رفتن به مطلب
Haldir of Lorien

سانتور

Recommended Posts

ادموند پونسی

باسلام...شایدبرای نظردادن دیرباشه ولی...من نفهمیدم این بحثایی که توش بعضیانارنیاروکوچیک میکنن یاچیزای دیگه روواقعن برای چیه..ینی هیشکی تابه حال راجع به دوستی استادلوئیس وتالکین چیزی نخونده؟؟؟؟؟؟؟؟بابااینادوتادوست صمیمی بودن ...والبته اونجوری که من فهمیدم به هم تونوشتن آثارشون کمک میکردن....خوب این معلومه که موجودات نارنیا خیلی خیلی شبیه بعضی ازموجودات آثارتالکینه

موجودات تالکین، همه تو اساطیر ژرمن و اسکاندیناوی بودن دوست عزیز، البته به جز هابیت ها که خب شنیدم اونم طبق یه افسانه ی دیگه بوده

و این که انگار شما بحث همین تاپیک رو هم دنبال نکردی به خوبی، چه برسه به بقیهی تاپیک ها

کسی نگفت نارنیا کوچیکه، اتفاقا چن جا خیلی داغ در مورد همین دوستی و تأثیراتشون بر نوشته های این دو عزیز بحث شده

و این که خب کلا بخونین تاپیک ها رو یه دور :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
king.nezgul

سالتور دیگه چیه؟

اگه میشه یه عکس ازش نشونم بدین.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

سانتور ها موجوداتی نیمه اسب نیمه انسان هستند که در اساطیر یونان وجود دارند.

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%82%D9%86%D8%B7%D8%B1%D9%88%D8%B3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
king.nezgul

سانتور ها موجوداتی نیمه اسب نیمه انسان هستند که در اساطیر یونان وجود دارند.

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%82%D9%86%D8%B7%D8%B1%D9%88%D8%B3

اها فهمیدم چیه فقط اسمشو نمیدونستم توی نارنیا هم بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ایوانا

حالا به نظر شما اگر سانتور ها توی داستان های تالکین بودند طرف ملکور و سائرون رو میگرفتند یا باهاشون مخالف بودند؟

مطمئنن بی طرف میموندن و هیچ کاری نمی کردن سانتورها فقط ناظر هستن کم پیش میاد که درجنگی دخالت کنن و همیشه توی قبیله ی خودشون میمونن و به موجودات دیگه که جهان رو سخت میگیرن میخندن

البته در داستان های نارنیا سانتورها شخصیت جنگجویی دارن که فکر کنم یه قبیله ی خاص از سانتورهای تابع آیین آتش باشن و فقط اونها هستن که سرنوشت دنیا براشون مهمه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

مطمئنن بی طرف میموندن و هیچ کاری نمی کردن سانتورها فقط ناظر هستن کم پیش میاد که درجنگی دخالت کنن و همیشه توی قبیله ی خودشون میمونن و به موجودات دیگه که جهان رو سخت میگیرن میخندن

البته در داستان های نارنیا سانتورها شخصیت جنگجویی دارن که فکر کنم یه قبیله ی خاص از سانتورهای تابع آیین آتش باشن و فقط اونها هستن که سرنوشت دنیا براشون مهمه

این چیز هایی رو که شما در مورد سانتور ها گفتید و تا جایی که یادم در جایی ندیدم :دی

سانتور تا جایی که یادمه شخصیت جنگجویی داشتن همیشه الته استثناعاتی هم هس

و این که تابع ایین اتش باشن رو من در جایی ندیدم

می شه کمی در مورد صجبت کنید :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ایوانا

اصلان جان به دو شیوه میشه پاسخ این رو داد

اول اینکه در دنیاهای فانتزی که سانتور هاروداریم یکیش داستان های هری پاتره سانتور هایی که در جنگل ممنوعه زندگی می کردن منزوی بودن و طبع ملایمی داشتن

وبا هیچکس از نژادهای دیگه رابطه ای نداشتن ودرباره ی این خصلت اون ها درکتاب موجودات جادویی رولینگ مفصل تر بحث شده

البته یک کتاب دیگه هم به نام دنیای جادویی هری پاترهم درفصل سانتورها به این موضوع پرداخته که اسم نویسنده اش یادم رفته

اما نوع دوم جواب بااستفاده از علوم غریبه است که سانتورها رو در اون به چهاردسته که عناصر سازنده ی طبیعت هستن تقسیم میشن

ایین های اب باد خاک واتش که فقط سانتورهای طابع ایین اتش ستیزه جو تندمزاج هستن

باتشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan
اصلان جان به دو شیوه میشه پاسخ این رو داد اول اینکه در دنیاهای فانتزی که سانتور هاروداریم یکیش داستان های هری پاتره سانتور هایی که در جنگل ممنوعه زندگی می کردن منزوی بودن و طبع ملایمی داشتن وبا هیچکس از نژادهای دیگه رابطه ای نداشتن ودرباره ی این خصلت اون ها درکتاب موجودات جادویی رولینگ مفصل تر بحث شده البته یک کتاب دیگه هم به نام دنیای جادویی هری پاترهم درفصل سانتورها به این موضوع پرداخته که اسم نویسنده اش یادم رفته اما نوع دوم جواب بااستفاده از علوم غریبه است که سانتورها رو در اون به چهاردسته که عناصر سازنده ی طبیعت هستن تقسیم میشن ایین های اب باد خاک واتش که فقط سانتورهای طابع ایین اتش ستیزه جو تندمزاج هستن باتشکر

خانم ما در مورد اساطیر صحبت می کنیم نه در مورد داستان های فانتزی .... ;)

در این بخث ها برای شناخت موجودات از داستان های فانتزی الهام نمی گیریم

نمیایم برای شناخت اژدها ببینیم رولینگ چی گفته و یا وراتث راهکارش برای رام کردن سافیرا و اژدها چیه

و یا در مورد الف ها ار داستان های تالکین الهام بگیریم

برای شناخت موجودات اساطیر باید به مراجع اساطیری مراجع کرد :)

کاری که خانم رولینگ و سایر نویسنده های فانتری انجام می دن

که تو این وسط به ذوق خودشون موجودت رو کمی تعییر می دن

سانتور ها کلا موجوداتی تند خویی هستند این که چه جوری به وجود امدن و .... رو می تونید در اساطیر کلاسیک یونان دنبالشون بگریدن

در تاپیک arda.ir/forum/index.php?showtopic=1641&view=getnewpost

اشاره کردم که ما این جا با علوم غربیه کاری نداریم

این که شما چرا از علوم غریبه سخن می گید و در شناخت اساطیر جهان از این بخش کمک می گیرید جای سوال داره :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ایوانا

راستش منم به همین باور بودم ولی بهم گفته شد که

این انجمن مربوط به موجودات دنیاهای فانتزیه و باید درباره ی کتاب ها بحث کرد

خب اسطوره شناسی بخش تاریخیش از علوم غریبه و محسوب میشه

ولی بخش ادبیاتش نه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon

با سلام خدمت همه دوستان عزيز

يك سوال؟

چرا در دنياي تالكين كه پر از موجودات فانتزي است از سانتورها اسمي به ميان نيامده است؟

با تشكر

به نظر حقیر چون تالکین بیشتر سعی به ایجاد تفاوت میان نژادهای فراموش شده یا کم توجه داشته و بعضاً هم دست به خلق زده

استفاده از سنتورها زیادی برای خواننده ها تکراری شده بود حتّی توی اون زمان

یک دلیل دیگم داره: وجودشون دلیل خاصی نمیتونست داشته باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...