رفتن به مطلب
رایت ساحر

جادو چیست و جادوگر کیست؟

Recommended Posts

amir18

من با اناتار موافقم

یه سوالم دارم فکر کنم اینجا بگم بهتره

ایا دیوید کاپرفیلد هم جادوگره؟؟؟؟؟

اخه من فیلمشو دیدم یه کارای عجیبی میکنه که شاخ در میارید

یا شعبده بازه؟/

اصلآ فرق شعبده باز با جادوگر چیه؟؟؟؟///

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی

تا اونجا که من میدونم خودش بارها گفته که همهی کارهای من جنبه ی تردستی دارن... دیگه اینکه واقعا چی هست، خودش میدونه و خداش!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Radagast

جادو چند نوع دارد.

1.کرامت است که نمیشه اسمش رو جادو گذاشت.علمی است که فقط اولیای خدا از اون اگاه اند.

2.جادوی پلید که جن گیری و استفاده از نیروهای شیطانی است.

3.اموزه هایدو فرشته هاروت و ماروت که از نمونه های ان احتمالا می شه شرف شمس رو نام برد.

4.تکنولوژی بالاتر از زمان که بعضی از افراد ان را دارا هستند مثلا شما با حیله های مختلف یه بچه رو فریب می دین.ما هم در مقابل اون افراد یه بچه هستیم و گول می خوریم.در نتیجه این جادو نیست.جادو به نظر می یاد.

5.ارتباط با طبیعت که با اختیار دروئید باعث به وجود امدن حوادث طبیعی میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

جادو تعاریف زیاد و مختلفی داره؛ مثلاً می‌تونی نیرویی درونی و مثل یه استعداد تعریفش کنی که موجب میشه تا کارهای عجیب انجام بدی؛ یا به معنای دوز و کلک و کاری حرام در اسلام؛ یا...

ویرایش شده در توسط گندالف سپید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

در برنامه ای در تلویزیون دیدم که میگفتن افرادی که جادو میکنن با استفاده از کارهایی و در خواست کمک کردن از اجنه و شیاطین جادو رو به دست میارن

ویکی از معلمهای دوران دبیرستانمون میگفت جادو چیزی که هرچی یک فرد تقوا پیشه کنه و از نظر روحی بالاتر بره و به عرفان برسه یهسری نیروهایی رو که خداوند بهش قبلا عرضه کرده به دست میاره مثل حرف زدن با حیوانات و... که این در ذات انسان هست اما چون انسان وارد این عالم میشه وپس از طی سالهایی از زندگیش روحش با گناه هایی اغشته میشه این نیرو رو از دست میده

واینکه من کلا از جادو خوشم نمیاد ویکمی هم ازش میترسم تصور اینکه افرادی به یه طریقی نیرویی بیشتر از تو دارن واینکه این نیرو روزی باعث بشه به خودت وخونوادت اسیبب برسه خیلی ترس داره

واینکه ترجیح میدم تو دنیا کتابها این مسئله رو دنبال کنم وبیشتر از این مقوله بهش فکر نکنم

ولی این که جادو وطلسم است واقعا در قران بهش اشاره شده همونطور که دوستان زیادی گفتن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

گاهی برای من سوال پیش میاد که چطور میشه در عصر مدرن به این مسائل اعتقاد داشت !؟ چطور میشه به پدیده ای که نتونسته خودش رو در بوته علم تجربی نشون بده و دلیل علمی بر اثبات اون وجود نداره انقدر توجه کرد !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خيلي چيزها هست كه بشر نميتونه با دليل علمي اثبات كنه. اين به اين معني نيست كه اون چيزها بدرد نميخورن و نبايد بهشون توجه كرد. مثلا قوانين ماكسول كه رفتار امواج مخابراتي رو توضيح ميده اثبات نداره! اما ما داريم در تمام زندگي روزمره خودمون ازش استفاده ميكنيم!

يا مثلا طبق تئوري الماس بايد بهترين هادي الكتريسيته باشه در حالي كه اصلا هدايت الكتريكي نداره اما هدايت گرماييش 40 برابر مس هست. هدايت گرمايي و الكتريكي يك منشا دارن و نبايد ماده اي وجود داشته باشه كه يكي رو خيلي قوي داشته باشه اما اون يكي رو اصلا نداشته باشه.

پ.ن:

شرمنده يكم تخصصي شد. من تو رشته خودم كه اطلاع كافي دارم صحبت كردم و گرنه شايد مثالهاي ملموس تري هم باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

درسته ، از این دست مسائل هم در رشته ما زیاد دیده میشه ، مثل این که اصلا مشخص نیست چرا دارو های روانپریشی که مانند مود مخدر ، عملکرد مشابهی بر انتقال دهنده های عصبی دارن از قانون تحمل مواد مخدر تبعیت نمیکنن ! من هم مخالف این عقیده هستم که این مسائل نادیده گرفته بشن . اما این مسائل با موضوعی مثل جادو و امثالهم ، فرق میکنه .

هدایت گرمایی الماس و عدم تبعیت داروهای روانپریش از قانون دستگاه عصبی دو امر کاملا محسوسه ، ما اونها رو تجربه میکنیم ، فقط دلیلی بر علت اونها نداریم ، مثل زمانی که مردم علت رعد و برق رو نمی دونستند .

اما مسئله جادو جداست ، من میگم این پدیده اصلا در قالب تجربه نمیاد که بخواد علت و شناختی بر اون پیدا کنیم .

ویرایش شده در توسط arven

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

در برنامه ای در تلویزیون دیدم که میگفتن افرادی که جادو میکنن با استفاده از کارهایی و در خواست کمک کردن از اجنه و شیاطین جادو رو به دست میارن

ببینید دوستان یه سری کارها در جهان ما هستند که همه ی مردم می تونند انجام بدن اما در حال حاضر کسی قادر به انجام اون ها نیست !!

به قول یکی که می گفت :

رسد آدمی به جایی که غیر از خدا نبیند !

انسان به جایی خواهد رسید که فقط خدا رو نمی تونه ببینه !! ناسلامتی ما خلیفه الله هستیم روح خدایی در ما دمیده شده !!

همین چیز ها بوده که فمنیست ها خود رو خود آ می دونند !!

جادو نمی دونم کسی باور می کنه یا نه اما با عرض شرمندگی باید بگم وجود داره و در دنیای مدرن هستند کسانی که جادو می کنند اما نه به صورت هری پاتر و هاگوارتس بلکه به صورت های دیگه !!

مهم ترین سند برای اثبات جادو خود قرآنه ! شاید الان بگید بحث رو به دین نکشون اما بیاید قران رو یه کتاب غیر دینی بدونیم و اون رو یه کتاب بدونیم که از جهان دیگه اومده ( سعی نکنید بگید اول باید قرآن رو اثبات کرد چون اثبات قرآن فراتر از این پست و تاپیک هست ) اگه جادو دروغ بود و وجود نمداشت خدا تو کتابش نمی گفت که ما یاجوج و ماجوج رو فرستادیم برای مقابله با جادو .. از طرفی اثبات یاجوج و ماجوی رو می تونید در اثبات ذوالقرنین ببینید !

اما اگه جادو رو بخواهید به صورت علمی بررسی کنیم شاید اون رو با متافیزیک بشه مقایسه کرد !!

شما در متافیزیک می تونید با تاثیر گذاشتن روی ماده های پیرامونتون اون ها رو تغییر بدیدن

مستند راز رو که دید !! اون قسمتی از متافیزیک بود که با تاثیر گذاشتن بر روی محیط اطراف می تونستند به مقاصد خودشون برسند

مثلا قوانين ماكسول كه رفتار امواج مخابراتي رو توضيح ميده اثبات نداره!

مهدی راست می گه !

خاصیت دوگانگی رفتار امواج و فکر کنم بیشتر نور که پایه گذار فیزیک کوانتوم اثبات نداره !! ( البته امید به آزمایشات اوپرا شاید جوابی برای این موضوع باشه )

یه جا خوندم که می گفت جوزف تامسون نوبل گرفت برای این که گفت الکترون ذره است و چند سال بعد پسرش نوبل گرفت به خاطر این که گفت الکترون موج است !

اما بزارید من کلا بگم که جادو وجود داره و کتاب هایی هم در همین ضمینه هست !! البته اون رمالی که تو تلویزیون می گن همش دروغه و اون اصلی هاش رو هیچ وقت نشون نمی دن !

از طرفی دید به حادوگری از طریق دید دینی با دید علمی فرق داره شاید بگید علم و دین در تضاده اما این عقل سلیم ماست که علم رو دین رو در تضاد می بینه !!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الدا

من همه ی پست اصلان جون رو خوندم و ایشون تقریبا میشه گفت جواب کامل دادن ولی منم تو تکمیل فرمایش های ایشون باید بگم خیلی از علم ها الان هستند که تو آینده منسوخ میشن و از یادها میرن و در مقابلش خیلی از علم هاهم تو گذشته بودن که الان مسوخ شدن و از یادها رفتن و این کاملا طبیعیه چون اگه غیر از این بود انسان ها حتما باید از عمر مردمان الدار بهره مند می بودن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

جواب دادن به این سوال ، یه چیز شخصیه و بستگی به اعتقادات ماوراالطبیعه ی هر کسی داره . ولی اگه قرار باشه که اثباتی ( برای هر چیزی ) وجود داشته باشه که برای همه قابل پذیرش باشه ، صد رد صد اون از طریق علم هست .

من فکر میکنم که خود علم بزرگترین جادو باشه ! هر کسی ، با هر تعریفی از جادو ، مطمئنا" این رو تو تعریف خودش می گنجونه که : جادو چیزی هست که من نمیتونم انجام بدم !

شاید خود علم ، بزرگترین جادو باشه . چیز هایی الان هست که در گذشته نبودن . شاید خیلی از این چیز ها ، در افکار آدم های گذشته ، اشیا جادویی محسوب بشن . مثلا اگه پلان تیر رو یه وسیله ی جادویی بدونیم که میشه باهاش با یکی دیگه ارتباط برقرار کرد ، خب منم هم یه وسیله مثل این دارم به اسم موبایل ، یا وبکم ! که میتونم باهاش همین کار رو انجام بدم . ولی من موبایل یا وبکم رو وسیله ی جادویی نمیدونم ، چون میتونم ازش استفاده کنم !

جادو به نظر من ، چیزی هست که در گذشته بوده و الان نیست ، یا الان نیست و در آینده بوجود میاد . و چون الان نیست ، پس من بهش میگم جادو !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Glorfindel Thalion

خوب من نمی دونم چرا تا حالا این تاپیک رو ندیدم. ( خوب به خاطر اینکه کور بودی.)

با این حال فکر می کنم در این موضوع اطلاعات کافی دارم. می خوام چیزهایی که بدرد می خوره رو بگم.

با اجازه من می خوام یه ایراد بگیرم. این اسم یه مشکلی پیش میاره. در اصل مهم اینه که منظور ما از جادو چی باشه ؟ متافیزیک ؟ خرافه ؟ حقه بازی ؟ شعبده ؟ ارتباط با طبیعت ؟ و.......

پس در اصل کلمه ی جادو در عصر حاضر بسیار ناقصه.

اول درباره ی کلمه ی جادو توضیح می دم. در اصل در باستان عقیده بر این بوده که یک سری نیرو هایی وجود داره . ( عمدتا پلید ) به اسم یاتو. یاتو رو کاهنان معابد میترا استفاده می کردن. عوامل مخربی داشت و پلید بود. با آمدن زرتشت (ع) « نمی دونم بنویسم یا ننویسم. از نظر خود باید رعایت بشه. به عنوان پیامبر خدا ) و مبارزه با میتراییسم. جادوی دیگری به میان اومد به اسم جادوی سفید . بعضی معتقدند که بانی جادو سفید برادر زرتشت بوده. اما بعضی خود زرتشت رو بانی می دونن. ( خود من مورد دوم رو محتمل می دونم. بر اساس نظریه هاروت و ماروت. )

از اینجا کلمه ی یاتو به مقیاس گسترده در ایران به وجود آمد. با گذر زمان به جاتو و بعد جادو تغییر کرد.

اما تعریف اساسی جادو از دیدگاه متافیزیک : مردم هر جامعه به هر گونه تسلط بر نیروهای 7 گانه ( به اعتقاد بعضی هشتگانه ) به طوری که قوانین فیزیکی زمین رو رد کنه جادو میگن.

مثال : شفا دادن. زیاد کردن شعاع دید به طوری که امواج بیشتری قابل دید باشه. و ملموس ترین بلند کردن یک سنگ بدون دست. نگه داشتن عقربه ی ساعت ، باز کردن قفل در بدون تماس فیزیکی .

اما خوب ما باید بدون این نیرو ها چیست. قابل ذکر است که در این چرخه به دست آوردن یکی از نیروها حرام و در قرآن سحر نامیده شده. بقیه تقریبا کرامت هستند که در جامعه به اسم جادو رواج پیدا کرده اند.

1 _ حرف یا آوا

« گنج اسرار الهی حرفست. مخزن گوهر شاهی حرفست » شیخ بهایی

این طبقه بسیار مقدس بوده. در اسلام قابل توجه بوده. در اسلام به عنوان جفر معروف است. از علمای این علم مثالهای بسیار می شود زد. از جمله : شیخ بهایی ، ملاصدرا ، شیخ الرئیس ابو علی سینا ، شاه نعمت الله ولی و ....

2 _ عناصر طبیعت مانند خاک و آب

3- گیاهان

4_ حیوانات

این سه مورد بالا یعنی عناصر ، گیاهان و حیوانات یک نوع جادو دارند. جادوی این سه گروه از سالم ترین و زیبا ترین جادو هاست. رسیدن به آن نیاز به صبر و ذهن سالم دارد و معمولا به خاطر همین موضوع معمولا خواستار ندارد و لذا کتبی از این نمونه در دست نیست. متاسفانه هرگز در ایران و خاور میانه نبوده. اما در اروپا و در بین اقوام گل و کلت بسیار محبوب بوده و در افسانه ها بسیار از آن یاد شده. نمونه های افسانه ای این جادو راداگاست و ملفاریون هستند.در انگلیسی با لفظ Druid خطاب می شن.

5_ فرشتگان

این مرتبه بسیار قوی هست. نیروی بسیار زیادی دارد . اما چشم گریان می خواهد و دل شکسته و پیشانی پینه بسته. لذا خیلی سخت به این مرتبه می توان دست یافت. مسلما پیامبران به این مرحله نیز محیط بوده اند. اما اولیاء اندکی به این مرحله رسیده اند. اما کتابی در دست نیست.

6 _ اجنه ( ترجیحا شیاطین )

امروزه در ایران به اسم کابالا مشهور شده. ( هر چند این گفته اشتباه است چون کابالا یک آئین است .) در ایران باستان جادوی سیاه خوانده می شده . اقوام زیادی از این جادو زخم خورده اند. مهد آن را شهر افسانه ای بابل می دانند. در مصر نیز این دانش بوده. در واقع مصریان شاگردانی بودند که از استاد جلو زدند و در این کار خبره شدند. از نمونه های این جادو در سوره بقره است که می گوید زندگی مردم را خراب می کردند. همچنین مارهای جادوگران مصری بر اساس این جادو به وجود آمدند.

در قرآن سحر نامیده می شود. به هر شکل حرام است. و همچنین بسیارخطرناک ( به دلایل عدیده )

7 _ ذات انسانیت

از همه ی اعداد نامبرده شده قوی تر است. عدد انسانیت خوانده می شود. به همین خاطر 7 در فرهنگ ها بسیار مورد استفاده بوده. این طبقه مخصوص پیامبران ، اولیای الهی و کسانی هست که ذات خود را شناخته اند . بسیار وسیع است. من تا حالا در موردش کتابی نخوندم. را های مختلف داره. عبادت و ریاضت. از این را هاست. اراده هم در این زمره است اما اعمال اراده به نفس سخت است.

در این میان سحر را گفتم. بقیه این طبقات حلال هستند. ( از دید اسلام ) در کشور ما بدون شناخت همه را جادو می گن که این یک اشتباهه. بعد مورد مهم اینه که متافیزیک به عنوان یه علم وجود داره. بار این علم بر دوش متافیزیسین هاست. جالبه بدونید. خود متافیزیک دارای علم بنیان هست. قواعد داره. فرمول داره. و نیاز به تمرین شدید داره. لذا در دست هر کسی نیست . , و مطمئنا کسانی هم که به قواعد این علم دست پیدا کردن. همینجوری در اخیار کسی قرار نمی دن.

حال خرافه چیه؟ از نظر علم متافیزیک خرافه چیزی هست که نه از نظر علم تجربی و نه با علم متافیزیک جور در بیاد. مثلا درست کردن معجون با پای ملخ و چش قورباغه و از این حرفها. یا حپروت و حشروت گفتنهای دعا نویس های خیابونی . یا بر فرض دیدن انجام کار خواهر شوهر توی فال قهوه. ( من با مبانی بعضی از فالها آشنا هستم. اصلا یه چنین چیزی امکان نداره که بگی فلانی داره فلان کار می کنه. مخصوصا در فال ناقصی مثل قهوه.) اینها خرافه است و ما نباید خرافه رو با متافیزیک اشتباه بگیریم.

ما هر شب به سفر سماوی میریم. هممون هاله ی نورانی داریم. کلماتی رو ما تاثیر می ذاره و غیره. در هر صورت این مطلب مهمه که چیزی رو با چیز دیگه اشتباه نگیریم.

مخلص شما گلورو

ویرایش شده در توسط Glorfindel Thalion

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

بله جناب گلوروفیندل ثالیون بسیار درست فرمودند ...

بنده هم مطالبی رو در خدمتتون قرار میدم شاید مفید واقع بشه .

به گفته یکی از معصومین علیه سلام ، (فکر کنم امام صادق ع یا باقر ع باشن) جادو به سه دسته تقسیم میشه :

1- یکی اینکه علم استفاده از انرژی مواد رو بدونی و اونو به کار ببری . مثلا استفاده از انواع سنگ انگشتری برای جاری کردن نوع انرژی خاص در بدن به شکلی جادو محسوب میشه. این جادو بسیار معموله و تقریبا امروزهکسی اون رو به عنوان جادو محسوب نمیاره .

2- یکی دیگه اینه که بدونی چگونه از انرژی موجود در جهان استفاده کنی . این کار نیاز به تحصیل علوم غریبه (و صد البته علوم غریبه اسلامی ) داره در باب انرژی شناسی .

3- یکی دیگه ، که آسون ترین ، متداول ترین و پلیدترین راهه ، استفاده از علوم غریبه شیطانی هستش . شما با استفاده از انرژی های تاریک خاص ، دست به انجام اعمال شنیع میزنی(خدایی ناکرده !). مثل اعمال تجاوز وحشیانه به جنس مخالف ، تجاوز به جنس موافق ، ریختن خون دختران بالغ ، ریختن خون انواع حیوانات بیگناه و مهمتر از همه ، قربانی کردن کودک ذکور با سن پایین .

در هر مورد کتبی منتشر شده . ما کثافترین کتب ، طم طم هندی و قانون کرولی هستن .

حالا چرا این علوم حرامه :

1- الی حرام نیست و توصیه شده که اصلا از اینجور جادو اکیدا بهره ببرید در راستای افزایش توجه خداوند !

2- دومی اشکال داره . اگه نیروهای خودت رو بشناسی به قول تلخک در پشت کوه های بلند شناخت نیرو چی نی (!) و اشکالی نداره . ولی اگه بخوای در انرژی طبیعت بهره ببری ، در سطح وسیع ، توازن رو بهم میزنی . مگه این که خودتو با اون هماهنگ کنی که باز این هم چی نی !

3- این یکی هم که تابلوه چرا حرامه دیگه . توضیحات ارائه نمیدم !

پ.ن : دین و علم اصلا در تضاد نیستند اصلان جان ، ایننظریات غربی رو لطفا هویجوری نیاید اینجا مطرح کنید !

هرکی مرده بیاد جلو خودم جوابشو میدم ( الان فرض کید دارم یه کتی راه میرم !) :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

با تشكر إز جناب گلوروفيندل كه توضيحات تكميلي إشاره كردند !!

اما جناب ستيغ :

پ.ن : دین و علم اصلا در تضاد نیستند اصلان جان ، ایننظریات غربی رو لطفا هویجوری نیاید اینجا مطرح کنید !

هرکی مرده بیاد جلو خودم جوابشو میدم ( الان فرض کید دارم یه کتی راه میرم !) :دی

جناب ستيغ عزيز من الان اين پست رو دارم مي بينم :دي

مي خوام إز شما بپرسم كه كجاي پست آخر من در اين تاپيك به اين موضوع إشاره داره كه علم و دين در تضاده ؟؟؟

من گفتم كه كساني كه مي گن علم و دين در تضاده به خاطر اينه كه فعلا عقل سليم نمي تونه بعضي إز تناقضات رو حل كنه ! و گرنه علم و دين در تضاد نيستند !!

خواهشا پست ها رو خوب بخونيد !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

سلام و عرض ادب به همه ی شما آردایی های عزیز!

همونطور که همه میدونیم "جادو" یه نیرویی هست که استفاده ازش دلایل مختلفی داره. مثلا برای آسون ترکردن کارها. یا تبدیل چیزی به چیز دیگه.

در واقع یه نیروییه فراتر از نیروی انسان .که میشه در جهت شر و خیر ازش استفاده کرد.

بسیاری معتقدند که "جادو", فقط توی افسانه ها و مربوط به دنیای فانتزیه و در جهان واقعی جادوگری ممکن نیست. اما خب ما امروزه شاهد وجود جادوگران در دنیای واقعی هستیم .

سوال من اینه که آیا جادوگر , جادوگر "بوده" یا "شده" ؟ منظورم اینه که کسی که جادو میکنه از بدو تولدش این عطیه رو داشته و به مرور زمان نیروش رو تقویت کرده یا جادوگری , شدنیه و ربطی به استعداد اولیه نداره و هر انسان خودش میتونه با انجام مراقبه ها و پشت سر گذاشتن مراحل جادوگری , جادو کنه؟

و اگر این عطیه از روز تولد دروجود شخص جادوگر بوده, عتما علائمی داره که با تشخیص اونا راه جادوگری رو پیش گرفته. حالا این علائم چیا هستن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Glorfindel Thalion

این سوال چیزیه که واقعا خود اساتید علوم خفیه توش خیلی مطمئن نیستن. اما تو اونجایی که من می دونم. 30 درصد از مردم جهان دارای نیروهای ماورائی از بدو تولد هستن. (البته این به معنی این نیست که از بدو تولد بتونن کارهای عجیب انجام بدن. شرایط داره و بستگی داره. ) 40 درصد دیگه می تونن با تمرین نیرو های ضعیفشون رو قوی کنن.

و 30 در صد دیگه به هیچ وجه امکان نداره بتونن جادو کنن. اصلا امکان نداره. حتی خوابهای این 40 درصد هم همیشه اشفته است و بی معنیه.

از اون سی درصد اول میشه به بعضی موسیقیدانان بزرگ. دانشمندان و بزرگان تاریخ اشاره کرد. خیلی از این افراد هیچ وقت تا اخر عمر متوجه نمی شن که نیرو دارن. و خیلی ها هم به بیراهه می رن.

امام محمد غزالی گفته کسانی که در ذاتشان نیرو وجود داره . اگر در راه راست قدم بذارن اولیاءالله می شن. اگه به بیراهه برن جنگیر و ساحر می شن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ar-feiniel

سلام به دوستان :جادوشکلی از انرژی که در زندگی جریان اداره وما به سختی میتونم به اون حالت بدیم در واقع یه زمانی جادو مال ما بوده اما از دست دادیمش

جادو مال دیو ها دورف ها پیکسی ها گابلین ها الف ها و... است

بعضی از موجودات جادو ندارنند مثل1ترول ها1 قنتورس ها

خدارو شکر که ما جادو نداریم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

سلام به دوستان :جادوشکلی از انرژی که در زندگی جریان اداره وما به سختی میتونم به اون حالت بدیم در واقع یه زمانی جادو مال ما بوده اما از دست دادیمش

جادو مال دیو ها دورف ها پیکسی ها گابلین ها الف ها و... است

بعضی از موجودات جادو ندارنند مثل1ترول ها1 قنتورس ها

خدارو شکر که ما جادو نداریم

با این که جادو نوعی انرژی هست مخالم تا حدودی ؟ { البته حالت کلی رو گفتم !! } - از طرفی تعریف این که اتفاقات جهان اطراف ما دارن به صورت ماده - انرژی دارن عمل می کنند بحث دیگه ای که اگه باهم مچش کنیم با این موضوعی که گفتید موافقم البته در این که کل جهان انرژی هست -

از طرفی در باب جادو اول باید فلسفه ی جادو رو تو تمام اعصار و فرهنگ ها باید بررسی بشه از اون مهم تر این که اصلا باید ببینم جادو و تعریف جادو چیست ؟؟

مثال می زنم براتون : من ماشین زمان ساختم و می رم اینده و و اینده رو می بینم و بعد میام به شما می گم که اینده این می شه ایا این پیشگویی نوعی انرژی هست با دونستن این موضوع که پیشگویی هم نوعی جادو محسوب می شه ! { اشاره به این موضوع که شما گفتید جادو نوعی انرژی هست }

در باب این ک موجودات اسطوره ای جادو دارند یا نه همون طور که گفتم باید بررسی کلی بشه از جادو و این که اصلا جادو به چه چیزی می گن !!

موجودی مثل پیکسی رو تا به حال به طور جدی تو اسطوره ها ندیدم ؟ این موجود مختص داستان ای رولینگه !!در باب بقیه موجوداتی که اشاره کردید که جادو دارن باید بررسی بشه !!

ترول ها جادو دارن این رو یه جایی خوندم و قنطورس ها هم نوعی جادو دارند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ar-feiniel

با این که جادو نوعی انرژی هست مخالم تا حدودی ؟ { البته حالت کلی رو گفتم !! } - از طرفی تعریف این که اتفاقات جهان اطراف ما دارن به صورت ماده - انرژی دارن عمل می کنند بحث دیگه ای که اگه باهم مچش کنیم با این موضوعی که گفتید موافقم البته در این که کل جهان انرژی هست -

از طرفی در باب جادو اول باید فلسفه ی جادو رو تو تمام اعصار و فرهنگ ها باید بررسی بشه از اون مهم تر این که اصلا باید ببینم جادو و تعریف جادو چیست ؟؟

مثال می زنم براتون : من ماشین زمان ساختم و می رم اینده و و اینده رو می بینم و بعد میام به شما می گم که اینده این می شه ایا این پیشگویی نوعی انرژی هست با دونستن این موضوع که پیشگویی هم نوعی جادو محسوب می شه ! { اشاره به این موضوع که شما گفتید جادو نوعی انرژی هست }

در باب این ک موجودات اسطوره ای جادو دارند یا نه همون طور که گفتم باید بررسی کلی بشه از جادو و این که اصلا جادو به چه چیزی می گن !!

موجودی مثل پیکسی رو تا به حال به طور جدی تو اسطوره ها ندیدم ؟ این موجود مختص داستان ای رولینگه !!در باب بقیه موجوداتی که اشاره کردید که جادو دارن باید بررسی بشه !!

ترول ها جادو دارن این رو یه جایی خوندم و قنطورس ها هم نوعی جادو دارند

قنتورس ها اگر جادو داشته باشند که من میگم ندارند به مقدار خیلی کم هست چون تااون جایی که من اطلاع دارم اونا انقدر باهوش هستنند که نیازی به جادو ندارند ودرمورد پیکسی ها درسته که فقط تا یه حدی ثابت شده اما وجود دارند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

قنتورس ها اگر جادو داشته باشند که من میگم ندارند به مقدار خیلی کم هست چون تااون جایی که من اطلاع دارم اونا انقدر باهوش هستنند که نیازی به جادو ندارند ودرمورد پیکسی ها درسته که فقط تا یه حدی ثابت شده اما وجود دارند

درود بر همه ي دوستان .

اونطور كه در حال بررسي هست معلومه كه در جهان واقعي بحث است .

قبل از اينكه چيزي رو بخوايم مورد بررسي قرار بدهيم بايد به يه نكته توجه كنيم و اون هم ماهيت اين موجودات هست .قطعا اين موجودات وجود خارجي ندارند .الان آنقدر علم پيشرفت كرده كه اگر گونه اي از اين موجودات وجود داشت قطعا ثبت ميشد .

اونچه كه ميشه قبول كرد اينه كه تمامي انسان ها قوه تخيل دارند و ميتونن موجوداتي براي خود تصور كنن و اون رو روي ورق بيارن .اما نكته اي كه هست اينه كه ما بايد قبول كنيم ؟

امروز داشتم تو نت ميچرخيدم يه سري كتاب نسخه خطي پيدا كردم در مورد علم غريبه و ... كه واقعا كتاب هاي مزخرفي بودن .توشون عكس ها و متن هايي نوشته شده بود كه قطعا فقط در افراد بي سواد اثر ميكرد اما وقتي كس ديگه اي اون رو ميخوند حتما ميفهميد كه عده اي افراد ديوانه اون هارو نوشتن .خيلي دوست داشتم بدونم اگه روان شناساي به نامي مانند فرويد كه همه ميشناسيد اين كتابارو ميخندن چه نظري در مورد نويسندش داشتن !

هميشه وقتي به اين مسايل برخورد ميكنم قوري راسل رو معرفي ميكنم !

اما اونچه كه مسلمه اينه كه انسان از عقل برخورداره و لااقل ميتونه تفكر كوتاهي در مورد اين موجودات داشته باشه .

سخن بعد :

در مورد انرژي .چيزيه كه تنها ميشه بهش اشاره كرد .و ماهيت جادو رو به اون داد .البته اسم اون هم نميشه گذاشت جادو !

سخن آخر به گلورفيندل عزيز :

چيزي هست به اسم " تو خونش هست" كه لفظ انگليسيش ميشه "To be in ones Blood" كه فكر كنم منظور شما اين هست . (اگه اشتباه ميگم لطفا تصحيح كنيد)

چيزي كه بنده و قطعا همه ميدونيم اينه كه 45 درصد خون رو پلاسما تشكيل ميده بقيه هم گلوبول سفيد و قرمز .البته تو بعضي از افراد نا هنجاري هايي مثل تالاسمي و ... هم هست ولي در كل چيزي به اسم استعداد جاي نداره .

اونچه كه هست تلاش افراد هست .به قول بودا : "هنر ها به آموختن شروع ميشود و با تمرين به كمال ميرسد. هيچ چيز ارثي نيست الا مرگ"

البته مسائلي هم مانند جهل و خرافات و ... نيز آدم ار خانواده به ارث ميبرد كه كار به آنها نداريم .

اما ...

" اما اگر "من محمد تقي" پسر "كربلايي قربان" آشپز قائم مقام فراهاني صدر اعظم و سياست مدار عصر خويش باشم و توي يك همچين محيطي زندگي ارباب، نوكري را ديده باشم و با عقل خود تفاوت اين دو را بفهمم به جاي اينكه بروم توي آشپزخانه و دستيار پدرم شوم از امكانات استفاده ميكنم و از خود يك ميرزا تقي خان امير كبير ميسازم و ميشوم صدر اعزم ناصرالدين شاه" نقل قول مستقيم

در آخر تنها چيزي كه وجود دارد تو خون آدم نيست تو مغز آدمه .

با عرض ادب و احترام خدمت همه دوستان .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Glorfindel Thalion

اصطلاحات رو بلد باشه. این که یه چیزی تو خونه کسی باشه به این معنی نیست که توی بافت خونیش وجود داشته باشه. و البته هم صد درصد به این معنی نیست که پدر و مادرش هم همین خصوصیت رو داشته باشن. بعد از طرفی ، بعد همچین حرفی درست نیست که بگیم ارث وجود نداره و بستگی به خود آدم داره.

مسئله ی دیگه اینکه من این مسئله ی ارث رو در بعد نیروی ماورایی یا به اصطلاح مدیوم بودن گفتم ، هیچ ربطی به مثال شما با امیرکبیر نداره. نسخه های خطی رو هم فکر نکنم تونسته باشی بیشتر از چهار ، پنج خط خونده باشی ، از اون چهار پنج خط هم شاید یه خطشو متوجه شده باشین ، پس قضاوت نکنیم . همین کتابها از بزرگانی مثل ابوعلی سینا ، شیخ بهایی و ..... نوشته شده.

خود بودا هم که شما صحبت هاشو اینجا به ما میگین ، شروعش با خفیه بوده. اگر متافیزیک نبود ، بودایی هم نبود. هر چند ذهنشون توسط ارواح طبیعت بسته شد و هیچ وقت به حقیقت اصلی دست پیدا نکردن.

بعد با این وجود که 30 درصد مردم جهان می تونن در متافیزیک به درجه ای برسن ، در نتیجه ذات کلمه ی جادو اصلا زیر سوال میره و واقعیت اینه که اصلا چیزی به اسم جادو وجود نداره ، انسان در سیر تکامل یکسری از ویژگی ها شو از دست داده و یه سری دیگه به دست آورده. نیروهای متافیزیکی هم شامل این روند بودن.

اینکه ما بگیم نیرویی هست که ما کنترلش کنیم میشه جادو ، حرف درستی نیست. جادو نیرو نیست. تنها جلوه بعد چهارم در بعد سومه که عجیب به چشم میاد.و همه ی موجودات درصدی از اونو دارن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ar-feiniel

سلام به شمادوست عزیزمن درسته که نه یک مسلمانم ونه ایرانی ومطالعات زیادی در روی دین های مختلف انجام دادم

اگر اشتباه نکنم در کتاب های شما ویا در کتاب مقدستون قران کریم خداوند فرمودنند(:دوتا از فرشتگان جادو را به زمین اوردن ) پس جادو وجود داره مگر اینکه شما این وانکار کنین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

اصطلاحات رو بلد باشه. این که یه چیزی تو خونه کسی باشه به این معنی نیست که توی بافت خونیش وجود داشته باشه. و البته هم صد درصد به این معنی نیست که پدر و مادرش هم همین خصوصیت رو داشته باشن. بعد از طرفی ، بعد همچین حرفی درست نیست که بگیم ارث وجود نداره و بستگی به خود آدم داره.

مسئله ی دیگه اینکه من این مسئله ی ارث رو در بعد نیروی ماورایی یا به اصطلاح مدیوم بودن گفتم ، هیچ ربطی به مثال شما با امیرکبیر نداره. نسخه های خطی رو هم فکر نکنم تونسته باشی بیشتر از چهار ، پنج خط خونده باشی ، از اون چهار پنج خط هم شاید یه خطشو متوجه شده باشین ، پس قضاوت نکنیم . همین کتابها از بزرگانی مثل ابوعلی سینا ، شیخ بهایی و ..... نوشته شده.

خود بودا هم که شما صحبت هاشو اینجا به ما میگین ، شروعش با خفیه بوده. اگر متافیزیک نبود ، بودایی هم نبود. هر چند ذهنشون توسط ارواح طبیعت بسته شد و هیچ وقت به حقیقت اصلی دست پیدا نکردن.

بعد با این وجود که 30 درصد مردم جهان می تونن در متافیزیک به درجه ای برسن ، در نتیجه ذات کلمه ی جادو اصلا زیر سوال میره و واقعیت اینه که اصلا چیزی به اسم جادو وجود نداره ، انسان در سیر تکامل یکسری از ویژگی ها شو از دست داده و یه سری دیگه به دست آورده. نیروهای متافیزیکی هم شامل این روند بودن.

اینکه ما بگیم نیرویی هست که ما کنترلش کنیم میشه جادو ، حرف درستی نیست. جادو نیرو نیست. تنها جلوه بعد چهارم در بعد سومه که عجیب به چشم میاد.و همه ی موجودات درصدی از اونو دارن.

گلورفيندل عزيز قطعا بنده قصدم بي احترامي نبود اما مثل اينكه از سخن بنده بد برداشت شد .در هر صورت اگه بي احترامي كردم شرمنده .

در مورد خون و ماهيت اون بيشتر جنبه طنز داشت و در كل هدفم اين بود كه بگم نميشه بدون تلاش چيزي رو به دست آوورد .قطعا اگر در مورد هر مسئله اي تلاش و پشتكار وجود داشته باشه انسان ميتونه به اون دست پيدا كنه .

در مثل مناقشه نيست !

در مورد پاراگراف دومتون خندم ميگيره .بنده اون رو از هيچ كتاب نسخه خطي اي نخوندم و بلكه اون رو از يه مقاله اي نقل قول كردم .در مورد راست و دروغش هم اصلا كار ندارم بيشتر باز هدفتم ماهيتش بود كه همونه كه خط بالا عرض كردم .

در مورد بودا هم همينطور .بنده اون رو از جايي خوندم .باز هم كار ندارم اون رو بودا نوشته زرتشت نوشته انيشتين نوشته يا هر كس ديگه اي باز هدفم ماهيتش بود كه همون كار و تلاش هست .

در كل فكر كنم سخن بنده رو خوب نخوندي و سطحي نگاه كردي !

در مورد سير تكامل مخالف هستم كه انسان قبلا داراي نيرو متافيزيكي بوده و با دوره فرگشت به اينجا رسيده !فكر نكنم كسي اين رو گفته باشه .ممنون ميشم بيشتر توضيح بفرماييد .

با احترام فراوان .

سلام به شمادوست عزیزمن درسته که نه یک مسلمانم ونه ایرانی ومطالعات زیادی در روی دین های مختلف انجام دادم

اگر اشتباه نکنم در کتاب های شما ویا در کتاب مقدستون قران کریم خداوند فرمودنند(:دوتا از فرشتگان جادو را به زمین اوردن ) پس جادو وجود داره مگر اینکه شما این وانکار کنین

ادلسا خانوم .

بحث قرآن كلا جداست از اين قضيه .

هميشه قبل از اينكه بخوايم چيزي رو از جايي نقل كنيم بايد ببينيم اون منبع معتبر هست يا نه !

دوستدار همگي .

پيروز .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ar@gorn

در کتابهای دینی ( کتابهای عهد عتیق و کتابهای عهد جدید ) به جادو صراحتاً اشاره شده است . و آن را دانشی دانسته اند که توسط دو فرشته بهنامهای هاروت و ماروت به انسانه آموزش داده شد تا در راه خیر و نیکی استفاده گردد . خداوند چون به ماهیت انسانها آگاهی داشت و میدانست که انسان از این دانش در راه شر استفاده میکند این دو فرشته را مجازات کرد و تا روز قیامت آنها را در چاه بابل واژگون آویزان نمود .

در قرآن صرفاً به نوعی از آن که سحر میباشد اشاره شده است و آن هم چون فریب و دغل کاری است مذموم دانسته شده .

ولی بنظر من انسان در تخیلات و فانتزیهایش برای جبران ناتوانی خود در برابر طبیعت و زندگی به جادو پنها برد تا از این طریق کمبودها و ناتوانیهیش را پنهان کند و خود را قوی و قادر به انجام هرکاری نشان دهد .

من حرف های شما رو قبول ندارم درسته که خدا بر ماهیت انسان اگاهی داشت ولی خواست تا خود انسان راهش راه انتخاب کند مثلا مثل اینکه بگیم خدا که میدونست شیطان از اخر منحرف میشه و نافرمانی میکنه پس چرا افریدش خوب این فقط بخاطر اینکه خود شیطان بتونه مسیرششو انتخاب کنه خدا خودش هاروت و ماروت رو فرستاد تا به انسان های جادو یاد بدهند ولی انسان ها از این لطف خدا سو استفاده کردن و برای همین جادو حرام شد

قضیه مجازات هاروت ماروت هم اینکه اون ها به شخصی به نام زهره دل بسته شدن ........ بقیشو خودتون برید تحقیق کنید گیرتون میاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

(اهم):ببینید دوستان اول باید تعریف خود را از این دو مقوله مشخص کنیم.جادو را به نظر من میتوان به هر فرآیندونتیجه ای دانست که نمی توان آن را با معیار های علمی و عادی سنجید و برسی کرد.در باره ی جادو گر هم باید بگم مطمئن که جادو گرانی شبیه هری پاتر که با یک تکه چوب ویک ورد همه چیز را نیست ونابود میکنند وجود ندارد.اما بدون شک حتی در زمان ما هم کسانی با توانایی های ذهنی بالا و فراطبیعی هستند.اما...اما تعداد جادوگران واقعی خیلی خیلی کم است. توجه کنید که شعبده از زمین تا آسمون با جادو متتفاوت است و هر کس یه کبوتر ظاهر کرد جادو گر نیست!

در باره ی ذاتی یا غیر و ذاتی بودن قدرت جادو هم به نظرم تنهایک راه برای فهمیدن آن وجود دارد وآن سوال کردن از جناب جادوگر است!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...