رفتن به مطلب
رایت ساحر

خون آشام ها

Recommended Posts

CelebAlph

دوستان علاقمند به فولکلور ونپایر یا همون خون اشام بهتره این کتاب رو مطالعه کنند که به نظر من خوب به این موضوع پرداخته. از ابتدای دیده شدن این موجود و لغت مربوطه در متون اروپایی و چگونگی ظهور این موجود فعلی:

http://ketabnak.com/comment.php?dlid=40020

جالب بود :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dreamwalker

ممنونم و ايا خون اشامها در افسانه تالكين اجساد متحركن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ar-feiniel

سلام من توی سایتی که یادم نمیاد خوندم که خون اشام ها وجود دارند درایتالیا دونفر که یک زن ویک مرد بودنند را دست گیر کردند

این ومرد درحالی دستگیر شدند گه داشتند خون یک مرده رامیخوردند

والبته گرگینه هاهم وجود دارند (این یکی ثابت شده)در اروپا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

سلام من توی سایتی که یادم نمیاد خوندم که خون اشام ها وجود دارند درایتالیا دونفر که یک زن ویک مرد بودنند را دست گیر کردند

این ومرد درحالی دستگیر شدند گه داشتند خون یک مرده رامیخوردند

والبته گرگینه هاهم وجود دارند (این یکی ثابت شده)در اروپا

خون آشام ها فقط خصوصیت خون خوردن رو ندارن بلکه از قدرت بسیار زیادی برخوردارن.و ....

اونایی که شما میگی بیمار بودن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ar-feiniel

خون آشام ها فقط خصوصیت خون خوردن رو ندارن بلکه از قدرت بسیار زیادی برخوردارن.و ....

اونایی که شما میگی بیمار بودن.

درسته اونا روانی بودن این تشخیص دکترا هم هست ولی ازنظر مردم عادی خون اشام اند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

البته منم معتقدم که وجود دارن. اما نه از اونایی که شما میگی. خون آشام واقعی. حتما وجود داشتن که بعدها فیلم و کتابشون کردن دیگه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ar-feiniel

البته منم معتقدم که وجود دارن. اما نه از اونایی که شما میگی. خون آشام واقعی. حتما وجود داشتن که بعدها فیلم و کتابشون کردن دیگه.

کاملا درسته درمورد گرگینه ها چی شنیدید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

کاملا درسته درمورد گرگینه ها چی شنیدید

هیچی متاسفانه. زیاد علاقه مند به این موضوعات خشن نیستم. هیچوقت دنبالشون نبودم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

خون آشام ها و گرگینه ها و موجودات افسانه ای

در مورد خون آشامیدن همین که شیرین گفت رو میگم، بیمار بودن، حتی یه بیماری نادر داریم که در مراحل پیشرفته وقتی شخص بره زیر آفتاب پوستش شروع به سوختن میکنه (پروفایرا)

در کل اگه به صورت علمی به خون هم نگاه کنیم، به هیچ عنوان نمیتونه یک بدن رو تغدیه کنه، یه مقاله ازش خوندم که اگه پیداش کردم واست میزارم

در مورد انسان هایی با قدرت بالا، کم هست، اما غیر طبیعی نیست، نمیشه بهشون گفت گرگینه

بازم به دلایل علمی میشه به راحتی ردش کرد...

اما کامل ترین متن به نظرم اینه :

http://en.wikipedia.org/wiki/Werewolf

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
blackhole

بالاخره نگفتید که در داستان های تالکین هم خون آشام ها وجود دارند یا نه؟ مثل خون آشامای معمولی هستند یا ویژگی های دیگه ای دارند؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ar-feiniel

ببین عزیزم در داستان هارو منم نمیدونم ولی توی یکی که بوده اما خون اشام ها در هر داستانی فقط ویژهگی های خاصی دارند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

... برام استوکر...

دراکولا برام استوکر، پیشنهاد میکنم هر کس که به این موضوعات علاقه داره فیلمش رو ببینه. فیلمش مال سال 92 و کارگردانش فرانسیس فورد کاپولا هست. البته من داستانش رو نخوندم و نمیتونم با اون داستان مقایسه اش کنم. یه جورایی این فیلم جد همه ی فیلم هایی هست که این روزها در مورد werewolf و vampire وzombie و این جور چیزا می سازن.

دراکولا واقعیت داشته. حالا نمیدونم که واقعا خون آشام بوده یا نه یا اینجور داستان ها واقعیت داشتن. من یکی از دوستام رفته بود رومانی و قصر دراکولا رو دیده بود و چند تا عکس از بیرونش گرفته بود رو نشونم داد. مثل اینکه مردم اونجا واقعا بهش اعتقاد دارن که تو قدیم شب ها میومده بیرون و مردم رو با خودش می برده و خونشون رو میخورده و از این جور چیزا. قصرش هم تو شب بسته هست و پلیس ازش محافظت میکنه !

(البته به نظر من اینا همش خرافات ـه و اینجوز چیزا نمیتونن وجود داشته باشن. )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
blackhole

کسی قرار نیست جواب منو بده :Ring:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ar-feiniel

سلام ببین دوست عزیز داکولا ها درواقع همون خون اشام هان فقط با این تفاوت که خون اشام وها می توانند حافظ را به طور کامل پاک کنن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
َAragorn

آیا خون آشام ها هم مثل ترول ها در فیلم هابیت در برخورد با نور خورشید تبدیل به سنگ می شند؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ar-feiniel

آیا خون آشام ها هم مثل ترول ها در فیلم هابیت در برخورد با نور خورشید تبدیل به سنگ می شند؟

سلام ترول ها تبدیل به سنگ نمیشن اونا در زیر نور افتاب بخار میشن ومی سوزند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
َAragorn

اگر ذهنم یاری کنه در ضمایم بازگشت پادشاه تالکین گفته بود که ترول ها به سنگ تبدیل می شن.در فیلم هابیت هم پیتر جکسون به عین همین موضوع اشاره کرده بود و به سنگ تبدیل شدن ترول ها رو به وضوح نشون داد.

ویرایش شده در توسط َAragorn

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ar-feiniel

اگر ذهنم یاری کنه در زماین بازگشت پادشاه تالکین گفته بود که ترول ها به سنگ تبدیل می شن.در فیلم هابیت هم پیتر جکسون به عین همین موضوع اشاره کرده بود و به سنگ تبدیل شدن ترول ها رو به وضوح نشون داد.

نه من منظورم توی فیلم نیس به طور کلی گفتم شاید توی فیلم اینجوری باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
َAragorn

نه من منظورم توی فیلم نیس

گفتم توی کتاب هم به این موضوع اشاره شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

بحث هایی که در تاپیک های آردا میشن همه به نوشته های تالکین برمیگردن؛ نه به بازی ها و نه به فیلم ها و نه به اساطیر و افسانه های ملیت های دیگه!

ترول ها انواع مختلفی دارن. ترول های عادی فکر کنم درمقابل نور خورشید به سنگ تبدیل بشن، ولی ترول های اولوگ-هی خیر. پیشنهاد میکنم نگاهی کنید به قسمتی از ضمایم (نه زماین!! :دی) بازگشت شاه (ضمیمه ج) که درباب ترول هاست. "نور خورشید را تاب می آوردند" این توصیفیه که برای ترول های اولوگ-هی که در اواخر دوران سوم توسط سائورون بوجود اومدن نوشته شده.

{اینکه اسپم نبود؟ :دی}

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

در کتاب هابیتم ترولها به سنگ تبدیل میشن توی فیلمم به این موضوع اشاره شده

(خوب من عاشق ترولهای بانمک ترولستانم )

دوستان یه کتاب خوناشامی به نام مورخ اثر الیزابت کاستووا کتاب جالبیه علاقه مندان به تاریخ به نظرمن این کتابو بخونن البته من هنوز تمومش نکردم برای اطلاعات بیشتر

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Historian

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

این تاپیک خون آشام هاست و نه ترول ها

جای ترول ها توی تاپیک خودشه، اینجا کمی توضیح دادم در مورد نام انواعشون

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=641&st=20

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

کسی قرار نیست جواب منو بده :ymapplause:

چرا چرا ، من !

ببین دوست عزیز ، خون آشام به اون صورت وجود نداره .

اما در داستان برن و لوتین ، وقتی لوتین جلوی میناس تیریث تول این گائورویت ، به همراه هوآن ، سائورون رو مجبور به فرار میکنه ، سائورون خودش رو به شکل یک خون آشام درمیاره . البته صحیحترش در ترجمه خفاشه ، یعنی میشه گفت یه جورایی خفاش خون آشام بوده . و الا تالکین هیچ علاقه ای به این موجود فانتزی مسخره نداشته .

در مورد اون مرد و زن خون آشام . ببینید خون آشام قدرت تسخیر داره ، اصلاح حافظه میکنه (که تین توجیحی هست واسه اینکه چرا هیچ انسانی به یاد نمیاره و یا باور نداره که خون آشامی هست و خونش رو مکیده !) وهمچنین خون آشام قدرت هایی مثل آپارات ، تغیر شکل و ... داره . خوب مطمئنا اون مرد و زن اینهمه کارو نمیتونستن انجام بدن !

اما گرگینه ها : در داستان های تالکین به وضوح ازشون یاد شده ، اما نه به صورت انسانی که در بدر ماه به شکل لیکان درمیاد ، بلکه به شکل گرگ هایی که ارواحی آتشین و موحش درونشون دمیده شده . بزرگترین نمونه شون کارخاروت بود . پدر لیکان های سرزمین میانه درائوگلوین نام داشت که هوآن به آسانی خرخرشو جوید !

در مورد حقیقت وجودشون در اروپا صحبت کردین . کسی هست بیشتر توضیح بده ؟ چه موردی یافت شده بوده ؟

خب شما یحتمل حواست نبوده . خون آشام ها در مقابل نور خورشید میسوزن و دود میشن . ترول ها خیر . ترول ها نمیتونن ویتامین d ساخته شده توسط خورشید رو ذخیره کنن بنابر این به شکل کلسیم فشره (سنگ ) درمیان . اما اولوک - های ، خیر . اینا مکارتر و خبیث تر و با شعورتر از ترول ها بودن . و توسط سائورون زبان یاد گرفته بودن (helllo! ) .

ویرایش شده در توسط سیه تیغ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

حتما شما کنت دراکولا رو میشناسین...در بعضی از جا ها با چهره ای زیبا ازش یاد میکنند و بعضی وقت ها هم بد ترکیب و ترسناک به تصویر کشیده میشه

اینطور که من در یکی از سایت های خارجی خوندم،افسانه ی خون آشام ها اولین بار از روی یک شنل بلند و یک لباس ترسناک ساخته شد.

ماجرا از این قرار بود:مرد ثروتمندی به نام کنت...همراه با همسرش از خانه برای خریدن لباس جدید خارج میشن.بعد از وسواس بازی ها و جر و بحث ها،کنت به ناچار،از روی اصرار همسرش،یک لباس سیاه رنگ با یقه های قرمز انتخاب میکنه.بعد از مدتی همسرش از پوشیدن این لباس حس عجیبی پیدا میکنه و خواب میبینه کنت در کنار یک آتیش ایستاده و خفاش ها دورش حلقه میزنن.کنت،همسرش را به طرف خودش میکشه و با نهایت خشم،گردن اون رو گاز میگیره.

بعد از اینکه زن از خواب بیدا میشه،چند روز بعد تصمیم به نوشتن یک داستان کوتاه در مورد خوابش میگبره و بعدها افراد بسیاری راه اونرو ادامه میدن.

و در حال حاضر،کنت دراکولا موجود ترسنکی شده که ما میشناسیم.موجودی که از نور خوشید تنفر داره و با دیدن او نابود میشه.

انیمیشن ها و فیلم های زیادی در مورد خون آشام ها ساخته شده که همه بر اساس جرقه ی اول داستان به وجود اومدن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...