رفتن به مطلب

Recommended Posts

ELI.21ST

حرف تورین خان روی سر ما جا داره و حق هم با ایشون, از این جور موارد بگذریم بهتر .. .

ولی مهدی \ علی, قبول دارین که تو جایی زندگی میکنیم که برای خیلی کمتر از ایناش کل کتاب رو م م ی ز ی کردن !! ;))

- - -

... این سوالم مربوط به ترجمست, توی بعضی از صفحات میخوریم به سه تا ستاره !! مثلا تو سیلماریلیون صفحه ی 197 . این مال کتاب یا مترجم !؟ منظورش چیه !؟

... دو درخت, مگه تطهیر نشده بودن !! این وسط تطهیر یعنی چی !؟ یعنی دست پلید بهشون نمیخوره دیگه !! پس چطوری ملکور با کمک انگولیانت نابودشون کرد !؟ همینطور سیلماریل ها رو !؟ تو کتاب اومده دستش رو سوزوند !؟ همین !؟ این همه تطهیر رو منزه کردن فقط تاثیرش سوزش دست !؟

... این سوال رو هم الان نباید بپرسم چون میترسم یکی بیاد خط داستان رو لو بده برام !! ولی کلی میگم, تورامبار رفت زیر نفرین مورگوت !!! این یعنی چی !؟ مگه کاراکتر منفی هم نفرینش میگیره !! پس ارو این وسط چیه !؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

بدا به حال ما !

تولکاس کم بود ، مهدی نیز اضافه شد ....( شوخی کردم به خدا .... اخراجم نکنی ناظر ;)) )

چشم ، اطاعت امر!

از این موارد زیاد دیدم من ، حماسه ایلیاد پر است از این مخاطرات ! بنده خدا ..... ها و .........زاده ها ، به اون معصومی ، چرا انگ میزنید؟! ;))

تازه اگرم به مشکلی بر میخورد موردی نبود ، چیزی که زیاده کتاب ممنوعه مفته....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
تولکاس کم بود ، مهدی نیز اضافه شد ....

تازه کجاشو دیدی ;)) ;)) ( شوخیدم )

منظور از متبرک ساختن ( تطهیر ) اینه که اگه دست پلیدی لمسشون کنه آسیب میبینه

همین ملکور با این که یکی از والار بود ( قدرتمندترین اینان ) وقتی لمسش کرد حتی توی جعبه که بود دستشو سوزوند و این که توی کتاب هم گفته شده هیچ وقت از این درد خلاص نشد و همیشه اون دستش سیاه موند

تازه اگرم به مشکلی بر میخورد موردی نبود ، چیزی که زیاده کتاب ممنوعه مفته....

دقیقا

چندین مثال وجود داره که اگه خواستی تو پیغام خصوصی بهت میگم

اینجا جاش نیست

سرم بر باد که هیچ

دستگیرم می کنند ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

اول باید بگیرنت ، بعد شما رو مورد لطف و عنایت قرار میدن.

میگم بیخیال این جونور ها!

کسی زمان دوران های آردا رو به سال داره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

سه راه داری

365 روز توی سایت باشی و صفحه ی اصلی سایت رو ببینی ;))

بری اطلسو بگیری

بچه ها یک راه پیدا کنن

در ضمن زمان ها توی دوران اول و پیشین تقریبا دقیق نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
... این سوالم مربوط به ترجمست, توی بعضی از صفحات میخوریم به سه تا ستاره !! مثلا تو سیلماریلیون صفحه ی 197 . این مال کتاب یا مترجم !؟ منظورش چیه !؟

... دو درخت, مگه تطهیر نشده بودن !! این وسط تطهیر یعنی چی !؟ یعنی دست پلید بهشون نمیخوره دیگه !! پس چطوری ملکور با کمک انگولیانت نابودشون کرد !؟ همینطور سیلماریل ها رو !؟ تو کتاب اومده دستش رو سوزوند !؟ همین !؟ این همه تطهیر رو منزه کردن فقط تاثیرش سوزش دست !؟

... این سوال رو هم الان نباید بپرسم چون میترسم یکی بیاد خط داستان رو لو بده برام !! ولی کلی میگم, تورامبار رفت زیر نفرین مورگوت !!! این یعنی چی !؟ مگه کاراکتر منفی هم نفرینش میگیره !! پس ارو این وسط چیه !؟

... دقت نکرده بودم، نمیدونم

... جوابو الوه داد. تطهیر به معنای این نیست که هرکی بهش دست بزنه کشته بشه. به این معنی بود که کسی که میخواد ازش در راه اشتباه استفاده کنه آسیب ببینه. توی حدیث برن و لوتین حال و روز کارخاروت رو ببین.

... داستانو بخونی میفهمی. ملکور خودش رو ارباب تقدیرهای آردا میخونه. ملکور در آغار خلقتش جوری بود که از قدرت بقیه والار سهمی داشت اما به اندازه کم، حالا یکم از قدرت ماندوس رو داشته باشه میتونه این کار رو بکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ت.ت

اين "***" يه جور نقطه ي انفصاله، وقتي استفاده مي كنن كه ميخواد بگه موضوع قبلي تموم شده و يه بحث جديد رو ميخواد پيش بكشه، چيز خاصي نيس... چقدر غليظ وارد كتاب شدي!

ارادت...

ت.ت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

منظورت رو نفهمیدم منظورت سال شماره یا مدت دورانها؟

سال شمار اینجا هست;))البته هنوز کامل نشده)

https://arda.ir/library/history-of-arda.html?showall=1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

نه !

من تاریخ شمار نمیخوام ، دارم!

میخوام بدونم به طور دقیق یا تقریبی ، میشه تعداد سالهای گذشته از خلقت آردا تا سال آخر دوران سوم را در آورد.

یعنی گذر زمان قبل از دوران اول حساب شده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

زمان در دوران قبل از طلوع خورشید و ماه متفاوت بود. یعنی یه سال قبل از دوران اول برابر 144 سال دوران خورشید بود(اگه درست یادم باشه). گذر زمان قبل از دوران اول به حساب سالهای دو درخت بود و قبل از درختان گذر سالها به حساب نمیومد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

مهدی !!!این ساعت اینجا چی کار می کنی ؟؟ ;))

ساعت 6 صبحه الان

من که شب نخوابیدم

الانم بیدارم ;)) ;))

خوابم نمیبره

برادر آرون:

زمان دو درخت که بنا بر گفته ی مهدی به حساب نمیومد

اما از برآمدن ماه تا آخرین لحظه ای که ثبت شده رو به سال با توضیح می تونی اینجا ببینی

http://www.glyphweb.com/arda/chronicle. ... 0&endage=4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
مهدی !!!این ساعت اینجا چی کار می کنی ؟؟

ساعت 6 صبحه الان

من که شب نخوابیدم

الانم بیدارم

خوابم نمیبره

همون کاری که شما میکنی ;))

این عکس جدیدت رو همون نقاش عکس برن کشیده؟ خیلی سبکشون شبیه همه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

نمیدونم

اینجا کلی نقاشی از خیلیا بود ( الف ها )

این مال تین گول بود ;))

http://www.elfringham.dsl.pipex.com/lot ... ures2.html

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

یعنی تقریبا نمیشه ، مدت زمان عمر جان رو حساب کرد ! مثل این که مورگوت چند سالشه؟

یه سوال دارم ! یادمه تو یاران حلقه لرد الروند میگفت شکوه پرچم های جنگ رو به یاد دارم ( جنگ اشک های بیشمار رو میگفت دیگه؟) ، اخه اون موقع که اون به دنیا نیومده بود ، تازه بابا بزرگش تو جنگ کشته شد و احتمالا باباش حد اکثر یه ساله بوده ، مشکلم کجاست؟

پی نوشتی به الوه :

به نظرم الوه واقعی باید خیلی زیباتر باشه ... من بدنی ظریف ، اما باشکوه با موهایی بلند و آویخته در نظر دشتم!

این آدرس سایت که دادی فییییییییلتره ، چرا تازه گی ها من دست رو هر چی میذارم فی*** میشه ! ؟ از کامپیوترمه یا خبری شده ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ت.ت
یه سوال دارم ! یادمه تو یاران حلقه لرد الروند میگفت شکوه پرچم های جنگ رو به یاد دارم ( جنگ اشک های بیشمار رو میگفت دیگه؟)

نه منظورش آخرين اتحاده، پايان دوران دوم... البته الروند توي نبرد خشم هم حضور داشته...

بنده در اينجا يكصدمين پست خود را در آردا بر تمامي آرداييان جهان تبريك و تهنيت عرض مي نمايم!{اوه شت!}

ارودت داريم...

ت.ت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

واس من که باز میشه

به خاطر ISP هست ;)) ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

چون تاپيك در مورد سوالات سيلماريليون است جايش را ديدم كه سوالاتم رو بپرسم.

1- دورف ها كي به گروه هاي مختلف(اره بور. موريا و...)تقسيم شدن و آن گروه ها چيست؟

2- چرا در دوران دوم و سوم اغلب الف ها سرزمين ميانه را ترك كردند؟ الروند مي گفت عرصه براي آدميان بايد باز شود و سرانجام هيچ الفي باقي نماند.

3- پايان دنيا در آردا چه مي شود؟ نبرد روز بازپسين و موسيقي دوم آينور چيست؟

جواب سوالات بسي براي من مهم است. لطفا كامل توضيح دهيد. با تشكر.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

تا کسی نیومده منم یه جواب بدم ...؟!

1- نمیدونم

2- الف ها تو سرزمین میانه تحلیل میرفتن ، و تو دوران سوم به یمن قدرت حلقه ها تحلیل رفتنشون متوقف شده بود ، که حلقه ها هم نابود شدن واونها هم ناگزیر شدن به برگشتن .

3-فیائنور از تالار های ماندوس میاد - سیلماریل ها آزاد میشن و منهدم... بعد با نورشون دو درخت ساخته میشه و بهار دوم آردا شکل میگیره ( ماه و خورشید با ظهور دوباره مورگوت خاموش میشن) و بعد آهنگ دوم آردا به دست انسان ها و الف ها ( اگه اشتباه نکنم) ساخته میشه ، البته باشکوهتر از اول.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
- دورف ها كي به گروه هاي مختلف(اره بور. موريا و...)تقسيم شدن و آن گروه ها چيست؟

همون اول کر

7 آبای دورف با پادشاهی های متفادت

هر کی خاندان خودشو برد یک جا

همه که نمیتونستن یک جا ساکن بشن

- چرا در دوران دوم و سوم اغلب الف ها سرزمين ميانه را ترك كردند؟ الروند مي گفت عرصه براي آدميان بايد باز شود و سرانجام هيچ الفي باقي نماند.

برادر آوردن اینو پاسخ داد

قبلا هم خیلی گفته شده بود

- پايان دنيا در آردا چه مي شود؟ نبرد روز بازپسين و موسيقي دوم آينور چيست؟

برادر آرون تقریبا توضیح دادن

فرار ملکور و نبرد آخر معروف به داگور داگورات

شکست ملکور و کشته شدن او به دست تورین تورامبار

بعد آهنگ دوم آردا به دست انسان ها

انسان کیه :دی

ارو دوباره همه چیرو از اول می آفرینه بدون وجود جناب ملکور :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

تقصیر من نبود ! تو یه وبلاگ که کلی مقاله ارباب حلقه هایی داشت خوندم ، البته به قضیه شک کردم و واسه همین نوشتم ( اگه اشتباه نکنم ).

میرم تو نظرات ازش شکایت میکنم .

من فکر میکردم آئوله با کمک دورف ها دنیا رو باز سازی میکنه ! نمیدونستم کمپلت قراره کن فیکون بشه !!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
-فیائنور از تالار های ماندوس میاد - سیلماریل ها آزاد میشن و منهدم... بعد با نورشون دو درخت ساخته میشه و بهار دوم آردا شکل میگیره ( ماه و خورشید با ظهور دوباره مورگوت خاموش میشن) و بعد آهنگ دوم آردا به دست انسان ها و الف ها ( اگه اشتباه نکنم) ساخته میشه ، البته باشکوهتر از اول.

جابجا گفتی اول مورگوت میاد بعد کشته میشه بعد آردا کن فیکن میشه و سیلماریلها از دلش بیرون میاد بعد اونا رو میدن به فئانور تا اونا رو به والار تقدیم کنه(کاری که از اول باید میکرد) بعد اونا رو میشکونن و درختها دوباره زنده میشن و بعد آهنگ دوم.

من فکر میکردم آئوله با کمک دورف ها دنیا رو باز سازی میکنه ! نمیدونستم کمپلت قراره کن فیکون بشه !!

درست فکر میکردی. این عقیده در میان دورفهاست که اونا در ساختن دوباره آردا کمک میکنن و ارو اونا رو متبرک میکنه و جایی در بین فرزندانش بهشون میده.

انسان کیه :دی

ارو دوباره همه چیرو از اول می آفرینه بدون وجود جناب ملکور

همون دفعه اول هم ارو فقط مقدمات رو درست کرد و والار آردا رو شکل دادن. دفعه دوم هم همینه والار به کمک دورفها و شاید انسانها و الفها آردا رو دوباره میسازن. جایی ندیدم که گفته بشه انسانها و الفها تو ساختن دوباره آردا نقشی ندارن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

راست میگی مهدی ، ترتیبش اصلا مناسب نبود :D

بیچاره دورف ها !

ولی ، اگه دورف ها متبرک نیستن ، چه جوری روح بهشون اعطا شد ، مگه نه اینکه والا نمیتونست بهشون جون بده و فقط ظاهرشون رو تراشید ، بعد ارو متبرکشون کرد و بهشون روح داد ؟

هابیت ها مخلوق کین ؟ بعد مرگ کجا میرن ؟ آیا مثل دورف ها ساخته یه والا اند ؟ هیچی در موردش نمیدونم ! :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

ارو گفت من به اونا جون میدم اما توی کار تو دستکاری نمیکنم. یه بار دیگه سخنان ارو خطاب به آئوله رو بخون.

هابیتها جزو انسانها هستن و فرزندان ایلوواتار اما نژادشون در طول زمان دچار تغییر شده و از انسانهای دیگه فاصله گرفتن(لااقل من اینجوری فکر میکنم)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

ولی من احساس میکنم هابیت ها بیشتر شبیه دورف هان ، چون کوتاهن ، پاهاشون پشمالوست ، و دوست دارن زیاد بنوشن و در دخمه های زیر تپه ها خونه میسازند .

سوال : یه جا خوندم تور در نبرد گوندولین با تبر مخصوصش 5 تا بالروگ کشته !!!! :D صحت داره ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
سوال : یه جا خوندم تور در نبرد گوندولین با تبر مخصوصش 5 تا بالروگ کشته !!!! :- صحت داره ؟

~x( :D :D

؟؟!!؟

کجا ؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...