رفتن به مطلب
elros

داستان گوندولین

Recommended Posts

elros

این مطلب قدیمی هست ولی گفتم شاید خیلی ها بی خبر باشن.

داستان گوندولین تلاشی است توسط الکس لوئیس برای گرداوری داستان های تورگون و گوندولین آثار تالکین در کتابی مستقل. (همانند فرزندان هورین). داستان بر اساس متون سیلماریلیون، داستان های نا تمام : حدیث تور و آمدن او به گوندولین، کتاب داستان های گم شده:سقوط گوندولین است.

داستان گوندولین توسط Tolkien Estate حمایت نمی شود. هر چند ادعا شده است Priscilla Tolkien (تنها دختر تالکین) اجازه ای شفاهی برای کار روی پروژه به لوئیس داده است.

تنها 50 نسخه از این کتاب منتشر شده است و برای هر نسخه ی آن قیمتی بیش از هزار دلار پیشنهاد می شود.

در 1978 دو نسخه از کتاب منتشر شد و یکی برای Priscilla فرستاده شد و دیگری نزد لوئیس باقی ماند. در 1992 Ruth Lacon نقاشی هایی برای کتاب رسم کرد.

الکساندر لوئیس رئیس سابق انجمن تالکین (Tolkien Society) بین سال های 1988 تا 1992 است.

اگه به آخرین توضیح حدیث تور وآمدن او به گوندولین نگاه کنید تالکین با اینکه داستان رو ناتمام گذاشته ولی توضیجاتی داده که نشون می ده دوست داشته داستان کامل بشه. حالا باید دید چرا کریستوفر نه اجازه ی انتشار رسمی کتاب لوئیس رو می ده نه خودش دست به کار می شه. البته تا حدی حق داره چون تالکین چند ورژن نوشته و بارها در داستان تغییراتی داده که ممکنه بعضی نسخه های اولیه رو تا حد زیادی به درد نخور کنه ولی مگه طرفدارای تالکین چقدر توقع دارن فقط می خوان داستان رو یه جا بخونن.

لینک های مر تبط :

http://www.tolkienli...y.com/reviews/t ... ndolin.htm

http://www.hobbit.ca/Gondolin.html

http://www.hobbit.ca...variations.html

راستی کسی سقوط گوندولین در کتاب داستان های گمشده جلد دوم رو خونده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

ممنون الروس جان از پست بسيار خوبت.

من كه به شخصه از اين موضوع اطلاعي نداشتم.

تو داستان هاي گم شده يا نا تمام؟

من داستان هاي ناتمام رو دارم ولي متاسفانه هنز وقت براي مطالعه اش نداشتم.اگه تو داستان هاي ناتمامه كه بهم خبر بده كه بخونم.اگر هم نه،لطف كن بهم لينك دانلود اي بومش رو اگه هست،پيغام خصوصي كن.

با تشكر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
elros

این کتاب که نوشته ی الکس لوئیس هست موجود نیست.

ولی حدیث تور و آمدن او به گوندولین در "داستان های ناتمام" هست. در ترجمه ی آقای علیزاده از فرزندان هورین هم همین بخش اومده.

در "کتاب داستان های گمشده جلد دوم" هم ورژن دیگه ای از داستان موجود هست.(که گویا کامل ترین هم هست اما چون نخوندم نمی دونم چقدر دقیق هست)

همچنین در "ترانه های بلریاند" به نظم در اومده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ت.ت

ممنون الروس جان، اطلاعاتي جديد بود {لااقل براي من} و بسي نشاط رفت... ريشت همواره بلند باد!

الان يك نوع سر درگمي يا به عبارتي گوه گيجه ـگي در ذهن بنده بوجود آمد... يحتمل سوالي بس خنده دار خواهد بود... كتاب "داستان هاي ناتمام" با "داستان هاي گم شده" متفاوت است؟ يعني دو كتاب مجزا هستند؟!!

اگر جواب مثبت است كه يعني دممان بسيار گرم!! چه، همواره مي پنداشتيم اين دو يكي هستند!! شرمم باد!

ارادتمند...

ت.ت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
elros

بله کتاب های متفاوتی هستند. "داستان های نا تمام" با نام کامل تر "داستان های نا تمام نومه نور و سرزمین میانه" شامل داستان هایی است که در طول زندگی تالکین تکمیل نشدن ولی کریستوفر ویرایششون کرد و در سال 1980 کتاب رو چاپ کرد.

اما "کتاب داستان های گمشده" جلد اول و دوم "تاریخ سرزمین میانه" است. که به ترتیب در سال های 83 و 84 منتشر شدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

ممنون الروس جان من هم از این موضوع خبری نداشتم.

اگه بازم از این چیزا داری بذار ما هم فیض ببریم. مال داستانهای ناتمام رو خوندم اما داستانهای گمشده رو نه این نسخه ای که من ازش دارم فوق العاده مزخرفه، برداشتن کتاب رو با OCR تبدیل به PDF کردن و همه چی رو قاطی کردن پاورقی اومده وسط متن و شماره صفخه اومده وسط صفحه و خلاصه هیچی نمیشه ازش فهمید. اگه کسی نسخه درست درمونی از تاریخ سرزمین میانه داره ما رو هم بی نصیب نذاره(کلی دعاش میکنم).

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
ممنون الروس جان من هم از این موضوع خبری نداشتم.

اگه بازم از این چیزا داری بذار ما هم فیض ببریم. مال داستانهای ناتمام رو خوندم اما داستانهای گمشده رو نه این نسخه ای که من ازش دارم فوق العاده مزخرفه، برداشتن کتاب رو با OCR تبدیل به PDF کردن و همه چی رو قاطی کردن پاورقی اومده وسط متن و شماره صفخه اومده وسط صفحه و خلاصه هیچی نمیشه ازش فهمید. اگه کسی نسخه درست درمونی از تاریخ سرزمین میانه داره ما رو هم بی نصیب نذاره(کلی دعاش میکنم).

توی بخش دانلود سایت نیست ؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
توی بخش دانلود سایت نیست ؟؟

همون نسخه داغونیه که تو کل اینترنت هست. فکر نکنم از این بهتر بشه پیدا کرد من که جایی ندیدم گفتم شاید دوستان داشته باشن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
elros

The Ruins of Osgiliath: The Complete Tales of the First City of Gondor مجموعه داستانی است که براساس نوشته های تالکین گرد آوری شده و توسط الکس لوئیس ویرایش شده و همانند The Tale of Gondolin توسط Tolkien Estate حمایت نمی شود.

در سال 2005 صد نسخه از این کتاب منتشر شده است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

به فارسی هم ترجمه شده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

به فارسی هم ترجمه شده؟

فکنکنم! چه کسی ترجمه بکنه!؟ :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...