رفتن به مطلب
Halbarad

موسیقی متال

Recommended Posts

Halbarad

اگر برین توی سایت

http://www.metal-archives.com

و در سرچ سایت کلمه تالکین رو توی Lyrical theme گروهها سرچ کنید بالغ بر هفتاد گروه متال بهتون معرفی میکنه که همه شون مفاهیم اشعارشون با الهام از دنیای تالکین تعریف میشه. بزرگترین و معتبرترین این گروهها هم که Summoning است. به نظر شما واقعا چرا دنیای آردا اینقدر مورد توجه گروههای متاله. البته قبل از اینکه همچین بحثی رو ادامه بدیم باید نظر دوستان رو راجع به موسیقی متال بدونیم. پس اول نظرتون راجع به موسیقی متال رو بگین و بعد جواب سوالم رو بدین.

ویرایش شده در توسط تور
قرار دادن لینک در تگ کد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Eomer Horse Lord of Rohan

گروه های متال درون مایشون اعتراض و سنت شکنی است و زیر شاخه ای است از موسیقی Rock.البته لازم به ذکر است که اکثر گروه های متالی که الان وجود دارند اصالتا متال نیستند فقط یک مشت Noise و چرندیاته!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

خب میبینم که این بحث نسبتا مقبول دوستان افتاده و ازش داره استقبال میشه. راجع به صحبت دوست عزیزمون آراتورن باید بگم که راجع به خشونت موسیقی متال باهات موافقم(البته موسیقیش خشنه ولی ذات موسیقی متال از هر موسیقی لطیف تره چون پدید آورندگان موسیقی متال افرادی بودند که روحشون نسبت به بدیها حساس بود و به همین دلیل متال رو بنیان گذاری کردند) ولی متال چرندیات نیست. شاید تاجرانی مثل مریلین منسون یا کریدل آو فیلث توی متال باشند ولی بزرگانی مثل بارزام، سامونینگ، ایمورتال، امپریوم، آناثما، مای دایینگ براید و ... هم در این موسیقی حضور دارند که برای اصلاح انسانها تلاش میکنند. پس لطف کن نگو که متال چرنده.

در مورد گروه متال هم آرون عزیز، در واقع هیچوقت نمیشه بزرگترین و معروفترین و بهترین انتخاب کرد ولی گروهی که من تا حالا بیشتر از همه ازش تعریف شنیدم و با مفاهیمش حال کردم سامونینگه، حالا شما نظر دیگه ای داری، نظر شما هم محترمه.

در ضمن میخوام بدونم دوستان موافقن که توی این تاپیک گروههای متالی که از مفاهیم دنیای تالکین استفاده میکنند رو معرفی کنیم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

Halbarad جان من اصلا قصد توهین نداشتم!من هیچ موقع به سلیقه کسی بی احترامی نمیکنم!منظورم از چرندیات گروه های متال الانه {که اصلا متال نیستند و به اسم متال کار میکنند}وگرنه من خودم از طرفداران این سبک هستم!

جدی میگم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

بله

من هم نمیگم که همه گروههای متال کاردرستن. حرف من راجع به متاله. نه تاجرایی مثل مریلین منسون و دنی دیوی، یا روانیهایی مثل کوری تیلور و گروهش اسلیپ نات. من راجع به سامونینگ، ایمورتال، بارزام، امپریم، آناثما، تول، مای دایینگ براید و همچین گروههایی صحبت میکنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

دوستان نگفتن، موافقن گروههای متالی که در رابطه با تالکین فعالیت میکنند اینجا معرفی کنیم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ulmo

هالبارد عزيز من موافق هستم.در ضمن از آرون بابت معرفي گروه Blind Guardian متشكرم من ترانه Nightfall in middle earth را دارم ولي در مورد گروه خواننده اين ترانه اصلا عاتي نداشتم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

من همین یک رای موافق رو نشونه موافقت جمع میدونم و کار رو با گروه سامونینگ شروع میکنم(که باز هم به نظر من ....)

نام گروه:Summoning

سبک:Epic/Atmospheric black metal بلک متال با فضاسازی و تم حماسی

محتوای اشعار:دنیای فانتزی بخصوص تالکین، قرون وسطی

تشکیل شده در سال 1993 در وین-اتریش

اعضا:1-ریچارد لدرر Richard Lederer خواننده و نوازنده کیبورد و گیتار و همچنین برنامه ریزی درام

2-مایکل گرگور Michael Gregor خواننده و نوازنده کیبورد

اعضای سابق:الکساندر تروندی Alexander Trondi

دیسکوگرافی:

1993-The Urilia text(Split)

1994-Anno mortiri domini 1959(Demo)

1994-Upon the viking stallion(Demo)

1995-Lugburz(Full length)

1995-Minas Morgul(Demo)

1995-Minas Morgul(Full length)

1996-Dol Guldor(Full length)

1997-Nightshade forests(EP)

1999-Stronghold(Full length)

2001-Let mortal heros sing your fame(Full length)

2003-Lost tales(EP)

گروه احتمالا آلبوم بعدی خود را در سال 2006 منتشر خواهد کرد.

گروه تا آلبوم لوگبورز به واقع بلک متال مینواخت ولی بعد از جدایی درامر گروه، دو خواننده تصمیم به ایجاد تغییراتی در گروه گرفتند. صدای خواننده ها همچنان به صورت هارش مناسب بلک متال باقی ماند ولی فضاسازیهای موسیقی به سمت نوعی فضای باشکوه و زیبا رفت. همانند قبل سهم اعظم کیبورد در فضاسازی پابرجا بود و درام که اینبار بصورت کامپیوتری برنامه ریزی میشد بیشتر حالتی سمفونیک داشت تا ضرباهنگ خاص متال.

همه آلبومهای سامونینگ رو پیشنهاد میکنم که گوش کنید. سامونینگ گروهیه که طرفدارای بلک متال سنتی، دوم متال، گوثیک متال و امبینت متال، همگی میتونند ازش لذت ببرند.

خب چطور بود؟ نظر بدین.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ulmo

خيلي خوب بود البته اگه آدرس سايت Summoning را هم بدي ديگه عالي ميشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

این هم از سایتش میتراندیر عزیز:

http://www.summoning.info

ویرایش شده در توسط تور
قرار دادن لینک در تگ کد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

خب. ایندفعه میریم سراغ گروه دیگری از گروههای متال که اشعارش دارای رگه هایی از دنیای تالکین و ارباب حلقه هاست:

نام گروه:Blind guardian

سبک:اوایل تاسیس اسپید متال و اخیرا پاور و پروگرسیو متال

محتوای اشعار:تالکین، فانتزی، افسانه ها و داستانهای حماسی

تشکیل شده در 1985 در کرفلد آلمان

اعضا:Hansi Kursch خواننده و مدتی نیز نوازنده گیتار بیس

Andre Olbrich نوازنده گیتار

Marcus Siepen نوازنده گیتار

Fredrik Ehmke درامز

برای مدت کوتاهی اعضایی بصورت میهمان در گروه فعالیت میکردند: Oliver Holzwarth گیتار بیس و Mathias Wiesner نوازنده کیبورد

اعضای سابق:Thomen Stauch درامز

Alex Holzwarth درامز

دیسکو گرافی:

1-1988 Battalions of fear(Full length)

2-1989 Banish from sanctuary(Single)

3-1989 Live promo(Demo)

4-1989 Follow the blind(Full length)

5-1990 Tales from the twilight world(EP)

6-1990 1990Demo(Demo)

7-1991 1991Demo(Demo)

8-1991 Tales from the twilight world(Full length)

9-1992 Somewhere far beyond(Full length)

10-1993 Tokyo Tales(Live album)

11-1995 Bright eyes(Single)

12-1995 A past and future secret(Single)

13-1995 Imaginations from the other side(Full length)

14-1996 Blind guardian plays beach boys(Single)

15-1996 Mr. Sandman(Single)

16-1996 The forgotten tales(Best of/Compilation)

17-1998 Mirror Mirror(Single)

18-1998 Nightfall in middle earth(Full length)

19-2001 And then there was silence(Single)

20-2002 A night at the opera(Full length)

21-2003 The bard's song in the forest(Single)

22-2003 Live(Live album)

23-2004 Imaginations through the looking glass(DVD)

24-2006 Fly(Single)

این گروه یکی از بنیانگذاران سبک اسپید و پاور متال آلمانی که پس از آن در اروپا بسیار رایج شد به شمار میرود. این گروه ابتدا Lucifer's Heritage نامیده میشد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ulmo

عالي بود .اين آلبو م 23-2004 Imaginations through the looking glass(DVD كجا ميشه خريد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

نمیدونم راستش میتراندیر جان. حقیقتش من خودم تا حالا کاری از بلایند گاردین دستم نیومده که گوش کنم. ولی توی نت بین بچه های متال باز بگردی راحت باید پیدا بشه.

اما میخوام چند تا گروه دیگه رو هم معرفی کنم:

نام گروه:Agarwaen

سبک:بلک متال

محتوای اشعار:ماوراء الطبیعه و کارهای تالکین

تشکیل شده در 1996 در ایالات متحده آمریکا (گروه پراکنده شده اند)

آخرین ترکیب:برت اس مور Bret S. Moore

در تمامی رکوردها ترکیب گروه به صورت زیر بوده و هنگامی که گروه به حالت تکنفره در آمد عملا متوقف گردید:

برت مور به عنوان نوازنده گیتار، گیتار بیس و همینطور خواننده

سث هیمون Seth Haymon به عنوان نوازنده گیتار، گیتار بیس و همینطور برنامه ریز سینت سایزر

دیسکو گرافی:

1-1996 Rehearsa 1996l(Demo)

2-1996 War and sorrow in the first age(Demo)

3-1998 Promo 1998(Demo)

4-1998 Rehearsal 1998(Demo)

5-2004 Collected works(Best of/Compilation)

همونطور که میبینید آگاروائن چندان گروه فعال و درست حسابی نبوده. احتمالا هم به خاطر مواجه شدن با بحرانهای مالی دست از فعالیت کشیدن.

نام گروه:آکالابث Akallabeth

سبک:فولک متال

تم اشعار: دنیای تالکین

تشکیل شده در سال 2000 در آرکاژوی برزیل

اعضا:

مائوریسیو واندرلی Mauricio Wanderley نوازنده گیتار و گیتار آکوستیک و همچنین خواننده

فابیو لاپورته Fabio Laporte نوازنده گیتار بیس و همچنین خواننده گروه

روبرتو رابانی Roberto Rabbani نوازنده درامز

اعضای سابق:

رودریگو پیترو Rodrigo Pietro نوازنده کیبورد و گیتار آکوستیک و همچنین خواننده گروه

میکن Maykon نوازنده درامز

آکالابث در سال 2000 تشکیل شد ولی از آنجا که گروه درامر در اختیار نداشت تا سال 2002 و یافتن میکن گروه فعالیتی نداشت و تنها دموی منتشر شده از آنها به نام Farewell songs در سال 2003 عرضه گردید. به نظر میاد گروه خوبی باشند. منتظر کارهاشون میمنونیم.

نام گروه: آمون دین Amon din

سبک: ملودیک دث متال

تم اشعار:دنیای فانتزی و خصوصا تالکین

تشکیل شده در 1995 در والژوو Valjevo در صربستان و مونته نگرو

اعضا:

ساسا سارسویچ Sasa Sarcevic خواننده گروه

نبوژسا سارسویچ Nebojsa Sarcevic نوازنده گیتار

نیکولا راژواچ Nikola Rajevac نوازنده گیتار

ساسا استفانویچ Sasa Stefanovic نوازنده گیتار بیس

بوسکو رانکویچ Bosko Rankovic نوازنده درامز

اعضای میهمان:

پردراگ و آندریا یووانویچ Predrag & Andrija Jovanovic نوازنده پرکاشن

بوریس نوواکویچ Boris Novakovic نوازنده کیبورد

اعضای سابق:

ایوان پتروویچ Ivan Petrovic نوازنده گیتار

تاتیانا رادیچ Tatjana Radic نوازنده کیبورد

دژآن رادووانویچ Dejan Radovanovic نوازنده کیبورد

نناد لازیچ Nenad Lazic نوازنده گیتار بیس

تنها کار منتشر شده از این گروه یک آلبوم (Full length) با نام Dinamoneyezed است که در سال 2000 عرضه گردیده. با این که این گروه هم بسیار تنبل به نظر میاد ولی فکر میکنم اگر کارشون رو ادامه بدن کارهای قشنگی درست کنن. آخرین ترانه آلبومشون به نام پادشاه آمون دین شعر بسیار زیبایی داره. امیدوارم آهنگش هم به همین قشنگی باشه. هر چند که با توجه به سبکش که ملودیک دثه و پیش زمینه ای که از Children of bodom در سبک ملودیک دث دارم، باید گوش کردنش اعصاب فولادی بخواد. پس اگر طرفدار سبک دث و علی الخصوص ملودیک دث نیستید طرف آمون دین نرید. از متال زده میشید ها!!! البته من خودم به عنوان یک متال گوش کن خفن حتما اگر کارش گیر بیاد گوش میدم. اینی که گفتم برای تازه کارها بود.

خب دوستان . دیگه دهنم کف کرد.

بدرود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

دستت درد نکنه هالباراد عزیز جالب بود اطلاعاتی که دادی , راستی راجع به گروه Ainulindale کسی چیزی میدونه ؟ حسش نیست برم دنبالش بگردم اگه کسی میدونه بهم بگه ! :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

آینولینداله مطمئنی که گروه متاله؟ من که توی متال آرشیو پیداش نکردم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

نه بابا اصلا نمیدونم چه سبکیه :D فقط اسمش رو خیلی دوست دارم و میخوام بدونم چه چیزایی داره !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

نام گروه:آراثورن Arathorn

سبک:Medieval black metal بلک متال متاثر از تمهای قرون وسطی

محتوای اشعار:قرون وسطی، تالکین، اساطیر اسکاندیناوی(آخ که من میمیرم واسه این اساطیر اسکاندیناوی)

تشکیل شده در 1996 در برلین-آلمان

در حال حاضر گروه به صورت تک نفره فعالیت میکند: Skll نوازنده درامز، نوازنده فلوت و خواننده

اعضای سابق:

A.K. نوازنده گیتار و گیتار بیس و خواننده

M. Gericke نوازنده کیبورد، آکاردئون، گیتار و خواننده

Walter Antalics خواننده (چه قدر خواننده)

دیسکوگرافی:

1-1997 Unreleased rehearsal autumn '97(Demo)

2-1997 Niemals Kroenender Als Was Einst War (Full length)

3-2004 Arathorn(Demo)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

نام گروه:آردا

سبک:پاور متال

محتوای اشعار: فانتزی خصوصا تالکین و Vasilieva (این رو نمیدونم چیه. کسی اگر میدونه توضیح بده)

تشکیل شده در سال 2000 در مسکو-روسیه

اعضا:

پاول اوکونف Pavel Okunev خواننده

دیمیتری پروزکو Dimitriy Prozko نوازنده گیتار

ایگور پسکارف Igor peskarev گیتار

یاروسلاو پاستوهوف Yaroslav Pastuhov گیتار بیس

ولاد الکسینکو Vlad Alekseenko نوازنده درامز

اعضای سابق:

اندرو(درک) کوزنتسوف Andrew(Dirk) Kuznetsof نوازنده درامز

دیسکوگرافی:

1-2002 Fly away(Demo)

2-2004 About eternal wondering and about earth(Full length)

3-2005 Exorcist(EP)

اولین گروه متال روسیه است که میبینم و اسمش رو میشنوم. هیچ نظری راجع بهش ندارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

هالبراد جان دمت گرم واقعا زحمت میکشی!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hellboy

ببینید اون چیزایی که یه عده معتقدن چرته به نظر متال باز ها (یکیش هم خودمم) زیباست اما در مورد افرادی مثل مریلین منسون یا کریدل می شه به اونا گفت تاجر اما اونا یک مشت آدم فاسد و شیطان پرستند که به نظر من دست نشانده ی خود آمریکا هستند تا فساد را ترویج کنن .

در مورد گروه هایی مثل system of a down اونا بد دهن هستن ولی آهنگ های پر معنی و زیبایی هم اجرا کرده اند اما در کل می شه گفت که به غیر از استثنا های کم و بیش زیاد متال سبکی است که با نا مشروعات آمیزش پیدا کرده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

متال با نا مشروعات آمیزش پیدا نکرده هلبوی جان. متال از اونجایی که برای اعتراض به وجود آمده، برای اینکه بتونه بین اینهمه صداهای ناحقی که گوش دنیا رو پر کرده، صدای حقش رو به گوش مردم برسونه و توجهشون رو جلب کنه، صدا و ظاهر خشنی رو اختیار کرده. به خاطر ظرفیت بسیار زیادی هم که داره، افراد مختلفی با اعتقادات مختلف حرفهاشون رو به وسیله اون میزنن. از شیطان پرستایی مثل ماردوک، نیهیلیستهایی مثل Paradise Lost ، ضد مسیحیت هایی مثل Burzum، مسیحی هایی مثل P.O.D و مسلمونهایی مثل Ayatollah Immortal . اتفاقا به نظر من دولتها برای اینکه با گروههای متال مقابله کنند گروههای فاسدی مثل کریدل و مریلین منسون و اسلیپ نات رو حمایت میکنند تا چهره متال رو خراب کنند تا کسی سراغ بقیه گروههای متال هم نره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

نام گروه: Avathar

سبک: Black/Folk metal بلک متال با مایه های فولکلوریک

محتوای اشعار:تالکین

تشکیل شده در سال 2003 در Ojakkala در فنلاند

اعضا:

Scatha سینتی سایزر و خواننده پس زمینه

Witch king نوازنده گیتار، گیتار بیس، درامز و همچنین خواننده گروه

دیسکو گرافی:

1- 2004 Shadows(Full length)

2- 2004 Where light and shadow collide(Full length)

3- 2005 A storm coming(Demo)

توضیح بیشتری راجع به این گروه نتونستم پیدا کنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hellboy

به نظر من تفکرت کاملا غلطه چون وقتی که نمایش هاشون رو میبینی کاملا اعمال خلاف شرع انجام می دن می شه بگی وقتی این ها رو به نمایش می ذارن چه جوری می خوان جلوی فساد رو بگیرن

در ضمن منظور من از آمیزش با نامشروعات ریتم تند متال نبود اتفاقا من این ریتم تند رو دوست دارم من منظورم بد دهن بودن و کار های پشت پرده ی اون هاست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار
به نظر من تفکرت کاملا غلطه چون وقتی که نمایش هاشون رو میبینی کاملا اعمال خلاف شرع انجام می دن می شه بگی وقتی این ها رو به نمایش می ذارن چه جوری می خوان جلوی فساد رو بگیرن

در ضمن منظور من از آمیزش با نامشروعات ریتم تند متال نبود اتفاقا من این ریتم تند رو دوست دارم من منظورم بد دهن بودن و کار های پشت پرده ی اون هاست

هلبوی عزیز...خلاف شرع؟!؟ کارهای پشت پرده؟!؟

ملاک؟ معیار؟ محیط؟ فرهنگ؟ تفکر؟ پیام؟ مهمتر از همه ، فساد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...