رفتن به مطلب
آناتار

چه اتفاقي براي انسان ها بعد از مرگ در دنياي تالكين پيش می آید ؟

Recommended Posts

آناتار

چه اتفاقي براي انسان ها بعد از مرگ در دنياي تالكين پيش می آید ؟

ممنون ميشم اگه به اين سوال مهم جواب بديد!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار

نا معلومه و کسی نمی دونه . به جایی میرند ماورای مرزهای آردا و بجز خود ایلوواتار کسی از سرنوشتشون خبر نداره.اما گفته می شه در دومین بازسازی جهان دوباره بر می گردند .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سارون کبیر

یه سوال : تاکین کاتولیک بوده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار
یه سوال : تاکین کاتولیک بوده؟

بله تالکین مسیحی کاتولیک و بسیار متعصبی بوده.مباحثات دینی و دفاعیات تالکین از مذهب کاتولیک در مقابل دیگر نویسندگان مشهور که از دوستان تالکین بودند ، در محافل و گردهمایی های گفتگویی که داشتند ، در زمان خودش از شهرت زیادی بر خوردار بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

من در يكي از مصاحبه هاي تالكين خوندم گه گفته بود مسيحيه.

از اله سار ممنون ميشم كه شمايل باز سازي دوم و روز باز بسين را در جهان مخلوق ارو بيان كند ..ممنووووون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
telenar

من فکر می کنم چون تالکین خودش یک کاتولیک معتقد بوده برای همین از دنیای بعد از مرگ آدمیان و خلقت دوم هیچ چیزی نمیگه. دقیقا عین خودمون که نمیدونیم بهشت کجاست و تا حالا فقط تعریف کوچکی ازش شنیدیم. برخلاف اساطیر گذشته که همه چیز رو زیر و رو می کردن اوضاع اینجا یه کمی فرق می کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

خب با نظرت موافقم.شايد تالكين براي اين خلقت را كامل شرح مي ده و از پايان حرف نمي زنه چون مي خواد يك جور هم حسي و ار تباط نزديك بين ما و جهان ارو برقرار كنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durin

خیلی عجیبه.

تو شجره نامه تالکین نوشته اول تالکوهن بودن وبعد از ساکسونی در شمال آلمان به انگلستان مهاجرت کردن.

آلمانی ها هم پروتستان هستند نه کاتولیک.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

تالكين در يك خانواده ي كاتوليك در افريقاي جنوبي دنيا اومد.شما داريد شوخي مي كنيد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سارون کبیر

کی گفته تالکین المانی بوده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durin

تو یه جایی نوشته بود که اجدادش از منطقه ساکسونی به انگلیس مهاجرت کردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ef@Robber
تالكين در يك خانواده ي كاتوليك در افريقاي جنوبي دنيا اومد.

درستش اینه .

در ضمن او ادبیات آنگلو ساکسون را تدریس می کرده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

بچه ها به جای این همه بحث غلط و درست در مورد تالکین , زندگی نامه او را که تو همین سایت هست بخونید !!!!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

سائورون عزیز بحث تاپیک رو عوض کردی و الان تنها چیزی که داره راجع بهش بحث میشه دین تالکینه ! دوستان پستاتون پاک میشه لطفا تاپیک رو منحرف نکنید. باز هم دارم میگم عوض این اطلاعات اشتباه زندگی نامه خود تالکین رو بخونید که تو آردا هست و بعد این حرفا رو راجع به آلمانی بودن!!! و پروتستان بودن اون بزنید!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

خب دوباره مي ريم سر بحث تالار هاي مرگ ماندس كه از الان شروع مي شه دوستان !!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

خب جواب سوالت رو اله سار کامل داد و بیشتر از این چیزی نیست. مگه اینکه بخوای نظر دوستان رو بدونی. هیچ کس نمی دونه که انسان ها کجا می رن, چون الف ها , دورف ها, و حتی خود والار قدرت های جهان و مایار هم به جهان وابسته اند و به مرگ انسان ها و رهاییشون از بندهای دنیا حسرت می خورند. میخوای یه قسمت از سیلماریلیون راجع به هدیه مرگ انسان ها و سرنوشت اونها که از همه کاملتره بذارم ؟ :

« ....هبه رهایی ایشان از مرزهای دنیا همانیست که فرزندان آدمیان تنها برای زمانی کوتاه در دنیا می زیند, و به آن وابسته نیستند و طولی نمی کشد که آنرا ترک می کنند و به جایی می روند که الف ها را بر آن وقوف نیست. در حالی که الف ها می مانند ، تا روز بازپسین, و از این رو عشق ایشان به زمین و تمام جهان بی مانند و حزن آور است و هم چنان که سالها به درازا می کشند چه بسا اندوهناک تر نیز می شود. چه الف ها تا مرگ دنیا نمی میرند ، مگر کشته شوند یا آن را دراندوه از بین روند (بهر رو ظاهرا در می گذرند) گذر زمان از توانایی ایشان کم نمی کند ، مگر آنی که از ده هزار قرن به تنگ آید. و این مردگان به «تالارهای منداس» در «والینور» درگذشته و آنجا جمع می شوند ، جایی که قادرند از آن زمانی دیگر بازگردند. لیک اولاد آدمیان مرگی راستین دارند و از جهان رخت بر می بندند؛ و از این روست که آنان را «مهمان» می خوانند یا «بیگانگان». «مرگ» سرنوشت ایشان است «هبه ایلوواتار» ، هدیه ای که با فرسودن زمان حتی قدرت های جهان بر آن غبطه می خورند....»

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

بله من هم اين قسمت را خوندم فكر كنم همون جا گفته شده كه الف ها بخاطر عمر دراز وابسته به زندگي و انسان ها بخاطر بهره از مرگ كه موهبت ارو به ايشان است آزاد اند بله آزاد..

به نظر من موهبت مرگ كه ايلواتار به انسان پس از آفرينش والار و الف ها به ارزاني داشت برتر از زندگي ناميرايي الف هاست.

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
smaug

روز بازپسین برای همه مخلوقات توی آردا وجود داره .

برای مثال به شعر تام بامبادیل توجه کنید :

بیرون شو ای شبح پیر ! زیر نور خورشید محو شو !

شیون کن همچون باد ، مثل مه سرد جمع شو

آنجا در سرزمینهای لم یزرع ، آن سوی کوه ها !

هرگز دوباره بازنگرد ! گورپشته ات را خالی کن !

گم باش و فراموش شو ، تاریکتر از تاریکی ،

آنجا که دروازه ها تا ابد بسته است ، تا روز بازپسین

یاران حلقه ، مه بر روی بلندیهای گورپشته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
aratorn

همه مخلوقات توی آردا وجود داره .

آیا برای والار هم وجود داره سرنوشت اونا چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

بله آراتورن عزیز والار در فرجام آردا به همراه سایر آینور و فرزندان ایلوواتار نوای دوم و قدرتمندتری رو برای ساخت یه دنیای جدید می خونن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
aratorn

بانو آرون از شما کمال تشکر رو دارم حالا می شه بگین سر نوشت انتها و ارکها و بقیه ی موجودات که جز هیچ کدوم نیستن چی می شه؟D:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

من جواب اینو به طور کامل یه جا داده بودم اما هرچی گشتم پیداش نکردم ... خب از اونجایی که اورک ها زمانی الف بودند و به همین دلیل جاویدان اند مثل الف ها , اما تالکین در مورد سرنوشتشون و اینکه پس از مرگ کجا میرن چیزی نگفته ...

انت ها هم که Spirit هستن که برای نگهبانی از درخت ها اومدن و سرنوشتشون باید مثل سایر آینور باشه ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

من یه چیزی کشف کردم... از توی شکل کلمات کشفش کردم...

امیدوارم جاش توی همین تاپیک باشه.

در مورد نحوه ی توضیحات استاد تالیکن درمورد زندگی بعد ازمرگ صحبت شد.که خیلی تار و مبهم صحبت کرده. و همین نا معلوم بودن دنیای بعد از مرگ , انسانها رو مخصوصا، می ترسونده که شاید اون دنیای دیگه خیلی بد باشه و سرنوشت دردناکی در انتظارشون باشه. برای همین خیلی هاشون و بخصوص نومه نوری ها، عمر جاویدان خواستند و اعتراض کردند و همش بخاطر ترس از وضعیتشون بعد از مرگ و البته دلبستگی به ثروت هاشون بود.

من یه استدلـالی میکنم (که ممکنم هست ضعیف باشه) : وقتی والـار از عبارت "مرگ ، هبه ی ارو ایلوواتار هست به انسان ها"استفاده میکنن باید فهمید که مرگ چیز خوبیست. چرا؟؟ چون این مرگ هدیه شده به انسان و هدیه هیچوقت بد نیست و هدیه ها همیشه حال آدمو عوض میکنن و این حال جدید یقینا خوش تر از حال قبلیه.

شاید والـار میتونستند با همین استدلـال نومه نوری هارو راضی کنن که دیگه از مرگ نترسند با اینکه خودشون هم از زندگی جدید خبر نداشتند که چی به سر انسانها میاد اما این دلیل منطقی به نظر میاد و برای اکثریت پذیرفتنیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ویلوارین

یه سوال برام پیش اومده بود که بهتر دونستم اینجا بپرسمش...درسته که انسان ها به طور فطری راحتتر از الف ها با مرگ کنار میایند اما آیا انسان های آردا به این استدلال که مرگ هبه ارو ایلوواتار است آشنا بودن؟؟ یعنی میدونستن که در تقدیرشون مرگ به عنوان یه هدیه ارزشمند در نظر گرفته شده؟؟؟

اگه میدونستن که میخوام بدونم کی و از کجا متوجه این موضوع شدن؟؟؟ اگه نمیدونستن به نظرم باید بهشون بابت نارضایتی از این موضوع حق داد چون برعکس الف ها که هدیه ایلوواتار براشون ملموس بود ماهیت هدیه اونا خیلی مجهولتر و مبهم تر بود حتی برای والار... مخصوصا وقتی انسان ها مرگ زودهنگام خودشون رو با جاودانگی الف ها مقایسه میکردن...

ویرایش شده در توسط ویلوارین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

یه سوال برام پیش اومده بود که بهتر دونستم اینجا بپرسمش...درسته که انسان ها به طور فطری راحتتر از الف ها با مرگ کنار میایند اما آیا انسان های آردا به این استدلال که مرگ هبه ارو ایلوواتار است آشنا بودن؟؟ یعنی میدونستن که در تقدیرشون مرگ به عنوان یه هدیه ارزشمند در نظر گرفته شده؟؟؟

اگه میدونستن که میخوام بدونم کی و از کجا متوجه این موضوع شدن؟؟؟ اگه نمیدونستن به نظرم باید بهشون بابت نارضایتی از این موضوع حق داد چون برعکس الف ها که هدیه ایلوواتار براشون ملموس بود ماهیت هدیه اونا خیلی مجهولتر و مبهم تر بود حتی برای والار... مخصوصا وقتی انسان ها مرگ زودهنگام خودشون رو با جاودانگی الف ها مقایسه میکردن...

بسیار عالی

من با زبان و دلیل و استدلال و برهان و اشاره و بیانیه و ... به این مسئله اشاره کردم <_< ولی شما مختصر و مفید گفتی

چون در زندگی خودم این تجربه رو داشتم و از زمان هبوط حضرت آدم هم وضع همین بوده که چیزهای مبهم شاید از نظر ادبی ارزش داشته باشند ولی باعث رویگردانی انسان ها از چیزی که باید، میشن

البته این دلیل آب پاکی رو ریختن روی دست کسانی که به سمت تاریکی رفتن نیست

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...