night wolf

اول سیلماریلیون یا ارباب حلقه ها

205 پست در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 31 دقیقه قبل، Ali.Bad گفته است :

ممنون که اینقدر زود جواب دادین :)

بیشتر به خاطر لوث بودن داستان عرض کردم، منظورم اینه حالا که من میدونم کلا داستان چجوریه، کتاب ها بازم برام جذابیتی خواهد داشت!؟

نارنیا که عالیه فقط به نظرتون مناسب سنم هست؟ من 24 سالمه

همونطور كه دوستان اشاره كردند، كتاب ها يه سر و گردن از فيلم ها بالاتر هستند. به علاوه چون به هرحال نميشه يه كتاب رو به طور كامل به فيلم تبديل كرد، طبيعتا كتاب حوادث و داستان بيشترى نسبت به فيلم ها داره و شما همه رو نميدونيد. به نظرم اگه از لحن سنگين يه كتاب زده نميشيد و زود عادت ميكنيد، به ترتيب تاريخ بخونيد، يعنى اول سيلماريليون و الى اخر وگرنه اول هابيت و ارباب حلقه ها بعد سيلماريليون و بقيه كتب به ترتيب تاريخ شروع كنيد و بخونيد. مطمئن باشيد از كتاب ها به اون دليلى كه گفتيد زده نميشيد :)

ویرایش شده در توسط Peredhil
4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 10 ساعت قبل، Ali.Bad گفته است :

ممنون که اینقدر زود جواب دادین :)

بیشتر به خاطر لوث بودن داستان عرض کردم، منظورم اینه حالا که من میدونم کلا داستان چجوریه، کتاب ها بازم برام جذابیتی خواهد داشت!؟

نارنیا که عالیه فقط به نظرتون مناسب سنم هست؟ من 24 سالمه

با عرض اجازت

خواهش می کنم. داستان کتاب ها در بعضی جاها فرق های اساسی با فیلم پیدا می کند مخصوصا در ارباب حلقه ها. در هابیت جکسون خودش کلی چیز به داستان اضافه کرده مانند اورک ها، رابطه ی مثلثی بین شخصیت ها، تائوریل، سارومان و... در ارباب حلقه ها م از خیلی چیز ها زده است. مخصوصا در قسمت اول. اما درباره ی لوث شدن اگر می گویید فرم تالکین در هابیت بسیار شیرین است و به نظرم اگر انسان در این زمانه بخواهد بعد از  معنویت، با داستانی به اصطلاح فانتزی از حال و هوای این شلوغی زمانه بیرون بیاید، نوشته های تالکین(خاصه هابیت و ارباب حلقه ها) و بعد از آن لوئیس(نارنیا) بهترین انتخاب اند حتی اگر فیلم آن کتب را دیده باشید.

هرچند نارنیا به گروه سنی 10 تا 15 سال توصیه می شود اما به نظر من چون فرم و محتوا و مضمون های داستان فراکودکانه اند(فقط تکنیک های آن رو به کودکان است) باید به بزرگسالان هم توصیه خواندن آن را کرد.

این ها همه نظرات من است در هر صورت انتخاب نهایی با شماست.

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در ۱۳۹۵/۱۰/۱۶ ه‍.ش. at 11:48 PM، Ali.Bad گفته است :

در مورد این که کتابا ارزش خریدن و خوندن دارن یا نه، حتما دارن. چون مجموعه قدرتش رو از غافلگیری و هیجان انگیز بودن نمی گیره که با حذف اونا ارزشش پایین بیاد. حتی اگه الان هم درگیر داستانش نشین بعدها می تونین بخونید، بهش علاقه مند بشید و بخش هاییش رو بارها بازخوانی کنین. داستان های تالکین از اون دسته ن که بعد از تموم شدن، شروع میشن. خیلی جای فکر کردن دارن. ولی اگه می خواین  غرق ماجرا بشین و کتاب رو زمین نذارین، ممکنه با ارباب حلقه ها و هابیت این اتفاق نیفته. خودم فقط بازگشت شاه رو به این شکل خوندم، اونم برای اینکه ریتم داستان سریع شده بود. بین داستان های این مجموعه، اونی که فیلم ها اسپویلش نکردن و جاذبه ی کافی رو داره فرزندان هورین هست. هرچند که به عنوان کتاب اول توصیه نمیشه، ولی اگه مقدمه ش رو بخونین فکر می کنم بتونین بدون خوندن سیلماریلون هم با داستانش ارتباط برقرار کنین.

به عنوان یه پیشنهاد غیر تالکینی: مجموعه ی " نغمه ای از آتش و یخ" رو خوندین؟

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 1/8/2017 at 11:13 PM، ورونوه گفته است :

در مورد این که کتابا ارزش خریدن و خوندن دارن یا نه، حتما دارن. چون مجموعه قدرتش رو از غافلگیری و هیجان انگیز بودن نمی گیره که با حذف اونا ارزشش پایین بیاد. حتی اگه الان هم درگیر داستانش نشین بعدها می تونین بخونید، بهش علاقه مند بشید و بخش هاییش رو بارها بازخوانی کنین. داستان های تالکین از اون دسته ن که بعد از تموم شدن، شروع میشن. خیلی جای فکر کردن دارن. ولی اگه می خواین  غرق ماجرا بشین و کتاب رو زمین نذارین، ممکنه با ارباب حلقه ها و هابیت این اتفاق نیفته. خودم فقط بازگشت شاه رو به این شکل خوندم، اونم برای اینکه ریتم داستان سریع شده بود. بین داستان های این مجموعه، اونی که فیلم ها اسپویلش نکردن و جاذبه ی کافی رو داره فرزندان هورین هست. هرچند که به عنوان کتاب اول توصیه نمیشه، ولی اگه مقدمه ش رو بخونین فکر می کنم بتونین بدون خوندن سیلماریلون هم با داستانش ارتباط برقرار کنین.

به عنوان یه پیشنهاد غیر تالکینی: مجموعه ی " نغمه ای از آتش و یخ" رو خوندین؟

ممنون از راهنماییتون

خیر نغمه رو نخوندم ولی چون سریالشو ندیدم خیلی خیلی شوق خوندنشو دارم فقط منتظرم یه نشریه درست و حسابی چاپش کنه، انتشارات ویدا رسما داره از محبوبیت سریالش سو استفاده میکنه مثلا اومده دقیقا لوگوی سریالو زده رو جلد که مشتری زود جذبش بشه! به نظرم خیلی کار چیپیه! فکرشو بکنین اگه نشر روزنه همچین کاری با کتاب های تالکین میکرد... :-S

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یه سوال دیگه دوستان

قصه های ناتمام رو هم بگیرم؟ ناتمام بودن داستان تو ذوق نمیزنه؟

راستی درخت و برگ کلا داستانش جداست دیگه؟ اون چطوریه؟ خوندنیه؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری