رفتن به مطلب
Halbarad

موسیقی فیلم

Recommended Posts

Halbarad

قسمت قابل توجهی از زیبایی و تاثیر گذاری فیلم بر دوش موسیقی زیباش و آهنگساز نابغه اش هاوارد شور بود. او که قبلا تجربه آهنگسازی فیلمهای مطرح دیگری از جمله هفت و سکوت بره ها رو داره یه بار دیگه اوج درک و خلاقیت هنری خودش در عرصه موسیقی رو در معرض نمایش گذاشت. من که در زمینه موسیقی سررشته ای ندارم تا بتونم راجع به موسیقیش غیر از قشنگ بودن نظری بدم. دوستانی که در این کار صاحب نظر هستند بنویسند. تنها کاری که امثال من توی این بحث میتونن انجام بدند اینه که بگن به نظرشون زیباترین قسمت موسیقی فیلم کجاست. به نظر من در پنج نقطه از فیلم موسیقی بیننده رو به اوج میبره. یکی صحنه دیدار فرودو و سام با الفهای جنگلی در اوایل سفرشون(توی SEE هست) یکی صحنه فرار یاران حلقه از دست بالروگ که از روی پلهای در حال ریزش میپرند و یک موسیقی حماس در حال پخشه. یکی موسیقی صحنه خروج از موریا که غم و اندوه از دست دادن گندالف رو به ما منتقل میکنه. یکی موسیقی مرثیه ای که الفهای لوتلورین برای گندالف میخونن و شاهکارترین آهنگ فیلم به نظر من موسیقی اون سکانسیه که آراگورن که داخل رودخانه افتاده به ساحل میافته و در رویا بانو آرون رو میبینه که اون رو میبوسه. ترانه ای که در این قسمت خونده میشه به قدری گیراست بیننده رو در عین لذتی که داره با غم و اندوه این عشق آشنا میکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بورومیر

Howard Shore واقعاً عالی کار کرد و باید یگم که موسیقی فیلم ارباب حلقها به عنوان بهترین موسیقی فیلم قرن در هالیوود انتخاب شد.من که خودم موسیقی قسمتی که گاندالف با ائومر در فیلم دوّم به ارتش یوروک-های حمله میکنن خیلی دوست دارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس

همه این صحنه هایی که گفتید موسیقی های واقعا عالی و تاثیرگذاری دارند و در کل کل فیلم موسیقی محشری داره و من مخصوصا از اون صحنه آخر فیلم سوم خیلی حال کردم....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

بهترین موسیقی به نظر من Elves Havens هستش که اونجائه که فرودو و سم الفها رو می بینن که دارن میرن لنگرگاههای خاکستری تا برای همیشه به غرب برن. اونجا کاملا حس غمناک و دوست داشتنی ای داره...

و یکی دیگه هم موسیقی کامل سکانس The Gray Havens هستش که تو soundtrackهاش هستش و شاهکاره .

و موسیقی بعدی هم lament for Gandalf هستش که یه مرثیه به الفی برای مرگ گندالف خونده میشه و یه تیکشو ما تو اونجایی که تو لوتلورین مرثیه میخونن و لگولاس میشنوه شاهدیم.

و همچنین آهنگ Hornburg توی دو برج, اونجا که در اوج ناامیدی یهو صدای شیپورهای الفی شنیده میشه و ارتش الفهای لوتلورین به همراه هالدیر میان! خیلی آهنگ امیددهنده و با شکوهیه!

ولی یه صدایی هست که خیلی محشره. اونجا که آخرای بازگشت شاه گالوم سرانجام حلقه رو بدست میاره , و بالا میگیره و با شادمانی نیگاه میکنتش , یهو موسیقی به یه صدا تبدیل میشه (و اینجا دیگه موسیقی ای در کار نیست و در اصل یه SOLO هستش یعنی فقط یه صدای یه خواننده هست که این آهنگ رو با صداش درست میکنه و دقت کنید اینجاشو. خیلی خیلی قشنگ و آسمونیه صداش. این یه تیکه به قول خود هاوارد شور خدااا شده. اسم خوانندش رو هم یادم نیست چون جدا از خواننده های لوتره و یه خواننده خیلی معروفیه که ترانه های الفی رو میخونه چون صداش خیلی قشنگ و آهنگینه و ترانه های الفی هم باید آهنگین خونده بشن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Argona

آرون دقیقا روی نقاط ضعف من دست گذاشت و زیباترین قسمتها را بیا ن کرد برای همین نتونستم در تایید دوباره پستی نزنم.فقط به نظر من قسمتهای فرار بر روی پلهای موریا و آغاز حمله ی انتها و رسیدن ارتش کمکی ایومر و گندالف هم خیلی زیبا و کوبنده هستند وقلب را به لرزه در می اورند.در کل همانطور که دوستان اشاره کردند هاوارد با این موسیقی شاهکار کرد و موسیقی متن ارباب حلقه ها رکورد فروش تمام موسیقی های متن فیلم را شکست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بورومیر

کسی میدونه CD یا کاست موسیقی ارباب حلقها تو ایران اومده یا نه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
warmaster

به نظرم 3مسئله تو موسیقی ارباب حلقه ها به طور خوبی طراحی شده بود موسیقی شاد بامایه ی موسیقی فولکور در مورد هابیت ها

موسیقی با تم غمگین و آرام الف ها وموسیقی حماسی برای صحنه های جنگ و مخصوصا ادمها

که آخری از همه بهتره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
پره‌گرين توك

1- بازگشت شاه، موسيقی اون‌جايی كه پيپين آتش‌كده گوندور رو روشن می‌كنه و بعد دوربين به زيبايی از روی كوه‌ها می‌گذره و روشن شدن بقيه‌ی آتش‌كده‌ها رو نشون می‌ده. من عاشق موسيقی اون قسمت هستم.

2- دو برج، موسيقی‌ای كه هنگامی پخش می‌شه كه ائووين از كاخ تئودن در ادوراس می‌ياد بيرون و يكی از بيرق‌ها رو جدا می‌كنه و بعد، آراگورن و گندالف و بقيه رو می‌بينه كه دارن می‌يان اون‌جا، اين موسيقی جاهای ديگه‌ای هم پخش می‌شه، هر جايی كه مربوط به روهان باشه.

3- دو برج: من هم با آرون موافقم، من از شنيدن موسيقی اومدن سپاه الف‌ها به هلمزديپ لذت می‌برم.

4- بازگشت شاه: قسمت‌های ديگه‌ای هم هست، مثل وقتی كه سام فرودو رو كول می‌كنه، يا وقت‌هايی كه فرودو به كوه هلاكت نگاه غم‌انگيزی می‌كنه و ...

5- خيلی جاها بود كه من موسيقيش رو خيلی دوست داشتم، ولی الآن هر چی فكر می‌كنم هيچی يادم نمی‌ياد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ulmo

به نظر من زيباترين قسمت موسيقي فيلم زماني است كه گاندالف با عقابها فرودو وسام را از روي صخره بر مي دارند هست .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بورومیر

از بهترین قسمتهای فیلم که با موسیقی همراه بود میتوان به فیلم دو برج اشاره کرد.جایی که آراگورن،لگولاس و گیملی روی تپّه های سنگی در حال دویدن بودند و به جستجوی مری و پپین بودند اشاره کرد.

از دیگر شاهکارهای هاوارد شور میتوان به فیلم استثنایی دارودستۀ نیویورکی ها اشاره کرد.با کارگردانی مارتین اسکورسیزی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lycanthrope

آخه همش شاهکاره. تو هر کدوم فرو بری میبنی یه دنیایی داره. این ها رو من بیشتر دوست دارم:

The Prophecy

Concerning Hobbits

Many Meetings

The Council Of Elrond

Lothlorien

The Great River

Amon Hen

The Breaking Of The Fellowship

May It Be

.....................................................................

Foundations Of Stone

The Riders of Rohan

The King Of The Golden Hall

Evenstar - featuring Isabel Bayrakdarian

The White Rider

The Leave Taking

Helm's Deep

Breath Of Life

The Hornburg

Forth Eorlingas

Samwise The Brave

Gollum's Song

...............

The White Tree

The Steward of Gondor

The Ride of the Rohirrim

Twilight and Shadow

Anduril

The Black Gate Opens

The End of All Things

The Return of the King

The Grey Havens

Into the West

یه ترکی هم توی یاران حلقه هست به اسم A Journey In The Dark

زمانی که یاران وارد موریا میشن و در تاریکی به سفرشون ادامه میدن.

به خصوص بعد از حدود یک دقیقه اولش این آهنگ دیوانه کننده میشه

از زمانی که تار به آرامی شروع به نواختن می کنه تا انتهای ترک.

اینجا توی فیلم همراهه با زیارت تالار های بزرگ و بی انتهای موریا توسط

یاران. اونجا که چشم گیملی چهار تا میشه . این آهنگ برای من تبدیل

شده به نمادی از شناخت دنیای های تازه و به خصوص تاریک و مرموز

چیزی مثل این چنین گفت زرتشت در 2001: ادیسه فضایی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

به نظر من تو ورداشتی لیست همه آهنگای OSTها رو کپی پیست کردی! چی دیگه مونده که دوست نداشته باشی !؟ وقتی میگی اینها رو من بیشتر دوست دارم یعنی چند تا از آهنگ ها, نه همه شون! اگه همه شون رو دوست داری خوب بگو همه اش ! اما نظرت در مورد track سفری در تاریکی جالب بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lycanthrope

اخه دلم نمیاد آهنگ های به این خوبی رو از قلم بندازم. در ضمن چندان هم همه رو نگفتم. مثلا یاران 18 تا ترک داره من فقط 9 تاش رو گفتم!!

ولی اگه بخوام این همه رو نادیده بگیرم و از هر فیلم فقط یکی انتخاب کنم شاید این ها باشه:

.The Great River , Evenstar & Twilight and Shadow

در ضمن دوستانی که احتمالا و حالا شاید ساند ترک فیلم رو ندارن

میتونن ترکی رو که می خوان بگن تا لینک بزارم با عرض شرمندگی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Emma Evans

آهنگ آخر فیلم بازگشت پادشاه هم خیلی زیبا بود.

دوستان اگه مایل باشن می تونم متنشو این جا تایپ کنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

ببینم بانو آرون، نمیتونی متن آهنگهایی که به زبان الفی خونده میشن با ترجمه شون رو توی سایت بذاری؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lycanthrope
http://www.arwen-undomiel.com/elvish/lyrics.html

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durin

به نظر من موسیقی دو برج به دلیل موسیقی زیبای روهانی از دو فیلم دیگه یه کمی بهتره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
tiny-elanor

منم از موسیقی تاج گذاری شاه اله سار و قسمتی که پیپین می خونه خیلی خوشم میاد و کلا موسیقی بازگشت شاه به نظرم بهتره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مالبت پیر
ببینم بانو آرون، نمیتونی متن آهنگهایی که به زبان الفی خونده میشن با ترجمه شون رو توی سایت بذاری؟

تونستن که می تونه. پس چرا چنين نمی کند خدا عالم است و شايدم کندلف!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

آفریدگار عزیز من اینو قبلا توضیح داده بودم که این متون الفی در سایت بودن (حتی دیوارنوشته های فیلم هم ترجمه شون بود!!!) اما الان پاک شدن و من هم برام مقدور نیست بذارمشون و مندوراس باید وقت کنه بیاد به اینها برسه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien

با سلام به دوستان سایت

اگر اجازه بدید این کوچکترتون هم یه نظر بدهد:

1-در قسمت اول فیلم،یاران حلقه، هنگامی که 5 نزگول به ودرتاپ نزدیک می شوند

2-در دو برج صحنه ای در هلم دیپ که آراگورن به تئودن می گوید با من به بیرون بتاز وکه شروع و اوج گیری ریتم و آهنگ به زبان الفی را در پی دارد.

3-موسیقی نوشتار پایانی فیلم

مابقی را هم دوستان اشاره کردند.

با تشکر از همگی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سارون کبیر

موسیقی فهرست نسخه SEE

صحنه ی تاج گذاری شاه اله سار

موسیقی سکانس الون استار

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Arwen undomiel

خوب بعد از مدتی طولانی سلام.....

کسانی که رو زبان انگلیسی یکمی تسلط دارن میتونن معنی شعرهای lotr رو از طریق این سایت متوجه بشن:

http://www.arwen-undomiel.com/elvish/lyrics.html

در ضمن میخوام پز اینم بدم که من از یک سال پیش soundtrack های هر سه تا البوم رو دارم (خدا کنه هیچ کدومتون نداشته باشین که بخواین ضایعم کنین......شوخی کردم)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی

خب، شنیدم که یکی گفت اون صحنه ی فرار توی موریا موسیقی جالبی داشت؟ من هم با اون موافقم!چون حس وحشت و وهم و شجاعت رو عینا به من تلقین میکنن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Imrahil Prince of Dol Amroth

موسیقی روهانی خیلی جالبه،و همینطور اون صحنه که الفهای لورین برای مرگ گندالف میخونن،و البته شعر پی پین!راستی منم آهنگ ای فیلم 1 رو دارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...