رفتن به مطلب
3DMahdi

نظرسنجی: شجاعترین فرد آردا کیست؟

Recommended Posts

Tulkas Astaldo

دوباره این بحث شجاعتو راه نندازین بابا.:دی

فین گولفین یه شجاع احمق بود و با عرض احترام:تورگون یک شجاع عاقل:دی(الان مهدی دوباره میاد گیر میده به من)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great beren

درسته شجاع بود اما یک شجاعت اجباری برای حفظ آبرو و بقیه مسائل که گفتم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
فین گولفین یه شجاع احمق بود و با عرض احترام:تورگون یک شجاع عاقل:دی(الان مهدی دوباره میاد گیر میده به من)

پس چی که گیر میدم :ymapplause:

فین گولفین یه شجاع احمق بود و با عرض احترام:تورگون یک ترسوی احمق

درسته شجاع بود اما یک شجاعت اجباری برای حفظ آبرو و بقیه مسائل که گفتم

فکر میکنم تنها چیزی که اون موقع بهش فکر نمیکرد حفظ آبرو بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great beren

پس میشه گفت شجاعت از روی دیوانگی و حماقت.البته بهش حق میدم

ولی بازم میگم تنها کسیکه واقعا شجاع بود هورین بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

شجاعت هورین مثال زدنی بود والبته مزدش رو هم بد گرفت L-)

من وارد بحث تورگون نمیشم دوباره با مهدی!!!! جفتی دلایل محکمی داریم و هیشکدوممون هم کوتاه نمیایم :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
من وارد بحث تورگون نمیشم دوباره با مهدی!!!! جفتی دلایل محکمی داریم و هیشکدوممون هم کوتاه نمیایم

کاملا درسته :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

به نظر من شجاع ترين فرد در بين الف ها گلوروفيندل باشه البته نظر شخصيه خودمه و در بين انسان ها هم هورين گالدور و تورين تورامبار و در بين مايار هم گاندوالف باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

همین که رفت وسط شهر دشمن(نومه نور) شجاعت زیادی میخواد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
همین که رفت وسط شهر دشمن(نومه نور) شجاعت زیادی میخواد

کجا رفت توی شهرشون؟

آر-فارازون با خاری و ذلت، دست و پا بسته کشوندش توی شهر و زندانیش کرد :-?

سائورون حتی وقتی ارتش آر-فارازون رو دید جرات نکرد سرباز بفرسته

چون حتی قویترین خادمانش هم در برابر ارتش آر-فارازون نابود میشدن...

البته کاری به بعدش ندارم ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

خب بعدش مهمه

اینکه همه رو گول بزنی و بر ضد والار تشویقشون کنی کلی شجاعت می خواد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
خب بعدش مهمه

اینکه همه رو گول بزنی و بر ضد والار تشویقشون کنی کلی شجاعت می خواد

اول این که جایی نمیتونست بره

دوم، یه مایار اگه نتونه از قدرت زبونشم استفاده کنه بدرد خودش میخوره...

سوم، اون کاری نکرد

فقط اومد حرف های اربابش ملکور رو که نهفته بودن بیرون آورد و این شجاعت نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

سائرون راه دیگه ای نداشت. یا باید میجنگید(که جرئتش رو نداشت!) یا تسلیم میشد. آر-فارازون اونو برد و تو این تصمیم سائرون نقشی نداشت(گرچه از خداش بود). اون به عنوان نادم و پشیمان رفت نومه نور نه برای جنگ، کسی هم کاریش نداشت. من اصلا اینو شجاعت نمیدونم. اگه آر-فارازون میگفت اونو تو مردور به بند بکشید باز هم نمیتونست کاری بکنه و مجبور بود اطاعت کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

جواب:سایر گزینه ها.

ائارندیل شجاعترین فرد آرداست.و هر کدوم از این گزینه ها فقط یکی از کارهای ائارندیل رو تونستن انجام بدن .خیلی تعجب کردم دیدم تو گزینه ها نیست.

مهمترین کارهای ائارندیل

-با تلاش و دریانوردی طولانی به والینور رسید،در حالی که میدانست فانی هست و نمیتواند پا به آنجا بگذارد.(اولین فانی بود که پا بر والینور میگذاشت )و پیام الفها و انسانهای سرزمین میانه را به والار رساند تا در برابر ملکور لشکر کشی کنند.

-نبرد عظیم او در آسمان با آنکالاگون اژدهای بزرگ و کشتن او.

-نجات کل سرزمین میانی از نابودی و شاید کل آردا.(چون در صورتی که ملکور بلریاند رو میگرفت ،شاید کل آردا رو تصاحب میکرد.)

-نجات آخرین سیلماریل بهمراه همسرش الوینگ.

-راندن کشتی در آسمان آردا تا زمان بینهایت و روشن نگه داشتن آن.

و.....

.

.

.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

به نظر من سام از همه شجاع تر بود

واقعا نسبت به یک هابیت تپل موجودی شجاعی بود

یک موجود معمولی که درگیر یه واقعه بزرگ شد شجاعت سام غیر قابل توصیف هستش

در مورد شاهزادگان نولدور که جز شجاعت چیز دیگه ای نباید انتظار داشت ولی در مورد سام این انتظار نمی ره و همین موجب می شه که از همشون شجاعتر باشه

به نظر من قدرت روحی سام از فرودو هم بیشتر بود

اما در مورد مورگوت شجاعت نبود بلکه فرار از بندگی بود

در مورد فیانور هم غرور و عطش انتقام بود نه شجاعت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tingol

ا

به نظر من سام از همه شجاع تر بود

واقعا نسبت به یک هابیت تپل موجودی شجاعی بود

اونو فرودو مجبور کرد تازه شانسی شانسی رفتن اونجا سام داشت از ترس میمرد آخر سر هم هیچ کاری نکرد

من میگم

ائرندیل درست میییگه

ویرایش شده در توسط تضاد
غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Eönwë

انصافا هورین شجاع ترین فرده و به نوعی قهرمان آردا,البته فینگولفین و تورین تورامبار هم شجاعت زیادی داشتند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
SHIRE

هورین و سام ، هورین به مدت طولانی در دژ مورگورت جایی که پر از سیاهی و تاریکی بود دوام آورد . (برای یک انسان شجاعت واقعیه.) و سام یه عنوان یه هابیت کار شجاعانه ای کرد که کنار فرودو به عهدی که بسته بود وفادار ماند .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

2

مسلما فیانور

از این خیره سری و تیره روزی فیانور خیلی خوشم اومد

رفتار فیانور خیلی طبیعی و باور پذیر بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
حلقه یگانه

به نظرم شجاعت اینا قابل ستایشـه

1. فینگولفین

2. گلورفیندل

3.تورین تورامبار

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
tranduil

ائووین که با کشتن ویچ کینگ ، آغازی شد بر پایان سائورون ولی متأسفانه به اون کمتر توجه میشه. کشتن ویچ کینگ کم از کشتن سائورون نبود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

والا چی بگم نظرسنجیه خیلی خیلی سختیه!...ولی با این وجود من سم رو به عنوان شجاع ترین و در عین حال دلپاک ترین فرد از میان اینها انتخاب کنم و یجوری میشه لقب قهرمان رو بهش داد چون به نظر من قهرمان=شجاعت+پاک دلی+وفاداری، که همه ی اینها رو به طور تمام و کمال در سم میبینم... حالا ممنکه بگیم اون برای مدتی حلقه رو داشت و نامرئی بود ولی اینم بدونیم که مسئولیت حمل حلقه برعهده ی سم نبود و می تونست به راحتی برگرده،ولی این کارو نکرد و جلو رفت تا دوستشو نجات بده و زمانی که حتی فرودو هم در مقابل قدرت حلقه واداده بود، با قلب پاکش ثابت قدم موند و کار رو به سرانجام نزدیک کرد...راجع به بقیه هم:

1- مورگوت: کجاش شجاع بود آخه... شجاعت یک صفت نیکه که نمی تونه در وجود خدای شر جایی داشته باشه...

2-فیانور:من کار فیانور رو مثل این میدونم که توی بهشت باشی و بعد از سر کنجکاوی یا به هر دلیل دیگه ای، بهشت اختصاصیتو ترک کنی و به دیارناشناخته ها پا بگذاری... هرچند فیانور الف بود، ولی این کارش بیشتر منو یاد ماجراجویی ها و کنجکاوی هی گاها خودسرانه ی انسان میندازه...

3-فینگولفین:عمل حماسی ای انجام داد و در حد یک الف شاید بزرگترین کاری بود که یک موجود کوچک میتونه در مقابل یک خداوندگار شر انجام بده...

4- فینرود:واقعا اون قسمت کتابو دوست داشتم... کلا شخصیت های وفادار و باشرافت رو خیلی دوست دارم !

5- هورین:واقعا کار بزرگی کرد... حتی تصورشم برام سخته...هرچند این داستان من رو به یاد آدمایی در دنیای واقعی اطرافمون میندازه.خیلی ازین دست انسان های آزاده هستند که الان در زندان ها...............

6- تورین تورامبار:نمی دونم چرا... ولی از همون اول کتاب تا آخرش که اژدها رو کشت و بعد از اون، همیشه از تورین بدم میومد!!...دقیقا هم نمی دونم چرا ولی بدم میاد ازش!!

7- گلورفیندل:راستش این قسمت کتابو فراموش کردم الان :-? :D باید برم یه دور دیگه اون قسمت کتابو بخونم! شرمنده!

8و12- لوتین و برن: رو باهم میارم چون در هرصورت هرکاری کردن باهم و برای هم بود... کارشون خیلی بزرگ بود ولی خوب کمک هم داشتن! (اون سگه)!

9-ائووین: فکر کنم تنها فرد در اون میدون بود که می تونست طلسم ویچ کینگ رو بشکنه و نابودش کنه...ائووین رو هم بخاطر وفاداری به شاهش تا آخرین لحظه تحسین می کنم...

10- تئودن:کار بزرگی کرد... دقیقا همونطور که گفتین در حالی که گاندور بهش خیانت کرده بود، به یاری انها شتافت و نمونه ی تمام و کمال بزرگی و جوانمردی رو به نمایش گذاشت... همیشه لحظه ی مرگ تئودن هم در فیلم و هم در کتاب توی گلوم بغض جمع میشه...

ویرایش شده در توسط msa_dino

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
white witch

1- مورگوت -ایستادگی در مقابل والار و ارو :شجاعت زیادی می خواد ولی فکر می کنم به خاطر اون حسادت عظیمش دلش شیر شده

2- فئانور -ترک واینور و سفر به سرزمین میانه :سخته از زندگی ابدی و بدون مشکل دست بکشی و بری وسط جایی که امکان داره همین الان یکی از پشت سر بکشتت

3- فینگولفین -نبرد تن به تن با مورگوت:قابل ستایش

4- فینرود فلاگوند -وفای به عهد و کشته شدن در راه نجات برن :شجاعت زیاد و ایمان به هدفی که برن داشت

5- هورین -ایستادگی در مقابل عزم مورگوت در دوران اسارت:هوم آره نسیتا

6- تورین تورامبار (-کشتن گلائرونگ اژدها):آره چون کفری شده بود رفت که بکشه ولی زندگیش داغون شد

7- گلورفیندل - نبرد با بالروگ و نجات تور و ایدریل:آره خیلی

8- لوتین - نفوذ به تانگوردیم به همراه برن و دزدیدن سیلماریل:آره مخصوصا چون یک زنه واقعا عالیه

9- ائووین -نبرد با پادشاه جادو پیشه و شکست دادن آن:این هم چون یک زنه و به خاطر انتقام عموش

10- تئودن -فدای جان در پله نور و وفای عهد باستانی:وفای به عهد بود و تا حدی وظیفه ولی خوی دل شیر می خواد

11- سام -همراهی فرودو، نبرد با شلوب ، نفوذ به برج تاریک:وفاداری و شجاعت

12- برن-عبور از کوهستان وحشت و نفوذ به آنگباند:آره خوب سخته ولی به خاطر انتقام بوده!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

به ترتیب:

1-فینرود فلاگوند: به یقین انسان ترینِ الف ها. کلا خاندان فینارفین شجاع ترینِ نولدور بودند، به جز خواهرشون گالادریل که... بماند.

2-شاه برین فینگولفین: شریف ترینِ الدار و شکوهمند ترینشون. درمورد شجاعتش در نبرد با مورگوت بحث زیادی هست، ولی در جاهای دیگه میشه این رو ثابت کرد. در هر حال انگیزه نبرد رودررو با مورگوت هرچه هم که باشه وجود شجاعت بسیار زیاد تو این رویارویی قابل انکار نیست.

3-هورین: به خاطر اراده تسخیر ناپذیرش.

4-لوتین: شجاعت آمیخته با قدرت عشق.

5-به لگ: در تعجبم که چرا در گزینه ها نیست!

6-خودم: شجاعت با چاشنی بی پروایی، به پشتوانه تحمل سختی های بی اندازه.

7-برن: شجاعت ناشی از حماقت به خاطر عشق!

8-مورگوت.

9و10-گلورفیندل و اکتلیون: باید هردو رو نام برد، که اگه نبودن هیچ کس از سقوط گوندولین نجات پیدا نمیکرد. (الف های شجاع تموم شدن!)

11و12- تئودن و ائووین: به همون دلایلی که در نظرسنجی ذکر شده!

13- سم: شجاع و وفادار.

14-بسیاری از اداین در دوران اول و دوم و سوم

فقط این وسط یه اسم میمونه که کاملا اضافه است، و نمیدونم چرا تو این لیست قرار گرفته، چون در رفتار ایشون و فرزندانشون من فقط حماقت و خودسری و بیرحمی میبینم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

سام وایز گمجی یک شجاعت فوق العاده داشت من اگر جای سام بودم اصلا به این سفر نمیرفتم !

شجاعت مورگوت هم قابل ستایش بود چون جلوی ارو وایساد منم جاش بودم این کارو نمیکردم ولی از همه بهترون سام بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فرمانروای تاریکی
ارسال شده در (ویرایش شده)

انتخاب های من به ترتیب:

1-هورین

2- فینگولفین

3-فینرود فلاگوند

4-تورین تورامبار

5-سام

6-گلورفیندل

7-برن و لوتین

8-ائووین

9- تئودن

کار مورگوت و فئانور رو شجاعت نمیدونم ولی چون تو گزینه ها بودن اونا رو هم نوشتم.

10-مورگوت

11- فئانور

ویرایش شده در توسط فرمانروای تاریکی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...