رفتن به مطلب
MAS

اگر سائورون پیروز می شد...

Recommended Posts

LORD LOSS

سائورون هدفش نابودی انسان ها نبود بلکه هدفش به بردگی کشیدن اونا بود

و اینکه همه انسان ها از اون اطاعت کنند چون سائورون انسان ها رو به اورک ها بیشتر ترجیح میداد

و با انسان ها روابط تنگاتنگی داشت ولی به اورک ها به چشم مگس نگاه می کرد

مثلا همین زبان سائورون خودش انسان بود

پس بهترین پست ها رو به انسان ها می داد نه به اورک های احمق

سائورون هدفش حکومت بر سرزمین میانه بود نه نابود کردن آن ! اما به شیوه خودش سرزمین میانه رو تغییر می داد

تا حد زیادی درسته .سائرون بر خلاف ملکور می خواست بر افکار و اراده ی مردمان سرزمین میانه به خصوص انسان ها تسلط پیدا کنه وبه نظرم هدف اصلیش از ساختن حلقه هم همین بود.

م.

سلام به همه

من که بدم نمیومد سایرون حلقه بدست بیاره حداقل خوبیش این بود که یه قسمت دیگه ساخته میشد

ببین اگه حلقه رو به دست میاورد دیگه هیشکی جلودارش نبود .باید دوباره مثل جنگ خشم یکی رو می فرستادن که بره به والار التماس کنه.والار هم با اون خرابکاری نومه نوری ها فک نکنم دیگه خیلی به انسان های سرزمین میانه کمک کنن.

البته سائورون تا به دست آوردن حلقه به اندازه یک گالوم فاصله داشت

حق با سائورون بود هیچکسی نمی تونست حلقه رو نابود کنه

و دیدید که فرودو هم نتونست

اما شانس یا هر چیز دیگه ای به کمکشون اومد

بهتره بگی سرنوشت نه شانس .به قول گندالف هرکس در سرنوشت وظیفه ونقشی داره.نقش گالوم هم این بود که زندگی فلاکت بارش اونقدر ادمه پیدا کنه که در آخرین لحظات نا خواسته حلقه رو نابود کنه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Edhelharen

نگاه کنید اگه سایرون پیروز می شد,بالاخره کسی پیدا می شد تا قدرتش رو به چاش بکشه.حالا یا به خاطر به دست آوردن قدرت یا هر دلیل دیگه ای کسی بر علیهش قیام می کرد. اگه به داستان هه نگاه کنید در زمانی که شخصیتی منفی میخواد قدرت به دست بیاره کسایی جلوش وایمیستند و در جاهایی هم میبینیم که کسایی بر علیه کسی که قدرت مطلق رو داره قیام می کنن.پس این قضیه که سایرون برای همیشه ارباب سرزمین میانه باقی می موند کلا منتفی می باشد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

نگاه کنید اگه سایرون پیروز می شد,بالاخره کسی پیدا می شد تا قدرتش رو به چاش بکشه.حالا یا به خاطر به دست آوردن قدرت یا هر دلیل دیگه ای کسی بر علیهش قیام می کرد. اگه به داستان هه نگاه کنید در زمانی که شخصیتی منفی میخواد قدرت به دست بیاره کسایی جلوش وایمیستند و در جاهایی هم میبینیم که کسایی بر علیه کسی که قدرت مطلق رو داره قیام می کنن.پس این قضیه که سایرون برای همیشه ارباب سرزمین میانه باقی می موند کلا منتفی می باشد.

درسته اگر سایرون پیروز میشد بالاخره یه روزی قدرتش به پایان میرسید ولی باید فکر کنیم کی؟وتوسط چه کسی؟فک کنم اگه این طور میشد ویکی بر علیه سایرون قیام میکرد سال ها ی بعد این اتفاق می افتاد وسایرون تا اون موقع اکثر سرزمین میانه رو تصرف کرده بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Edhelharen

درسته اگر سایرون پیروز میشد بالاخره یه روزی قدرتش به پایان میرسید ولی باید فکر کنیم کی؟وتوسط چه کسی؟فک کنم اگه این طور میشد ویکی بر علیه سایرون قیام میکرد سال ها ی بعد این اتفاق می افتاد وسایرون تا اون موقع اکثر سرزمین میانه رو تصرف کرده بود

البته اون دیگه کار تالکین بود تا همچین شخصیتی رو به وجود بیاره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

ببینید تالکین هابیت ها رو وارد داستان کرد که نشون بده همیشه شاهان بزرگ مثل ایزیلدور یا ائارندیل نیستند که فرمانروای تاریکی رو به زانو درمیارن.اگه قرار بود حلقه به دست سائرون بیفته شاید داستان ارباب حلقه ها در نهایت چیزی شبیه به سیلما میشد.البته اگر قرار باشد سائرون در نهایت شکست بخورد و اگر نه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

ببینید تالکین هابیت ها رو وارد داستان کرد که نشون بده همیشه شاهان بزرگ مثل ایزیلدور یا ائارندیل نیستند که فرمانروای تاریکی رو به زانو درمیارن.اگه قرار بود حلقه به دست سائرون بیفته شاید داستان ارباب حلقه ها در نهایت چیزی شبیه به سیلما میشد.البته اگر قرار باشد سائرون در نهایت شکست بخورد و اگر نه...

من باهات کاملا موافقم واقعا این کارتالکین قابل ستایشه واقعا او از تکراری شدن ا لوتر جلوگیری کرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Edhelharen

بله.اصلا اگه سایرون پیروز می شد دیگه کتاب جذابیت انچنانی داشت.شما فکرشو کن یاران حلقه و کل سرزمین میانه به نحوی بسیج می شن تا سایرون رو از بین ببرن اونوقت سایرون همشونو شکست میده!یعنی این همه تلاش و پشتکار هیچی به هیچی!

ویرایش شده در توسط Edhelharen

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
blackhole

اتفاق خاصی نمی یفتاد فقط کتاب از سه جلد بیشتر می شد :P

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

نهایت تمام این اگر ها چیزی نیست جز این که ما به این نتیجه می رسیم که نویسنده همیشه راهی برای پیروزی حق بر باطل پیدا میکنه!

اما این تنها یک فرض بر بستر داستان های موجود هست...منظور مس از این تاپیک این نبوده که اگر تالکین زنده می بود و اگر سائورون پیروز می شد چی میشد...مطمئنا با همین عناصر موجود میخواسته این فرض رو بررسی کنه.

به نظر من پیروزی سائورون طبق حرف گندالف منتهی به دوران تاریکی دیگری می شد البته سائورون تبدیل به قدرت مطلق نمی شد. مگر موقعی که اربابش ملکور در دوران اول در کوستان آهن می جنگید و زندگی همه رو تهدید می کرد قدرت مطلق بود؟؟ خیر...مردمان الف و انسان با هم زندگی می کردند و گاها این تهدید رو به فراموشی میسپردند. شرکت در جنگ براشون افتخار و کشته شدن عادت بود.

در دوران سوم ( و بر فرض پیروزی سائورون) هم به نظر من کشمکش ها و استراتژیک های جنگی ادامه پیدا می کرد تا سرنوشت دوباره به پیروزی حق بر باطل منر بشه و این امید هرچند بسیار ضعیف اما پایدار همواره وجود خواهد داشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Edhelharen

پس نتیجه می گیریم: هیچ وقتی باطل بر حق پیروز نمیشه و آخر عاقبت سایرون نیز همونی میشد که در کتاب شد.فکر کنم دیگه چیزی نمونده تا بگیم،آخه هممون میگیم سایرون هیچ وقت پیروز نمی شد؟(آیا حرفی که زدم درست بود؟)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

پس نتیجه می گیریم: هیچ وقتی باطل بر حق پیروز نمیشه و آخر عاقبت سایرون نیز همونی میشد که در کتاب شد.فکر کنم دیگه چیزی نمونده تا بگیم،آخه هممون میگیم سایرون هیچ وقت پیروز نمی شد؟(آیا حرفی که زدم درست بود؟)

ببین بستگی داره تو پیروزی وشکست رو چی تعریف کنی!مسئله اصلی این نیست که هیچ وقت باطل بر حق پیروز نمیشه.مسئله اینه که هیچ وقت نبرد حق وباطل پایان نمی گیره.گندالف اشاره می کنه که سائرون با اون همه عظمت وقدرتش تنها یک وسیله اس و تمام قدرت تاریکی در اون خلاصه نمی شه.درسته که سائرون دشمن اصلی مردمان آزاد در دوران دوم و سومه اما این به اون معنی نیست که نابودی اون برابره با نابودی کل نیرو های تاریک و شر.شیطان همیشه یک راه برای شروع نبردی دیگر پیدا می کند! :?

ویرایش شده در توسط lordlass

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آخیلوس

به نظر من اگه سایرون پیروز میشد کتاب خیلی جالب تر میشد چون کتابای خیلی کمی هستند(یا اصلا نیستند)که توش پلیدی پیروز میشه و اگه شخصیتای اصلی داستان میمردن هم که نور علی نور میشد چون هیجان داستان چند برابر میشد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

به نظر من اگه سایرون پیروز میشد کتاب خیلی جالب تر میشد چون کتابای خیلی کمی هستند(یا اصلا نیستند)که توش پلیدی پیروز میشه و اگه شخصیتای اصلی داستان میمردن هم که نور علی نور میشد چون هیجان داستان چند برابر میشد

خدارو شکر تو نویسنده نشدی :?

ولی در کل نظر خوبیه ولی فک نکنم عملی باشه چون اگه این طوری بشه که تو میگی داستان مخاطب زیادی رو نداشت چون داستان دیگه مزه ای نداشت

درمورد مردن شخصیت های اصلی داستان در یاران حلقه برومیر جز شخصیت های اصلی داستان بود که کشته شد واراگورن خودش چند بار تا مرز کشته شدن پیش رفت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آخیلوس

بابا یک کم هیجان که خوبه که؟؟؟خسته شدم از بس همه داستان ها به خوبی و خوشی تموم شد باز دارن شان یک کم غم و قصه و هیجان داره(ولی با این حال خوندن نارنیا و ارباب حلقه ها واقعا بهم آرامش میده!!!!) :?

منظورم از شخصیت اصلی مثلا فرودو هست!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

بابا یک کم هیجان که خوبه که؟؟؟خسته شدم از بس همه داستان ها به خوبی و خوشی تموم شد باز دارن شان یک کم غم و قصه و هیجان داره(ولی با این حال خوندن نارنیا و ارباب حلقه ها واقعا بهم آرامش میده!!!!) :?

منظورم از شخصیت اصلی مثلا فرودو هست!

آشیل جون اگه قراربود فرودو بمیره این همه مصیبتی که تحمل کرد واسه چی بود؟همه که عین تو فکر نمیکنن!یه عده فقط منتظرن داستان با جمله "تا آخر عمر به خوبی خوشی زندگی کردند"تمام شود که البته من جزو این دسته نیستم.بعدشم اگه خیلی طرفدار نیروی تاریکی و این جور چیزا هستی(عین خودم)سیلما رو بخون.مخصوصا فصل اشک های بیشمار(دلم خنک شد)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
white mountains wizard

آشیل جون اگه قراربود فرودو بمیره این همه مصیبتی که تحمل کرد واسه چی بود؟همه که عین تو فکر نمیکنن!یه عده فقط منتظرن داستان با جمله "تا آخر عمر به خوبی خوشی زندگی کردند"تمام شود که البته من جزو این دسته نیستم.بعدشم اگه خیلی طرفدار نیروی تاریکی و این جور چیزا هستی(عین خودم)سیلما رو بخون.مخصوصا فصل اشک های بیشمار(دلم خنک شد)

من نميدونم چرا تاحالا از سيلماريليون فيلم نساختن.حتما پيتر جكسون هم بعد از خوندن وقايع سيلماريليون مثل من قاتي كرده.

يه نظر در مورد تايپكي كه درست كرديد:پيروزي ارباب تاريكي وقايع بسيار پيچيده اي به وجود مياره(علاوه بر انتقام گيري از انسان ها)

همون طور كه ميدونيد يك ابر قدرت براي هميشه قدرتنمد باقي نميمونه. بعد از پيروزي ارباب تاريكي احتمال فرو پاشي.خيانت نزگول ها دعواي اورك ها و...وجود داره.

همون طور كه شب ميره و جاي خودش رو به روز ميده.قدرت سارون هم ثابت باقي نميمونه و يه روزي ضعف پيدا ميكنه.

اما در كل تصور اينكه سارون پيروز بشه براي من وحشتناكه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آخیلوس

تو نبرد با شیاطین گروبز یه جمله با حالی میگه(اصلش یادم نیست دوسال پیش خوندم ولی مفهومش اینه):داستان ها هیچ وقت به خوبی و خوشی تموم نمیشن.

ویرایش شده در توسط تور
غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

تو نبرد با شیاطین گروبز یه جمله با حالی میگه(اصلش یادم نیست دوسال پیش خوندم ولی مفهومش اینه):داستان ها هیچ وقت به خوبی و خوشی تموم نمیشن.

نه این جوریه:داستانایی که آخرشون با این جمله تموم میشن کلا مزخرفن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آخیلوس

ضایع نکن دیگه! :?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
white mountains wizard

باهات كاملا موافقم.در هر چيزي تنوع لازمه و بهتره در داستان ها هم تنوع وجود داشته.

مثلا چي ميشه يه بار بد ها پيروز بشن؟!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سجاد1381

اونوقت ویتسکینگ سائرون یا نزگول ها درگیر می شدند یا یه جنگی بین اورک ها می افتاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

اونوقت ویتسکینگ سائرون یا نزگول ها درگیر می شدند یا یه جنگی بین اورک ها می افتاد

ولی فکر نکنم همچین اتفاقی بیافته ها!

اورک ها که کلا امکان نداره .. اینا اصلا مخ تو کلشون نیس بخوان برضد یکی خودسرانه اونم کی.سارون بجنگن د!

ویچ کینگ و نزگول ها هم که به واسطه ی حلقه کلا روح و جسمشون در تسخیر حلقه یگانه و به واسطه اون در تسخیر سارون هست ... اگه اینجور نبود که بهشون نمیگفتن (مرده حلقه!)

به نظرم اتفاق خاصی نمی افتاد همه جا تاریک میشد اورک ها جشن میگرفتن دی

شاید هم حال مانوه یک عقابی هوا میکرد یه کمکی می فرستاد ارو رو چه دیدی!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

این که راه نداره کلا . ارک ها رو که بیخیال کلا از ترس خودشونو کثیف نکنن خوبه. نزگول ها هم که بدون وجود اربابشون وجود نخواهند داشت . پس جنگ داخلی بین بزرگان رو تو پلیدی باید بی خیال شد.

البته اگه سارومان بود چرا میشد احتمالشو داد. اما یه چیز قطعی بود . خطر انقراض ارک ها . 100 درصد از سر گشنگی میوفتادن جون همدیگه و بخور بخوری میشد دیدنی.

مثلا چي ميشه يه بار بد ها پيروز بشن؟!!!

لرد عزیز میدون چرا خوبی پیروز میشه ؟

چون همیشه بعد از خوبیه که بد جدیدی سر بلند میکنه و به چشم میاد در نتیجه داستانی ازش شکل میگیره و یه عده از اون داستان پول دار میشن و نون نوایی به دست میارن. :دی

ویرایش شده در توسط توروندور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon

اگر سائرون پیروز میشد مورگوث رو از بند رها می کرد ( توجه کردید که در هابیت 3 و در دوران سوم گلاردیل هنزو هم سائرون رو خادم موگوث نامید دیگه!) و بعد با یاری اربابش تمام آن چیزی که میتوانست را به چالش می کشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

اگر سائرون پیروز میشد مورگوث رو از بند رها می کرد ( توجه کردید که در هابیت 3 و در دوران سوم گلاردیل هنزو هم سائرون رو خادم موگوث نامید دیگه!) و بعد با یاری اربابش تمام آن چیزی که میتوانست را به چالش می کشید

خوب اصولا هیچ جور سائرون نمیتونه مورگوث رو نجات بده هرجور که در نظر بگیری این امکانش نیست :دی

درکل به نظرم اگه حلقه بازم دست سائرون میفتاد بازم یک جایی باید شکست میخورد! تهش این میشد که همه سرزمین میانه رو در می نوردید بعدش تو والینور گیر میفتاد میرفت پیش اربابش :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...