رفتن به مطلب
amir

موسیقی فیلم هابیت

Recommended Posts

R-FAARAZON

به نظرم موسیقی هابیت با اون چیزی که من شنیدم و شامل یه دقیقه از هر تم بود موسیقی ای قوی و قابل قبول بود

جالبه انرژی حرکتی تم اغازین آدمو یاد کارای نابغه قرن نوزدهم ریچارد واگنر میندازه به خصوص زیگفرید رویین تن

اشکال کار در اینه که موسیقی لوتر واقعا دست نیافتنیه و هرچقدر هابیت قوی باشه بازم با اون مقایسه میشه

ضمنا به عنوان یه کار مستقل از لوتر هابیت نمره خوبی میگیره

بخصوص در تم آغازین و راداگاست قهوه ای که خیلی خوب در اومده بودند

حالا منتظریم تا موسیقی کامل رو بشنوم تا بتونیم بهتر قضاوت کنیم

ولی اینکه تور عزیز گفتند که کارای هاوارد شور قابل مقایسه با هانس زیمر یا جان ویلیامز نیست اینو قبول ندارم

شاید هاوارد شور شاهکار ارباب حلقه ها و موسیقی های زیبای مردگان و هوگو و.. راداشته باشه

ولی واقعا جان ویلیامز نمیشه کار ضعیف ازش پیدا کنید مثلا موسیقی جاودانه فهرست شیندلر رو در نظر بگیرید ازش

یا هانس زیمر و موسیقی فوق العاده گلادیاتور

در کنار اینها جیمز هورنر هم قرار میگیره با موسیقی های آسمونی شجاع دل و تایتانیک وآخرالزمان و...

به نظر من الان هاوارد شور مسلما یکی از 5 اهنگساز دنیا برای فیلمه ولی خداییش رقیبای بسیار قدرتمندی داره

تازه ما استاد انیوموریکونه و برنارد هرمن رو در نظر نگرفتیم چون مال نسل گذشته آهنگسازا هستن

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

ولی واقعا جان ویلیامز نمیشه کار ضعیف ازش پیدا کنید مثلا موسیقی جاودانه فهرست شیندلر رو در نظر بگیرید ازش

یا هانس زیمر و موسیقی فوق العاده گلادیاتور

در کنار اینها جیمز هورنر هم قرار میگیره با موسیقی های آسمونی شجاع دل و تایتانیک وآخرالزمان و...

به نظر من الان هاوارد شور مسلما یکی از 5 اهنگساز دنیا برای فیلمه ولی خداییش رقیبای بسیار قدرتمندی داره

تازه ما استاد انیوموریکونه و برنارد هرمن رو در نظر نگرفتیم چون مال نسل گذشته آهنگسازا هستن

بله. واقعا اینها از شاهکار های جهان موسیقی است. منظور من صرفا موسیقی متن لوتر بود. نه تمام کارهاش. بقیه کارهای خود شور هم به ارباب حلقه هاش نمیرسه.

موسیقی فهرست شیندلر، جنگ ستارگان، گلادیاتور، آخرین سامورایی، شجاع دل، تایتانیک و... هیچ کدام قابل مقایسه با ارباب حلقه ها نیست. ضمن اینکه در دنیای موسیقی اینها صدر نشین اند.

راحت تر خدمتت بگم. اگه به من بگن رتبه بندی کن این ها رو اول میگم موسیقی ارباب حلقه ها بعدش اون بالایی ها که گفتی...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

بله. واقعا اینها از شاهکار های جهان موسیقی است. منظور من صرفا موسیقی متن لوتر بود. نه تمام کارهاش. بقیه کارهای خود شور هم به ارباب حلقه هاش نمیرسه.

موسیقی فهرست شیندلر، جنگ ستارگان، گلادیاتور، آخرین سامورایی، شجاع دل، تایتانیک و... هیچ کدام قابل مقایسه با ارباب حلقه ها نیست. ضمن اینکه در دنیای موسیقی اینها صدر نشین اند.

راحت تر خدمتت بگم. اگه به من بگن رتبه بندی کن این ها رو اول میگم موسیقی ارباب حلقه ها بعدش اون بالایی ها که گفتی...

به تور عزیز:رفیق موافقم که باید حساب لوتر رو از بقیه کارای خود شور جدا کرد چون اگه در مجموع آثار در نظربگیریم ویلیامز ،هورنر و زیمر در مرتبه ای بالاتر قرار می گیرند.

میدونی فرق موارد بالا با لوتر چیه اینه که کامل نیستند و فقط به یک تم شهرت پیدا کردند

اگه کاریو میخواهیم که به قدرت لوتر باشه باید از سه گانه پدرخوانده اثر نینا روتا و کارمین کاپولا و جنگ های ستاره ای اثر استاد جان ویلیامز نام برد بخصوص پدرخوانده که مثل لوتره برام.

جالبه موسیقی لوتر دقیقا مثل فیلمشه سرشار از اوجه از تم آغازین تا لنگرگاه خاکستری و به سوی غرب

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir

آهنگ ساز فیلم که استاد هاوارد شور هستند. موسیقی ارباب حلقه ها هم به عهده ایشون بود با همین گروه.

از کارهای زیبای ایشون این بود که برای هر کاراکتر و مکانی در ارباب حلقه ها یک تم خاص نوشتند.

مثلا تم شایر. که در ابتدای تریلر اول هابیت شنیده میشه. و باز زیباتر آنکه تم ها را در هابیت عوض نکرد. مثل همین آهنگ شایر و بگ اند.

ایشان همچنین جوایز بی شماری برای کارهایشان دریافت کرده اند که مهم ترینش اینهاست.

اسکار بهترین موزیک متنن برای بازگشت شاه

اسکار بهترین موزیک متن یاران حلقه

اسکار بهترین موزیک برای موسیقی into the west (تیتراژ بازگشت شاه)

لیست کامل جوایز

هاوارد شور در IMDb

هاوارد شور در ویکی پدیا

کلا هاوارد شور ساخته شده برای سرزمین میانه...

تمام موسیقی ارباب حلقه ها و هابیت رنگ و بوی آردایی دارن. واقعا که بتهوون زمانه!

همونطور که در تاپیک های مربوط به موسیقی ارباب حلقه ها عرض کردم هر موسیقی متن ارباب حلقه ها خودش یک فیلمه. به تنهایی کار فیلمو میکنه.

نمیدونم چه طور تونست به همچین کار ارزشمندی دست پیدا کنه. و واقعا با موسیقی های جان ویلیامز یا هانس زیمر قابل مقایسه نیست. گرچه آن ها هم استادهد و کارهاشون شاهکار. اما واقعا موسیقی ارباب حلقه ها یک چیز دیگه بود که فکر نکنم تکرار بشه مگه تو هابیت.

دلیل این که اینقدر موسیقی به دل ما چسبید این بود که با موسیقی متن لوتر بزرگ شدیم. و هر موسیقی برای ما یادآور یک شخصیت یا یک صحنه خاص فیلمه. خب این به خاطر قدرت و هنر هاوارد شوره. به نظر من دو اسکار برای بازگشت شاه کمش بود. یا یک اسکار برای یاران حلقه.

و حالا هم موسیقی متن هابیت. که واقعا من تا با فیلم به اونها گوش ندم و درکشون نکنم نمیتونم در موردشون نظر بدم. اما کاملترین نسخه با بالاترین کیفیتشو میذارم براتون:

موسیقی متن هابیت: سفری غیر منتظره نسخه ویژه

از تور عزیز واقعا ممنونم

منم موافق نظر ایشون هستم . هاوارد شور تونست با استعداد خودش و قطعه هایی که برای هر قسمت از سرزمین میانه بسازه ، حال و هوای واقعی رو به سرزمین میانه بده

یه جورایی مثل این بود که تالکین خودش این آهنگ هارو تو کتابش توصیف کرده بود . من شخصا از آهنگی که برای سرزمین روهان ساخته شده بود . احساس غرور و تکبر پادشاهان اسب ها رو احساس کردم .

با این وجود باید منتظر شاهکار جدیدش در هابیت باشیم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

موسیقی فیلم امروز رسما برای فروش منتشر شد.

فرصتش نیست خبر رو توی سایت بذارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

آهنگ هایی دورفی برای فیلم هابیت اما نه ساخته هاوارد شور

من 3 سال پیش که کتاب هابیت رو خوندم این دو تا موسیقی خیلی منو میبرد تو حال و هوای دورف ها و اربور. اصلا اسم موسیقی اش هم اربوره. از دست ندهید. من مدت ها با این آهنگ هابیت رو میشناختم و امیدوار بودم فیلم هم چیزی نزدیک به این باشه آهنگش و هنوز هم امیدوارم و مطمئنم که تم اربور در فیلم تو این مایه ها خواهد بود.

و سومین و شنیدنی ترین آهنگ که به سختی گیرش آوردم اسمی نداشت. اما من اسمش رو گذاشتم ماجراجویی بیلبو. واقعا فکر میکردم تم اصلی فیلم هابیت همین خواهد بود. نمیدونم کار کیه و چرا اینقدر رنگ و بوی دورفی داره اما هرچی هست با شنیدنش شما رو با خودش با سفر بیلبو به تنها کوه همراه میکنه.

امیدوارم لذت ببرید...

Erebor 1.mp3

Erebor 2.mp3

Bilbo's Journey.mp3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

جالبه منم این تجربه رو داشتم مثل شما یعنی موقع خوندن یه کتاب بیشتر وقتا موسیقی گوش میدم با سرزمین شیاطین گلادیاتور هانس زیمر یا موقع خوندن 1984 اهنگ های ژان میشل ژاررو گوش دادم

این به پرداخت داستان در ذهن اثر خوبی داره و باعث میشه اون کتاب برام یه حالت نوستالژیک پیدا کنه

ضمن اینکه مهدی خان سه بعدی هم یه البوم در مورد ارباب حلقه ها که ساخته کسی غیر هاوارد شور بود تو یه تاپیک داره که بعضی از آهنگاش حال و هوای هابیتو داره

تو این سه اهنگم که به قول پرویز پرستویی عندالمطالبه گوش دادم دو اهنگ اولش به هابیت میخورد و خوشم آمد

هرسه خوب بودند ولی من اره بور2 رو نبست به اون دوتا ترجیح میدم و بعد اره بور 1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Witch-King

آهنگ هایی دورفی برای فیلم هابیت اما نه ساخته هاوارد شور

من 3 سال پیش که کتاب هابیت رو خوندم این دو تا موسیقی خیلی منو میبرد تو حال و هوای دورف ها و اربور. اصلا اسم موسیقی اش هم اربوره. از دست ندهید. من مدت ها با این آهنگ هابیت رو میشناختم و امیدوار بودم فیلم هم چیزی نزدیک به این باشه آهنگش و هنوز هم امیدوارم و مطمئنم که تم اربور در فیلم تو این مایه ها خواهد بود.

و سومین و شنیدنی ترین آهنگ که به سختی گیرش آوردم اسمی نداشت. اما من اسمش رو گذاشتم ماجراجویی بیلبو. واقعا فکر میکردم تم اصلی فیلم هابیت همین خواهد بود. نمیدونم کار کیه و چرا اینقدر رنگ و بوی دورفی داره اما هرچی هست با شنیدنش شما رو با خودش با سفر بیلبو به تنها کوه همراه میکنه.

امیدوارم لذت ببرید...

این موسیقی ها خیلی برام آشناست. فکر میکنم موسیقی های بازی Battle For Middle-Earth هست. دقیقا نمیدونم متعلق به کدوم نسخه هست اما بنظرم موسیقی هایی هستن که بوسیله EA برای سری بازی های Battle For Middle-Earth ساخته شدن.

ویرایش شده در توسط Assassin Creed

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

آفرین...یک لایک تپل حقته! :دی

دقیقا آهنگ بازی The battle for Middle-Earth است و همون مرحله مربوط به فتح اربور.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

موسیقی فیلم خوب بود ولی شاهکار نیست نسبت به بقیه کارهای شور د رپایینترین سطح بود

آیا شما کارهای دیگه شور رو شنیدی؟!

این یک توهین به هنر شور و گروهشه! تم ها نسبت به لوتر تغییری نکرده و ما موسیقی لوتر رو برترین در دنیای موسیقی می دونیم و شما میگی در پایین ترین سطح؟؟!

ویرایش: چندی بعد!!

وااااااااای.....نه!!(اسمایل وضعیت احتضار!! :()

من فقط چند ثانیه از آهنگ های هابیت رو گوش دادم. چی بگم...الان فکرم قفل کرده. فقط میشه گفت لنگه موسیقی ارباب حلقه هاست. حقا که هر بخش هابیت ضعیف باشه آهنگش خیلی قویه و میشه انتظار چند اسکار داشت!! تازه میخواستم خودمو نگه دارم و گوش ندم. ناچار چند ثانیه از آهنگ Erebor رو گوش دادم!

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir

موسیقی فیلم خوب بود ولی شاهکار نیست نسبت به بقیه کارهای شور د رپایینترین سطح بود

من که شخصا تمام آهنگ های هابیت رو گوش دادم مثل همه ی کاراش عالی بود . بخصوص از تلفیق عالی آهنگ هابیت با آهنگ فیلم ارباب حلقه ها لذت بردم .

آهنگ های شور یجوری هیجان و آرامش رو باهم دارند . من که به این نمیگم کم سطح !!

آیا شما کارهای دیگه شور رو شنیدی؟!

این یک توهین به هنر شور و گروهشه! تم ها نسبت به لوتر تغییری نکرده و ما موسیقی لوتر رو برترین در دنیای موسیقی می دونیم و شما میگی در پایین ترین سطح؟؟!

کاملا درست می گی !!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

نامرد هاوارد شور عجب عود و نایی زده بود تو آهنگ Erebor.

یاد آهنگ های جیمز هورنر افتادم. تایتانیک و شجاع دل.

ولی واقعا یک چیز دیگه است. جیمز هورنر هم بیاد هنر عود و نای رو از استاد هاوارد شور یاد بگیره...لامصب چقدر حال و هوای دورفی داشت :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
little lord

گروه موسیقی بچه های پیانو (ThePianoGuys ) آهنگ مربوط به هابیت ها رو کاور کردن . ویدئوی خیلی زیبایی هستش . حتما ببینیدش .

http://www.soundtrac...piano-guys.html

خیلی عالی بود خیلی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

گروه موسیقی بچه های پیانو (ThePianoGuys ) آهنگ مربوط به هابیت ها رو کاور کردن . ویدئوی خیلی زیبایی هستش . حتما ببینیدش .

فوق العاده بود.! خیلی ممنون

فقط چرا نمیشه دانلود کرد؟؟

ویرایش شده در توسط strayder

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

من معمولا از هرچیزی خوشم نمیاد ، ولی این واقعا قشنگ بود ، عالی

از 10 نمره 10

با کیفیت اچ دی اونو دانلود کردم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

من معمولا از هرچیزی خوشم نمیاد ، ولی این واقعا قشنگ بود ، عالی

از 10 نمره 10

با کیفیت اچ دی اونو دانلود کردم

کیفیت HD شو از کجا دانلود کردین؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock
کیفیت HD شو از کجا دانلود کردین؟

از یوتیوب ! چطور مگه؟ :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

از یوتیوب ! چطور مگه؟ :-?

چطور مگه داره؟!! خب خواست ببینم از کجا میتونم HDشو دانلود کنم! :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

يه سايت بسيار بسيار جالب برای علاقه مندان به موسيقی هابيت!

سايت theonering.net خبر داد كه با همكاری هاوارد شور، نت های آهنگ "Lonely Mountain" (خوانده شده توسط نيل فين) و "Dreaming of Bag End" در سايتی قرار گرفتن كه قابليت پخش آنلاين آهنگ و خط بردن از روی نت ها هم وجود داره!

پيشنهاد ميكنم حتماً به اين سايت سر بزنيد. (روی اسم آهنگ ها كليک كنيد!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

کاور آهنگ Misty Mountains:

http://www.youtube.com/watch?v=5wLfOZiAd8Y

مستقیم شده با حجم 13 مگابایت:

http://cyber-tube.ir/dl/0daae9e047/57f3bff26d963ae5561dc5298c9036ff.flv

ویرایش:

عذر. یادم نبود توی اکانت هستم. فایل یوتیوب تصحیح شد.

ویرایش شده در توسط baggins

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

کاور آهنگ Misty Mountains:

https://www.youtube.com/watch?v=5wLfOZiAd8Y

مستقیم شده با حجم 13 مگابایت:

http://cyber-tube.ir/dl/0daae9e047/57f3bff26d963ae5561dc5298c9036ff.flv

ميشه يه جای ديگه آپلودش كنی؟ من هم از سايتی كه گفتی و هم از http://mediaconverter.org امتحان كردم، ولی موفق به دانلود نشدم. :-?

(اين cyber-tube.ir چطوريه؟ كلاً سايتش مشكل داره:-?)

ویرایش شده در توسط گندالف ‌سفید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

به گندالف :

باید اینو

https

رو بکنی

http

اونوقت میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست