رفتن به مطلب
ارش

درجستجوی سرزمین دلتورا

Recommended Posts

ماكروسايت!

ايول به ذهنم فرد و جرج نرسيده بود D: - بايد بگم دست بر قضا پسرخاله م هم اون روون رو داره : روون پسري از رين هست اسمش اگه اشتباه نكنم كه در اولين فرصت وقتم رو حيف و ميل مي كنم و مي خونمش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی
ايول به ذهنم فرد و جرج نرسيده بود D: - بايد بگم دست بر قضا پسرخاله م هم اون روون رو داره : روون پسري از رين هست اسمش اگه اشتباه نكنم كه در اولين فرصت وقتم رو حيف و ميل مي كنم و مي خونمش

باور کنید دیگر اسم این یکی کته به خشخاش گذاشتن است و بس! نمیخواهید این بدبخت را ول کنید زندگی اش را بکند؟ حالا دلیل نمیشود که هر شباهتی را به دزدی نسبت داد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ماكروسايت!

بله راست مي گي اگه يكي دو تا باشن آدم هيچي نمي گه مثل اين كه مثلا يه جبهه خوبن يه جبهه بد يا قهرمان چند تا دوست وفادار داره ..... ولي وقتي به جز اين ها هزار تا مساله ريز و درشت ديگه هم تقليد بشه اون وقت آدم حرصش مي گيره . وقتي نويسنه اون قدر توانايي نداره كه يه موجود ديگه رو به جاي آق بابا علم كنه (كه وقتي جيغ مي زنن همه مي ترسن و به سمت كمربند كشيده مي شن و دست بر قضا پرنده هاي بزرگ و زشتي هستن كه از شانس به جاي 9 تا 7 تان!! ) بايد گفت كه نه، اينا هم اتفاقيه و نويسنده زحمت كشيده و بايد دستش رو به گرمي فشرد و بهش تبريك گفت ؟جاعل هاي اسكناس هم زحمت شبانه روزي مي كشن ...

البته خودمم قبول دارم كه اين نهايت بدبينيه چون اين يه ماهه ( از وقتي لوتر رو خريدم ) به هر جا نگاه مي كنم انگار آثار اونو مي بينم . هر كتاب و فيلم و .... جوري كه خودمم اعصابم خورد شده ولي به جان تو اين دلتورا ديگه تقلب هاش خيلي ضايعس :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی

من همچین حرفی نزدم دوست عزیز! فقط گفتم که در دنیای حتی یک دزدی هم اگر خوب انجام شود شاید با ارزش تر از اثر اصلی باشد. هم از آن دست که شکسپیر هملت را ، و هم از آن دست که استاد تارانتینو فیلم بیل راب کش را.

و تفاوت تنها در این است که بعضی ها این کار را احمقانه انجام میدهند، و بعضی ها به طرز عجیبی ستایش بر انگیزانه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مورون

من هم این کتاب و خوندم. یعنی فقط تونستم سی چهل صفحه شو تحمل کنم.

نقشه ی اول کتاب و دیدید؟

تقلید به این تابلویی واقعا نوبره. از این ناراحتم که خانم نویسنده خیلی هم از کارش راضیه.

طرح روی جلدش ادم و جذب میکنه اما مثل گردوی پوسیده توش خالیه خالیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

اتفاقا کتابش واسه سرگرمی خوبه > :D

یه باره بگید بعد از تالکین و ارباب حلقه ها ، نویسنده ها غلط میکنن داستان بنویسن! :D

خوب اگه خوشتون نمیاد نخونید ، امیلی رودای بدبخت که مجبورتون نکرده!! :D

تازه بیچاره الهام گرفته ، جنایت که نکرده :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord of the ring - Sauron

من با نظر arven موافقم

الهام گرفتن که دیگه جرم نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

والا خیلی زور داره ، آدم بشینه دو سه هزار تا صفحه داستان بنویسه ، واسه یه سری که دوست دارن با این داستان ها سرگرم بشن ، بعد یه عده آدم نجیب ، بیان

بگن این یارو هیچی بلد نیست ، داستاناش چرتن ، فقط از این شاهکار دزدیده و ......... اخه اگه همه مثل شماها فکر میکردن که دیگه کسی جرئت نداشت چیزی

بنویسه ، بلا خره انقدر باید از این داستان ها بیاد و بره تا یه کتابی مثل ارباب حله ها دوباره بتونه ظهور کنه . مثلا اگه جو زمانی که تالکین کتاب مینوشت اجازه این

کار رو به او نمیداد ، هیچ وقت آردا هم شکل نمیگرفت . :D :D :D :D :D

آیا دوست دارید چنین کاری کنید؟؟؟ :) :)

من داستان دلتورا رو تا آخر خوندم ، درسته در مقابل لوتر خیلی کوچیکه ، ولی باز هم سرگرم کنندس و زهن خلاق نویسندش رو میرسونه. :D :) :D :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

چه عجب پست هاي غير تالكيني هم يكي بهشون سر زد.

من هنوز كتابا رو نخوندم(شايد تنها مجموعه فانتزي باشه كه هنوز هيچي ازش نميدونم)

پيشنهادش ميكنيد؟ۀ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

راستش با وجود این که دوستان این جوری نقد کردن این داستان رو ، میترسم که بعد از خوندن کتاب کله من رو ببرید و شاه گوندور بیوه شه! :D :D

کتاب ها جالب بودن ، من از داستان اژدها هاش و تمام خصوصیات و ویژگی هاشون خوشم میاد ، یه مدت هم تو جوش بودم ! :D :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مورون

من بگم تولکاس؟؟؟

از روی رفاقت و در مقام یه دوست خیرخواه عرض می کنم... نه . اصلا سراغش نرو و وقتت رو طلف نکن. چون مطمئنم این کتاب هرگز نمی تونه تالکین شناسی مثل شما رو راضی کنه... با احترام به نظر آرون عزیز این کتاب واقعا بی ارزش و پوچه . و با روحیه ای که ازت سراغ دارم اگه بخونیش حتما می ری سراغ امیلی رودا و یه بلایی سرش میاری ( فقط رفتنی من رو هم خبر کن با هم بریم چون از دستش خیلی شکارم...).

اینکه بگیم رودا فقط از تالکین الهام گرفته براش خیلی خیلی زیادیه... کتابش حتی در این حد هم نیست که بگیم از کار تالکین کپی کرده... که ای کاش اینطور بود.

نویسندگی که بچه بازی نیست هرکسی از خونه شون قهر می کنه میاد داستانمی نویسه... تولکاس جان شما یه نظر به جلد این کتاب بندازی و پاراگراف اولش رو بخونی همه چیز دستت میاد و حرف های منو قبول می کنی... اگه بدونی چه کتاب بی ربط و جفنگیه....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

او ه ه ه :) :D :) :)

من که نگفتم شاهکاره ، به هیچ کس هم پیشنهاد نکردم ، خوب یه نوع تنوعه دیگه . :) :D :D :D :D :D

با با شاید هیچ نویسنده بدبختی تا قیامت نتونست بهتر از تالکین بنویسه ، در اون صورت که دیگه کتابی چاپ نمیشه !!! :D( :D( :D( :D(

شاید امیلی رودا واسه بچه محلاشون کتاب نوشته ، به ما چه ، تنها کار ما که میتونیم انجام بدیم اینه که نخونیمش ، نه این که بزنیم تو سرش!!! :D :) :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مورون
او ه ه ه :) :D :) :)

من که نگفتم شاهکاره ، به هیچ کس هم پیشنهاد نکردم ، خوب یه نوع تنوعه دیگه . :) :D :D :D :D :D

کار خوبی کردی . من هم که دارم همین و می گم..

با با شاید هیچ نویسنده بدبختی تا قیامت نتونست بهتر از تالکین بنویسه ، در اون صورت که دیگه کتابی چاپ نمیشه !!! :D( :D( :D( :D(

در این صورت اصلا نباید چیزی بنویسه وقتی حرف تازه ای برای گفتن نیست باید سکوت کرد...

شاید امیلی رودا واسه بچه محلاشون کتاب نوشته ، به ما چه ، تنها کار ما که میتونیم انجام بدیم اینه که نخونیمش ، نه این که بزنیم تو سرش!!! :D :) :)

قبول ... اونوقت باید کتاب روفقط به بچه محل های خودش نشون می داد و چاپش نمی کرد. حالا که این کار و کرده در برابر همه ی کتابخون های حرفه ای مسئوله...

ارون جان دعوا که نیست اینقدر حرص می خوری داریم حرف می زنیم... اگه ناراحت میشی من دیگه ادامه نمی دم... ماست سیاست....

اگه لازم باشه باید تو سر این آدم ها هم زد تا دیگه تو کار بزرگان دخالت نکنن... و تازه من که نگفتم تو مسئول کارای امیلی رودا هستی...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

من نميدونم چه بگويم!

كاملا قبول ميكنم كه همه كتابا نبايد در سطح لوتر باشن و از طرفي هم سيمين به شدت اين كتابو ميكوبه!

سيمين تو نايت سايد رو خوندي؟اگه آره نظرت در مورد اون چيه؟يا درياي زمين،يا سرزمين كهن يا هر فانتزي ديگه اي.

ميخوام ببينم نظراتمون چقدر نزديكه به هم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

خب در اون صورت چرا ، چند تا جایزه برده؟؟؟ :D

بعدش ، ما عاشقای تالکین اینجا جمع شدیم و داریم کتاب های دیگه رو نقد میکنیم ، شاید اونم طرفدارای خودش رو داشته باشه . :D :D

مثل هری پاتر ، که جدا خارج از این سایت ، نمیشه بر ضدش حرف زد ؟؟ من خودم تجربش کردم ، اگه یه ایراد ازش بگیری میکشنت !!! :D :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

بچه ها بحثو فیزیکی نکنین که مجبور میشم چیزی بگم:

میدونین طبق آخرین فرضیه های ارائه شده چیزی به اسم جاذبه وجود نداره

چون ما میبینیم جسمی روی زمین میافته و این اتفاقا به وجود میان چیزی به اسم جاذبه درست کردیم ( یک مثال داشت یادم نمیاد )

یا این که زمان وجود نداره

زمان چیزیست که ما به دست خودمون ساختیمش

** زمان در مکان ها با قدرت بالای جذب تغییر می کنن

مثال: میزان زمان هنگامی که در کنار یک سیاهچاله باشی یا کنار یک ستاره ی بزرگ باشی یا روی زمین باشی تفاوت می کنه !!

در کل اینجا کلاس فیزیک نیست :D :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

این جا که حرفی از فیزیک نزدیم !

داریم در مورد امیلی رو دای بنده خدا حرف میزنیم .

خیلی از بچه ها با ایشون مخالف هستن ، و به شدت بهش میتوپن، در صورتی که باید پذیرفت که کتاب هایی این چنینی ، مثل یه رودخونه ، در مقابل دریا

( لوتر) لازمه ، گون هم عزمت اون رو بیشتر نمایان میکنه و هم به عده ای آب مبرسونه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

بچه برو خواب

حالا من امتحانام تموم شده جشن گرفتم تا صبح بیدارم

تو چی :D :D :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

من با آرون موافقم باید تنوع باشه

البته اگه کسی بخواد دلتورا رو بخونه به نظر من ارزش بیشتر از یه بار خوندن رو نداره پس پیشنهاد میکنم که پولت رو دور نریزی و از کتابخونه بگیریش

الوه تو هم مثل خودم عاشق فیزیکی

وقت باشه یه گپ مفصل بزنیم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

با شما موافقم.

خود من هم کتاب ها رو از کتابخونه گرفتم خوندم .

من از تمام کتاب های هری پاتر هم فقط جلد شش رو دارم که اونم هدیه گرفتم.

اگه بحث فیزیک شد منم دوست دارم شرکت کنم . یه خبر به منم بدین. ممنون. :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
من با آرون موافقم باید تنوع باشه

البته اگه کسی بخواد دلتورا رو بخونه به نظر من ارزش بیشتر از یه بار خوندن رو نداره پس پیشنهاد میکنم که پولت رو دور نریزی و از کتابخونه بگیریش

الوه تو هم مثل خودم عاشق فیزیکی

وقت باشه یه گپ مفصل بزنیم!

:دی

حتما

هر وقت خواستی در خدمتم

با شما موافقم.

خود من هم کتاب ها رو از کتابخونه گرفتم خوندم .

من از تمام کتاب های هری پاتر هم فقط جلد شش رو دارم که اونم هدیه گرفتم.

اگه بحث فیزیک شد منم دوست دارم شرکت کنم . یه خبر به منم بدین. ممنون. ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مورون
خب در اون صورت چرا ، چند تا جایزه برده؟؟؟ :D

بعدش ، ما عاشقای تالکین اینجا جمع شدیم و داریم کتاب های دیگه رو نقد میکنیم ، شاید اونم طرفدارای خودش رو داشته باشه . ;)) ;))

مثل هری پاتر ، که جدا خارج از این سایت ، نمیشه بر ضدش حرف زد ؟؟ من خودم تجربش کردم ، اگه یه ایراد ازش بگیری میکشنت !!! ;)) ;))

اصلا هم اینطور نیست... اگه فکر می کنی خاطر رولینگ و کتابش هنوز هم برای مردم خیلی عزیزه یه سر به سایت ( طرفداران فانتزی ) بزن و ببین چه بحث های بی پروایی درباره ش راه افتاده ....

و من هر جا که بشه می گم که رولینگ یه شیاد نابقه است و کتاباش خیلی هم درپیت اند... تا الان هم کسی منو نکشته...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مورون
من نميدونم چه بگويم!

كاملا قبول ميكنم كه همه كتابا نبايد در سطح لوتر باشن و از طرفي هم سيمين به شدت اين كتابو ميكوبه!

سيمين تو نايت سايد رو خوندي؟اگه آره نظرت در مورد اون چيه؟يا درياي زمين،يا سرزمين كهن يا هر فانتزي ديگه اي.

ميخوام ببينم نظراتمون چقدر نزديكه به هم.

تولکاس جان متاسفانه کتابهایی رو که نام بردی نخوندم... نمی دونم قبلا گفتم یا نه اما من بعد از خوندن لوتر دیگه علاقه و رغبتی به مطالعه ی آثار دیگه ندارم... قبلا خره ی کتاب بودم و کتابخانه پاتق معروفم بود اما الان فقط تاریخ و کتاب های عهد عتیق رو می خونم و البته مطالعه ی دقیق آثار تالکین...

با این وصف می شه یه طور دیگه با هم بحث کنیم ؟؟ یا بهم وقت بده که کتاب ها رو بخونم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

چرا نميشه.اتفاقا من هم علايقي به عهد عتيق و جديد دارم و تا حدودي هم در تاريخ سر رشته هايي دارم.

تاريخ الان چي ميخوني؟

در مورد رولينگ:نظرت رو به هيچ عنوان نميپذيرم!اگه دوست داري در يه تاپيك جدا گانه(كه خودت هم ميسازيش!:دييي) بحث كنيم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مورون

چقدر لطف داری تولکاس ...

من به ترتیب تاریخ مسیحیت , بیزانس و امپراتوری کنستانتین و به خصوص عهدین رو می خونم ( افسانه ها و روایات قوم یهود و ارض موعود رو خیلی دوست دارم)... می گن روایت تاریخ ایران در همه ی دانشگاه های معتبر دنیا تدریس می شه ( ما تو خونه یه تاریخ دان داریم... اون می گه ) و من اون رو تا قبل از ورود اسلام دوست دارم...

در باره ی رولینگ هم من هیچ جبهه گیریی ندارم. من هم مثل خودت همه ی کتاباش رو خریدم و شونصد بار خوندم... اما قبول کن که یه کم گولمون زد و تبش خیلی زود فروکش کرد...

اما اجازه بده تکلیفمون با دلتورا و این امیلی رودای گردن... معلوم بشه به رولینگ هم میرسیم...

اصلا بحث نداره نظر شما نشنیده و نسنجیده از طرف من مقبوله.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...