رفتن به مطلب
Lycanthrope

طرز تهیه لمباس برید - Lembas Bread Recipe

Recommended Posts

ARMIN THE DARK LORD

بابا شما دیگه خیلی وارد موضوع میشین...ول کنین بابا اینقدر نچسبین به جزئیات.!

یهو دیدی فردا یه زره تنت کردی میگی "سر و جانمان فدای سارومان" بعدا گشت ارشاد جمعت میکنه... :ymapplause:

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

www.Animation.rozblog.com

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR
ارسال شده در (ویرایش شده)

چای ادویه دار مری(Merry's Spiced Chai)

مواد لازم

1=5فنجان آب جوش

2=1قاشق چای خوری زنجبیل زمینی

3=2 پنسه فلفل شیرین

4=3/4قاشق چای خوری فلفل

5=چوب دارچین

6=1/8 دانه ی هل

7=2 چای کیسه ای

تمامیه مواد را با هم مخلوط کنید و اجازه دهید به مدت 5 دقیقه بجوشد.چای کیسه ای را در کتری گذاشته و به مدت 20_10دقیقه بجوشد

برای عطر وطعم چای می توانید به جای فقط یکی از کیسه های چای دارچین استفاده کنید.

(چای بهتر است با شیر یا شکر آماده شود.شما می توانید ادویه را در هنگام میل کردن چای اضافه کنید البته به شرط اینکه چای از قبل بیشتر جوشانده شده باشد(منظور از دو کیسه ی چای و شاخه ی دارچین) شما میتوند بعد از اتمام چای پس مانده ی چای رو نگه دارید برای سری های بعد و استفاده کنید)

موفق باشید :)

ویرایش شده در توسط MORGOMIR

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

دوستان تمامی این مطالب از سایت http://lotrscrapbook.bookloaf.net/other/recipes.html هستش که انگلیسی هم است

من سعی دارم تمام این مطالب سایت رو براتون در سایت قرار بدم پس منتظر مطالب جدیدتر باشید

ممنون

seedcake for gimli

.2/21فنجان آرد سفید را با یک قاشق بکینگ پودر و کمی نمک الک کنید .خامه ی زده شده و 2/1فنجان شکر را با هم مخلوط کنید.یک تخم مرغ را مورد ضرب قرار دهید و کره را اضافه کنید و به آن دو قاشق چای خوری زیره ی سیاه اضافه کنید.آرد را اضافه کنید و مواد را آرام مخلوط کنید و به تدریج شیر را اضافه کنید.(تا خمیر ضخیم و ساف شود) .مواد را در ظرف فر قرار دهید و به مدت 45 دقیقه بگذارید بماند در آخر کیک را بیرون آورده و به مدت 5 دقیقه بگذارید سرد شود. (نکته: قبل از اینکه مواد را درون فر قرار دهید دمای فر را 350 درجه قرار دهید و به مدت 3 تا 4 دقیقه اجازه دهید تا فر گرم شود بعد مواد را درون فر قرار دهید)(نکته ی 2: یادتون نره که کف قالب را با کره چرب کنید)

شیرینی های رنجری

1فنجان کره

1فنجان کره ی بادام زمینی

1فنجان شکر

1فنجان شکر قهوه ای

2 عدد تخم مرغ

1فنجان جوی دو سر

1 فنجان پودر نارگیل

1 فنجان چیپس شکلاتی(منظور : چی پوف یا شکلات هایی که برای صبحانه در یک کاسه با شیر استفاده میشه)بهترین جایگزین چی پف توپی .

1فنجان کشمش

1 پیمانه گردوی خرد شده

1 فنجان آرد الک شده

دمای اجاق 350

کره و کره ی بادام زمینی را با شکرسفید وقهوه ای و تخم مرغ و جوی دو سر وکشمش و شکلات وگردوی خرد شده و نارگیل و با آرد به هم بزنید تا کاملا نرم شود

بعد به مقدار خیلی کم بر روی ظرف فر قرار دهید ود مدت 13 دقیقه بگذارید در فر بماند .

(نکته : این شیرینی حالت اسفنجی دارد و دلیل اینکه گفتم مقدار کم در ظرف بریزید این بود که شیرینی در فر پف میکند)شما می توانید مواد را در خمیر کوکی (فکر کنم اسمش همین باشه) بریزید.

اینم یک تصویر از شیرینی رنجری

http://www.manifestvegan.com/wp-content/uploads/2011/10/A-vegan-gluten-free-ranger-cookies-1.jpg

دوستان لطفا اگه هر کدام از این شیرینی ها و چای ها را امتحان یا درست کردید در همین تاپیک بنویسید و نظرتون رو بگید

من خودم فقط لمباس و چای اتیلاس رو درست کردم هر دو عالی بودن

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

Breakfast Scones for Mr. Frodo

صبحانه ای برای آقای فرودو

21 گرم آرد الک شده

1 قاشق غذاخوری پودر خمیر و مایه

1/4 گرم قند

1/2 گرم کره ی سرد

نصف لیوان ماست میوه ای ( پیشنهاد میشه از ماست میوه ای توت فرنگی استفاده کنید عالیه)

تمام مواد خشک را در یک کاسه با هم مخلوط کنید

کره را ریز ریز کنید .ماست را اضافه کنید و با هم مخلوط کنید تا زمانی که به شکل یک توپ در آید.

بر روی یک سینی آرد بپاشید و توپ را در آن غلت دهید 10 یا 8 بار

الان میتوانید به هر شکلی که می خواهید توپ را شکل دهید(مورد علاقه ی من مثلث هستش )

شیرینی را بر روی کاغذ آلمینیوم قرار دهید و به مدت 15 تا 12 دقیقه در دمای 350 درجه تا موقعی که به رنگ طلایی در آید بگذارید در فر بماند.

یک لیوان چای. نیمرو و مقداری میوه ی خرد شده و کره و مربا وعسل را بر روی میز بگذارید

این دستور غذا برای سرما خوردگی بسیار مفید است

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Roast Mutton For The Trolls

گوشت گوسفند کباب شده برای غول ها

یک لایه ی نازک از چربی پای گوسفند با کمی سیر و رزماری را در دمای 350 درجه به مدت 25 دقیقه را کباب کنید(اگر میتونید از آتش در فضای باز هم میتونید استفاده کنید) به همراه ژله ی نعنا و پودینگ شایر معرکه میشه.

Bert:Motten yestrday , motten tody and blimey , if it dont look like motten again tomorrow

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

smaug's gems

جواهرات اسماگ

ترکیب یک فنجان ویفر خرد شده ی وانیلی , 1 فنجان شکر قناد ی ها , 1 فنجان آجیل خرد شده , 1 قاشق غذا خوری کاکائو , شربت ذرت .

تمامیه مواد را به خوبی مخلوط کرده و شربت ذرت را به آن اضافه کنید به شکل توپ در آورده و در ظرف در یخچال و فریزر نگهداری کنید (ظرف در دار)

ویرایش شده در توسط MORGOMIR

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

ring cookies and sauron's Eyes........شیرینی های حلقه ای و چشم سائرون . ONE COOKIES TO RULLE THEM ALL

قند خوراکی (زرد و قرمز)برای رسیدن به رنگ نارنجی

شکر قرمز

شکلات مایع

4/1 اینچ ضخامت خمیر رولی

رول را به صورت گرد ببرید مانند حلقه.یک چنگال یا چاقو را در زرده تخم مرغ بزنید و حروف Quenyan .حروف الفی دور حلقه رو به صورت منظم بنویسید

(مراقب باشید اشتباه ننویسید برای اینکه THE GRAT EYES ALWAYS WATCHING )

پر کردن مردمک یعنی وسط حلقه با شکلات مایه . پاشیدن شکر قرمز به مردمک.پخت به مدت 5 دقیقه . بگذارید کیک سرد شود

نکته:تمام مردمک را با شکر قرمز پر نکنید جا برای وسط چشم بگذارید مانند عکس زیر

http://twistedthough...e-of-sauron.jpg

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

پیش غذای سرزمین میانه

یک پیراشکی(هر نوعی که شما دوست دارید)

نون شیرمال یا نانی که دارای مغز بادام باشد

دانه های زیتون بر سر سیخ چوبی

یک تخم مرغ نیمه آب پز شده با قطعات ریز فلفل شیرین در کنار ظرف

:)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

سوپ پنیر چدار

2 تره فرنگی

2 سیب زمینی

4 هویج

4 قاشق غذا خوری کره

6 فنجان آب گوشت

1 سیر خرد شده

پودر آویشن 1/4 قاشق چای خوری

نمک و فلفل برای طعم ومزه

1 فنجان شیر

5 گرم پنیر چدار

پوست گرفتن و پاک کردن سبزیجات

کره را در یک قابلمه آب کرده و سبزیجات را در دمای کم تفت دهید به مدت 3 دقیقه

اضافه کردن سیر.سبزی و ادویه و جوشاندن در آب با در پوش به مدت 30 دقیقه

تمام مواد را در مخلوط کن مخلوط کنید و دوباره با شیر و پنیر به قابلمه برگردانید ولی این بارخیلی کم (نباید مواد بجوش بیان)

چه سوپی بهتر از سوپ چدار برای گرم کردن مسافران خسته ی تنها کوه Erebor

ویرایش شده در توسط تضاد
سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

خوب من تا الان دستور چای آتیلاس.سوپ پنیر چدار.پیش غذای سرزمین میانه. صبحانه ی آقای فرودو.جواهرات اسماگ.گوشت گوسفند کباب شده برای غول ها.نان سیب بگیند.چای ادویه دار مری.شیرینی های حلقه ای و چشم سائرون

قارچ های گندالف.نان گیملی را برای دوستان عزیز آردایی قرار دادم و حالا اینم یکی دیگر از دستورهای غذایی سرزمین میانه.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

کیک توت فرنگی پنیریه الانور

1=11/2گرم بستنی توت فرنگی یا ماست میوه ای توت فرنگی

2=شهد توت فرنگی

3=خامه ی کم چرب و ترش

4=سه قاشق غذا خوری پنیر خامه ای

5=2/3 فنجان توت فرنگی یخ زده

خوب احتمالا هابیت ها بلندر ندارن ولی اگر هم داشتند هیچ وقت همچین نوشیدنی ای درست نمی کردند

همه ی مواد را در مخلوط کن ریخته تا به شکل مایع در آید و بعد از آماده شدن آن را در یک فنجان زیبا ریخته یک تکه بستنی در نوشیدنی انداخته

شهد توت فرنگی را اضافه کنید

الان فصل فصله توت فرنگی هستش و من گفتم این باید برای تابستان مناسب باشه

Have a fun:)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هورین

درسته که فصل توت فرنگی هست ولی شهد توت فرنگی از کجا پیدا کنیم؟:)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

درسته که فصل توت فرنگی هست ولی شهد توت فرنگی از کجا پیدا کنیم؟ :)

خوب شما می تونید دو عدد توت فرنگی رو به تنهایی آبشو بگیرید که میشه همون شهدش .بعد می تونید میل کنید:)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

من یه سوال داشتم اگه فنجانمون زیبا نبود, نمیشه خوردش؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هورین

.

میشه ولی تاثیر و لذت نوشیدنی کم میشه،همونطوری که نوشیدن هات چاکلت در فنجان نارنجی لذت بخش تر هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

خوب معلومه دیگه این بستگی به راحتیه خودتون داره و به تخیلتون و فکر کنم بدونید که زیبایی خوراک و نوشیدنی خیلی مهمه .

حالا شما میتونید نوشیدنی هر جوری دوست دارید میل بفرمایید

این دیگه سوال نداره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

برادر! مزاح فرمودم. شما چرا جدی میگیری.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

بعد دوستان یک نکته شهد توت فرنگی همون آب توت فرنگی هستش که از مخلوط توت فرنگی به دست میاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هورین

حالا که این بحث پیش اومد پیشنهاد میکنم این مطلب رو درباره ی فنجان های نارنجی بخونید:

http://narenji.ir/64...%AA%D9%87%D8%A7

ویرایش شده در توسط هورین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

دخترم!!!! :)

شما خودت این خوراکی ها رو درست کردی که ببینی خوشمزه میشن یا نه؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

من همین سیب زمینی با سوپ پیاز رو درست کردم برای تولد دوستم چند تا از شیرینی ها هم که دستورشو نوشتم هم درست کردم عالی بود

پیشنهاد می کنم شما هم یک امتحانی بکنید .صددرصد لذت میبرید

دستور ها هم اگر مشکلی داره بگید تا درستش کنم:)

سوپ قارچ در کاروان سرای بری هم فردا درست می کنم

خبرش رو میدم که خوبه یا نه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هورین

من کیک توت فرنگی پنیریه الانور رو با کمک خونواده درست کردم و عالی شد،البته یکم شیرینیش کم بود که باهش کنار اومدیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

پیاز و سیب زمینیه بو داده

6 تا 8 سیب زمینی را به برش های مساوی تقسیم کنید

2 پیاز را به تکه های مساوی برش دهید

1/3 فنجان روغن زیتون

1/4 فنجان کره ی ذوب شده

1 پاکت سوپ پیاز آماده

1قاشق آویشن خشک

1 قاشق چای خوری پونه ی خشک

1 قاشق غذا خوری تکه های جعفری خشک

1 قاشق چای خوری فلفل سیاه

1/2 قاشق چای خوری نمک

شعله ی اجاق 450

تمامیه مواد را در یک قابلمه ی بزرگ ریخته و به مدت 75 دقیقه .

تا زمانی که سیب زمینی ها طلایی شوند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*legolas *

با سلام 

من نون لمباس رو با شربط  رو درست کردم خیلیی خوش مزه بود 

طعم خیلی خوبی با هم داشتن فقط با یکم تغیر :تو لمباس پودر وانیل و دارچین ریختم 

شربط الفی:به جان اب چشمه زلال از اب استفاده. کردم و به جای عسل گل وحشی (که اطلا وجود خارجی نداره) از عسل عادی استفاده کردم به جای عرق بادیان هم از عرق بهار نارنج استفاده کردم کلا دستور العمل رو عوض کردم 

توصیه :به هیچ وجه لمباس رو شب نخورید چون تا فردا عصرش سیر میمونید :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
gildor

من خوردم و کاملا موافقم هم انرژی بخشه هم خیلیــــــــــــ خوشمزه 

خوردنی محلی ایده آلیه که شکلش رو هم می تونید هر جور که دوست دارید دربیارید اما قاعدش این شکلیه که دوستمون گذاشته . 

البته توصیه میشه که هر خوردنی ای رو به صورت محلی تهیه کنید تا مزه واقعیشو تجربه کنید  . مثلا نون خرمایی هم که همینقدر خوشمزه و مقویه ( البته ماندگاریش اینجوری نیستا ) باید از خود کرمانشانه و محله خودشون تهیه بشه وگرنه تو همین تهرانم ازش هست اما مزه هاش افتضاحه و کهنست . 

خودمم خیلی سال میشه بژی نخوردم 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thranduil

البته اضافه کنم که اسم کاملش بژی برساقه و با خاک قند خورده میشه و شیرینیه محلی افراد کرده.یه شیرینیه دیگه هم هست که  شکل لمباس رو نداره اما میشه گفت که واقعا انرژیشو داره که از خرما و کنجد تهیه میشه و بهش میگن کله کنجی!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...