رفتن به مطلب
رایت ساحر

جادو چیست و جادوگر کیست؟

Recommended Posts

رایت ساحر

به نظر من قبل از هر بحث دیگه ای، باید اول بیایم نظرمون رو در مورد جادو و جادوگر بیان کنیم. دوستانی که در دنیای تالکین در مورد انواع فراوان جادوگران مطالعه کرده اند، یا حتی به آنها علاقه مند شده اند، دوستانی که داستان هری پاتر را خوانده اند یا حتی دوستانی که خود جادوگرند یا به جادو علافه مندند میتوانند اینجا نظر خود را ، راجع به جادو بیان دارند.

واینکه از کدام ویژگی جادوگران و به چه علت خوشتان می آید؟

من خودم نظرم این است که جادو شیوه و روشی جدید برای دیدن دنیا و راهی نو برای زندگی است _ به علاوه کمی عرفان و ماوراء الطبیعه _

و از گاندالف هم به علت آمادگی و شکست ناپذیریش خوشم میاد و از اینکه حتی مرگ را هم به زانو در آورد...

منتظر نظرات شما هستم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امیر فارامیر

من هم گندالف را خیلی دوست دارم شاید به این دلیل که دقیقا از نقطه ضعف هایش آگاه بود و با ذکاوت توانسته بود که خود را حفظ کند.من هری پاتر رو دوست داشتم ولی هر چی می گذره کمتر ازش لذت می برم می دونید چرا؟چون گرچه یک شیوه ی نو برای زندگی ارائه می دهد ولی این شیوه به شدت ناقص است و بزرگترین نقصش اینست که هیچ ماورایی و خدایی در این کتاب وجود نداره.این چیزیه که در کل جادو را مثل تمام چیزهای این دنیا خطرناک می کنه چون این قدرت را داره که ما رو از آن چیزهایی کهبهشون احتیاج داریم دور کنه.

من نوعی از جادوگر ها را دوست دارم (مطمین نیستم اصلا اسمشون را می شه گذاشت جادوگر یا نه)که به دلیل خصائص نیکی که دارند از قدرت خاصی برخورداند مثلا پادشاهان در ارباب حلقه ها یا افسانه های قدیمی ایران .مثلا پادشاهان چیزی داشتند به اسم کمند کیانی که دارای قدرتی خاص بوده به طوریکه هیچ دیوی نمی تونسته از بند آن رهایی پیدا کنه.زال هم به نوعی جادوگر است حالا اگر جادوگر را اینگونه معنی کنیم می بینیم ترجمه ی اقای علیزاده چقدر عالی بوده که واژه ی جادوپیشه را برای پادشاه آنگمار می آورد با این تعبیر که جادو بلد بوده ولی این لیاقت رو نداشته که بهش بگن جادوگر...........................

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رایت ساحر

سلام. راستی تو کی نقره شدی که ما با خبر نشدیم! در هر حال تبریک عرض میکنم.

راجع به هری پاتر باهات موافقم چون بر خلاف تالکین، خانوم رولینگ اصلا به فکر درس های اخلاقی و مطالب عرفانی نیست و فقط به سرگرم کردن خوانندش میپردازه البته من کتابهای هری پاتر رو نخوندم و بی انصافیه که جکم قطعی راجع بهش بدم در هر حال هر کس در این مورد وارد به من کمک کنه و بگه این نظر من درسته یا نه؟

در مورد پادشاهان هم که مطالبت تازه بود تا حالا نشنیده بودم اما من خودم جادو رو دانشی برای شناخت بهتر جهان میدونم، دانشی که ما رو به آدم های بهتری تبدیل کنه و به کمک اون بتونیم دنیای بهتری بسازیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
teoden

ببينيد اون چيزی که شما ازش به نام جادو حرف ميزانيد جدو نيست بلکه يکی از مباحث عرفان به اسم (کرامت)هست .که هر کس که به مقام عرفانی خاصی برسه بهش اعطا ميشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رایت ساحر

نه آقا کرامت چیزی است و جادو چیز دیگر.

من خودم یک ساحرم و سالها در زمینه ی جادو و عرفان تحقیق و مطالعه داشته ام.

در هر حال این نظر شما کاملا مردود است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
teoden

معنی حرفتون چی بود از اين که گفتيد من خودم يه ساحرم؟در ضمن من از حرفاتون اين جور برداشت کردم که گفتم منظورتون از جادو کرامته!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رایت ساحر

به نظر احمقانه میاد که سوالی رو که ماه ها پیش ازت پرسیدن حالا جواب بدی. شاید (یا حتما) دیگه تئودن دنبال جواب من نیست در هر حال پاسخش می دهم.

وقتی گفتم ساحرم دقیقا منظورم همین بود و شما اگر به وبلاگم سر بزنید دقیقا منظورم را می فهمید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امپراطور تاریکی

جادو یک نیروی درونی است...در واقع درزمانه ی ما جادو به آن صورت نیست...

یا دوز و کلک هستش یا

نیروی مافق طبیعت که تا حدی مشکوک و عجیبه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیاه بینان حلقه

البته بیشتر این همه اتفاقات جادو نیست بلکه این نیرویی است که بر زمان دخالت میکند و باعث انجام کاری در کمترین زمان ممکن و انجام ان با کمترین نیرو است که در زمانه امروزی ( دنیای خودمان ) این جادو را باشکل دیگر با تمارین یوگا و افزایش تمرکز به وجود امده که با کمترین نیرو سنگی را به بالای سر میبریم حتی با اشاره!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گوایهیر

جادو: استفاده از علوم ماوراالطبیعه و غریبه در جهت منفی میباشد

جادوگر:فردی است که از علوم غریبه در جهت منفی استفاده میکند

اسلام به شدت جادو را حرام کرده است

البته در کتبی که اجازه ی چاپ دارند کمتر به محدوده ی جادو اشاره شده ولی به نظر میرسه که این محدوده بسیار وسیع باشه

مثلا در نوشتن سحرو طلسم از کلمات و اعداد استفاده میکنیم

اگر دانش اسلامی باشدکلمات از اسامی اعظم گرفته شده اند که در قران و احادیث امده اند و اعداد نیز معرف حروفی هستند که یک اسم اعظم را تشکیل میدهند

طلسم های نوشتنی به چند دسته تقسیم میشوند

1 ابی:ان دسته از طلسم ها که بعد از نوشته شدن در اب انداخته میشوند

2 بادی:ان دسته از طلسم ها که بعد از نوشتن به باد سپرده میشوند

3 خاکی:ان دسته از طلسم ها که بعد از نوشتن دفن میشوند

4 ناری:ان دسته از طلسم هایی که بعد از نوشتن در اتش انداخته میشوند

این طلسم ها در صورتی که نیتشان اذیت کردن و مشکل درست کردن برای فردی باشد معمولا جادو به حساب می ایند

از بین این 4 نوع طلسم نوع چهارم (طلسم ناری)نیز به نحوی جادو حساب میشود

در این نوع چون طلسم نوشته شده در اتش سوزانده میشود و چون اسامی اعظم موجود در طلسم نیز سوزانده میشوند فردی که انجام دهنده است معمولا مجالی برای جادوگر خوانده شدن ندارد و معمولا جنون میگیرد.

البته معدود افرادی که جنون نمیگیرند را میتوان به عنوان جادوگر سیاه معرفی کرد

خوب دیگه بیشتر از این توضیح دادن با موضوع سایت مغایرت پیدا میکنه

فقط این ها را گفتم تا بدانیم که جادو به هیچ وجه تکان دادنه چوپ دستی و تبدیل موش به لیوان نیست

البته شاید این مطلب یک صدم ماورا الطبیعه را شامل بشه

در اخر هم طبق عقیده ای که نسبت به جادو دارم .جادوگران را نمیتوانم دوست داشته باشم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ef@Robber

به نظر من جادو همان روابط طبیعی است که در طبیعت وجود دارد واگر کسی این روابط را بداند و از آنها استفاده کند جادو گر نامید می شود .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Emma Evans

جادو مقوله ای است فراتر ار درک انسان ها!نیرویی که هر کسی از پس داشتن آن بر نمی آید و جادوگر کسی است که دارای این نیرو باشد.

در ضمن اینو هم باید بگم که از خاص بودن جادوگران خیلی خوشم میاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مالبت پیر
به نظر من قبل از هر بحث دیگه ای، باید اول بیایم نظرمون رو در مورد جادو و جادوگر بیان کنیم. دوستانی که در دنیای تالکین در مورد انواع فراوان جادوگران مطالعه کرده اند، یا حتی به آنها علاقه مند شده اند، دوستانی که داستان هری پاتر را خوانده اند یا حتی دوستانی که خود جادوگرند یا به جادو علافه مندند میتوانند اینجا نظر خود را ، راجع به جادو بیان دارند.

واینکه از کدام ویژگی جادوگران و به چه علت خوشتان می آید؟

من خودم نظرم این است که جادو شیوه و روشی جدید برای دیدن دنیا و راهی نو برای زندگی است _ به علاوه کمی عرفان و ماوراء الطبیعه _

و از گاندالف هم به علت آمادگی و شکست ناپذیریش خوشم میاد و از اینکه حتی مرگ را هم به زانو در آورد...

منتظر نظرات شما هستم.

اگر منظورت از مرگ رو به زانو در آورد رو می شه روشن تر بگی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

رایت ساحر که دیگه سر نمیزنه احتمالا هیچوقت منظورشو از این جمله نمی فهمی ! فکر کنم اونجا رو میگه که گندالف مرد و دوباره در قالب سفید بر

شت .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مالبت پیر

اينجاست که می فهمم چقدر دير دعوت شما رو لبيک گفتم و عضو سايت شدم!

ولی من فکر نمی کنم گندولف مرده باشه. اون يه نبرد بود. حالا شايد يه جاهايی حالت يه نبرد روحانی رو پيدا کرده باشه. ولی دقيقاْ نقشی که برای مردآزما که مقابل ايرانی بالروگه تعريف شده اينه که سالک با اون می جنگه و در صورت پيروزی به درجه بالاتر ميرسه. اين دقيقاْ اتفاقيه که برای گندولف هم افتاد. و وقتی که سارومان از بازگشت گندولف اون هم دبر لباس سفيد خبردار ميشه وحشت می کنه چون هماوردی هم سطح خودش ميبينه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رایت ساحر

این پست خودم چقدر برام عجیبه: مرگ رو به زانو در آورد !!

حتی نمی تونم تصورش رو بکنم که من این و گفته باشم. البته حتما من گفتم، ولی برام غریب. به هر حال نظر آرون درست تر به نظر میاد. پس فرض کنید منظورم همون بوده.

ولی چرا کسی راجع به سارومان یا سائورون نظر نمیده، مگه اونها هم جادوگر نبودن؟

دوم اینکه، کی میگه نیروی جادو فراتر از درک انسانهاست؟ اصلا انسان ها موجوداتی جادویین آفریده شدن و اگه می بینید حالا مثل یه تیکه گوشت بی مصرف زندگی میکنن به این خاطر که اصلشون رو فراموش کردن وگرنه قرار نبود اینطوری باشن...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امیر فارامیر

سلام

من ازپست گوایهیر فرمانروای بار خوشم آمد ولی فکر می کنم که منظور رایت ساحر عزیر آن نوع جادو نباشه.درست نمی گم ؟ شاید سحر رایت ساحر نوعی افزایش قدرت درونی انسان است به طوریکه او را کمک می کنه که دنیا و انچه در ورای آن هست بهتر بشناسه

من شخصا بعید می دونم که رایت ساحر کسی رو طلسم کنه..:)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Emma Evans

متاسفانه امروزه افراد جامعه کسانی رو به عنوان جادوگر می شناسن که با عقیده ای که ما داریم متفاوت است!

اما به طور کلی جادو، عملی است که قانون طبیعی رو زیر سوال می بره. همان طور که همه ی ما می دونیم طبیعت هم اون قدرها هم عادی نیست بلکه گاهی اوقات اتفاقاتی در اون رخ می ده که از درک همه خارجه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Imrahil Prince of Dol Amroth

این که علت یک سری پدیده ها از درک ما خارجه علتش کم بودن دانش ماست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مالبت پیر

فکر می کنم اینو یه جای دیگه هم گفتم.

تصور من از جادو چیزیه که منطق نتونه اونو تو جیح کنه. حتی خود جادو گر هم نتونه توجیحش کنه. مثلاً فرض کنید یه نفر یه جا بمب بزاره و صد نفرو بکشه ما بهش نمیگیم جادوگر ولی اگه اجی مجی بگه و فقط یه نفر بمیره از نظر ما عجیبه. یا ارباس A380 رو مقایسه کنید با جاروی جادوگر. اون 830 نفر آدمو جا به جا می کنه ولی جارو فوقش دو نفر ولی اولی واسه ما عجیب نیست چون منطقش رو درک می کنیم ولی دومی با این که شاید خیلی هم شاهکار نباشه چون نمی تونیم درکش کنیم برامون عجیبه.

در طول زمان شاید خیلی چیزا برامون روشن بشه مثلاً اگه توی قرن سیزده میلادی تلویزیون داشتی احتمالاً به فکر این که جادوگری می سوزوندنت چون منطقش رو درک نمی کردم ولی اگه توی دوران یه آدم منطقی پیدا می کردی می تونستی اساس کار سیستم رو براش نوضیح بدی و اون بالاخره منطق این دستگاه رو می فهمید و براش دیگه جادویی نبود. ولی یه جادو توضیح دادنی نیست. یعنی هر چه قدر دانش بالا بره نمی تونه منطقش رو درک کنه.

البته من تا به این لحظه هیچ پدیده غیر قابل توجیح و یا جادویی ندیدم و فکرم نمی کنم ببینم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لوتین تینوویل

با نظر آفریدگار موافقم که میگه : جادو چیزیه که منطق نتونه اونو تو جیح کنه....جادو کمک ماوراء طبیعه است مه به انسان کمک می کنه که بعضی از واقعیان رو عوض کنه... که بعضی ها مثل سائورون و یا ولدمورت بی جنبه بودن و ازش سوء استفاده کردن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرداویراف

در کتابهای دینی ( کتابهای عهد عتیق و کتابهای عهد جدید ) به جادو صراحتاً اشاره شده است . و آن را دانشی دانسته اند که توسط دو فرشته بهنامهای هاروت و ماروت به انسانه آموزش داده شد تا در راه خیر و نیکی استفاده گردد . خداوند چون به ماهیت انسانها آگاهی داشت و میدانست که انسان از این دانش در راه شر استفاده میکند این دو فرشته را مجازات کرد و تا روز قیامت آنها را در چاه بابل واژگون آویزان نمود .

در قرآن صرفاً به نوعی از آن که سحر میباشد اشاره شده است و آن هم چون فریب و دغل کاری است مذموم دانسته شده .

ولی بنظر من انسان در تخیلات و فانتزیهایش برای جبران ناتوانی خود در برابر طبیعت و زندگی به جادو پنها برد تا از این طریق کمبودها و ناتوانیهیش را پنهان کند و خود را قوی و قادر به انجام هرکاری نشان دهد .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

سلام دوست عزيز!

در قرآن به طور خاص به اين مورد اشاره شده است ولي به جادوي عام هم اشاراتي شده است!

قرآن براي جهان جديد است تنها كتابي است كه آسماني است و هم به جهان مدرن مربوط مي شود! تنها كتابي است كه علم را برترين چيز دانسته است! در دوران هاي پيش از عصر سنگ به بعد و آغاز تمدن جادو قدرت گرفت !چرا كه انسان ها بدليل درگير نبودن با مشاغل و محدوديات با طبيعت و عناصر 4 گانه كه مادر جادو ها ست و عرفان و حالات روحي پيچيده ارتباط نزديك داشتند . و در جهان جديد جادو رو به نزول است پس اگر قرار بود قرآن از جادو حرف بزند بههيچ وجه كتابي لازم و كافي نمي بود ! پس قآن صرفا بدليل فراتر رفتن از جادو از آن حرفي نمي زند ولي اين دليل رد جادو نيست چرا كه در تصديق آن هم اشاراتي شده كه اگر بخواهيد با ذكر آيات به شما مي گويم. با تشكر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی
سلام دوست عزيز!

در قرآن به طور خاص به اين مورد اشاره شده است ولي به جادوي عام هم اشاراتي شده است!

قرآن براي جهان جديد است تنها كتابي است كه آسماني است و هم به جهان مدرن مربوط مي شود! تنها كتابي است كه علم را برترين چيز دانسته است! در دوران هاي پيش از عصر سنگ به بعد و آغاز تمدن جادو قدرت گرفت !چرا كه انسان ها بدليل درگير نبودن با مشاغل و محدوديات با طبيعت و عناصر 4 گانه كه مادر جادو ها ست و عرفان و حالات روحي پيچيده ارتباط نزديك داشتند . و در جهان جديد جادو رو به نزول است پس اگر قرار بود قرآن از جادو حرف بزند بههيچ وجه كتابي لازم و كافي نمي بود ! پس قآن صرفا بدليل فراتر رفتن از جادو از آن حرفي نمي زند ولي اين دليل رد جادو نيست چرا كه در تصديق آن هم اشاراتي شده كه اگر بخواهيد با ذكر آيات به شما مي گويم. با تشكر

البته آناتار جان! فکر کنم بدانی قرآن در بیشتر جاها جادو را فریب و تردستی دانسته.( که خاستگاه آن از کافران و بد کاران است)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...