رفتن به مطلب
durin

سوالی در مورد دورف ها

Recommended Posts

durin

راستی یه سوال مهم.

در دوران فرودو دورف ها چه محل هایی برای زندگی داشتند؟

لطفا نام ببرید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
پرنسس ایووین

ایا هیچ کس نیست که به این سوال جواب بده چون سوال من هم هست ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار

سلام. خوب من نمی دونم چرا این سوال و تاپیک رو ندیده بودم ، بهرحال متاسفم برای تاخیر. دورین عزیز موریا و خزددوم یکی هستند و دو نام تفاوت برای یک محل.

اولین و بزرگترین منزل گاه دورفها خزد دوم(که بعدها موریا نامیده شد) بود که توسط دورین فنا ناپذیر در زیر کوه های مه آلود کشف شد و توسعه پیدا کرد.

دورفها دو دژ و ارگ بزرگ هم در دوره اول در کوه های آبی برای خودشون ساختند ،گابیلگاتول(با نام الفی به لگست به معنی دژ عظیم) در شمال دولمد کوه(که از بلند ترین قله های کوهستان آبی بود) و پناهگاه بزرگ دیگه اونها تومونزاهار(با نام الفی ناگرود )در جنوب دولمد کوه در کوهستان آبی بود.البته در همون دوره اول هم عده ای از دورفها بصورت پراکنده در بعضی از نقاط بلریاند وجود داشتند.

در دوره سوم هم یک پناهگاه معروف دیگه دورفها تالارهای زیر تنها کوه بوده که توسط اسماگ نابود شد.

اینها مهمترین شهرهای دورفی هستند که الان یادم میاد.

موفق باشید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Imrahil Prince of Dol Amroth

راستی ما دوتا کوهستان آبی داریم یکی اونی که کنار بلریاند وشمال شایرواون یکی در جنوب شایر،دورف ها تو کدوم یکی دژ داشتن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

ایمراهیل عزیز تو جوابی که اله سار گفتن مشخص کردن که کجا و کوهستانهای کدوم قسمت دژهای خودشون رو بنا کردن. اما بدون که شکل سرزمین میانه پس از زوال نومه نور تغییر کرد و حتی بلریاند هم به زیر آب رفت و اون کوهستانهای آبی ای که میگی در دوره اول خیلی با اینی که الانه متفاوت و پیوسته تر بودند. یه نگاهی به نقشه دوره اول بنداز.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
پرنسس ایووین

دوستان ایا با تصرف موریا توسط اورک ها نسل دورف ها منقرض شد؟

آیا گیملی تنها دورف باقی مانده در سرزمین میانه بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

نه پرنسس ائووین، گیملی اصلا تنها دورف باقی مانده نبود. گیملی پسر گلوین یکی از بزرگان دورفهای زیر اره بور یا همان تنها کوه بود. احتمالا به خاطر دیدن صحنه های خزد دوم توی فیلم اینطور فکر کردی ولی خزد دوم فقط یکی از شهرهای قدیمی دورفها بود که بعد از متروک شدنش، یکی دیگه از دورفهای اره بور به نام بالین، پسر فوندین خواست که اون شهر رو دوباره به دست بیاره ولی اون بلایی سرش اومد که توی فیلم دیدی، قبر بالین. دورفها هنوز هم در زمان جنگ حلقه سکونتگاههای بزرگی داشتند. غیر از اونهایی که اله سار عزیز گفت، فکر میکنم در کوهستان آهن هم دورفها یک کلونی داشتند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Imrahil Prince of Dol Amroth
سلام. خوب من نمی دونم چرا این سوال و تاپیک رو ندیده بودم ، بهرحال متاسفم برای تاخیر. دورین عزیز موریا و خزددوم یکی هستند و دو نام تفاوت برای یک محل.

اولین و بزرگترین منزل گاه دورفها خزد دوم(که بعدها موریا نامیده شد) بود که توسط دورین فنا ناپذیر در زیر کوه های مه آلود کشف شد و توسعه پیدا کرد.

دورفها دو دژ و ارگ بزرگ هم در دوره اول در کوه های آبی برای خودشون ساختند ،گابیلگاتول(با نام الفی به لگست به معنی دژ عظیم) در شمال دولمد کوه(که از بلند ترین قله های کوهستان آبی بود) و پناهگاه بزرگ دیگه اونها تومونزاهار(با نام الفی ناگرود )در جنوب دولمد کوه در کوهستان آبی بود.البته در همون دوره اول هم عده ای از دورفها بصورت پراکنده در بعضی از نقاط بلریاند وجود داشتند.

در دوره سوم هم یک پناهگاه معروف دیگه دورفها تالارهای زیر تنها کوه بوده که توسط اسماگ نابود شد.

موفق باشید.

یعنی همونی که سمت شرق بلریاند بود؟

فقط بلریاند زیر آب رفت یا کل قسمتاهای شمالی تر؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارنديل

موفق باشید.

منظور از دورين فناناپذير كيه؟در دوران سوم زنده است؟و چرا فناناپذير بوده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

ارندیل خوشم اومد سوالات خوبی و به درد بخوری می کنی در کل!

دورین فناناپذیر , اسم جد همه دورف هاست (گرچه دورف ها هفت پدر دورف داشتند , اما دورین از همه پیرتر بود). و اون بود که خزد دوم و موریا رو کشف کرد. به علت این بهش میگن فنا ناپذیر که بیشتر از عمر تعیین شده دورف ها زندگی کرد اما جاویدان نبود و کمی قبل از عصر اول درگذشت. اما خاندان فرمانروایان دورین رو تاسیس کرد و نیز بعد از او اسمش در بسیاری از دورف ها احیا شد. (تا جایی که دورف های زیادی رو میتونی پیدا کنی که اسمشون دورین ـه)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

درود بر بانو آرون

من جایی (یادم نیست کجا) خوندم که ظاهرا اسم هفت فرمانروای اول دورفها دورین بوده و اونها رو به اشتباه یکی حساب کردند و چون خیلی عمرش طولانی شد (حاصل جمع عمر هفت دورف) به بی مرگ ملقب شد. در تکمیل سخنان بانو آرون هم عرض کنم که بالروگ خزد دوم که بلای جان دورین نامیده میشد جریانش این بود که دورین بی مرگ و مردمش اونقدر در اعماق موریا حفاری کردند تا به یکی از بالروگهای فراری نبرد خشم که از کوهستان آبی رد شده و در زیر کوههای مه آلود پناه گرفته بود رسیدند و اون هم بلافاصله دورین رو کشت. به همین خاطر هم بهش میگفتن بلای جان دورین.

دورین ششم یا هفتم نمیدونم، ولی گفتم که ظاهرا همه اونها رو یک نفر فرض کرده و دورین بی مرگ مینامیدند. متاسفانه یادم نیست کجا خوندمش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MAS
درود بر بانو آرون

من جایی (یادم نیست کجا) خوندم که ظاهرا اسم هفت فرمانروای اول دورفها دورین بوده و اونها رو به اشتباه یکی حساب کردند و چون خیلی عمرش طولانی شد (حاصل جمع عمر هفت دورف) به بی مرگ ملقب شد. در تکمیل سخنان بانو آرون هم عرض کنم که بالروگ خزد دوم که بلای جان دورین نامیده میشد جریانش این بود که دورین بی مرگ و مردمش اونقدر در اعماق موریا حفاری کردند تا به یکی از بالروگهای فراری نبرد خشم که از کوهستان آبی رد شده و در زیر کوههای مه آلود پناه گرفته بود رسیدند و اون هم بلافاصله دورین رو کشت. به همین خاطر هم بهش میگفتن بلای جان دورین.

دورین ششم یا هفتم نمیدونم، ولی گفتم که ظاهرا همه اونها رو یک نفر فرض کرده و دورین بی مرگ مینامیدند. متاسفانه یادم نیست کجا خوندمش.

هالباراد جان، فکر کنم اینهایی رو که گفتی، توی ضمایم بازگشت شاه خونده باشی(بخش سوم از ضمیمۀ الف-مردم دورین، صفحۀ 687). این دورین ششم بود که در اواخر هزارۀ دوم دوران سوم توسّط بالروگ موریا کشته می شود. البتّه در انتهای شجره نامۀ پایان این بخش، از دورین هفتم و یا دورین آخر نام برده شده است؛ سئوال این است که بر چه اساس او را آخر نام نهاده اند و اصولاً در چه دورانی می زیسته و یا بنا بوده بزید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

سلام .

خلاصه و مختصر:

دورف هاي دنياي تالكين چند نژاد بودن و محل سكونت هر نژاد در دوران هاي مختلف.

خيلي علاقه مندم اله سار گرامي جواب بده . دوستان ديگه هم هر مطلبي كه در اين زمينه ميدونن دريغ نكنن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

نژاد های دورف ها در آردا :Naugrim, Khazâd .Gonnhirrim

دوستان من یک سوال داشتم

در مورد نبرد Azanulbizar

میشه توضیح کاملی از این نبرد بین دورف ها و اورک ها هستش بدید

دورین اول نام azanulbizar را بر رویmisty mountains گذاشت

ولی در مورد جنگی که اتفاق افتاد میشه توضیح بدید

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

دوستان من یک سوال داشتم

در مورد نبرد Azanulbizar

میشه توضیح کاملی از این نبرد بین دورف ها و اورک ها هستش بدید

دورین اول نام azanulbizar را بر رویmisty mountains گذاشت

ولی در مورد جنگی که اتفاق افتاد میشه توضیح بدید

ممنون

وقتی ترور بدست آزوگ کشته شد ، دورف ها خشمگین شدند و و پس از 3 سال نیرو جمع کردن تمام استحکامات اورک ها از گونداباد تا گلادن رو تصرف کردند ؛ آخر سر هم توی آزانول بیزار ( دره ای در میان بازوان کوههای مه آلود و در نزدیکی معادن موریا ) جنگ بزرگی آغاز شد که در این جنگ آزوگ کشته شد و دورف ها با تلفات زیاد پیروز شدند .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

ببخشید گیملی هم در نبرد آزانول بیزار حضور داشته ؟؟؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

نه ؛ چون این نبرد 80 سال قبل از تولد گیملی انجام شد .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

پس یعنی همین جنگی که در فیلم هابیت آزوگ با تورین درگیر میشه همون آزانول بیزار هستش؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

پس یعنی همین جنگی که در فیلم هابیت آزوگ با تورین درگیر میشه همون آزانول بیزار هستش؟؟؟؟

بله . البته نسخه تحریف شدش ! شما برو ضمیمه های کتاب سوم لوترو بخون (ترجمه آقای علیزاده) توضیحات کامل آزانول بیزار هستش اونجا !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ar-feiniel

سلام من در مورد دورف ها تحقیقات زیادی رو انجام دادم و خب چیز زیادی نبود اما کم هم نبود

دورف ها در کوهستان ها ،غارها؛ و معادن زندگی میکنند

آن ها اغلب به کندن تونل می پردازند وپوست آنها به آفتاب به شدت حساس پیشنهاد میکنم هیچ وقت کنارشون راه نرید چون اصلاً بوی خوبی نمیدن آب دهان دورف ها پس از مدتی سفت وسخت میشود و به رنگ آبی یا سبز درمیاید

خب سوالی هست

ویرایش شده در توسط تضاد
سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ar-feiniel

موفق باشید.

سلام به شما دوست عزیز اطلاعات شما خوب بود البته فقط درمورد محل دورف ها بود درمورد چیز های دیگه اگه میدونید بنویسید واگه سوالی داشتید خوشحال میشم کمک کنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

سلام من در مورد دورف ها تحقیقات زیادی رو انجام دادم و خب چیز زیادی نبود اما کم هم نبود

دورف ها در کوهستان ها ،غارها؛ و معادن زندگی میکنند

آن ها اغلب به کندن تونل می پردازند وپوست آنها به آفتاب به شدت حساس پیشنهاد میکنم هیچ وقت کنارشون راه نرید چون اصلاً بوی خوبی نمیدن آب دهان دورف ها پس از مدتی سفت وسخت میشود و به رنگ آبی یا سبز درمیاید

خب سوالی هست

از اطلاعات قابل توجه شما تشکر میکنم ولی در کل، اینجا مد نظر و ملاک قضاوت در مورد دورف ها، تعریفی هست که تالکین در موردشون ارائه کرده و نکاتی که شما طرح کردین در نوشته ی تالکین نیست. قدر مسلم حساسیت به آفتاب اصلاً مطرح نیست :Ring:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Dwarf

سلام پس چرا توی فیلم هابیت آزوگ فقط دستش قطع میشه و کشته نمیشه ؟ باتشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Morgoth - Melkor

درود

با اجازه بنده هم یه سری توضیحات در مورد دورف ها میدم

برخلاف الف ها و انسان ها دورف ها فرزندان الوواتار نیستند. انها توسط آئوله آهنگر قبل از بیداری الف ها و انسان ها ساخته شدند. آئوله نمی خواست منتظر شود تا فرزندان ایلوواتار بیدار شوند پس او فرزندانی برای خود ساخت تا به آنها هنرها و مهارت های خود را آموزش دهد. الوواتار متوجه شد که آئوله چه کرده است اما چون می دانست او قصدی ندارد اجازه داد تا او دورف ها را نگه دارد اما این هفت پدر دورف مجبور بودند تا بیداری الف ها بخوابند.

هنگامی که بالاخره دورف ها برخاستند دورین فنا ناپذیر که از همه ی آنها سالخورده تر بود خازاد-دووم را در کوه های مه آلود پیدا کرد. (که بعد ها موریا نامیده شد) آن هفت دورف بزرگ نیز شهر های بزرگی را در کوههای سرزمین میانه یافتند. مهم ترین آنها بِلِگاست و نوگرود نام داشت.

دورف ها در ظاهر به پیرمردانی کوتاه قد که ریش بسیار پر پشتی دارند می مانند. آنها خود را از دیگر قوم ها دور نگه می داشتند و زبانشان خازادول با احتیاط مخفی نگه داشته می شد. آنها نام واقعی خود را به هیچ کس غیر از خود نمی گفتند و حتی آن را روی سنگ قبر خود نیز نمی نوشتند.

آئوله زمانی دورف ها را افرید که آردا همچنان در زیر سلطه ی ملکور بود او آنها را محکم ساخت به طوری که هیچ خطری نتواند آنها را آزار دهد.

دورف ها بسیار خودسر و مرموزند. انها قومی مغرور و عبوس هستند و همچنین آنها خوب و دوستانی با وفا هستند . اما توهین و بی احترامی را به هیچ وجه نمی توانند تحمل کنند و کینه و دشمنی آنها زمانی طولانی باقی می ماند. گفته می شود میتوانند حرفه های جدید را بسیار زود بیاموزند و توانایی خاصی در کار کردن با سنگ و فلز دارند.

دورف ها در حدود 250 سال زندگی می کنند اما هیچکس نمی داند بعد از مرگ چه به سرشان می اید. الف ها بر این باورند که روح دورف ها بعد از مرگ به همان سنگی که از آن ساخته شده اند باز می گردد اما عقیده ی دورف ها متفاوت است. عقیده ی دورف ها بر این است که قسمتی از هال های مندوستوسط آئوله برای آنها در نظر گرفته شده است و بعد از نابودی دنیا و آخرین نبرد (داگور داگورات که نیروهای عظیم دو برادر ملکور و مَنوه در والینور با یکدیگر مبارزه خواهند کرد و بدین وسیله اردا نابود خواهد شد) آنها به آئوله در بازسازی دنیا کمک خواهند کرد.

نام های دیگر دورف ها:خازاد, گونهیریم (فرمانروایان سنگ ها),فرزندان آئوله (نامی که دورف ها خود را با آن می نامند) نائوگریم (که در زبان الف ها به معنی مردمان کوتوله است).

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

سلام پس چرا توی فیلم هابیت آزوگ فقط دستش قطع میشه و کشته نمیشه ؟ باتشکر

این از تحریفات فیلم توسط پیتر جکسون هست. به داستان مربوط نمیشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...