رفتن به مطلب
رایت ساحر

الف های دنیاهای فانتزی

Recommended Posts

dain
در ۱ ساعت قبل، lord of the moon گفته است :

(اشتباه نشه من کلا لحنم همینه! زیاد از لحنم راضی نیستم ولی خب همینه که هست عادت کردم این جوری حرف بزنم. البته خودم که متوجه نشدم کدوم بخش از حرفام رو به پای تمسخر گذاشتید ولی اگه  فکر کردید لحن من تمسخر آمیز است من پوزش می طلبم)

در بالا من داشتم به آل فکر می کردم پس به جای بختک نوشتم آل وگرنه منظورم بختک بود(وگرنه آل که محلی از اعراب نداشت!)

در کل میخوام بگم شبیه هستند بختک و آن موجودات (حالا فکر کنیم الف) ولی بدل هم دیگر در دو تمدن نیستند

در مورد این که کجا سیاه بیشه است کجا موردور کجا کجا .... من کلا متعقدم هیچ بشری و تاکیید می کنم هیچ بشری چه منتقد حرفه ای حق این رو نداره که با قطعیت بگه که چی به چیه و تالکین از کجا ایده گرفته چون در این صورت یکی از حالات شبیه سازی برای نماد گیرایی پیش میاد که نتیجه اش شده این که ملت الان میگند ارباب حلقه ها شیطان پرستیه! پس کلا کسی در این مورد حرف نزنه بهتره 

منم در دنباله حرف لگولاس جان گفتم که اگه سیاه بیشه ای باشه پس کوه های مه آلودم باید همون نزدیکی باشه.ملتم زیاد حرف میزنن اینا برگ بسوزه میگن شیطان سوزوندش به هرحال استاد تالکین مطمعنا همچین عقیده ای نداشته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لیدی گالادریل

خب بختک وجود داره یا نه؟ من یه بار یکی دیدم همون جور که گفتین بود مثل الف های تیره که پوست و موهایی تیره داشت و یه جوری تاریک به نظر می رسید اما رنگ چشماش سبز بود. اون حالات خفگی تو خواب به لحاظ علمی توجیه داره اما اینکه یه موجود این شکلی چطور توجیه میشه نمیدونم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Arman.7

به نظر من که  ما از 10 درصد دنیامون هم خبر نداریم پس حتما موجودات دیگری هم هستن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
123Mohammad

یه سوال آیا الف ها کوتوله اند یا متوسط یا قد بلندض

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ
در 3 ساعت قبل، 123Mohammad گفته است :

یه سوال آیا الف ها کوتوله اند یا متوسط یا قد بلندض

با توضیحاتی که تو کتاب های تالکین اومده الف ها معمولا بلند قد و زیبا روی بودن . حالا این وسط ممکنه چند تا متوسط یا کوتاه ( در حد ده سانتی متر . فک نکنین اندازه دورف ها :))) هم باشه اما عموما زیبا بودن . 

اما اگه افسانه های ژرمن و اسکاندیناوی رو بگیم قضیه فرق میکنه .

بعضی جاها اونا خیلی کوتوله ٬ کمی بزرگتر از حشرات توصیف میشن و بعضی جاها اونا موجودات پلید با قد نصف انسان ها

البته سوال شما بستگی به تاپیکش و مفهومش داره و چون اینجا پرسیدین منم عمومی جواب دادم

ویرایش شده در توسط به لگ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil
در در 4/6/2016 at 6:26 PM، لیدی گالادریل گفته است :

خب بختک وجود داره یا نه؟ من یه بار یکی دیدم همون جور که گفتین بود مثل الف های تیره که پوست و موهایی تیره داشت و یه جوری تاریک به نظر می رسید اما رنگ چشماش سبز بود. اون حالات خفگی تو خواب به لحاظ علمی توجیه داره اما اینکه یه موجود این شکلی چطور توجیه میشه نمیدونم.

به شخصه يكى ديديد؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
123Mohammad

باسلام متشکر از پاسخی که دادین منظور من از الف ها الف هایی بود که درون جنگل زدگی میکنن بود 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thranduil
در در Wednesday, March 15, 2017 at 1:36 PM، 123Mohammad گفته است :

باسلام متشکر از پاسخی که دادین منظور من از الف ها الف هایی بود که درون جنگل زدگی میکنن بود 

اگه منظورتون توی دنیای تالکینه باید بگم همه الف های جنگل قد بلند هستند اما در سایر دنیا های فانتزی ممکنه از یه هابیت هم کوتاه تر باشن...

کلا با توجه به دنیای داستان سایز بندی دارن:))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amit123456789123456789

اگه اجازه بدین منم نظرم رو بگم :

تقریبا همه کشف های علمی عصر حاضر اول در مغز وبعد تخیل بعد کتاب و بعد فیلم ها شکل گرفته اند . برای مثال پرواز پیوند عضو درمان بسیاری از بیماری ها و خیلی چیز های دیگه که الان نمیشه گفت . زمانی شاید دست ورزی ژن ها و جاندار های دورگه به عنوان یه فیلم کاملا تخیلی رو پرده سینما ها اکران می شده ولی الان تو ازمایشگاه ها و بیمارستان ها انجام میشن.

وجود الف ها کوتوله ها و هابیت ها و نژاد های دیگه الان در این زمان و با توجه به علم روز ما شاید غیر قابل باور باشه اما روزی شاید کشف بشه که در قدیم این نژاد ها زندگی میکردند قبل از این که انسان ها خلق بشن  و یا شاید انسان ها هم بودند ولی حافظه تاریخی ما انقدر بلند نیست که به یاد داشته باشه وجود داشته اند.

یا شاید هم قرار باشه این نژاد ها در آینده  به وجود بیان و تکامل صورت بگیره انسان از نخستی ها به وجود امده حتی انسان های حال حاضر خیلی با انسان های نخستین خیلی فرق دارند بعید نیست در اینده نژاد ما به الف ها تبدیل بشه . وتکامل همواره داره نقص ها رو از بین میبره .

دو تا نکته :1 این حرف های من هیچ تناقضی با اعتقاد های دینی نداره و بیشتر اون تو کتاب های علمی و حتی مدرسه ای هست (که البته تفسیراینکه چطور خیلی طول میکشه )  ولی مطمن باشین گفته های من براساس دین هم تایید میشن.

2من اعتقاد شخصیم به اینه که اون ها در قدیم وجود داشتن والان شاید در کنار ما هستند ولی ما متوجه نمیشیم دقیقا کنار ما مثلا صمیمی ترین دوستمون ؟!

(زیاد شد ببخشید ولی لطفا یکم بیشتر بهش توجه کنین ممنون)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
123Mohammad

ممنون از اینکه جوابم دادین ولی هنوز یه سوال میمونه آیا تا هالا کسی هست اونا رو کشف کرده باشه ویا طبق احتمال های امیر وجود داردن ویا نداری و.... که گفتن ولی دوست دارم بدانم کسی اینارو دیده ویا اولین کسی که الف هارو کشف کرد برا ساختن فیلم بر چه اساس اینارو وارد پرده سینما کرد آیا خودش دیده 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
zigmaa2545

به نام خدای یکتا

به نظر من هیچ الف . دورف . اورک و غیره رو زمین وجود نداشته ولی موجوداتی بوده‌اند به نام نسناس که روایت های از آن ها وجود دارد مانند این روایات...

امام محمدباقر (ع) در پاسخ به پرسش جابر بن یزید جعفی در این زمینه فرمودند: «گویا تو گمان می ‌کنی خداوند تنها این عالم را آفریده است و گمان می ‌کنی خداوند غیر از شما بشر دیگری نیافریده است. به خدا سوگند خداوند هزار هزار عالم آفریده است و هزار هزار آدم و تو در آخرین این عالم و از آخرین این آدم‌ ها هستی». [7] ، [8] در این حدیث، فقط اشاره به موجوداتی پیش از انسان هایی از نسل حضرت آدم (ع) اشاره شده و نامی از نسناس نیامده است.

یا

حضرت امام علی (ع) فرمود: «همانا [هنگامی که] خداى تبارک و تعالى دوست داشت تا موجودى را با قدرت بیکرانش بیافریند، در زمانى بود که از آفرینش جنّ و نسناس هفت هزار سال گذشته بود». [6] این حدیث، زمان آفرینش گروهی از موجودات به نام «نسناس» را پیش از آفرینش آدمیان معرفى مى ‏نماید.

منبع سایت اسلام کویٔست

ویرایش شده در توسط zigmaa2545

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...