رفتن به مطلب
تور

نقد و بررسی ارباب حلقه ها و پشت صحنه آن

Recommended Posts

الوه
يعني چي؟ الفاي لورين مگه مشكلي داشتن. يا لگولاس مگه هم نژاداش رو نميشناخت كه تير و كمونش رو به سمت يكي از سربازاي الفي گرفت.

توی کتاب که میان محاصرشون می کنن با کماندارا

بقیه رو هم که دوستمون پیروز توضیح دادن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

نه. راستش هنوز جواب هيچ كدومو نگرفتم.

(چند ساعته آنلايني پيروز؟؟

دقت كني داريم چت ميكنيم انگار. هنوز جواب يكي رو ندادم دوباره بايد جواب تورو بدم. :D

البته اين جوري خوبه)

يكم صبر ميكنم تا بقيه هم فرصت كنن بيان تو گود. :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz
چند ساعته آنلايني پيروز؟؟

نه راستشو بخوای با کامپیوتر کار میکنم .صفحه هم همینطوری بازه .:D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

در مورد مغايرتي هايي كه گفتي.به نظر من خيلياشون براي جذابيت ها سينمايي اشكالي نداشت.اومدن نارسيل اونم زماني كه اصلا اميدي نيست،خيلي سينمايي تره تا از همون اول آراگورن بگيردش دستش!

در مورد شخصيت آراگورن هم كاملا باهات موافقم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

پیروز راست میگه ...

بابام هم اگه یه تیر بگیره جلو چشمم ، منم جلوش در میام ، چه برسه که هم نژادام باشن .

اصلا نتیجه گیریت درست نیست تور ، تو احساس گناه فرودو رو چه جوری فهمیدی ، اون فقط کم احساس ناراحتی میکرد ، من که دوست ندارم یه زن ذهنم رو بخونه !

هیچ پسر یا مردی از این کار خوشش نمیاد ، احساس فرودو هم از همونه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

با سلام خدمت دوستان عزیز,اقا مهدی وتور دوستان عزیز پس چی شد جواب سوال های ما ؟گفته بودین جوابشون رو می نویسید من خیلی وقته که منتظرم اما هنوز جواب سوال های من رو ننوشتید,خواهش می کنم افتخار بدید و سوال های منو هم جواب بدید.با تشکر الندیل پادشاه انسان ها.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

تولكاس تاييد كنه حله ديگه...! ~x(

بابام هم اگه یه تیر بگیره جلو چشمم ، منم جلوش در میام

شما فقط اينجوري اي!

من ميگم تو كتاب اين جوري نبود.آراگورن و لگولاس باخبر و خوشحال از ورود به لورين هستند.

درسته كه تو كتاب هم محاصره ميشن. ولي وقتي مي فهمن اونا كين تا تو لورين اسكورتشون ميكنن ديگه.

هالدير هم با كلي خوش و بش مياد استقبالشون.

نه اين كه با كلي منت و سنت (تو فيلم) تازه هالدير ميگه از اين جلوتر نميتونين برين.

يكي كه كتابو نخونده وقتي فيلمو ميبينه فكر ميكنه اين الفا بين خودشون هم اختلافه و از خودشون هم ترس دارن.

اقا مهدی وتور دوستان عزیز پس چی شد جواب سوال های ما ؟

ما چاكر النديل و ايل و تبارشم هستيم! :D

ولي جواب دادنو مهدي آقا به عهده گرفت ديگه.

من در حد بضاعت جواب دادم كه همونم چپه گفتم.

حالا از مهدي(كجايي بابا؟ ما را درياب!! :D ) يك سوال دارم.

صحنه هايي مثل زخمي و بيهوش شدن پيپين در نبرد روبروي دروازه هاي سياه

تو اين نسخه 6 دي وي دي كه من دارم (special extended edition) نيست.

تو كدوم نسخه هست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

اين چيزي كه گفتي تو كدوم نسخه هست؟تو هيچ نسخه اي به تصوير نيومده!بعد از نابودي باراد دور،پيپين سكانس داره،پس نميتونه تو هيچ قسمتي بيهوش باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

نمي دونستم نمي دوني.

خيلي قسمتاي ديگه(10 تا 300 ثانيه حدودا) از فيلم حذف شده و توي هيچ كدوم از نسخه ها نيست.

يكيش ايني كه گفتم. صحنه خيلي قشنگي هم هست. تو پشت صحنه ها هم ديدم.

(البته اون سكانس بعداز نابودي باراد-دور براي من هم سواله. احتمالا جايگزين كردن. يا شايدم تا اون موقع به هوش مياد. :D )

يكيش مثلا تو قسمت اول صحبتاي آرون با 4 تا هابيت. يك لباس نارنجي هم پوشيده.

يكي ديگش بعد از همون ،وداع لگولاس با الفا تو ريوندل.

يكي ديگش صحبتاي آراگورن و آرون بعد از ديدار در ميناس تي ريثه(قسمت سوم.)

و خيلي چيزاي ريز ديگه.

اينا همه رو از توي پشت صحنه ها فهميدم. و تو تيزرهاي تبليغاتي.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

خب البته كه اونا رو تو پشت صحنه منم ديدم!اما دليل نميشه كه!همه فيلما،راش هايي دارن كه هيچوقت به نمايش در نميان.اينم جزئ هموناست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

ولي واقعا حيف بودن. نه؟ خيلي قشنگ بودن. :D

پس 4 تا اشتباه مذكور توسط پيتر در فيلمنامه تاييد شد؟

در اين صورت جاي يك تقدير است.

آخر ياران حلقه هنگام پراكنده شدن ياران را بسيار جذاب درست كرده بود.

عوامل اين جذابيت هم به نظر من موسيقي بسيار فراگير و بازي ديدني بازيگران بود.

همچنين فضاسازي عالي.

فيلمبرداري كه واقعا ميگم: فوق تخصصي. هيچ قانوني را در فيلمبرداري رعايت نكرده بود.

چون در فيلمبرداري فقط در استثنائاتي قوانين رعايت نشده و حتي برعكس اجرا ميشود.

اينجا تجربه مدير فيلمبردار و تخيل پيتر به كمك فيلم آمد.

البته اين جور موفقيت ها و عجايب فقط در همين صحنه نبود. فراوون ريخته تو سه قسمت!!

خداييش كيف كردم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

با سلام خدمت دوست عزیز تور ,میدونم که سوال من تکراری وخسته کننده است اما من توی پست های دیگه هم که این سوال پرسیدم هیچکس یه جواب درست وحسابی وکامل نداد,حالا شما که به طور کامل تمام این فیلم(نسخه های سینمایی زبان اصلی واکستند وهمینطور پشت صحنه ها)رو دیدید خواهش میکنم به سوال من جواب بدید.بلاخره نسخه سینمایی واکستند یاران حلقه توی کدوم صحنه ها تفاوت دارنداین نسخه دوبله جوانه پویا که من دارم داستان ساخت حلقه ها رو فقط 7دقیقه نشون میده ولی فکر نمیکنم توی نسخه اکستند همینقدر باشه (به نظرم باید مدت زمان بیشتری داشته باشه),در ضمن ارون توی یه دونه از پست هاش توی مبحث کیت بلانشیت گفته که این بخش از فیلم 20دقیقه هستش .همینطور توی سایت فروم پی سی ورلد در تاپیک ارباب حلقه ها یه مبحثی هست به نام عکس های ابتدای فیلم یاران حلقه در اونجا چند تا عکس گذاشتند و زیرش هم توضیح دادند که در نسخه seeفیلم یاران حلقه صحنه های بیشتری از نبرد اخرین اتحاد وجود داره وقسمت های اضافی تری درباره سائورون وهمینطور اشاره کردند که در ابتدای فیلم یاران حلقه در نسخهseeچهره نزگول ها به صورت وحشتناک تری از زمانی که فرودو رو توی ودر تاپ زخمی کردند نشون میده ,همینطور توی سایت جادوگران عکس هایی رو دیدم که عمرا توی فیلم نبود بهخصوص چندتا عکس از سائورون دیدم که توی فیلم وجود نداشتند تو یکی از این عکس ها تا اونجایی که یادمه سائورون یه دشنه تو دستش داشت.همینطور باید بگم که توی دانشنامه والیمار در مقالات الروند ,الندیل,اناریون بالای هر کدام از این مقالات عکس هایی بود که من هر چه قدر فیلمو زیرو رو کردم نتونستم پیداشون کنم.در فروم اردای خودمون تو بخش داستان های سرزمین میانه مبحث زندگینامه های شخصیت های ارباب حلقه ها در مقالات ویچ کینگ, گیل گالاد, سیردان عکس هایی بود که من نتونستم توفیلم پیدا کنم به خصوص اون عکس گیل گالاد که با نگاهی حماسی واسطوره ای در وسط سپاه اخرین اتحاد به سپاه دشمن نگاه می کنه.خوب توی سایت جادوگران باز هم عکس هایی بود که من توی نسخه سینمایی نتونستم پیدا کنم .ایا در نسخه see فیلم یاران حلقه صحنه های اضافی تری از سائورون ,گیل گالاد,الروند, الندیل ,اناریون وکلا جنگ اخرین اتحادوجود داره که ما ندیدیم.ضمنا توی همون سایت فروم پی سی ورلدتو همون بخشی که گفتم یه تصویر زیبا از سائورون وجود داشت که فکر می کنم مال زمانیه که الف های اره گیون رو فریب داد, در مورد این هم راهنمایی کنید,تور دوست عزیز شما که به کل صحنه های این فیلم تسلط دارید خواهش می کنم به دونه دونه این سوال ها جواب بدیدتا من از سر در گمی در این مورد رها بشم . با تشکر الندیل پادشاه انسان ها.

الندیل جان من توی مبحث قبلی جوابتو کامل دادم. بازم تکرار میکنم

قسمت ساخته شدن حلقه و نبرد آخرین اتحاد توی تمام نسخه ها یکسانه و همون 7 دقیقه است و در هیچ نسخه دیگری حتی یک ثانیه هم اضافه تر نداره. اون 20 دقیقه که بانو آرون گفتن یه عدد تقریبی بود و منظورشون همین 7 دقیقه است.

تفاوت نسخه اصلی و اکستند هم جوری نیست که بشه گفت کدوم صحنه ها حذف شدن. این صحنه ها از 2 ثانیه تا چند دقیقه هستند. من نمیتونم 100 تا صحنه 5ثانیه ای برای شما لیست کنم بگم اینا حذف شدن! مثلا تو نبرد پله نور یه صحنه 3 ثانیه ای از نمای بسته گندالف نشون میده که تو نسخه اصلی نیست. حالا من اینو چه جوری بگم باید بشینم کل فیلم رو با هم تطبیق بدم تا ببینم که کجا ها حذف شده. و این کار از حوصله هیچکس بر نمیاد اما قسمتهای عمده رو بهت گفتم مثلا هرجا که سارومان هست توی نسخه اصلی حذف شده.

نزگولها توی نبرد آخرین اتحاد به تصویر کشیده نشدن و همچین چیزی که میگی وجود نداره. لطف کن و آدرس اون تاپیک توی فروم پی سی ورلد رو بده تا ببینم کدومه. وقتی هیچی به آدم نشون نمیدی من از کجا بگم که مال کدوم صحنه است؟ اون تصویر خوشگل سائرون رو هم قبلا گفتم قرار بود در آخر فیلم در نبرد جلوی دروازه سیاه سائرون با ظاهر زیبا بیاد تا آراگورن رو فریب بده و با اون جنگ تن به تن داشته باشه اما اون صحنه اصلا ساخته نشد و آراگورن به جای سائرون با یه ترول میجنگه.

اینم همون صحنه که دوست گل تورین تورامبار زحمتشو کشیده:

http://rapidshare.com/files/414671530/L ... e_Ring.mp4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

مهدی ازت تشکر می کنم که به سوال من جواب دادی شاید پیش خودت فکر کنی که منم می خوام شما رو سر کار بزارم.اما خدا شاهده همچین قصدی ندارم.این سوال پرسیدن های پی در پی من در مورد یک موضوع صرفا از کنجکاوی زیادی که من در این مورد دارم.مگر نه قصد دیگه ای ندارم.مهدی با اینکه شما گفتی توی هر کدوم از نسخه ها بیشتر از 7دقیقه نیست,ولی یه جای کار می لنگه ,راستش بخوای اون عکس هایی که پیروز ازگیل گالاد,الروند,اناریون ,الندیل و...تهیه کرده ,من اصلا اون هارو توی فیلم ندیدم پس اون عکس ها از کجا اومدند,همون عکسی که گیل گالاد والروند باهم توی یه صحنه نشون میده! و همینطور اون عکسی که در بخش زندگی نامه شخصیت های ارباب حلقه ها مقاله الندیل هستش رو می گم اصلا اونها رو توی فیلم ندیدم.بلاخره اونها از عکس های خود فیلم هستند دیگه ,از توی زمین که بیرون نیومدند.باور کن با این سوال پرسیدن های پی در پی می خوام به قول گاندولف راز معمای تاریکی رو پیدا کنم.اینی که میگی از حوصله هیچ کس بر نمی اد یک به یک این صحنه ها رو بگه ,منظورم صحنه های چند ثانیه ای نبود.منظورم بخش ها وصحنه های عمده اییه که در نسخه seeو نسخه سینمایی با هم تفاوت دارند,نظیر صحنه هایی مثل حضور زبان سائورون در برابر اراگورن جلوی دروازه سیاه یا مواجهه گاندولف با سوار سیاه در شهر میناس تریث یا به تصرف در اوردن کشتی های دزدان دریایی که در نسخه seeفیلم باز گشت پادشاه هست اما در نسخه سینمایی این صحنه ها وجود نداره.منظورم بخش های عمده اییه که توی نسخه seeبا نسخه سینمایی تفاوت وجود داره.لطفا این بخش های عمده وهمینطور سوال قبلیم رو هم جواب بده . در هر صورت ازت تشکر می کنم که ما رو لایق دونستی وبه سوالمون جواب دادی,اما بازم می گم با دیدن عکس هایی که پیروز دوست خوبمون از گیل گالاد واناریون و...تهیه کردند تعجب کردم چون اینارو تا حالا ندیده بودم.با تشکر الندیل پادشاه انسان ها.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

یه سری از اون صحنه هارو منم ندارم از اینترنت گرفتم .فکر کنم جزو صحنه هاییه که اصلا منتشر نشده نه تو ess نه تو نسخه معمولی .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
rider

الندیل جان یه صحنه هایی از فیلم رو که فیلمبرداری کرده بودند و تو نسخه سینمایی نبود رو تو نسخه see آوردن ولی بعضی ها رو هم نیاوردن و به کلی حذف شد.

در مورد اون عکس گیل-گالاد و آناریون و...هم باید بگم که اونا فقط عکسه. اون عکس ها رو هم مثل خیلی عکسهای دیگه عکاس ها گرفتن. و جزو فیلم محسوب نمیشه.

اینم چند تا صحنه های عمده حذف شده:

توضیح دادن هابیت ها توسط بیلبو - بخشهایی از مهمانی بیلبو - دیدن الف ها توسط فرودو و سام - یه بخشهایی از شورای الروند - بخش هایی از موریا - بخش هایی از لوتلورین

مسابقه چیزخوری لگولاس و گیملی - پیدا کردن تئودرد - نگاه کردن آراگورن تو پلان تیر - مرگ سارومان - بخش هایی از ازگیلیات - بخش هایی از جنگ پله نور فیلدز - فارامیر و ائوین :D - دزدان دریایی و ....

دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

ببینم مهدی مطمعا هستی که نسخه see فیلم یاران حلقه رو دیدی.دیروز توی اینترنت سرچ می کردم,توی google انگلیسی جستجوی تصاویر با فونت انگلیسی نوشتم گیل گالاد در فیلم ارباب حلقه ها کلی عکس اومد که اولین بارم بود می دیدم.عکس هایی که گیل گالاد بزرگ پادشاه نولدور در سرزمین میانه دوشادوش لرد الروند وبه همراه سپاهیان الف وانسان می جنگیدند .کلی عکس های جدید که تا حالا ندیده بودم.به همین ترتیب سائورون ,الندیل ,و... رو نوشتم بازم کلی عکس جدید دیدم .بعدا از بخش تصاویر گوگل به چند تا سایت انگلیسی وارد شدم که یکیش که خاطرم مونده war of thering.net بود که یه بخشی داشت که عکس های پرولوگ ابتدای فیلم رو گذاشته بود اصلا خیلی تعجب کردم عکس های مختلفی از گیل گالاد والروند که در کنارهم می جنگیدند ,وهمینطور عکس هایی از الندیل ,سپاه سائورون با پرچم هایی که نشان چشم سائورون به رنگ سرخ دیده میشد که داشتند با انسان ها والف ها می جنگیدند وهمینطور عکس های مختلفی از الندیل وگیل گالاد وسربازان الف وانسان که با سپاه سائورون درگیر جنگ بودندو....,با این عکس هایی که من دیدم حالا شک می کنم که شما نسخه see یاران حلقه رو دیدید.قضیه چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

برای بار هزارم: این عکسها که میگی مال فیلم نیست مال پشت صحنه است!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz
ببینم مهدی مطمعا هستی که نسخه see فیلم یاران حلقه رو دیدی.دیروز توی اینترنت سرچ می کردم,توی google انگلیسی جستجوی تصاویر با

...

الف وانسان که با سپاه سائورون درگیر جنگ بودندو....,با این عکس هایی که من دیدم حالا شک می کنم که شما نسخه see یاران حلقه رو دیدید.قضیه چیه؟

اینایی که میگی رو تو بخش عکس بزار ما هم ببینیم .ما که تو نت پیدا نکردیم .

برای بار هزارم: این عکسها که میگی مال فیلم نیست مال پشت صحنه است!

این پشت صحنه فیلمو کجا داره کامل با زیر نویس خیلی دوست دارم ببینم .(خیلی وقت پیش یه کمیشو دیدم)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

حالا مهدی یه سر بزن به اون سایتی که گفتم بعد نظرت عوض میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
حالا مهدی یه سر بزن به اون سایتی که گفتم بعد نظرت عوض میشه.

این آخرین باره که بهت میگم. درست لینک صفحه یا عکس رو بده وگرنه پستت حذف میشه!

ما وقت نداریم کل سایتو بگردیم تا چیزی که تو میگی رو پیدا کنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz
این آخرین باره که بهت میگم. درست لینک صفحه یا عکس رو بده وگرنه پستت حذف میشه!

ما وقت نداریم کل سایتو بگردیم تا چیزی که تو میگی رو پیدا کنیم.

یه کم ملایمت خوب چیزیه :D خونسرد باش . :D

راست میگه منم گفتم که لینک عکسارو تو قسمت عکس بزار : viewtopic.php?f=11&t=746

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

الندیل عزیز

خیلی از عکسایی که گرفته شده مربوط به قبل ساخت فیلمه.زمانی که هوز تو ÷یش تولید بودن و حتی فیلمنامه نهایی هم دکوپاژ نشده بوده.نمیدونم چقدر با مراحل فیلم سازی آشنایی داری ولی برای هر فیلم کلی راش قبل از کلید خوردن رسمی فیلم برداشته میشه که تقریبا همه اش رو میریزن دور.برای ارباب حلقه ها هم جکسون قبل از اینکه فیلمو بسازه حدود بیست دقیقه از خلاصه ایده اش اماده کرده بود که به استدیو ها نشون میداد و علاوه بر اون خیلی کاراکتر ها هم عکاسی شدن که اصلا تو فیلم نیستن.به عنوان مثال،شما اگه برای هالباراد سرچ بکنی،کلی عکس از ÷شت صحنه فیلم میاد در حالی که حتی یک سکانس هم نداره این شخصیت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

بله. خيلي صحنه هاي مذكور هم ساخته شد اما ظاهرا براي عشق و حال خود پيتر.

و بعد از نسخ مختلف حذف شد.

اين عكسام براي پشت جلد مجله ها يا بنر ها و تيزر هاي تبليغاتي تهيه شده.

البته گيل گالاد يه سكانس داره.(صحنه اي كه با نيزش يك اوركو به زمين ميخكوب ميكنه.)

با نسخه من 7 دقيقه ميشه دقيقا تا جاي پيدا كردن حلقه توسط بيليو.

ولي يه چيزي. اين نسخه اكستند با اسپشال اكستند( 6 DVD) چه فرقي داره؟ كدوم كامل تره؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
rider
اين نسخه اكستند با اسپشال اكستند( 6 DVD) چه فرقي داره؟ كدوم كامل تره؟؟

فکر کنم هیچ فرقی نداره . فقط پشت صحنه ها اضافه شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

دي وي دي هاي پشت صحنه ها جدايه. حدود 9 دي وي دي

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...