رفتن به مطلب
پرنسس ایووین

مشکل الف ها ودورف ها چیست

Recommended Posts

R-FAARAZON

منبعتون چیه؟ من توی کتاب و فیلم اصلا متوجه همچین چیزی نشدم.

در نسخه اکستنددیک سفر غیر منتظره ،این رو نشون میده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

توی نسخه 1.21 گیگا بایتی هابیت سفر غیر منتظره دقیقه 4:12 درباره مشکلات الفها و اینکه چرا با هم بد شدن و علتشون چی بوده از زبون بیلبو یه چیزایی میشنویم و اینکه چقدر غم انگیزه که یه اتحاد قدیمی به خاطر ثروت و طلا و جواهر از بین بره. این از این. اما چرا الفهای لوتلورین با دروف ها مشکل داشتن ؟؟؟ قضیه به سیلماریل ها بر میگرده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

ولي در كل حس غرور و خودخواهي در دورف ها وجود داره...!(خب بار ها داخل فيلم بهش اشاره شد <_< )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

توی نسخه 1.21 گیگا بایتی هابیت سفر غیر منتظره دقیقه 4:12 درباره مشکلات الفها و اینکه چرا با هم بد شدن و علتشون چی بوده از زبون بیلبو یه چیزایی میشنویم و اینکه چقدر غم انگیزه که یه اتحاد قدیمی به خاطر ثروت و طلا و جواهر از بین بره. این از این. اما چرا الفهای لوتلورین با دروف ها مشکل داشتن ؟؟؟ قضیه به سیلماریل ها بر میگرده؟

خب اون چیزی که توی فیلم از زبون بیلبو میشنوید، ساخته و پرداخته ی پیتر جکسون هست و از لحاظ صرفا تالکینی ارزشی نداره، البته این داستان قراره توضیحات بیشتری داشته باشه انگار (بازم ساخته و پرداخته ی پیتر جکسون)

اما چیزی که مثلا در فیلم ارباب حلقه ها میبینید، با واقعیت (یعنی کتاب) مطابقت بیشتری داره و مشکلات اساسی الف ها و دورف ها (نه همه ی اون ها) هم به سر قضیه ی کشتن تین گول و نبرد با الف های دوریات برمیگرده

ولي در كل حس غرور و خودخواهي در دورف ها وجود داره...!(خب بار ها داخل فيلم بهش اشاره شد <_< )

در کی وجود نداره؟ همه ی نژادها غرور و خودخواهی هست اما چیزی که باعث سقوط دوریات شد چیز دیگری بود!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

بئورن هم كه از دورف ها دل پري داشت.ميگفت زندگي خودشون رو مهم تر از بقيه ميدونن.

يه چيز ديگه:اگه اشتباه نكنم آئوله دورف ها رو از سنگ آفريد.بر اين اساس آيا ميشه گفت دورف ها بر اساس ماده اي كه ازش ساخته شدن.تا حدودي از هر نظر سر سخت هستن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خب اون چیزی که توی فیلم از زبون بیلبو میشنوید، ساخته و پرداخته ی پیتر جکسون هست و از لحاظ صرفا تالکینی ارزشی نداره، البته این داستان قراره توضیحات بیشتری داشته باشه انگار (بازم ساخته و پرداخته ی پیتر جکسون)

اما چیزی که مثلا در فیلم ارباب حلقه ها میبینید، با واقعیت (یعنی کتاب) مطابقت بیشتری داره

بحث ارزش نیست ولی کلا فضای داستان با فیلم فرق داره و روابط الف ها و دورف ها به اون بدی ای که در فیلم هست نیست

شاید اون چیزی که باعث دستگیر شدن دورف ها در میرک وود میشه برهم زدن چندباره عیش و آواز دسته جمعی الف ها باشه (البته به نظر من)

مثلا در هابیت همین الف ها خیلی شوخ و شنگ تر از نسخه سینمایی اند و به تورین میگن:

بپا ریش ات فرو نرود توی آب پدر جان!

این میرسونه که برخلاف چیزی که در فیلم هست الف ها و دورف ها دشمن خونی نیستند ولی رفتارشون با هم فرق داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

بئورن هم كه از دورف ها دل پري داشت.ميگفت زندگي خودشون رو مهم تر از بقيه ميدونن.

لطفا قضایای فیلم رو وارد این قضیه نکنید، بئورن هیچ مشکلی با دورف ها نداره...

يه چيز ديگه:اگه اشتباه نكنم آئوله دورف ها رو از سنگ آفريد.بر اين اساس آيا ميشه گفت دورف ها بر اساس ماده اي كه ازش ساخته شدن.تا حدودي از هر نظر سر سخت هستن؟

طبق باور الف های کهن اینطوره، من که بعید میدونم باورشون درست باشه! درهرحال ارتباطی نمیتونیم بدیم...

بحث ارزش نیست ولی کلا فضای داستان با فیلم فرق داره و روابط الف ها و دورف ها به اون بدی ای که در فیلم هست نیست

شاید اون چیزی که باعث دستگیر شدن دورف ها در میرک وود میشه برهم زدن چندباره عیش و آواز دسته جمعی الف ها باشه (البته به نظر من)

مثلا در هابیت همین الف ها خیلی شوخ و شنگ تر از نسخه سینمایی اند و به تورین میگن:

بپا ریش ات فرو نرود توی آب پدر جان!

این میرسونه که برخلاف چیزی که در فیلم هست الف ها و دورف ها دشمن خونی نیستند ولی رفتارشون با هم فرق داره

وات؟ من الان نمیدونم منظور این پست چیه :/

خودمم بالاتر هم همینو گفتم، علت دستگیر شدن تورین و شرکا به هم زدن جشن الف های جنگلی بود و بعدش چون جواب درستی ندادن برای کارشون، زندانی شدن، فقط همین

به همه ی این تفاوت ها هم واقفم، قرار هم نیست (و کسی هم نگفته) دورف ها و الف ها دشمن خونی اند! اینجا فقط داریم علل مشکلات الف ها و دورف هارو بررسی میکنیم؛ بعضی هاش ذکر شدن اینجا، بعضی هاش رو خودتون گفتید و بعضی هاش بهش اشاره نشده. همینطور که دورف های بله گوست سعی کردن دورف های نوگرود رو منصرف کنن و هیچ کمک نظامی بهشون نکردن در حمله به دوریات، همینطور که دروازه ی غربی موریا با کمک کله بریمبور الف ساخته میشه و به نشانه ی دوستی طرح دو درخت و ستارگان خاندان فئانور رو روش داریم و خیلی دیگه از موارد دوستی الف ها و دورف ها...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

وات؟ من الان نمیدونم منظور این پست چیه :/

خودمم بالاتر هم همینو گفتم، علت دستگیر شدن تورین و شرکا به هم زدن جشن الف های جنگلی بود و بعدش چون جواب درستی ندادن برای کارشون، زندانی شدن، فقط همین

به همه ی این تفاوت ها هم واقفم، قرار هم نیست (و کسی هم نگفته) دورف ها و الف ها دشمن خونی اند! اینجا فقط داریم علل مشکلات الف ها و دورف هارو بررسی میکنیم؛ بعضی هاش ذکر شدن اینجا، بعضی هاش رو خودتون گفتید و بعضی هاش بهش اشاره نشده. همینطور که دورف های بله گوست سعی کردن دورف های نوگرود رو منصرف کنن و هیچ کمک نظامی بهشون نکردن در حمله به دوریات، همینطور که دروازه ی غربی موریا با کمک کله بریمبور الف ساخته میشه و به نشانه ی دوستی طرح دو درخت و ستارگان خاندان فئانور رو روش داریم و خیلی دیگه از موارد دوستی الف ها و دورف ها...

خب چیزایی که گفتم برای تکمیل صحبت های شما بود .در مخالفت با شما نبود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

دوستان عزیز، مطالب مربوط به فیلم ها رو فقط محدود به تالار فیلم بکنید و به بقیه تالارها نکشونید. مطالبی که توی فیلم نشون داده شده هیچ سندیتی نداره. تنها مواردی که توی کتابها اومدن باید در بیرون از تالار سینمایی باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

اما چیزی که مثلا در فیلم ارباب حلقه ها میبینید، با واقعیت (یعنی کتاب) مطابقت بیشتری داره و مشکلات اساسی الف ها و دورف ها (نه همه ی اون ها) هم به سر قضیه ی کشتن تین گول و نبرد با الف های دوریات برمیگرده

حرف شما الوه عزیز و مهدی گرامی درست و صحیح . موارد مربوط به فیلم فقط در تاپیک های مربوطه. اما اگر پست سکرت ویزارد عزیز رو خونده باشید چون گفتن که هابیت رو نخوندن و فقط فیلم رو دیدن من هم نسبت به دیده هاشون جواب دادم. وبحثشون هم کاملا معطوف به دروف های تنها کوه و الفهای میرک وود بوده. وگرنه اینکه مشکلشون ریشه ای از کجا شروع میشه رو فکر کنم اکثر کاربرا میدونن. با تشکر از شما که وقت میزارید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K1-Aria
ارسال شده در (ویرایش شده)

یکی از دلیلای دیگش که گفته نشد اینه که : هنگامی که اسماگ به کوه تنها حمله کرد ، الفها بدون هیچ کاری از کنار دورف ها گذشتن و بهشون کمک نکردن و شهرشون ویران شد

ویرایش شده در توسط K1-Aria

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*
ارسال شده در (ویرایش شده)

یکی از دلیلای دیگش که گفته نشد اینه که : هنگامی که اسماگ به کوه تنها حمله کرد ، الفها بدون هیچ کاری از کنار دورف ها گذشتن و بهشون کمک نکردن و شهرشون ویران شد

مشکل الف ها و دورف ها از خیلی وقت پیش بوده و احتمالا مهم ترین دلیلش همون کشته شدن الوه به دست دورف ها ست.

حالا شاید همین قضیه ای که شما گفتین بازم تاثیر گذاشته باشه ولی در کل مشکل اصلی از قبل بوده.

ویرایش شده در توسط *فئانور*

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

هیچ چیز الف ها با دورف ها یکسان نیست.از قد و ظاهر بگیر تا شغل و حرفه و غیره و ذالک...

این سه ( الف ها و دورف ها و کشته شدن الوه ) مانند مثلث آتش می مانند: باید هر سه عنصر یعنی آتش و سوخت و اکسیژن باشد.

(گرما+اکسیژن)-سوخت= اتفاقی نمی افتد. (گرما+سوخت)-اکسیژن= اتفاقی نمی افتد. (اکسیژن+سوخت)-گرما= اتفاقی نمی افتد. (اکسیژن+سوخت+گرما)= آتش.

در واقع الف ها و دورف ها یک جرقه می خواستند تا دشمنیشان را با هم آشکار کنند.

ویرایش شده در توسط فین رود فلاگوند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اخرین دورف

دلیل اصلی اینه که الف ها در زمانی که دورف ها بهشون نیاز داشتن قولشونو زیر پا گذاشتن :((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

دلیل اصلی اینه که الف ها در زمانی که دورف ها بهشون نیاز داشتن قولشونو زیر پا گذاشتن :((

دلیل اصلی اینه که دروف ها طمع کردن ، دوست من.

و قضیه به سیلماریل و الوه و کشته شدن الوه به دست دروف های صنعت گر بود وبعد کشته شدن صنعتگرا به جز یک نفر و دروغ پراکنی او یک نفر مبنی بر ندادن دستمزد اونها و قتل عامشون توسط الف های دوریات ، سپس لشگر کشی بزرگ دروفها و کشتار الف های دوریات و خاتمه جنگ با دخالت برن و کشتن تمامی دروف های متخاصم پایانی بر روابط نه چندان خوب الف ها و دروف ها بوده.

مشکلات ریز و درشت دیگری هم بوده اما مشکل اصلی این بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

سخن ايلووآتار به آئوله رو فراموش نكنيد: «...و بين فرزندان من و فرزندان تو جنگ هاي بسياري در خواهد گرفت....»

به نظرم متفاوت بودن خلقت هم يكي ديگه از سرچشمه هاي مشكل الف ها دورف هاست.

ویرایش شده در توسط The secret wizard

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

سخن ايلووآتار به آئوله رو فراموش نكنيد: «...و بين فرزندان من و فرزندان تو جنگ هاي بسياري در خواهد گرفت....»

به نظرم متفاوت بودن خلقت هم يكي ديگه از سرچشمه هاي مشكل الف ها دورف هاست.

با عرض اجازت

یقینا حرف شما درست و متین است چون آئوله دورف ها را با تجلی از خاطر خودش درست کرد. اما ایلوواتار الف ها را فرزندان خود خطاب کرد.

پس می توانیم بگوییم چون دورف ها را آئوله خلق کرده است ( و آن ها فرزندان او هستند) کمی از خصوصیات دورف ها قسمتی خواسته قسمتی تاخواسته به آئوله ی صنعتگر رفته است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

با عرض اجازت

یقینا حرف شما درست و متین است چون آئوله دورف ها را با تجلی از خاطر خودش درست کرد. اما ایلوواتار الف ها را فرزندان خود خطاب کرد.

پس می توانیم بگوییم چون دورف ها را آئوله خلق کرده است ( و آن ها فرزندان او هستند) کمی از خصوصیات دورف ها قسمتی خواسته قسمتی تاخواسته به آئوله ی صنعتگر رفته است.

خب در اين مورد كه شكي نيست! اما به نظر من تاحدودي متفاوت بودن خلقت اهميت داره!

به غير از دورف ها موجودات ديگه اي هم بودن كه توسط ارو ساخته نشده باشن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
KHAMUL THE SHADOW OF EAST

خب اینکه معلومه مشکل قدشون ریششون و گوششوم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

خب اینکه معلومه مشکل قدشون ریششون و گوششوم!

با عرض اجازت

پست جالبی بود البته امیدوارم به شوخی باشد چون تفاوت از نظر ظاهر خیلی در مشکلات اساسی نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
DAIN ll IRONFOOT

اونا از همه نظر با هم متفاوتن.

قد و قامت. دورف کوتاه_الف بلند

محل زندگی. دورف کوه و تاریکی_الف جنگل و روشنایی

شیوه زندگی. دورف صنعتی_الف دوستدار طبیعت

حتی سلاح های مورد استفاده. دورف سنگین مثل تبر_الف سریع و ساده مثل خنجر

چهره. دورف ها دماغ بزرگ و ریش دراز_الف ها خوش چهره

کار هایی که انجام می دن. دورف ها به دنبال ثروت_الف ها به دنبال آرامش

و خیلی چیزای دیگه.......

که من نمیدونم شاید بقیه بهتر بدونن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
thranduil

مشکل تراندویل و تورین این بود که قرار بود که دورف ها طلا و نقره خام تراندویل رو شکل بدن اما دورف ها از پس دادن جواهرات سرباز میزنن

در ضمن تراندویل خودش پادشاه بزرگی بود و جایی گفته نشده که به ترور خراج میداده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

مشکل تراندویل و تورین این بود که قرار بود که دورف ها طلا و نقره خام تراندویل رو شکل بدن اما دورف ها از پس دادن جواهرات سرباز میزنن

با عرض اجازت

این را از کجا خوانده ای؟ چون در کتاب ها که نبود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
filagond

خب در اين مورد كه شكي نيست! اما به نظر من تاحدودي متفاوت بودن خلقت اهميت داره!

به غير از دورف ها موجودات ديگه اي هم بودن كه توسط ارو ساخته نشده باشن؟

درست یادم نمی یاد اما فکر می کنم انت ها هم توسط ارو خلق نشده بودن و یکی از والار با دعا به وجودشون آورد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

این قضیه نمیدونم از کجا اومده اما ارتباطی به کتاب نداره و اینجا هم خب بحث در مورد کتاب هست و نه فیلم یا چیزهای دیگه

درسته، گفته نشده، گرچه تراندویل هم خیلی بزرگ نبود، همونطور که توی کتاب اشاراتی بهش شده

درست یادم نمی یاد اما فکر می کنم انت ها هم توسط ارو خلق نشده بودن و یکی از والار با دعا به وجودشون آورد.

دعا؟ درهرحال آفرینش انت ها رو در کتاب سیلماریلیون و حدیث آئوله و یاوانا میتونید بخونید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...