رفتن به مطلب
پرنسس ایووین

مشکل الف ها ودورف ها چیست

Recommended Posts

thranduil

با عرض اجازت

این را از کجا خوانده ای؟ چون در کتاب ها که نبود.

در جایی نوشته نشده که به ترور خراج میداده

اصلا به چه دلیل باید بهش خراج بده؟

این قضیه نمیدونم از کجا اومده اما ارتباطی به کتاب نداره و اینجا هم خب بحث در مورد کتاب هست و نه فیلم یا چیزهای دیگه

درسته، گفته نشده، گرچه تراندویل هم خیلی بزرگ نبود، همونطور که توی کتاب اشاراتی بهش شده

قضیه شکل دادن طلا و نقره رو من توی کتاب خوندم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

کسی در مورد خراج نپرسیده بود، پست فین رود فلاگوند و من در مورد «قضیه شکل دادن طلا و نقره» پرسیدیم که کجای کتاب این رو خوندید، اگه ممکنه صفحه ی اون و فصلش رو ذکر کنید :) چون این قضیه ای با این حدود در کتاب سیلماریلیون و سرِ گردنبند نائوگلامیر هست که داستان خودش رو داره و ربطی هم به تراندویل نداره...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
thranduil

فصل8 (پروانه ها و عنکبوت ها)توی کتابی که من دانلود کردم ص188و189

منم قضیه گردنبد رو میدونم علاوه بر این قضیه شکل دادن طلا و نقره مشکلی بوده بین الفهای سیاه بیشه و دورف های تنها کوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

خب اون بخش اشاره داره به همون قضیه ی گردنبند نائوگلامیر که دورف ها به دروغ به مردمانشون میگن که تین گول با وعده ی پاداش فریبشون داده و در آخر از پرداخت دستمزد سر باز زده (البته به نسخه ای اولیه از این داستان). حالا شاید جمله بندی اندکی ایهام داشته باشه اما منظور همونه و اون شاه الف ها اشاره به فقط یک نفر نداره. داستان هابیت قبل از انتشار به صورت مخلوط و تقریبا همزمان با بسیاری از وقایعی بود که ما بعدها نسخه های جدیدتر، متفاوت تر و ویرایش شده ای از اون ها رو در کتاب سیلماریلیون و جاهای دیگه خوندیم و بعدا به این صورت جداگانه و با این فاصله ی بسیار قرار داره (توضیحات بیشتری در این رابطه هست که توی مقاله ی تراندویل یا تین گول در پادکست شماره 27 توضیحاتی داریم که میتونید بهش گوش بدید)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
عیار

مشکل به ریش دورف ها هم مربوط میشه.وقتی دورف ها طی سفرشون از منطقه ی الف ها میگذشتن، الف ها مسخره شون میکردن (مثلا میگفتن:بپا ریشت نخوره به آب پدر جان.)

ولی مشکل اصلی حتما این نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
king.nezgul

به نظر من هردو نژاد مغرور بودن و اگه دوتا نزاد مغرور مثل الف و دورف به هم بیفتن نتیجش جنگه.

همونطور که عیار گفت ان ها به ظاهر یکدیگر گیر میدادن مثلا:

الف گوشدراز-دورف ریشو-دورف کوتوله-الف مو قشنگ و...........

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mr.Mersad

ولی انگار توی فیلم ترندیل میگه میراث اجدادم رو پس بگیرم

شاید بعد شنیدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mardil

سلام دوستان..

درباب قضیه تراندویل ودورفای اره بور من یادمه یه جاخوندم که تراندویل برای ملکه اش میخواسته گردنبند بسازه وازجواهرات زیبایی که خود الفاپیداکردن ومث نورستاره بوده.بعداینارومیده به ترورکه درستش کنن وبهش پس بدن ولی ترورکه قات زده بوده وهوس طلاگرفته بودتش اون موقعی که تراندویل میادگردنبندملکه شو(که مرده بود) پس بگیره واعلام هم پیمانی کنه ترورجواهرشوپس نداد.بع خاطرهمینم تراندویل موقعی که اژدهابه اره بورحمله کرد بهشون کمک نکرد...البته این باچیزی که توفیلم بود میخونه...حالا من نمیدونم راستکیه..یاالکیه.... :| :| :|

البته اونازیباترین جواهرات لاسگالن بودن....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

سلام دوستان..

درباب قضیه تراندویل ودورفای اره بور من یادمه یه جاخوندم که تراندویل برای ملکه اش میخواسته گردنبند بسازه وازجواهرات زیبایی که خود الفاپیداکردن ومث نورستاره بوده.بعداینارومیده به ترورکه درستش کنن وبهش پس بدن ولی ترورکه قات زده بوده وهوس طلاگرفته بودتش اون موقعی که تراندویل میادگردنبندملکه شو(که مرده بود) پس بگیره واعلام هم پیمانی کنه ترورجواهرشوپس نداد.بع خاطرهمینم تراندویل موقعی که اژدهابه اره بورحمله کرد بهشون کمک نکرد...البته این باچیزی که توفیلم بود میخونه...حالا من نمیدونم راستکیه..یاالکیه.... :| :| :|

البته اونازیباترین جواهرات لاسگالن بودن....

شما این قضیه رو از کجا می گید. میشه منبعش رو بگید.تا جایی که من میدونم اسم همسر تراندویل وزندگیش در هیچ کتاب رسمی از تالکین بهش اشاره نشده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mardil

شما این قضیه رو از کجا می گید. میشه منبعش رو بگید.تا جایی که من میدونم اسم همسر تراندویل وزندگیش در هیچ کتاب رسمی از تالکین بهش اشاره نشده.

منبعش‌رویادم نیست چون مال خیلی وقت پیشه...تویکی ازfan pageهای پیترجکسون پیداکردم گمونم...به احتمال زیاداینم ازاون ایده هاییه که پیترجکسون خودش به داستان اضافه کرده...چون باحرفایی که تراندویل توفیلم میزنه یه جورایی خیلی مربوطه...مثلن اون صحنه ای که تراندویل میره پیش تروروبهش یه جواهرنشون میدن توهابیت۱،یاتوهابیت۲اون حرفایی که تراندویل به تورین میزنه وهابیت۳اون حرفایی که تراندویل به توریل میزنه....این طورنیس؟؟(ای کاش بلدبودم عکس بزارم :| )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

منبعش‌رویادم نیست چون مال خیلی وقت پیشه...تویکی ازfan pageهای پیترجکسون پیداکردم گمونم...به احتمال زیاداینم ازاون ایده هاییه که پیترجکسون خودش به داستان اضافه کرده...چون باحرفایی که تراندویل توفیلم میزنه یه جورایی خیلی مربوطه...مثلن اون صحنه ای که تراندویل میره پیش تروروبهش یه جواهرنشون میدن توهابیت۱،یاتوهابیت۲اون حرفایی که تراندویل به تورین میزنه وهابیت۳اون حرفایی که تراندویل به توریل میزنه....این طورنیس؟؟(ای کاش بلدبودم عکس بزارم :| )

کتاب ها و نامه ها و دست نوشته های تالکین اصل و معتبر هستند یا یکی از فن پیج های پیتر جکسون؟؟

اگر میخوایم اطلـاعاتمون رو در زمینه های دنیای تالکین و حتا شخص ایشون زیاد کنیم، عاقلـانه این هست که به خود آثار مراجعه و اعتماد کنیم . نه شاخه ها و برگ هایی که در معرض همه جور آسیب و تغییری هستند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mardil

کتاب ها و نامه ها و دست نوشته های تالکین اصل و معتبر هستند یا یکی از فن پیج های پیتر جکسون؟؟

اگر میخوایم اطلـاعاتمون رو در زمینه های دنیای تالکین و حتا شخص ایشون زیاد کنیم، عاقلـانه این هست که به خود آثار مراجعه و اعتماد کنیم . نه شاخه ها و برگ هایی که در معرض همه جور آسیب و تغییری هستند.

اوووووه...خوب بابا چرامیزنین. :D ..خوبه خودم گفتم الکیه ها...بله حق باشماس ولی من فقط خواستم اینوبگم تاچیزیوکه فهمیدم ازفیلم (تأکیدمیکنم فیییییلللللللمممم نه کتابببب)به بقیه هم بگم هرچندکه میدونم چرت وپرته...شمابه بزرگی خودتون منوعفوکنید...نی شکرخوردم...(حالا بعدعمری اومدیم برااولین بارتویه سایت یه چی گذاشتیم..زارررت میزنن توذوقت :| :| :| )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

اوووووه...خوب بابا چرامیزنین. :) ..خوبه خودم گفتم الکیه ها...بله حق باشماس ولی من فقط خواستم اینوبگم تاچیزیوکه فهمیدم ازفیلم (تأکیدمیکنم فیییییلللللللمممم نه کتابببب)به بقیه هم بگم هرچندکه میدونم چرت وپرته...شمابه بزرگی خودتون منوعفوکنید...نی شکرخوردم...(حالا بعدعمری اومدیم برااولین بارتویه سایت یه چی گذاشتیم..زارررت میزنن توذوقت :| :| :D )

نه دوست عزیز :D

ولی درستش اینه حتا وقتی قراره از متن اصلی کتاب ها هم مطلبی رو منتقل کنیم حتمن از صخت تک تک کلمات مطمئن بشیم. چیزهای بسیار جزیی و ریزی توی دنیای تالکین وجود دارن که جابجا کردنشون موجب میشه وقایع بعدی مثلـا هم تغییر کنند یا که اصلـا قواعد زیر و رو بشن . که خب اصلـا خوشایند نیست، مخصوصا در مواجهه با مخاطبانی که به تازگی در حال جستجو در زمینه ی سیر افسانه هستند.

این یک نکته ی کلی بود برای عموم که گفتنش بی ضرر نیست.

موفق باشید. :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thrall

حق با تراندویل بود چرا باید یه پادشاه جان مردانش رو برای کسانی بده که به خاطر خودشون نابود شدن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon

در میان الف ها ودورف ها چه مسئله ای به وقوع پیوسته که

با هم مشکل دارند ؟

لطفا جواب بدید.

با تشکر

الف ها موجودات تغریباً آسمانی و کوتوله ها دقیقاً زیر زمینی هستند

از آب و روغن بودنش که بگذریم (که نمیشه گذشت) نمیتونم وجه تشابهی میان این دو قوم پیدا کنم مگر همون چیزهایی که لگولاس و گیملی با هم شریک شده بودند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*legolas *

اگر منظورتون لگولاس و گیملی است

تو اول کتاب اربابا حلقه ها یاران حلقه بهش اشاره شده..

لگولاس به زندان هاشون که گالوم رو زندانی کردند اشاره میکنه و گلوین یاد زمانی میفتد که دستگیرشون کردبودند (در هابیت) افتاد و دعوا شروع شد گیملی ام برای این که به باباش قول داده بود که از لگولاس بهتر باشه وارد گروه شد و برای این که از لگولاس کم نیاره و ابروش بره وارد دره مردگان شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain

همیشه تقصیر کار الف ها هستن.همیشه حس نژادپرستیشون بدبختی به بار میاره و البته غرور کاذبشون.مث تراندوی و الروند تین گول و فئانور و... دورفا درسته یکم تندخو هستن ولی دلشون خیلی مهربون نه مثل الف هااااا:h14014:

در در 3/22/2015 at 8:37 PM، Lord Thrall گفته است :

حق با تراندویل بود چرا باید یه پادشاه جان مردانش رو برای کسانی بده که به خاطر خودشون نابود شدن

شما هزاران کیلو طلا ببینی نمیری دنبالششش؟؟؟ضمنا خب کمک از بزرگان است(البته الفا تحفه نیستنا)

ویرایش شده در توسط dain

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لوتین.
در 3 ساعت قبل، dain گفته است :

همیشه تقصیر کار الف ها هستن.همیشه حس نژادپرستیشون بدبختی به بار میاره و البته غرور کاذبشون.مث تراندوی و الروند تین گول و فئانور و... دورفا درسته یکم تندخو هستن ولی دلشون خیلی مهربون نه مثل الف هااااا:h14014:

عجججججب !!!
غرور الفها از نظر من اصلا کاذب نیست به چند دلیل : فرزندان ارشد ارد هستند از بقیه اقوام زیباتر و داناترند در صنعت و حکمت سرامد دیگر اقوام هستند جاودانند و اولین صاحبان زمین این درباره غرورشون
دورفها هم با اینکه فرزندان ایلوواتار نیستند و یکی از والار پدید اوردشون بسیار مغرورن با اینکه نه فرزانگی الفهارو دارن و نه زیباییشون فقط در صنعت همپای الفهان غرورشونم بیشتر نباشه کمتر از الف ها نبود
این دشمنیی هم که بینشون به وجود اومد نمیگم همش تقصیر دورفا بود ولی سهم بیشتری داشتند با طمع و گستاخی بیش از حدشون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain
در 3 ساعت قبل، لوتین. گفته است :

عجججججب !!!
غرور الفها از نظر من اصلا کاذب نیست به چند دلیل : فرزندان ارشد ارد هستند از بقیه اقوام زیباتر و داناترند در صنعت و حکمت سرامد دیگر اقوام هستند جاودانند و اولین صاحبان زمین این درباره غرورشون
دورفها هم با اینکه فرزندان ایلوواتار نیستند و یکی از والار پدید اوردشون بسیار مغرورن با اینکه نه فرزانگی الفهارو دارن و نه زیباییشون فقط در صنعت همپای الفها غرورشونم بیشتر نباشه کمتر از الف ها نبود
این دشمنیی هم که بینشون به وجود اومد نمیگم همش تقصیر دورفا بود ولی سهم بیشتری داشتند با طمع و گستاخی بیحدشون

والا اولا الف ها همچین بی طمع نبودن مثل جریان تراندویل و تورین!!!ضمنا اگر جنگ دوریات به خاطر دورف بوده خب مگه اون حضرت الف درباره طمعشون نمیدونستههههه؟؟؟تازه از نظر صنعت که دورفا برترن چون به طور مستقیم توانایی های آئوله جان رو گرفتن.قبول دارم الفا زیبا و فرزانه ان اما بازم دلیلی بر غرورشون نیستتت البته این رو هم قبول دارم دورفا خیلی سمجن حححححح.در نهایت نتیجه میگیریم الفا شرو کردن:)):h14013:

ویرایش شده در توسط dain

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لوتین.
در 45 دقیقه قبل، dain گفته است :

والا اولا الف ها همچین بی طمع نبودن مثل جریان تراندویل و تورین!!!ضمنا اگر جنگ دوریات به خاطر دورف بوده خب مگه اون حضرت الف درباره طمعشون نمیدونستههههه؟؟؟تازه از نظر صنعت که دورفا برترن چون به طور مستقیم توانایی های آئوله جان رو گرفتن.قبول دارم الفا زیبا و فرزانه ان اما بازم دلیلی بر غرورشون نیستتت البته این رو هم قبول دارم دورفا خیلی سمجن حححححح.در نهایت نتیجه میگیریم الفا شرو کردن:)):h14013:

درباره داستان دوریات که اصلا کلا حق با الوه بود خب سیلماریل هم اینکه مال اون بود دخترشو دومادش از ملکور گرفته بودن هم اینکه الفا ساخته بودنش کلا دورفا هیچ حقی روش نداشتن که بخوان تصاحبش کنن بابت کاریم که میکردن دستمزدای خوب میگرفتن از سر مرام و معرفت که کار نمیکردن چرا فرزانگی و زیبایی و فرزند ارشد بودن ارو و جاودانگی باعث غرور نمیشه همه چیزشون از سایر نژادها سره کاملا طبیعیه غرورشون این کوچولو موچوله های پشمالو طبیعی نیست غرورشون:)):h14018:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
DAIN ll IRONFOOT
در در 2/1/2016 at 7:51 AM، لوتین. گفته است :

درباره داستان دوریات که اصلا کلا حق با الوه بود خب سیلماریل هم اینکه مال اون بود دخترشو دومادش از ملکور گرفته بودن هم اینکه الفا ساخته بودنش کلا دورفا هیچ حقی روش نداشتن که بخوان تصاحبش کنن بابت کاریم که میکردن دستمزدای خوب میگرفتن از سر مرام و معرفت که کار نمیکردن چرا فرزانگی و زیبایی و فرزند ارشد بودن ارو و جاودانگی باعث غرور نمیشه همه چیزشون از سایر نژادها سره کاملا طبیعیه غرورشون این کوچولو موچوله های پشمالو طبیعی نیست غرورشون:)):h14018:

سلام وقت بخیر....

در حقیقت این غرور الف ها و دید منفی اون ها نسبت به نسل دورین یه مسئله دو طرفه است و نمیگم که دورف ها همچین تفکری ندارن و دورف ها اصلا اشتباه نمیکنن...>:D<

اما این دفاع یه طرفه شما از الف ها هم اونقدر ها منصفانه نیست...دورف ها به عنوان یکی از اولین مخلوقات والار جایگاه خیلی بالایی دارند ((برخلاف حرف های طعنه آمیز شما))....

اون ها فرزندان آئوله هستن ، کسی که بر عنصر خاااااک تسلط داره ، سرافرازی ، هنر و مهارتش از نظر فعل ساختن بی ماننده...اون خداوندگار تمام سنگ ها و گوهر های آرداست چیز هایی که از عمق تاریکی به بیرون میان و ذات روشنی با خودشون دارن...کسی که بیشتر از هر والاری با مانوه بزرگ و اولمو همکاری در ساختن و شکل دادن داشته (تمام زمین ها اثر آئوله هستن) نولدور بیشتر دانش هاشون رو از اون یاد میگیرن....ملکور بیشترین حسادتش رو نسبت به آئوله داره ، کسی که در قدرت و ساختن شبیه اونه ، اما وفاداریش به ارو بی ماننده...هر بار که ملکور تلاش هاشو خراب میکرده باز هم اون هارو میساخته...آئوله حسود نبود و پند دهنده بود (تمام دانش و هر چه در زمین ه از آئوله است)...معرفت صنعتگران ، بافندگان ، درودگران ، آهنگران ، زرگران و حتی کشاورزان

آئوله می بخشه و از تعلق آزاده و همیشه درحال سختن جلوه های مثبت از زیبایی های نوای ایلوواتار بوده....با تمام وفاداری

ما اصلا شبیه چیزایی که شما گفتین نیستیم... لطفا با این نوشته ها به دورف ها و پدر بزرگ اون ها آئوله توهین نکنین.

موفق باشن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لوتین.
در 30 دقیقه قبل، DAIN ll IRONFOOT گفته است :

سلام وقت بخیر....

در حقیقت این غرور الف ها و دید منفی اون ها نسبت به نسل دورین یه مسئله دو طرفه است و نمیگم که دورف ها همچین تفکری ندارن و دورف ها اصلا اشتباه نمیکنن...>:D<

اما این دفاع یه طرفه شما از الف ها هم اونقدر ها منصفانه نیست...دورف ها به عنوان یکی از اولین مخلوقات والار جایگاه خیلی بالایی دارند ((برخلاف حرف های طعنه آمیز شما))....

اون ها فرزندان آئوله هستن ، کسی که بر عنصر خاااااک تسلط داره ، سرافرازی ، هنر و مهارتش از نظر فعل ساختن بی ماننده...اون خداوندگار تمام سنگ ها و گوهر های آرداست چیز هایی که از عمق تاریکی به بیرون میان و ذات روشنی با خودشون دارن...کسی که بیشتر از هر والاری با مانوه بزرگ و اولمو همکاری در ساختن و شکل دادن داشته (تمام زمین ها اثر آئوله هستن) نولدور بیشتر دانش هاشون رو از اون یاد میگیرن....ملکور بیشترین حسادتش رو نسبت به آئوله داره ، کسی که در قدرت و ساختن شبیه اونه ، اما وفاداریش به ارو بی ماننده...هر بار که ملکور تلاش هاشو خراب میکرده باز هم اون هارو میساخته...آئوله حسود نبود و پند دهنده بود (تمام دانش و هر چه در زمین ه از آئوله است)...معرفت صنعتگران ، بافندگان ، درودگران ، آهنگران ، زرگران و حتی کشاورزان

آئوله می بخشه و از تعلق آزاده و همیشه درحال سختن جلوه های مثبت از زیبایی های نوای ایلوواتار بوده....با تمام وفاداری

ما اصلا شبیه چیزایی که شما گفتین نیستیم... لطفا با این نوشته ها به دورف ها و پدر بزرگ اون ها آئوله توهین نکنین.

موفق باشن

خب نه این حرف من بیشتر مربوط به دورفهایی بود که به تینگول به نا حق برای گرفتن چیزی که ازان اونا نیست حمله کردن
و با همه حرفهای شما باز هم اونا فرزند ارو نیستند پس از مرتبت پایینتری برخوردارند هرقدرم بگیم ایوله خوب باشه ولی باز خداوندگار نیست و ساخت دورفها نوعی سرکشی بود این مسله هم حتی تو کتاب بارها ذکر شده که دورفها طماع و حریصند و تشنه طلا
درسته فرزندان دورین بسیار شجاع بودن و قهرمانیهای زیادی هم داشتن اما ذات همونه طمع و حرصشون خیلی زیاده و از نظر دانایی کمتر از دیگر فرزندان ارو هستن حرف من نیست اینا تو کتاب توسط خود اشاره شده درباره ذات دورفها پس توهین نیست :D
وگرنه من با دورفا مشکلی ندارم که ریششان همواره بلند باد ;;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
DAIN ll IRONFOOT
در 1 دقیقه قبل، لوتین. گفته است :

خب نه این حرف من بیشتر مربوط به دورفهایی بود که به تینگول به نا حق برای گرفتن چیزی که ازان اونا نیست حمله کردن
و با همه حرفهای شما باز هم اونا فرزند ارو نیستند پس از مرتبت پایینتری برخوردارند هرقدرم بگیم ایوله خوب باشه ولی باز خداوندگار نیست و ساخت دورفها نوعی سرکشی بود این مسله هم حتی تو کتاب بارها ذکر شده که دورفها طماع و حریصند و تشنه طلا
درسته فرزندان دورین بسیار شجاع بودن و قهرمانیهای زیادی هم داشتن اما ذات همونه طمع و حرصشون خیلی زیاده و از نظر دانایی کمتر از دیگر فرزندان ارو هستن حرف من نیست اینا تو کتاب توسط خود اشاره شده درباره ذات دورفها پس توهین نیست :D
وگرنه من با دورفا مشکلی ندارم که ریششان همواره بلند باد ;;)

معماری ، صنعت ، کشاورزی ، آهنگری.......از نظر شما این ها دانش نیست ؟؟...نکنه سفسطه های الفی دانشه؟؟؟

نکنه منتظر شکاف هسته ی اتم برای توصیف کلمه ی دانایی هستی؟؟

دورف ها قبل از الف ها متولد شدن...ولی ارو دورف هارو پذیرفت....به اونا بی احترامی نکرد و حتی نگفت که دانایی ای کمتر از فرزندان من دارن  ، اجازه نابودیشون توسط آئوله رو نداد ...دورف ها ذاتا حریس نیستن ، باید براتون یاد آوری کنم که این میراث حلقه ها بود و حق ندارین دورف هارو مقصر کنین....آنگریست خنجری که سیلماریل رو از تاج مورگوت جدا کرد و نارسیل شمشیر الندیل اثر تلخار دورف بود......فرزندان ارو تمام دانش های معماری و صنعت و آهنگری رو از آئوله دارن....اره گیون اکثر دانش هاشون رو از ناروی آهنگر دورف یاد می گیرن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لوتین.
در 9 دقیقه قبل، DAIN ll IRONFOOT گفته است :

معماری ، صنعت ، کشاورزی ، آهنگری.......از نظر شما این ها دانش نیست ؟؟...نکنه سفسطه های الفی دانشه؟؟؟

نکنه منتظر شکاف هسته ی اتم برای توصیف کلمه ی دانایی هستی؟؟

دورف ها قبل از الف ها متولد شدن...ولی ارو دورف هارو پذیرفت....به اونا بی احترامی نکرد و حتی نگفت که دانایی ای کمتر از فرزندان من دارن  ، اجازه نابودیشون توسط آئوله رو نداد ...دورف ها ذاتا حریس نیستن ، باید براتون یاد آوری کنم که این میراث حلقه ها بود و حق ندارین دورف هارو مقصر کنین....آنگریست خنجری که سیلماریل رو از تاج مورگوت جدا کرد و نارسیل شمشیر الندیل اثر تلخار دورف بود......فرزندان ارو تمام دانش های معماری و صنعت و آهنگری رو از آئوله دارن....اره گیون اکثر دانش هاشون رو از ناروی آهنگر دورف یاد می گیرن.

اگر یادتون باشه همون موقه که ساخته شدن یاوانا هم گفت که دورفها بیشتر از هر چیز عاشق دست سازه های خود و صنعت خواهند بود خب این نشون از همون طمعه اون موقع حلقه ای هم نبود
ارو همون اول به ایوله گفت هرزگاهی بین فرزندان من و فرزند خواندگان من که همون دورفها هستن کشمکش در میگیره حتی گفت نواقص کار ایوله هم برطرف نمیکنه من اینطور برداشت میکنم که کامل نیستن مثل فرزندان ارو و طبیعیم هست چون ساخته دست ایوله هستند نه خود ارو که نقش خداوند داره
اون صنعت و الفها هم دارن درسته دورفها خیلی پیشرفت کردن توی صنعت و ساخت سلاح ولی تنها کسانی نبودن که این هنرو داشتن فقط سرامد بقیه هستن دانایی به این چیزا اتلاق نمیشه اینا که شما گفتی هنره نه دانایی
در خود کتاب گفته شده الفها از فضیلت زیبایی و دانایی بیشتری نسبت به بقیه برخوردارند و در ذات و نه قدرت بیشتر شبیه به اینور هستند
اینا حرفهایی که خود تالکین نوشته در کتاب پس هرجوری نگاه کنی باز دورفها مرتبه پایینتری نسبت یه فرزندان ارو دارند

ویرایش شده در توسط لوتین.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin the Oak shield

توى فيلم هابيت يك قشنگ واضحه اونجايى كه تراندويل دستشو سمت الماس هاى سفيد دراز مى كنه پدربزرگ تورين در جواهراتو مى بنده وبه تراندويل مى خنده و تراندويل با عصبانيت از اربور ميره و بعداز حمله اژدها تورين كه از كوه مياد بيرون تراندويل با سپاهشو مى بينه و براى اونا دست تكون ميده اما تراندويل با سپاهش بر مى گرده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...