رفتن به مطلب
durin

سوالی در مورد دورف ها

Recommended Posts

blackhole

این از تحریفات فیلم توسط پیتر جکسون هست. به داستان مربوط نمیشه.

یعنی توی کتاب آزوگ همون ابتدا با قطع دستش کشته میشه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

قطع دست رو الان یادم نمیاد ولی چیزی که قطعیه اینه که آزوگ در نبرد آزانول بیزار( همون نبردی که تو فیلم هابیت جلوی دروازه موریا نشون می ده) کشته شد و اصلا در زمان وقایع کتاب هابیت زنده نبود!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

قطع دست وجود نداره (توی تاریخ رو نمیدونم!) و داین پا آهنین در همون وقتی که حمید گفت تنهایی میره سراغ آزوگ توی موریا وقتی آزوگ داشته فرار میکرده و البته یه نگاهی هم میندازه و کبود بر میگرده :دیــ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Dwarf

یه سوال آیا گلوین عموی بالینه؟ چون توی فیلم ارباب حلقه ها وقتی که گروه به موریا رسیدند گیملی گفت:با استقبال پسر عموی من,بالین روبرو می شوید.آخه گلوین که خیلی جوون تر از بالینه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

هوم؟ گلوین و اوین پسر عموی بالین هستن دیگه

به این صورت: پدر بالین میشه فوندین - فوندین یه برادر داره به اسم گروهین - گروهین هم 2 فرزند به نام اوین و گلویین داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Dwarf

پس چرا توی فیلم گیملی به بالین میگه پسرعمو؟در ضمن ممنون از شجره نامه ای که دادی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

خب حتما منظورش پسر عموی پدر بوده :دیــ و دیگه نظری ندارم :پی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

.

سلام پس چرا توی فیلم هابیت آزوگ فقط دستش قطع میشه و کشته نمیشه ؟ باتشکر

خب من یه مقاله دادم مهدی جان در مورد شباهت ها و تفاوت های فیلم هابیت با کتابش بذاره روی سایت (خودش میگه همین زودیا میذاره .) توی اون مقاله گفتم یکی از سوتی های ناجور فیلم این بود که چرا وقتی تورین دست آزوگ رو قطع کرد و آزوگ حواسش رفت به دستش و روی زمین زانو زد بلافاصله گردنشو نزد تا بمیره چون براحتی میشد با میله داغی ، چیزی خونریزی رو بند آورد . در هر حال این تلاشی نبود جز برای اینکه یه آنتاگویست موقت تا رسیدن به آنتاگونیست اصلی یعنی اسماگ جور کنن و بعلاوه ، دشمنی بولگ و تورین رو به نحو ملموس تری توجیه کنن .

ضمنا همنوطور که دوستان گفتن در کتاب دست کسی قطع نمیشه . ضمیمه الف قسمت سوم در کتاب ارباب حلقه ها : بازگشت شاه در صفحات 690 تا 698 کتاب ، گفته که داین پا آهنین که در اون موقع دورفی بسیار جوان بوده ، ازوگ رو تا دم دروازه موریا تعقیب میکنهو جولی دروازه بهش میرسه و با تبر میزنه میکشتش . اصلا تورین هیچ درگیری با آزوگ نداشته . اصلا بیاید این مقاله رو همین الان بخونید :

شباهت ها و تفاوت های فیلم و کتاب هابیت سفری غیر منتظره نسخه آردا.pdf

البته با عرض شرمندگی از مهدی جان . اگه میشه بذاریدش رو سایت بهتره .

ویرایش شده در توسط سیه تیغ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

یه سوال: آیا چیزی در مورد دورف های کوه های اوروکارنی در کتاب های تالکین نوشته شده؟ مثلا جایی در مورد رابطه آن ها با ایسترلینگ ها گفته شده؟ یا یکی از آن قوم ها در نبرد آخرین اتحاد در لشکر سائورون بود یا نه؟ چون گفته شده دورف ها در هر دو سپاه ولی به تعداد کم حضور داشتند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

یه سوال: آیا چیزی در مورد دورف های کوه های اوروکارنی در کتاب های تالکین نوشته شده؟ مثلا جایی در مورد رابطه آن ها با ایسترلینگ ها گفته شده؟ یا یکی از آن قوم ها در نبرد آخرین اتحاد در لشکر سائورون بود یا نه؟ چون گفته شده دورف ها در هر دو سپاه ولی به تعداد کم حضور داشتند.

به جز اینکه 4تا از آبای دورف اونجا بیدار شدن و 2تاشون در پایان دوران اول نابود شدن همچنین احتمال میره ریش درازها (؟) از همه ی اقوام دورف باشن و جمعیت موریا یا تنهاکوه مخلوطی از باقی مونده ی نژادهای اون ها باشه و تورین سپربلوط در این جور جمعیتی بزرگ شده، خیر، فقط از کوهستان نام برده شده و غنی بودنش بر این اساس حدس زده میشه که ایسترلینگ ها با وجود دور بودن از همه،دووم آوردن و زره های خوبی داشتن...

و به خاطر دور بودنش الدار و اداین تا قبل از دوران چهارم دیگه به اونجا نرفتن و در کتاب سرخ سرحد غربی چیزی ازش یاد نشده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
DAIN ll IRONFOOT

به جز اینکه 4تا از آبای دورف اونجا بیدار شدن و 2تاشون در پایان دوران اول نابود شدن همچنین احتمال میره ریش درازها (؟) از همه ی اقوام دورف باشن و جمعیت موریا یا تنهاکوه مخلوطی از باقی مونده ی نژادهای اون ها باشه و تورین سپربلوط در این جور جمعیتی بزرگ شده، خیر، فقط از کوهستان نام برده شده و غنی بودنش بر این اساس حدس زده میشه که ایسترلینگ ها با وجود دور بودن از همه،دووم آوردن و زره های خوبی داشتن...

و به خاطر دور بودنش الدار و اداین تا قبل از دوران چهارم دیگه به اونجا نرفتن و در کتاب سرخ سرحد غربی چیزی ازش یاد نشده

دقیقا چون پدر بومبار و بوفور تو موریا زندگی می کرده.

در حالی که هیچ سندی مبنی بر لانگبرد بودنشون نیست و حتی گفنه میشه اونا باید فایربرد باشن((ریش قرمز))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

دقیقا چون پدر بومبار و بوفور تو موریا زندگی می کرده.

در حالی که هیچ سندی مبنی بر لانگبرد بودنشون نیست و حتی گفنه میشه اونا باید فایربرد باشن((ریش قرمز))

خب اول اینکه Beard رو برد تلفظ نمیکنن. در مورد کلیه ی دورف های تورین و شرکا میدونیم که از مردمان دورین هستن یا همون ریش درازها؛ کی غیر از این چیزی گفته؟

نکته ی بعدی اینه که رنگ های به کار رفته در فیلم های پیتر جسکون درست نیست در همه ی مواقع و تغییرات یا به نوعی اشتباهاتی هم داره! سوای اینکه در مورد خیلی از دورف ها یا کاراکترها خیلی نمیدونیم و خب دیگه تخیل پیتر جکسون هست و مشکلی نداره؛ اما مثلا ریش دوالین باید آبی باشه اما توی فیلم قهوه ای هست یا ریش و موهای فیلی و کیلی هردو باید زرد باشه، اما توی فیلم اینطور نیست و فقط فیلی موهای بوری داره، جدای اینکه شبیه هم نیستن اونقدری که توی کتاب هابیت بهش اشاره شده و موارد بسیار دیگه...

برای اینگونه بحث ها همیشه مدرک آوردن از منابع معتبر چیز خوبیه، چون ممکنه مطالبی رو که در اینترنت یا جاهای دیگه میخونیم یا میشنویم، نادرست باشن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
DAIN ll IRONFOOT

اول اینکه فکر کنم این خودتون بودید که گفتین نباید از زبان انگلیش و فینگیلیش استفاده کنیم ، پس کامه ی (برد)بهترین تلفظ ممکن هستش .....

مگه اینکه حرفهای خودتون رو تکذیب کنید؟؟؟؟؟؟؟

دوم اینکه اگه یه سر به فرهنگنامه ی بزرگتون بزنید و کلمه ی بامبور رو سرچ کنید متوجه حرف های من در مورد این که بامبور از کدوم قوم هستش می شید.دقیقا اول هم نوشته یه نگاه بنداز....((https://arda.ir/bombur/)) او از قوم دورین نبوده!!!

سوم اینکه اگه از کسی خوشتون نمی آد لازم نیست از قوه ی تخیلتون برای تاریخ سازی استفاده کنید اینطور فقط خودتون رو کوچیک کردین....

راستی اگه شما عضو مدیریت سایت هستین چطور از دانشنامه ی بزرگتون هیچ خبری ندارین؟

یا شاید قبولش ندارین.

نمره ی منفی دوستانتون ارزش اثبات واقعیت ها رو داره......

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

اول اینکه فکر کنم این خودتون بودید که گفتین نباید از زبان انگلیش و فینگیلیش استفاده کنیم ، پس کامه ی (برد)بهترین تلفظ ممکن هستش .....

مگه اینکه حرفهای خودتون رو تکذیب کنید؟؟؟؟؟؟؟

دوم اینکه اگه یه سر به فرهنگنامه ی بزرگتون بزنید و کلمه ی بامبور رو سرچ کنید متوجه حرف های من در مورد این که بامبور از کدوم قوم هستش می شید.دقیقا اول هم نوشته یه نگاه بنداز....((https://arda.ir/bombur/)) او از قوم دورین نبوده!!!

سوم اینکه اگه از کسی خوشتون نمی آد لازم نیست از قوه ی تخیلتون برای تاریخ سازی استفاده کنید اینطور فقط خودتون رو کوچیک کردین....

راستی اگه شما عضو مدیریت سایت هستین چطور از دانشنامه ی بزرگتون هیچ خبری ندارین؟

یا شاید قبولش ندارین.

نمره ی منفی دوستانتون ارزش اثبات واقعیت ها رو داره......

از مدیران عذرخواهی میکنم که من جواب میدم.

دوست گرامی. هیچ اتفاقی، هیچ حرفی، هیچ اظهارنظری شایسته ی این نیست که به این شکل جوابش رو بدید. من چند تا پست دیگه هم از شما خوندم ولحن مشابهی رو توش دیدم. بهتره قبل از اینکه انگشتانتون روی کیبورد بیاد، چند تا نفس عمیق بکشید، برای چند لحظه از اون التهابی که بهتون وارد شده خارج بشید، جملاتی رو که میخواین تایپ کنین تو ذهنتون مرور کنید، بعد اقدام به پست زدن بکنید.

بارها اینجا گفته شده که کسی اینجا داعیه ی پرچمداری دنیای تالکین رو نداره. اینجا مکانی برای تبادل اطلاعاته. احترام رو حفظ کنید و خواهش میکنم خونسرد باشید. :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
king.nezgul

در دوران فرودو داین در تنها کوه حکومت میکرد و خیلی پیر شده بود.و دیل و شهر دریاچه دوباره ساخته شده بودن.

ویرایش شده در توسط انگمار

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain

به طور کلی کوهستان آبی،کوهستان خاکستری،خزد دوم یا موریا،اره بور و تپه های اهن بود.در دوران فرودو دورف های در کوهستان ابی و اره بور و تپه های آهن بودن البته اگه درست یادم بیاد در اوایل دوران چهارم همه به مسکن گاه باستانیشون خزد دوم رفتن.البتع یک چیز دیگه ما میدونیم دورف ها هفت جد داشتن و فقط سه تاشون در سرزمین میانه بودن پس نتیجتا زمان فرودو دورف های دیگری که از چهار نژاد دیگه بودن در مکانی دیگر(ممکنه در شرق دور و سرزمین های تاریک)زندگی میکردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...