رفتن به مطلب
amir18

پیتر جکسون

Recommended Posts

SHIRE

بدون شرح

post-1805-0-74875800-1366549679_thumb.jp

post-1805-0-80591900-1366549691_thumb.jp

post-1805-0-71314300-1366549703_thumb.jp

post-1805-0-85970300-1366549722_thumb.jp

post-1805-0-74995100-1366549732_thumb.jp

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halfling

اقای جکسون سلام !! این شاید تنها جمله ای باشه که من وقتی پیتر جکسون را ببینم بتونم بهش بگم چون احتمالا دستان نامرد بغض راه نفس کشیدنمم ببنده ! نمیدونم چطور باید از مردی که منو با تالکین . ادبیات . اسطوره . سینما . زندگی و رویاهام اشنا کرد تشکر کنم . امیدوارم همیشه صحیح و سلامت در کنار ما باشه و بهترین رویاهای ما و قصه های جهانو برای ما به تصویر بکشه.

پیتر عزیزخیلی خیلی دوستون دارم و بهتون ارادت دارم از خدا میخوام یکبار از نزدیک شمارو در نیوزلند در بهشت اردا ملاقات کنم . :) :) ;)

ویرایش شده در توسط Halfling

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
SHIRE

دو تا عکس دیگه از پیتر جکسون ( البته یکم کیفییتش پایینه )

post-1805-0-29794700-1366714298_thumb.jp

post-1805-0-77711000-1366714309_thumb.jp

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
SHIRE

نمیدونم این مصاحبه از پیتر جکسون رو خوندید یا نه ؟

http://cinemabook.ir...3-17-22-43.html

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lady galadriel

ارباب حلقه هایی که پیتر جکسون ساخت یه شاهکار تو سینماست.هر سه تاشون تو imdb رتبه های بالایی رو دارن ولی به نظر من اگه پیتر جکسون توی همین دنیای تالکین بمونه خیلی بهتره.نه اینکه فیلم های دیگش بد باشنا نه ولی به هیچ وجه به پای ارباب حتقه ها و هابیت نمیرسن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
SHIRE

بدون شرح

post-1805-0-86849200-1375265855_thumb.jp

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

من عاشق سه گانه هاي ارباب حلقه ها و هابيتشم و همچنين فيلم كينگ كونگش ايول داش پيتر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Edhelharen

نمی دونم جای درستی رو برای سوالم انتخاب کردم یا نه ولی چرا پیتر جکسون با ساخت ارباب حلقه ها با اینکه کارگردان نسبتا ناشناسی بود و قبلا کار بزرگی انجام نداده بود تونست کلی اسکار درو کنه ولی با ساخت هابیت فقط نامزد چند جایزه اسکار بیشتر نشد؟؟؟؟......!!!!(فکرکنم 4 تا) فکر نمی کنید به خاطر اینه که همه فیلمو(تقریبا) با کامپیوتر درست کرده؟؟؟؟ :D :D :D

البته هر علاقمندی به دنیای تالکین به پیتر جکسون ارادت خاص داره ها(مخصوصا خودم) :P

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

نمی دونم جای درستی رو برای سوالم انتخاب کردم یا نه ولی چرا پیتر جکسون با ساخت ارباب حلقه ها با اینکه کارگردان نسبتا ناشناسی بود و قبلا کار بزرگی انجام نداده بود تونست کلی اسکار درو کنه ولی با ساخت هابیت فقط نامزد چند جایزه اسکار بیشتر نشد؟؟؟؟......!!!!(فکرکنم 4 تا) فکر نمی کنید به خاطر اینه که همه فیلمو(تقریبا) با کامپیوتر درست کرده؟؟؟؟ :D :D :D

البته هر علاقمندی به دنیای تالکین به پیتر جکسون ارادت خاص داره ها(مخصوصا خودم) :P

چون ارباب حلقه ها اون موقع تقریبا میشه گفت با امکانات کمی ساخته شد ولی خیلی عالی ساخته شد ودر کل داستان ارباب حلقه ها خیلی جدی تر وبهتر از هابیت بود وموفقیت زیادی رو کسب کرد اما هابیت در اصل مخاطبش کودک ونوجان بوده ولی پبتر جکسون برای زیبایی بیشتر فیلم رو یه جور دیگه ساخت و فک نکنم علا رقم زیبایی کار موفقیت چندانی رو نسبت به ارباب حلقه ها کسب کنه.ولی در مورد جلوه های ویژه که گفتی به نظرم هابیت بتونه اسکار بهترین جلوه ویژه رو کسب کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Edhelharen

شاید براتون جالب باشه که بدونین پیترجکسون در هر سه قسمت ارباب حلقه ها به عنوان بازیگر هم حضور داشته در قسمت اول اونو در شهر بری در حال خوردن هویج ودر قسمت دوم اونو در هنگام پرتاب نیزه از برج‌های شهر هلمز دیپ به سمت اورک‌هامی‌بینیم و در قسمت سوم فیلم هم سوار کشتی‌های دزدان دریایی اومبار است که توسط تیر لگولاس کشته میشه...

ایول خیلی چیز جالبی بود.با این که هر سه صحنه رو چندین و چند بار دیدم ولی اصلا فکر نمی کردم خود پیتر جکسون بازیگر این نقش ها باشه!!!!ممنان از اطلاع رسانیت.خیلی باحال بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
blackhole

نمی دونم جای درستی رو برای سوالم انتخاب کردم یا نه ولی چرا پیتر جکسون با ساخت ارباب حلقه ها با اینکه کارگردان نسبتا ناشناسی بود و قبلا کار بزرگی انجام نداده بود تونست کلی اسکار درو کنه ولی با ساخت هابیت فقط نامزد چند جایزه اسکار بیشتر نشد؟؟؟؟......!!!!(فکرکنم 4 تا) فکر نمی کنید به خاطر اینه که همه فیلمو(تقریبا) با کامپیوتر درست کرده؟؟؟؟ :? :? :?

البته هر علاقمندی به دنیای تالکین به پیتر جکسون ارادت خاص داره ها(مخصوصا خودم) :)

ارباب حلقه ها در زمان خودش یک چیز نو و تازه ای بود و جزو اولین فیلم هایی بود که از جلوه های ویژه به این صورت استفاده می کرد. به خاطر همین تونست کلی جایزه ببره.

خیلی هم اسکار رو ملاک قرار نده چون که فیلم های جالبی در اسکار حضور داشتند که جایزه های زیادی نبردند.

ویرایش شده در توسط blackhole

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

اتکای بیش از حد پیتر جکسون به تکنولوژی های نوین و دور شدن از شیوه های سنتی فیلمسازی که در ارباب حلقه ها از اون بهره جسته بود شاید یک عامل تفاوت چشم گیر یاران حلقه با سفری غیر منتظره است. گرچه این پیتر جکسون همون پیتر جکسون بود و قاب فیلم، جزئیات اسکوپ و غیره همچنان به نظر من در دو فیلم قابل رقابت هستند اما همین که احساس مصنوعی بودن در هابیت موج میزنه و در یاران حلقه به عکس، عامل مهمی در فاصله گرفتن این دو فیلم از هم هست.

حالا پیتر جکسون وعده های خوبی در باره قسمت دوم داده و باید امیدوار بود که از قسمت اول بهتر باشه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Edhelharen

اتکای بیش از حد پیتر جکسون به تکنولوژی های نوین و دور شدن از شیوه های سنتی فیلمسازی که در ارباب حلقه ها از اون بهره جسته بود شاید یک عامل تفاوت چشم گیر یاران حلقه با سفری غیر منتظره است. گرچه این پیتر جکسون همون پیتر جکسون بود و قاب فیلم، جزئیات اسکوپ و غیره همچنان به نظر من در دو فیلم قابل رقابت هستند اما همین که احساس مصنوعی بودن در هابیت موج میزنه و در یاران حلقه به عکس، عامل مهمی در فاصله گرفتن این دو فیلم از هم هست.

حالا پیتر جکسون وعده های خوبی در باره قسمت دوم داده و باید امیدوار بود که از قسمت اول بهتر باشه...

پس اگه بخوهیم هابیت 1 رو با ارباب حلقه ها یاران حلقه رو مقایسه کنیم هابیت هیچ شانس زیادی نداره!!نه؟؟!! البته میدونم هابیت با استفاده از تکنولوژی های بسیار مدرنی ساخته شده ولی با این حال ارباب حلقه ها بسیار بهتر از هابیت سفری غیر منتظره میباشد. :? (نظر شخصی بود)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

پس اگه بخوهیم هابیت 1 رو با ارباب حلقه ها یاران حلقه رو مقایسه کنیم هابیت هیچ شانس زیادی نداره!!نه؟؟!! البته میدونم هابیت با استفاده از تکنولوژی های بسیار مدرنی ساخته شده ولی با این حال ارباب حلقه ها بسیار بهتر از هابیت سفری غیر منتظره میباشد. :? (نظر شخصی بود)

بله نظرت کاملا درسته البته ازتو وهم از تور عذر خواهی میکنم بابت دخالتم

واقعا نمیشه هابیت سفر غیر منتظره رو با ارباب حلقه ها مقایسه کرد ارباب حلقه ها به نظرم یک اثر جاودانه وتکرار نمیشه ونباید از پیتر جکسون انتظار داشته باشیم ارباب حلقه ها رو در هابیت تکرار کنه البته شاید وحتما برهوت اسماگ خیلی از سفر غیر منتظره بهتره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

به نظر من ارزشمند ترین فیلم سال 2013-2012 بود و ثابت شده خیلی از نقد های منتقدان هم کشک بود!

نمیشه گفت فیلم هابیت هیچ ارزشی نداشته، قطعا فیلم باارزشی بوده و ما هم خیلی ازش خوشحالیم و اون رو لنگه ارباب حلقه ها میدونیم اما خب به حق نتونست برسه به ارباب حلقه ها مخصوصا یاران حلقه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

انقدر از هابيت انتقاد كنيد تا...

داش! پيتر همه ي اينا رو شنيده و تو بعديا اصلاح ميكنه...

در مورد اسكارم:امسال چيز شد تو اسكار! اين كه امسال هابيت اسكار نگرفت دليليه كه بايد به عظمتش پي ببريم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

به نظر من ارزشمند ترین فیلم سال 2013-2012 بود و ثابت شده خیلی از نقد های منتقدان هم کشک بود!

نمیشه گفت فیلم هابیت هیچ ارزشی نداشته، قطعا فیلم باارزشی بوده و ما هم خیلی ازش خوشحالیم و اون رو لنگه ارباب حلقه ها میدونیم اما خب به حق نتونست برسه به ارباب حلقه ها مخصوصا یاران حلقه...

منم تقریبا باهات هم عقیدم که هابیت یکی از ارزشمندترین فیلمای سال بود و به ناحق مورد هجمه ی منتقدین قرار گرفت,هرچند عیبهایی دیده میشد ولی نه اونطور که دیگه منتقدا بیان به فیلم آبدوریاچگی بزنن :? و همونطورم که خودت گفتی عوامل همون عوامل لوتر بودن ولی خب دلایل بسیاری داره که چرا هابیت مثل لوتر نشد که روشم زیاد بحث شد ولی به اعتقاد من که خودم به شخصه از طرفداران تالکین و سرزمین میانه هستم انصافا هابیت نتوست به هیچ وجه شاهکار لوتر رو تکرار کنه آره درست در دل همه ما دوستداران تالکین جایگاه خاصی رو قطعا داره ولی لوتر نتنها بین هواداران بلکه کلا دنیای تالکین رو به اونایی که با این فضا غریبه بودن معرفی کرد منجمله من و خیلیای دیگه ,ضمن اینکه منم خیلی امیدوارم که برهوت اسماک رو پیتر قوی تر ارائه بده :?

ویرایش شده در توسط the LORD of the RINGS...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

ولی این هم حقیقتیه که جکسون سفری غیر منتظره رو فقط مخصوص طرفداران ساخته. حالا نمیدونم خودش اینطوری میخواسته یا نه. حتی به نظرم بیشتر از لوتر. رنگ و بوی تالکین رو بیشتر منتقل می کرد. شاید این به خاطر وفاداری بیشترش به متن کتابه در مقایسه با لوتر که برای مثال همون قسمت اول (یاران حلقه) کلی تحریف داشت. از جشن تولد بیلبو بگیر و سفر فرودو از بگ اند تا تام بامبادیل و ودرتاپ و شورای الروند! مطالبی که تو کتاب از شورای الروند گفته میشه تقریبا هیچ ربطی به شورای الروند فیلم نداره! تو کتاب بیش از 60 صفحه از شورا گفته که خوندنش برای من 70 دقیقه طول کشید! اما تو فیلمش 10 دقیقه ـست...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

درسته هابیت نتو نست ارباب حلقه ها رو تکرار کنه ولی در کل از نظر طرفداران یک فیلم زیبا است که واقعا همین طوره اگه قضاوتو به بینندگان بدن به نظرم هابیت اسکار حقش بود ولی متاسفانه از نظر منتقدان این طور نیست من خودم شخصا هیچ رزشی برای نظر منتقدان قائل نیستم چون واقعا نظرشون الکیه واینو قبلا خودشون ثابت کردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

ولی این هم حقیقتیه که جکسون سفری غیر منتظره رو فقط مخصوص طرفداران ساخته. حالا نمیدونم خودش اینطوری میخواسته یا نه. حتی به نظرم بیشتر از لوتر. رنگ و بوی تالکین رو بیشتر منتقل می کرد. شاید این به خاطر وفاداری بیشترش به متن کتابه در مقایسه با لوتر که برای مثال همون قسمت اول (یاران حلقه) کلی تحریف داشت. از جشن تولد بیلبو بگیر و سفر فرودو از بگ اند تا تام بامبادیل و ودرتاپ و شورای الروند! مطالبی که تو کتاب از شورای الروند گفته میشه تقریبا هیچ ربطی به شورای الروند فیلم نداره! تو کتاب بیش از 60 صفحه از شورا گفته که خوندنش برای من 70 دقیقه طول کشید! اما تو فیلمش 10 دقیقه ـست...

خب اینی که میگی درسته و خب خود کتابها هم کاملا فضاشون با هم متفاوته و از نظر وفاداری به متون تالکین هم من خودم به شخصه پسندیدم این موضوع رو ولی خب یه سری مسائلی هست که پیتر میتونست توشون قوی تر کار کنه.مثل استفاده کمتر از تکنیک موشن و استفاده بیشتر از تکنیک ماکت سازی جهت طبیعی تر شدن و باور پذیر تر جلوه دادن و نهایتا زیبایی بیشتر و بسته شدن دهن مخالفان آماده در صحنه.ااگه به طور مثال اگه اورکهای هابیت رو مثل لوتر درمیاوارد مثلا خب خودش یه نکته خیلی قوی میتونست محسوب شه.از این نظر گفتم و گرنه که منم خودم هابیت رو بسیار دوست میدارم و منتظر قسمتهای بعدیشم هستم و همیشه جز یادگاریهای زندگیم میمونه.

درسته هابیت نتو نست ارباب حلقه ها رو تکرار کنه ولی در کل از نظر طرفداران یک فیلم زیبا است که واقعا همین طوره اگه قضاوتو به بینندگان بدن به نظرم هابیت اسکار حقش بود ولی متاسفانه از نظر منتقدان این طور نیست من خودم شخصا هیچ رزشی برای نظر منتقدان قائل نیستم چون واقعا نظرشون الکیه واینو قبلا خودشون ثابت کردن.

میدونی دوست گرامی منم خودم از طرفداران پروپاقرص جکسون و هابیتم و حتی پارسالم اولش از برخورد منتقدین و خصوصا آکادمی به شدت ناراحت شدم ولی انصافا نمیشه گفت که هابیت باید اسکار بهترین فیلم رو میگرفت.چرا تو یه سری از بخشها واقعا حقش بود که جایزه بگبره ولی به ناحق بهش ندادن.ولی خب اسکار بهترین فیلم معمولا به فیلمهای درام تعلق میگیره و برای فیلمهای فانتزی خیلی به ندرت اتفاق میوفته.بازگشت شاه هم دیگه واقعا شاهکاری بود که نمیتونستن بهش جایزه ندن و تو همه قسمتهایی که کاندید شده بئد جایزه ها رو از دم درو کرد که این خودش گویایه این حقیقته.به نظر خود من پارسال باید یا لینکلن اسپیلبرگ و یا جانگو تارانتینو جایزه رو میگرفت.از نظر هنری هم من خودم کن رو بیشتر قبول دارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
THOR

246790 555.jpg

ممنون از مطلبی که گذاشتین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
THOR
220px-PeterJacksonCCJuly09.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

مجله دنیای تصویر در شماره تازه خودش متن گفتگویی با پیتر جکسون با عنوان تماشاگر را به فيلم راه بده! (گفتگو با پيتر جکسون از دهکده‌اي در نيوزيلند تا «هابيت») منتشر کرده!

البته من هنوز خودم ای ن مصاحبه رو نخوندم متاسفانه! :))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...