باشه .

(فقط خواهشن الان نریزین رو سرم بگین خب پیشنهاد بده ! اونوقت منم چیزی به ذهنم نرسه و بعد بگین دیدی ؟! وضع همین جوری که هست بهتره :-? )

در حال حاضر هم من چیزی به ذهنم نمیرسه که بخوام باهاش شروع کنم . شاید اگه بقیه دوستان بیان و شروع به صحبت کنن ، مخ بقیه هم به کار بیفته و بتونیم درست و حسابی بحث کنیم و به یه نتیجه هایی برسیم !

موافقین ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

این جمله که ((سایت از اطلاعات کامل شده و جای بحثی وجود نداره )) مکررا تو جمله های دوستان مشاهده میشه ، اما سرچشمه این جمله برمیگرده به آرون که یه چند هزار سالی قبل ما تو دنیای تالکین سیر کرده و به جیک و پوک ماجراها آگاهه ، کدوم یک از ماها به اندازه اله سار و هالبراد و آرون اطلاعات داریم ؟! احتمالا هیچ کدوم ، پس چرا انقدر اسرار دارید که تکمیل شدیم ؟! اونها سوالات خودشون رو پیدا کردن ، ولی اصلا برای ما سوالی پیش میاد که دنبال جوابش باشیم ؟!

من با این حرف مخالفم چون پاسخ یه سوال پایان ماجرا نیست ! فرضا جواب این سوال که آب از چی تشکیل شده دو کلمه است ، هیدروژن و اکسیژن ...... خب قضیه تمام شد !!!!؟؟؟؟ این بستگی به کنجکاوی ما داره ، چرا این دوتا ؟ چه جوری ؟ چه شکلی ؟ و .....

سوالات آردا که لیست نشده به هزار یک شماره که دوستان جوابش رو بدن و وسلام ! هر کسی با هر دانشی از این دنیا میتونه سوال جدیدی بپرسه ، داستان گفته شده و رفته اما تفسیر ها متفاوته ، برخی تورین رو گناهکار میدونن و برخی نه ، عده ای فلاگوند رو احمق میدون و برخی شجاع و هزار هزار برداشت دیگه از داستان که میتونه به شور گذاشته بشه .

یه نگاه به دور و برمون بندازیم ، از نگارش یک کتاب بیش از هزار سال میگذره اما الی ماشاالله مفسر ... کدومشون میگن دیگه سوالی نمونده ؟ مقصودم مقایسه نیست ، حرفم اینه که به تعداد افرادی که آردا رو میشناسن حرف نگفته وجود داره ، و مشکل اینجاست که حرف زدن زیر سایه سخته !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

کنایه مند حرف میزنی! :-? زیر سایه؟ :D

تا حدودی قبول نمیکنم.حالا بگم چرا:وقتی ما خوندن این ها رو شروع کردیم(اله سار و آرون یکی دو سال قبل ما و منو هالباراد تقریبا با ه)9هیچ منبع درست حسابی ای نبود که ما بتونیم بهش استناد کنیم.کلا یه دائره المعارف آردا رو داشتیم واسه خوندن.و خب جذب اون شدیم.یعنی فک کن جدی جدی نشستیم همه مدخلاشو خوندیم و با جون و دل به ذهن سپردیم.جوری شده بودیم که حتی باهاش اسم بازی میکردیم.

موضوع اینجاست که ما دنبالش رفتیم،حتی با نبود امکانات.درسته،الان یک هزارمش هم نه یاد من مونده ،نه هالباراد و نه آرون(اله سارو نمیدونم!خیلی وقته باهاش بحث تالکینی نکردم:دی)

همه بچه های اون موقع اینطوری بودن.دل میدادیم بهش.یه بحث که باز میشد،همه میرفتن در موردش تو نت و هزار تا کتاب سرچ میکردن.اما الان با عرض شرمنده گی:نود درصدتون حتی حاضر نیستید بگردید ببینید پاسخ سوالاتون تو سایت هست یا نه.باز هم با کمال ناراحتی:نصف تاپیکایی که تو یک سالو نیم اخیر حتی تو شورای خردمندان خورده،ارزش بحث نداره،چون یا قبلا بهش جواب داده شده،یا انقدر ساده است که نیاز به پرسش نداره.بهترین بحثای اینجا بعد از راه اندازی دوباره اش به نظرم یکی :الفها ترسو بودن: بود و حتی "هفت سوال من " و سایر تاپیک های نجات!حداقل توش بحثی میشد که قبلا انجام نشده بود.یا حتی بعضی موارد انقدر عجله میکنید که وسط خوندن والاکوئنتا،از نومه نوری ها میچپرسید و حتی کتابو تموم نمیکنید ببینید،آخرش چیزی سوال دارید یا نه.

من به شخصه کلیه ایراد هایی که بهم وارد میشه رو میپذیرم:

1. خیلی کم تو سایت پست میدم.

2.دیر به دیر سر میزنم

3.مشغله کاری باعث میشه که نتونم نظارت دقیقی داشته باشم به بحث ها

4.تنبلم و دل به کار نمیدم

و خیلی های دیگه هم ممکنه باشه که هنوز نمیدونم

ولی چنتا ایراد بالا رو هم من از کاربرا میگیرم.

مورد 1،2 و4 بالا اکثرا ناشی از اینه که واقعا دلسرد میشم بعضی پست ها رو که میبینم.

با تشکر

(پی نوشت:این بحث خیلی خوبه.امیدوارم بقیه هم بیان راحت توش حرف بزنن.شاید به نتیجه ای رسیدیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

منظور خاصی پشتش نبود :-? ، سایه بحث های گذشته مد نظر بود که ترس این رو به دل آدم میندازه که با حرف زدن به حشو گویی متهم بشه . ما چندین هزار پست داریم ، موضوعات جسته و گریخته که پاره پاره و بی نتیجه بحث شده ، بدون نظام و قاعده ، هر فکری که به ذهن میرسه ممکنه گوشه ای بهش اشاره شده باشه ، بحثی دربابش شده باشه ولی بی پایان مونده باشه، همین جلوی طرح موضوعات جدید رو میگیره .

به نظرم عمده این مشکل به خاطر اینه که بحث ها مثل سیلاب به جریان می افته و انقدر در زمان طی طریق میکنه که از نفس می افته و راکد میشه ....ما پرونده بحث ها رو باز گذاشتیم درحالی که انتظار داریم کسی دنباله اونها رو نگیره . وقتی تولید و نتیجه ای نباشه ، تلاش دلسرد کننده میشه .

یادش بخیر اون مقالاتی که درباب گالادریل و گندالف در صفحه اصلی سایت میخوندم ....

این رو به عنوان یه پیشنهاد از من کمترین قبول کنید که جمع بندی تاپیک های به نتیجه رسیده و نگارششون به صورت مقاله ای در حد صفحه اصلی سایت ، میتونه در اعتلای علمی سایت که همانا خواسته مدیرانه ، کمکی ارزشمند باشه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اولا از لطف torambar تشکر میکنم.

دوما من تا حدودی با آرون و تا حدودی با تولکاس موافقم.

از نظر من هم هنوز بحثهای تالکینی تموم نشده، تاریخ سرزمین میانه هنوز دست نخورده باقی مونده و هر وقت میرم سراغش چیزهای جدیدی توش پیدا میکنم اما متاسفانه از روی تنبلی خودم و بی علاقه گی بقیه دستم به ترجمه شون نمیره. تولکاس راست میگه زمان اونا نه سیلماریلیون ترجمه شده بود و نه اینهمه منابع تو اینترنت بود وقتی هم که من اومدم اوضاع بهتر شده بود و منابع در دسترس بود به زحمت یه نسخه PDF انگلیسی سیلماریلیون تو نت پیدا کردم(اون موقع آردا در دسترس نبود) و توی موبایل شروع به خوندنش کردم!!!

من به سن شما بودم کلی گرد و خاک میکردم اینجا اما با عرض شرمندگی این علاقه رو توی شما نمیبینم. چهار ماه وقت گذاشتم تا شجره نامه ها رو درست کنم و مقالات مربوط به نوشتن به زبان الفی رو ترجمه کردم و ... . قصدم این نیست که بگم چه کارهایی کردم، مقصودم اینه که الان کسی به تولید محتوا برای سایت فکر نمیکنه و سایت شده فقط برای ابراز نظر در مورد مسائل و محبوب ترین تاپیکها شده تاپیکهای نظرسنجی، اما قبلا جو اینجوری نبود.

بحث ترجمه دانشنامه نیمه کاره است و ترجمه کتاب آلن لی تقریبا نمیه کاره رها شده(یا حداقل تا اتمام دانشنامه به تعویق افتاده) میدونم که بعضی ها به خاطر آشنایی کم با زبان انگلیسی تو این کار شرکت نکردن اما تولید محتوا فقط ترجمه کردن نیست.

ویرایش:

پیشنهاد آرون هم پیشنهاد خوبیه و باید روش فکر بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

من با arven موافقم در مورد مقاله :-? تاجایی که بتونم کمک می کنم

همچنین برای اخبار صفحه اول هم کمک میکنم

باید یه فکر اساسی برای تاریخ سرزمین میانه بشه :D( :D(

راستی کسی در مود اینکه فضای بین اعضا دوستانه اس یا نه نظری نداده( نمیشه گفت خیلی دوستانه یا اصلا دوستانه نیست. خیلی معمولیه ;:D )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

1- من به شخصه مهدی یا تولکاس رو بیشتر از اینکه به چشم مدیر نگاه کنم ، به چشم دوستانی میبینم که برای سایت بیشتر از بقیه زحمت میکشن .

من که به شخصه اشکالی تو مدیریت آردا نمیبینم . مدیرای اینجا بیشتر از خیلی فروم های دیگه با اعضا صمیمی هستن و بیشتر از اینکه اختیاراتشون رو به دید عموم بزارن ، اطلاعاتشون رو منتشر میکنن . من که از وقتی عضو شدم ، ضعفی تو مدیریت ندیدم . البته به نظرم میشه مدیرا برنامه ریزی های بیشتری برای سایت داشته باشن و امیدوارم آردا رو از یه سایت کم تحرک به یه سایت پررونق تبدیل کنن .

2- راستش به نظر من در حال حاضر همه میدونن که منابع اطلاعاتی آردا نسبتا" کامل شده . الان خیلی راحت میشه پیش بینی کرد

3-از اونجایی کتاب های تاریخ سرزمین میانه و داستان های ناتمام هنوز ترجمه نشده ( و خیلی ها مثل من سواد درست و حسابی ندارن که اونا رو به زبون اصلی بخونن !) ، نمیشه انتظار داشت که اون "بحث های تخصصی" مورد نظر شکل بگیره .

4- بنابراین من فکر میکنم که بهترین راه حل این باشه که یا کتاب ها رو ترجمه کنیم ! و یا با کارای دیگه ای به جز ایجاد مطالب تخصصی ، فضای انجمن رو گرم نگه داریم . البته منظورم اون جنگولک بازی و این چیزا نیست ! بلکه چیزای دیگه ای گه بتونه به جای حودش جذابیت هایی داشته باشه .

1- با نظر اول داداش trambar کاملا موافقم 3D Mahdi وTulkas رو من بیشتر به چشم یکی از اعضایی که بیشتر پست دادن می بینم نه مدیران سایت :-?

که البته شخصیت مدیر بودنشون رو به خوبی نشون می دن :D

2و3- منابع اردا تا حدودی کامل ارباب حلقه ها - سیلیماریلیون- هابیت و... اما باید در نظر داشت که این تنها منابع اصلی نیست شما ویکی پدیا رو سرچ کن البته در قسمت تاریخ سرزمین میانه یه چیزی حدود صد تا کتاب در رابطه با ارباب حلقه ها می بینی که اگر چه بعضی هاشون کم مرتبط با دنیای تالکین هستن ولی خوب بازم مرتبط با تالکین هستش

4- با torambar کاملا موافقم حداقل نمی تونیم همش رو ترجمه کنیم خوب یه گوشه هایی اصلا فهرست کتاب ها رو ترجمه کنیم ببینیم چی هست :D

من به سن شما بودم کلی گرد و خاک میکردم اینجا اما با عرض شرمندگی این علاقه رو توی شما نمیبینم

بحث ترجمه دانشنامه نیمه کاره است و ترجمه کتاب آلن لی تقریبا نمیه کاره رها شده(یا حداقل تا اتمام دانشنامه به تعویق افتاده) میدونم که بعضی ها به خاطر آشنایی کم با زبان انگلیسی تو این کار شرکت نکردن اما تولید محتوا فقط ترجمه کردن نیست.

مهدی جون یه لحظه به این فکر کن که یه روز هایی که کنکور داشتی :D

بنده حرفی که می زنم رو سر حرفم هستم

نمی دونم قبلا جایی گفتم یا نه بنده تا ترم دوم کتاب inter change 3 فکر کنم یه ترم مونده بود تا امتحان تافل رو بدم :-

البته نمیخوام پز بدم این ها و گفتم که بگم من ترجمه ی زبان انگلیسیم خوبه و در کار های ترجمه ی دانش نامه صدرصد می تونم کمکتون کنم

به تولکاس هم گفتم که کتاب فرزندان هورین رو ترجمه کنیم به فصل های اخر که رسیدیم هر فصل رو جدا گون می تونیم به صورت pdf تو سایت قرار بدیم در ضم می تونیم کتاب تاریخ سرزمین میانه رو هم حداقل با فهرستش رو این جوری کنیم ببینیم چی نوشته

بنده که گفتم همین که کنکور تموم شد اینترنتم هم وصل می شه می چسبم به ترجمه ها

در رابطه با آلن لی هم یه سری عکس داره نمی شه خوندشون من یه ذره دستکاری کردم نمی دونم چه جروی بزارم تو سایت تا شما ها هم نظراتتون رو در مورد ترجمه ی صحیح بدی

در رابطه با خبر خوب این مشکل سایت نیست چرا چون:

1- تالکین به نظر من ناشناخته هست البته من تو شهر خودمون بندر عباس می گم کسی تالکین رو نمی شناسه

تو همین سایت نگاه کنید کاربرای فعالمون به زور به 15 نفر می رسن که یه جمع دوستانه هست که این خوبی هاشه حالا شما سایت های دیگه رو ببین

2- سایت های دیگه که خبر زیاد دارن همشون دارنن روی فیلم های داستان ها مانور می دن که این مشکل با اومدن هابیت ها فکر کنم درست بشه

3- بنده حاضر در خبر نگاری براتون کمک کنم چند تا خبر پیدا کردم ولی خوب جالب نبودن شما اگر خبر انگلیسی پیدا کردی ما در خدمتیم

در پایان

1- سایت خیلی خوبی دارید من در واقع سایتی که همه هم دیگه رو به خوبی می شناسن یکی از بهترین ویژگی های سایت

2- اگه مدیران سایت اجازه بدن قسمت موجودات تخیلی و فانتزی رو در تابستون می خوام به قسمت برسی افسانه های مرتبط با دنیای تالکین بکنم به نظر من چیزه جالبی بشه فکر کنم خیلی ها تو این سایت از این مباحث خوششون بیاد

3- اهان یه چیزی یادم رفت در مورد کتاب های زبان اصلی مثل همین تاریخ سرزمین میانه تو سایت به نظر من یه ذره مشکل داره فصل بندی هاش مشکوکه ادم خیال می کنه یه چیزی کم داره همین باعث می شه که نشه کتاب ها رو ترجمه کرد بازم نی گم در کار ترجمه درخدمتتونم اما اما کنکور تموم بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

من دیروز نشستم کلی تایپ کردم ، یعدشش اشتباهی اوپرا رو بستم هر چی نوشته بودم پرید :D بعدش هم اعصابم خورد شد حوصله نداشتم از اول بنویسم :D

ولی الان حوصله دارم ;:D

سوالات آردا که لیست نشده به هزار یک شماره که دوستان جوابش رو بدن و وسلام ! هر کسی با هر دانشی از این دنیا میتونه سوال جدیدی بپرسه ، داستان گفته شده و رفته اما تفسیر ها متفاوته ، برخی تورین رو گناهکار میدونن و برخی نه ، عده ای فلاگوند رو احمق میدون و برخی شجاع و هزار هزار برداشت دیگه از داستان که میتونه به شور گذاشته بشه .

موافقم . البته ، نکات ناآشنا یا "سوال" هستن یا چیز هایی سوال نیسن و همه موت در موردش میدونیم . ولی جای بحث دارن و در مورد ماهیتشون باید بحث کنیم که میشه کلمه ی "تفسیر" رو به کار برد . همونجوری که گفتی . که این "تفسیر" ها توی تاپیک هایی مثل الف ها ترسو اند و ... دنبال میشه .

سوال ها به نظر من تموم شده هستن . البته همیشه یه سوال هایی باقی میمونه . چون هیچکدوم از ما تو واقعا" دنیای تالکین نبودیم . طبیعتا" برای ما که فقط خواننده هستیم ، همیشه سوال هایی بوجود میاد . ولی این سوال ها اونقدر ریز و کوچک هستن که مغمولا لابلای سوال های بزرگتر و کلی تر گم میشن . و سوال های کلی تر هم میتونم بگم به نود درصدش جواب داده شده . (شایدم بیشتر) . و دلیل این حرفم اینه که تاپیک هایی مثل "سوالات سیلماریلیون" و "سوالات ارباب حلقه ها " تعداد صفحات زیادی دارن و خیلی وقته که پست نمیخورن . ( البته تاپیک های دیگه ای هم هستن که اسن "سوال" ها توشون پیدا میشه . مثل تاپیک نگهبان جلو دروازه موریا و ... )

بازم میگم این سوال ها خیلی زیاده . چون دنیای تالکین گستردست . ولی در حال حاضر بدون دسترسی اکثریت کاربران و کلا" مخاطبان سایت به تاریخ سرزمین میانه و داستان های ناتمام ، دسگه سوالی به اون چنان وجود نداره . و یکی از نکات مثبت آردا که جواب دادن به همین سوالات هست ، نسبتا" از کار میفته . یا بهتره بگم راکد میشه .

تا حدودی قبول نمیکنم.حالا بگم چرا:وقتی ما خوندن این ها رو شروع کردیم(اله سار و آرون یکی دو سال قبل ما و منو هالباراد تقریبا با ه)9هیچ منبع درست حسابی ای نبود که ما بتونیم بهش استناد کنیم.کلا یه دائره المعارف آردا رو داشتیم واسه خوندن.و خب جذب اون شدیم.یعنی فک کن جدی جدی نشستیم همه مدخلاشو خوندیم و با جون و دل به ذهن سپردیم.جوری شده بودیم که حتی باهاش اسم بازی میکردیم.

شاید هر کدوم از ما به نوعی این اشتیاق رو داشتیم که در مورد داستان ها بیشتر بدونیم ولی نباید انتظار داشت که فقط کسانی که این اشتیاق رو دارن جذب آردا بشن . یکی از کارایی که ما میتونیم ( شایدم باید ) انجام بدیم اینه که داستان های تالکین رو بیشتر رواج بدیم و داستان ها رو بیشتر جا بندازیم . این هم باعث میشه که اعضای سایت بیشتر فعالیت کنن و هم سایت بیشتر رونق میگیره . ( چیزی که ما الان به دنبالش هستیم ) فکر میکنم که راه اندازی دانشنامه قرم موثری تو این راه باشه . البته باید این فعالیت ها رو ادامه بدیم و بیشتر روشون کار کنیم تا واقعا" مرجع داستان های تالکین بشیم ! یعنی مرجع تر بشیم ! :D

این بند بالایی رو خیلی کلی گفتم . میشه بیشتر در موردش پیشنهاد داد و بحث کرد و به نتیجه های خوبی رسید .

من به شخصه کلیه ایراد هایی که بهم وارد میشه رو میپذیرم:

1. خیلی کم تو سایت پست میدم.

2.دیر به دیر سر میزنم

3.مشغله کاری باعث میشه که نتونم نظارت دقیقی داشته باشم به بحث ها

4.تنبلم و دل به کار نمیدم

و خیلی های دیگه هم ممکنه باشه که هنوز نمیدونم

ولی چنتا ایراد بالا رو هم من از کاربرا میگیرم.

مورد 1،2 و4 بالا اکثرا ناشی از اینه که واقعا دلسرد میشم بعضی پست ها رو که میبینم.

راستش این مشکلات رو هممون به نوعی داریم ! البته به جز مورد 3 که اختصاصی هست !

ولی خب این کم فعالیتی ها از کجا نشات میگیره ؟ طبیعتا" اگه یه بحث خوب راه بیفته ، همه ی ما یا حداقل اکثر ما توش شرکت میکنیم و حرف ها مون رو میزنیم ! ولی ابن بحث ها اکثرا نیستم یا ناتموم و نیمه کاره موندن !

من فکر نمی کنم بشه بحث های جدید رو راه انداخت . مگر اینکه یکی واقعا" ابتکار به خرج بده و ذهنش به جاهایی برسه که تا حالا به ذهن بقیه نرسیده بود ! در مورد تاپیک هایی هم که ناتموم موندن ، من بیشتر فکر میکنم به خاطر مشغله های مختلف و درس و امتحان و این چیزا باشه . چون شرکت در این بحث ها ، واقعا وقت میبره . تو تابستون که این مشغله ها کم میشه ، پیشنها میکنم بریم سراغ چند تا از این تاپیک ها و بحث ها رو دوباره راه بندازیم .

پ.ن : اون چند تا جمله ای که اول این پاراگراف گفتم رو به خودم هم نسبت میدم . من هم به شخصه از مقدار فعالیت خودم راضی نیستم .

(پی نوشت:این بحث خیلی خوبه.امیدوارم بقیه هم بیان راحت توش حرف بزنن.شاید به نتیجه ای رسیدیم

الان که چهار پنج نفر بیشتر نیستیم که داریم بحث میکنیم ! اگه بقیه هم بیان و کلا" هر کی هر نظری داره بگه ، خیلی خوب میشه .

ما چندین هزار پست داریم ، موضوعات جسته و گریخته که پاره پاره و بی نتیجه بحث شده ، بدون نظام و قاعده ، هر فکری که به ذهن میرسه ممکنه گوشه ای بهش اشاره شده باشه ، بحثی دربابش شده باشه ولی بی پایان مونده باشه، همین جلوی طرح موضوعات جدید رو میگیره .

به نظرم عمده این مشکل به خاطر اینه که بحث ها مثل سیلاب به جریان می افته و انقدر در زمان طی طریق میکنه که از نفس می افته و راکد میشه ....ما پرونده بحث ها رو باز گذاشتیم درحالی که انتظار داریم کسی دنباله اونها رو نگیره . وقتی تولید و نتیجه ای نباشه ، تلاش دلسرد کننده میشه .

دقیق" . سیلاب مثال خوبی هست . فکر میکنم راه اندازه دوباره این بحث ها یکم همت میخواد . یکی شجاعت به خرج بده و بره دوباره یکی از این بحث ها رو ادامه بده ، تا بقیه هم دنبالش بیان !

چونکه تا جایی که من متوجه شدم ، اکثر کاربر ها از قسمت "مشاهده پست هاي جديد" پیگیری میکنن و تا وقتی که یه تاپیک پست نخوره ، کسی دنبالش نمیره .

این رو به عنوان یه پیشنهاد از من کمترین قبول کنید که جمع بندی تاپیک های به نتیجه رسیده و نگارششون به صورت مقاله ای در حد صفحه اصلی سایت ، میتونه در اعتلای علمی سایت که همانا خواسته مدیرانه ، کمکی ارزشمند باشه .

خوبه ، البته از اونجایی که تو تاپیک افراد مختلفی نظراتشونو گفتن و این نظرات هم معمولا" با هم متفاوته ، نمشیه به صورت یه مقاله در بیاد . به نظرم اگه قراره همچین کاری بشه ، بهتره که یه لیست ستونس شکل کنار سفحه اصلی فروم ایجاد بشه و لینک همین تاپیک های جمع بندی شده + یه سری تاپیک هاس اصلی دیگه لینک داده بشه . البته اگه برای هرکدومش هم بشه یه تصویر کوچولو گذاشت بهتر هم میشه . به جلوه های گرافیکی فروم هم کمک میکنه .

( اگه دوستان موافق این بودن میشه بیشتر در موردش بحث کرد . )

اولا از لطف torambar تشکر میکنم.

خواهش :-?

از نظر من هم هنوز بحثهای تالکینی تموم نشده، تاریخ سرزمین میانه هنوز دست نخورده باقی مونده و هر وقت میرم سراغش چیزهای جدیدی توش پیدا میکنم اما متاسفانه از روی تنبلی خودم و بی علاقه گی بقیه دستم به ترجمه شون نمیره.

اگه قصدت این باشه که تاریخ سرزمین میانه رو ترجمه کنی که واقعا" عالیه :D

البته اگه حجم زیادش مزاحمتی ایجاد نکنه :D

بعضی وقتا بحث های قدیمی سایت رو که میبینم خیلی از بچه ها سوالایی در مورد سیل و ماجراهای قبل از دوران سوم میپرسیدن که اکثر اوقات اله سار و بانو آرون با توضیحات کامل جوابشون رو میدادن . اگه شما هم بتونی شما هم این جوری اطلاعات رو خلاصه وار ولی کامل در مورد چیزای مختلف تو یه تاپیک بزاری ، من که خیلی ممنونت میشم ;)

... چهار ماه وقت گذاشتم تا شجره نامه ها رو درست کنم ...

جاش اینجا نیست ولی ،

یادم نمیاد تو تاپیک مخصوص خودش ازت تشکر کدم یا نه ، ولی اگه یادم رفته هم الان میخوام یه تشکر حسابی بکنم . واقعا" شجره نامه ها به دردم خورد . مخصوصا" شاهان نومه نور و آرنور

ممنون :D

راستی کسی در مود اینکه فضای بین اعضا دوستانه اس یا نه نظری نداده( نمیشه گفت خیلی دوستانه یا اصلا دوستانه نیست. خیلی معمولیه ;:- )

با این موافق نیستم . همچین معمولی هم نیست ها ! شاید چون بعضی وقت ها ساکته اینجور به نظر بیاد . ولی همیشه فضای سایت دوستانه بوده !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
اگه قصدت این باشه که تاریخ سرزمین میانه رو ترجمه کنی که واقعا" عالیه :-?

البته اگه حجم زیادش مزاحمتی ایجاد نکنه :D

بعضی وقتا بحث های قدیمی سایت رو که میبینم خیلی از بچه ها سوالایی در مورد سیل و ماجراهای قبل از دوران سوم میپرسیدن که اکثر اوقات اله سار و بانو آرون با توضیحات کامل جوابشون رو میدادن . اگه شما هم بتونی شما هم این جوری اطلاعات رو خلاصه وار ولی کامل در مورد چیزای مختلف تو یه تاپیک بزاری ، من که خیلی ممنونت میشم :D

همه شو که نه! تیکه هاییش رو میخواستم ترجمه کنم.

اون تاپیکها مال زمانیه که سیلماریلیون ترجمه نشده بود و این بزرگواران با استفاده از منابع انگلیسی میومدن و خلاصه داستان رو به طور مفید و مختصر مینوشتن. الان همین وضعیت برای تاریخ سرزمین میانه وجود داره و اگه یکم سرم شلوغ بشه اینکار رو انجام میدم.

جاش اینجا نیست ولی ،

یادم نمیاد تو تاپیک مخصوص خودش ازت تشکر کدم یا نه ، ولی اگه یادم رفته هم الان میخوام یه تشکر حسابی بکنم . واقعا" شجره نامه ها به دردم خورد . مخصوصا" شاهان نومه نور و آرنور

ممنون :D

خیلی ممنون از لطفت.

راستی کسی در مود اینکه فضای بین اعضا دوستانه اس یا نه نظری نداده( نمیشه گفت خیلی دوستانه یا اصلا دوستانه نیست. خیلی معمولیه ;:- )

از نظر من هم جو اینجا کاملا دوستانه است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

خدا لعنت کنه این امتحانات رو ! اگه میشستم و درس میخوندم یه چیزی ، ولی نه درس میخونم نه به کارایی که میخوام برسم میرسم ، تنها چیزی که داره استرس ، کابوس و کم کاریه :-?

تورامبار جان چه اشگالی داره که مقالات هم این اختلاف سلایق رو بیان کنه ؟ درست مثل مقاله ای که یه پدیده رو از طریق چند نظریه شرح میده ، هر دیدگاه میتونه قسمتی از موضوع رو روشن کنه . اتفاقا برسی یه موضوع از چند منظر مختلف نشون دهنده وقت و تلاش ذهنی افراد متعدد و پختگی مقاله است .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

اون تاپیکها مال زمانیه که سیلماریلیون ترجمه نشده بود و این بزرگواران با استفاده از منابع انگلیسی میومدن و خلاصه داستان رو به طور مفید و مختصر مینوشتن. الان همین وضعیت برای تاریخ سرزمین میانه وجود داره و اگه یکم سرم شلوغ بشه اینکار رو انجام میدم.

دقیقا نظر من هم همینه حداقل ما که نمی تونیم سرزمین میانه رو بخونیم بیایم در یه حرکت دسته جمعی فهرست کتاب رو ترجمه کنیم ببینیم اصلا چی توش نوشته یا اگه خواستیم کتاب رو ترجمه کنیم کجای کتاب برای شروع بهتر من خواستم این کار رو بکنم اما فهرست کتاب هایی که واسه دانلود تو سایت بود یه ذزه یه جوری بود گفتم شاید یه کم ناقص باشه اگه این جوری نیست پس بسم ا.. مترجماش بیان وسط

جاش اینجا نیست ولی ،

ممنون :-?

واقعا دمت گرم مهدی جون اون قسمت که مردم سرزمین میانه بود خیلی عالی بود :D :D

در ضمن عکس های جالب هم توشون بود و کیفیتشون هم خوب بود مخصوصا اون عکس سرزمین میانه عکس ها رو از کجا آورده بودی

راستی کسی در مود اینکه فضای بین اعضا دوستانه اس یا نه نظری نداده( نمیشه گفت خیلی دوستانه یا اصلا دوستانه نیست. خیلی معمولیه ;;) )

نریچ جون چی چی فضای سایت معمولی به نظر من فضای سایت خیلی گرم و دوستانه است هر کی میاد توش همین که پست هاش به 30 تا می رسه فکر کنم شروع می کنه pm دادن به اشخاص دیگه برای من که در چند موارد تازه وارد این جوری بود که به نظر من دوستانه بودن فضا رو می گه :D

پ.ن

من دیروز نشستم کلی تایپ کردم ، یعدشش اشتباهی اوپرا رو بستم هر چی نوشته بودم پرید :D بعدش هم اعصابم خورد شد حوصله نداشتم از اول بنویسم :-

:D :-w) ~x( :D) :D

اهم شرمنده این من بودم که از خنده مردم واقعا اخر عصبانیت می شه واسه من چند بار اتفاق افتاده بود جان خودم اصلا همون جا کامپیوتر رو خاموش کردم یه ساعت بنویسی بعدش هم نوشته ها پر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gandalf Skin

مدیرت عالیه سه سوت جواب آدمو میدن

فقط این فهرست بندی ارشیو دانلود آدمو گم میکنه

مدیر جان قربونت یه دستی به سرو روی اونجا هم بکش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خواهش میکنم

چیه آرشیو دانلود مشکل ایجاد کرده؟ همه تو دسته های منظم قرار دارن. مجموعه آثار، کتابهای صوتی، موسیقی و ... .

وقتی وارد هر دسته میشید اون بالا لیست زیر مجموعه ها نوشته شده، روی اونا کلیک کنید تا فقط فایلهای دسته مورد نظرتون نشون داده بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

بنظر من آردا یکی از بهتریناس ولی فکر میکنم اگه یه کم توضیح درباره بعضی شخصیتا(فرهنگنامه)برای کسایی که بخوان دانلود کنن بیشتر باشه بهتره ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

بنظر من آردا یکی از بهتریناس ولی فکر میکنم اگه یه کم توضیح درباره بعضی شخصیتا(فرهنگنامه)برای کسایی که بخوان دانلود کنن بیشتر باشه بهتره ...

فرهنگنامه آردا در حال حاضر در دست ترجمه و تهيه است، و خيلی از مدخل ها رو كه دانشنامه های ديگه مثل واليمار ندارن، توی آردا پيدا ميشه.

در ضمن، فكر نكنم نيازی به كپی-پيست كردن مطالب واليمار در آردا داشته باشيم!

ببخشيد اگه به جای مديران جواب دادم، ولی خيلی وقته كه می بينم شما عين متن واليمار رو اينجا كپی می كنيد و اين يه خرده اذيت كننده است. اميدوارم موجب ناراحتی نشده باشم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

فرهنگنامه آردا در حال حاضر در دست ترجمه و تهيه است، و خيلی از مدخل ها رو كه دانشنامه های ديگه مثل واليمار ندارن، توی آردا پيدا ميشه.

در ضمن، فكر نكنم نيازی به كپی-پيست كردن مطالب واليمار در آردا داشته باشيم!

ببخشيد اگه به جای مديران جواب دادم، ولی خيلی وقته كه می بينم شما عين متن واليمار رو اينجا كپی می كنيد و اين يه خرده اذيت كننده است. اميدوارم موجب ناراحتی نشده باشم.

حق با شماست اشتباه از من بوده...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
حلقه یگانه

خب باز آردا نسبت به سایر سایت هایی که در زمینه داستان فانتزی فعالیت میکنن ، هم مطالب کاملی داره و بحث ها به نتیجه ی خوبی میرسه. در مورد مدیریت: مدیران خوبی داره که درباره ادبیات فانتزی و . . . اطلاعات خوبی دارن و خیلی خیلی برا آردا زحمت میکشن (البته به کسی بر نخوره و سو تفاهم پیش نیاد!) ولی به هر حال من که تاحالا چیز بدی از جانب مدیران ندیدم و کاملا ازشون راضی هستم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

خب باز آردا نسبت به سایر سایت هایی که در زمینه داستان فانتزی فعالیت میکنن ، هم مطالب کاملی داره و بحث ها به نتیجه ی خوبی میرسه. در مورد مدیریت: مدیران خوبی داره که درباره ادبیات فانتزی و . . . اطلاعات خوبی دارن و خیلی خیلی برا آردا زحمت میکشن (البته به کسی بر نخوره و سو تفاهم پیش نیاد!) ولی به هر حال من که تاحالا چیز بدی از جانب مدیران ندیدم و کاملا ازشون راضی هستم.

دوست عزیز موافقم.آردا کاملترین مرجع در ارتباط با دنیای تالکینه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...